Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Βιλλάκι εγώ δεν ξέρω αν θα την άφηνα την μικρή σε μια οικογένεια ξένων να πάει μόνη της πριν τελειώσει το σχολείο. Δική μου γνώμη.

Δομνινάκι καλά αποτελέσματα.

Μελετινάκι καλή επιτυχία κοριτσάκι μου.

Εγώ αδιαθέτισα πρώτη φορά μετά από χρόνια ακριβώς την 29η μέρα του κύκλου και έχοντας επαφές στις γόνιμες οι οποίες κατάλαβα πρώτη φορά ότι ήταν νωρίς (14-15Η μέρα) και είχα κρυφές ελπίδες αλλά τζίφος. Στεναχωρήθηκα για άλλη μια φορά και είπαμε να δώσουμε ένα μήνα περιθώριο και με την περίοδο του Νοεμβρίου να πάω για σπερματέγχυση.

Για εξωσωματική δεν το βλέπω λόγω χρημάτων.

Για τις Menopur ρώτησα και τελικά παίρνεις ένα τηλ ένα κύριο ο οποίος ανάλογα που μένεις σου συστήνει γιατρούς ΙΚΑ που στα γράφουν χωρίς πολλά πολλά και δεν τον πληρώνεις τίποτα αυτόν.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γιολαντακι μου οταν μου το ειπε ημουν καπως ετσι4_11_12.gif...

Μετα εγινα ετσι 3_8_14.gif.....

Τελικα κατεληξα ετσι36_1_38.gif......

Πριν 10 χρονια αν με ρωτουσες θα σου ελεγα οχι απλα να εχει τελειωσει το σχολειο για να παει, αλλα να εχει γυρισει απο φανταρος:P:p

Ομως τα παιδια εχουν τον τροπο να σε διαψευδουν και να καταφερνουν αυτο που θελουν στο τελος....

Ναι, στεναχωρηθηκα, θυμωσα, εκλαψα...Ομως ειναι αλλα 10 παιδια που θα πανε...Και το θελει τοσο πολυ...

Φοβαμαι, αλλα -και μακαρι να ειμαστε κοντα σε λιγα χρονια που θα μεγαλωσει το αγγελουδι σου- θα το δεις και συ.....Η στιγμη που συνειδητοποιεις πως ηρθε η ωρα να "αφησεις" το μωρο σου να ανοιξει τα φτερα του σιγα σιγα, ειναι η πιο δυσκολη- επιπονη- θελω να πεθανω- Χριστε μου τι με βρηκε στιγμη που θα βιωσουμε ποτε σα μητερες.....


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλυ....σε καταλαβαινω τοσο πολυ ...πως αφηνεις το μωρακι σου να ''πεταξει'',ειδικα αν ειναι μονακριβο,αλλα σιγουρα πρεπει σιγα-σιγα....σε νιωθω,και νιωθω και τον δικο μου πανικο,παρολο που το ζουζουνι μου ειναι μολις 3,5!Αλλα ανταρτισσα την βλεπω και μου παει να...Καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου ευχομαι,θετικη σκεψη και ψυχραιμια!Το ιδιο και στα αλλα κοριτσια,αντε εμπρος!Εγω κοριτσια μεσα στο επομενο δεκαημερο max ..γενναω...Ελπιζω να περασουν καποιες μερες και μετα-στην 39η εβδ. πια-να καταφερουμε να κανουμε προκληση..Δεν αντεχω αλλο,η ιωβιος υπομονη μου εξαντληθηκε,το αγχος του τοκετου με κυριευει και θελω να τελειωνω!Με το καλο βεβαια..Παντως,εχω φερει το σπιτι αναποδα,ταχω ολα ετοιμα-νομιζω-και μετραω μερες.Η mywish γεννησε,ξερετε;Ελπιζω να πανε ολα καλα και να βγει ο μπουμπουκος μου ωραια και καλα και μολις βρω ευκαιρια θα σας στειλω τονους babydust ναχετε!Φιλια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα κι εγώ με ευχάριστα και δυσάρεστα νέα..

Τα ευχάριστα πρώτα.. Ευτυχώς δεν έχουμε κανένα μικρόβιο... Επίσης αυξήθηκε λίγο ο αριθμός των σπερματοζωαρίων και η κινητικότητα..

Τα δυσάρεστα τώρα.. Δεν μένω με τίποτε έγκυος είτε φυσιολογικά είτε με σπερματέγχυση μιας και οι φυσιολογικές μορφές είναι μόλις 1%.. Οπότε και πάλι είναι μονόδρομος για μας η εξωσωματική..

Maybe τα κατάφερες.. έφτασες στο τέλος.. Με το καλό κοριτσάρα μου!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια καλησπέρα και καλή βδομάδα..

Είμαι καλά και περιμένω με αγωνία το ραντεβού με τον γυναικολόγο που είναι αύριο και με τον εξωσωματικό που είναι μεθαύριο.. Θα ειπωθούν πολλές αλήθειες και ελπίζω να καταλήξουμε κάπου καλά για μένα..

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια κόρες..

Ήρθα κι εγώ.. Όπως σας είπα και χθες πήγα σήμερα στον γυναικολόγο μου.. Κάναμε τον υπέρηχο.. τα βρήκε όλα τέλεια και μάλιστα είδαμε κι ένα ωάριο 18 χιλιοστών τσουπωτό, τσουπωτό.. που σημαίνει ότι μεθαύριο το πιθανότερο θα γίνει ωορρηξία.. Βέβαια με το σπέρμα που έχουμε είτε γίνει είτε δεν γίνει το ίδιο και το αυτό είναι αλλά εμείς την προσπάθειά μας θα την κάνουμε.. έτσι για το γαμώτο..

Στενοχωρήθηκε πολύ ο γιατρός μου κορίτσια με την κατάσταση του σπέρματος.. Μου είπε ότι αν δεν είχαμε τόσο μεγάλο πρόβλημα θα έμενα αμέσως έγκυος.. Του είπα ότι αυτό το γνωρίζω αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο πάνω σε αυτό.. Μου είπε να μην τα παρατήσω και να κάνω όσες προσπάθειες εξωσωματικής μπορώ οικονομικά και ψυχολογικά διότι αφού μένω έγκυος το θέμα μας είναι να βρούμε το σωστό σπερματοζωάριο..τι είναι του λέω το σπερματοζωάριο; τζόκερ για να μας κάτσει; Και να σας κάτσει μου λέει; Δεν ξέρω του λέω.. ας πάω αύριο στον εξωσωματικό και θα δούμε τι θα αποφασίσουμε.. Εκείνη την ώρα όλως τυχαίως χτυπάει το τηλέφωνο και ήταν ο εξωσωματικός μου.. κάτι είπανε στο τηλέφωνο και συμφωνήσαμε αύριο το βράδυ να μιλήσουμε και οι τρεις και να δούμε τι θα κάνουμε..

Για βιοψία όρχεων δεν συμφωνεί πάντως ο γυναικολόγος από τη στιγμή που βρίσκουμε έστω και αυτό το ελάχιστο καλό σπέρμα με την φυσιολογική μέθοδο.. Κάτι μου είπε και για φυσικό κύκλο αλλά δεν συζητήθηκε περισσότερο..

Τέλος πάντων.. Εν αναμονή της αυριανής μέρας λοιπόν..

Επίσης του είπα ότι κάθε φορά κάνω 6 ωάρια και μου είπε ότι αυτό δεν τον απασχολεί καθόλου μιας και αυτά τα 6 είναι κάθε φορά ώριμα για γονιμοποίηση..

Μελετίνα πιστεύω ότι θα έπρεπε να πας νωρίτερα για υπέρηχο.. Ελπίζω να τα καταφέρεις να φτάσεις!

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια που είστε;

Σας φιλώ όλες και σας ευχαριστώ που με σκέφτεστε!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ..καλησπέρα ...κορίτσια.:D

Τι μου κάνετε??

Εγώ πάει το χω χάσει, ξύπνησα το πρωί και μου ρθε η φὠτιση γιατι συνειδητοποίησα πως σήμερα είχα ραντεβου με το γιατρό....στις 4 Οκτωβρη μου είχε πει και γω δεν ξερω πως νομιζα πως 4 ειχαμε Τεταρτη....πάλι καλά που το συνηδειτοποίησα σημερα στις 9.00 και πηγα στο ραντεβου που ειχα στις 10.30.

Δομνινάκι τελικά μου είχε πει μια μερα νωρίτερα:wink:

Τα νέα μου.....ξεκινάει από αριστερά και τι να δω ένα ωάριο....μου ρθε ο θάνατος:rolleyes:....βέβαια δε μίλησα μέχρι να μετρησει και να δει και παρακάτω.......είδαμε μετά αλλο ενα από αριστερά αλλά πιο μικρό.

Μετά πήγαμε από δεξιά και είχα 4 κανονικά και άλλα 2 πιο μικρά....μου είπε θα με δει και την Πέμπτη γιατί έχω και μικρά και μπορει να χουν μεγαλώσει ως τότε. Άρα κορίτσια θα χουμε την Πέμπτη πιο σίγουρα νούμερα. Πάντως δεν βλέπω μεγάλες διαφορές με την προηγούμενη φορά αν και θέλω να πιστεύω ότι κάτι παραπάνω θα έχουμε τώρα....έστω 2-3.

Μου πήραν αίμα και για οιστραδιόλη και θα ξαναπάω τωρα Πέμπτη πρωί.

Maybe με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα το μωράκι σου!!!!!!!!!!:D:D:D

Γιολάντα μου για τις μενοπουρ το θέμα ειναι ότι δε γραφονται, ή εαν γραφονται δινονται στις 3000 μοναδες που δικαιουμαι απο το κεντρικο φαρμακειο του Ικα, ως συμμετοχη δε γινεται να μου τις γραψουν, όχι γιατι δε θελει ο γιατρος αλλα γιατι δεν εχεις το δικαιωμα. Εσυ αυτο που λες πως γινεται?? τις γραφεις και πληρωνεις συμμετοχη?? αυτο νομιζω δε γινεται στο Ικα...λες να κανω λαθος??

Πολλά πολλά φιλιά σε όλες!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια κόρες..

Ήρθα κι εγώ.. Όπως σας είπα και χθες πήγα σήμερα στον γυναικολόγο μου.. Κάναμε τον υπέρηχο.. τα βρήκε όλα τέλεια και μάλιστα είδαμε κι ένα ωάριο 18 χιλιοστών τσουπωτό, τσουπωτό.. που σημαίνει ότι μεθαύριο το πιθανότερο θα γίνει ωορρηξία.. Βέβαια με το σπέρμα που έχουμε είτε γίνει είτε δεν γίνει το ίδιο και το αυτό είναι αλλά εμείς την προσπάθειά μας θα την κάνουμε.. έτσι για το γαμώτο..

Στενοχωρήθηκε πολύ ο γιατρός μου κορίτσια με την κατάσταση του σπέρματος.. Μου είπε ότι αν δεν είχαμε τόσο μεγάλο πρόβλημα θα έμενα αμέσως έγκυος.. Του είπα ότι αυτό το γνωρίζω αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο πάνω σε αυτό.. Μου είπε να μην τα παρατήσω και να κάνω όσες προσπάθειες εξωσωματικής μπορώ οικονομικά και ψυχολογικά διότι αφού μένω έγκυος το θέμα μας είναι να βρούμε το σωστό σπερματοζωάριο..τι είναι του λέω το σπερματοζωάριο; τζόκερ για να μας κάτσει; Και να σας κάτσει μου λέει; Δεν ξέρω του λέω.. ας πάω αύριο στον εξωσωματικό και θα δούμε τι θα αποφασίσουμε.. Εκείνη την ώρα όλως τυχαίως χτυπάει το τηλέφωνο και ήταν ο εξωσωματικός μου.. κάτι είπανε στο τηλέφωνο και συμφωνήσαμε αύριο το βράδυ να μιλήσουμε και οι τρεις και να δούμε τι θα κάνουμε..

Για βιοψία όρχεων δεν συμφωνεί πάντως ο γυναικολόγος από τη στιγμή που βρίσκουμε έστω και αυτό το ελάχιστο καλό σπέρμα με την φυσιολογική μέθοδο.. Κάτι μου είπε και για φυσικό κύκλο αλλά δεν συζητήθηκε περισσότερο..

Τέλος πάντων.. Εν αναμονή της αυριανής μέρας λοιπόν..

Επίσης του είπα ότι κάθε φορά κάνω 6 ωάρια και μου είπε ότι αυτό δεν τον απασχολεί καθόλου μιας και αυτά τα 6 είναι κάθε φορά ώριμα για γονιμοποίηση..

Μελετίνα πιστεύω ότι θα έπρεπε να πας νωρίτερα για υπέρηχο.. Ελπίζω να τα καταφέρεις να φτάσεις!

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια που είστε;

Σας φιλώ όλες και σας ευχαριστώ που με σκέφτεστε!

Δομνινάκι ωραία τα είπατε όλα αυτά, εγώ δεν κατάλαβα ακόμα κάτι: βάζεις τα λεφτά και την ψυχή για ακόμα μία εξωσωματική; Γιατί όμως είναι τζόκερ να σου κάτσει αφού διαλέγουν το καλύτερο σπερματοζωάριο ή λάθος ξέρω;


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ..καλησπέρα ...κορίτσια.:D

Τι μου κάνετε??

Εγώ πάει το χω χάσει, ξύπνησα το πρωί και μου ρθε η φὠτιση γιατι συνειδητοποίησα πως σήμερα είχα ραντεβου με το γιατρό....στις 4 Οκτωβρη μου είχε πει και γω δεν ξερω πως νομιζα πως 4 ειχαμε Τεταρτη....πάλι καλά που το συνηδειτοποίησα σημερα στις 9.00 και πηγα στο ραντεβου που ειχα στις 10.30.

Δομνινάκι τελικά μου είχε πει μια μερα νωρίτερα:wink:

Τα νέα μου.....ξεκινάει από αριστερά και τι να δω ένα ωάριο....μου ρθε ο θάνατος:rolleyes:....βέβαια δε μίλησα μέχρι να μετρησει και να δει και παρακάτω.......είδαμε μετά αλλο ενα από αριστερά αλλά πιο μικρό.

Μετά πήγαμε από δεξιά και είχα 4 κανονικά και άλλα 2 πιο μικρά....μου είπε θα με δει και την Πέμπτη γιατί έχω και μικρά και μπορει να χουν μεγαλώσει ως τότε. Άρα κορίτσια θα χουμε την Πέμπτη πιο σίγουρα νούμερα. Πάντως δεν βλέπω μεγάλες διαφορές με την προηγούμενη φορά αν και θέλω να πιστεύω ότι κάτι παραπάνω θα έχουμε τώρα....έστω 2-3.

Μου πήραν αίμα και για οιστραδιόλη και θα ξαναπάω τωρα Πέμπτη πρωί.

Maybe με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα το μωράκι σου!!!!!!!!!!:D:D:D

Γιολάντα μου για τις μενοπουρ το θέμα ειναι ότι δε γραφονται, ή εαν γραφονται δινονται στις 3000 μοναδες που δικαιουμαι απο το κεντρικο φαρμακειο του Ικα, ως συμμετοχη δε γινεται να μου τις γραψουν, όχι γιατι δε θελει ο γιατρος αλλα γιατι δεν εχεις το δικαιωμα. Εσυ αυτο που λες πως γινεται?? τις γραφεις και πληρωνεις συμμετοχη?? αυτο νομιζω δε γινεται στο Ικα...λες να κανω λαθος??

Πολλά πολλά φιλιά σε όλες!!

Εύχομαι το επόμενο ραντεβού μεθαύριο να αποκαλύψει κι άλλα κεφαλάκια...

Μου έχει γράψει 8 κουτιά, είναι πολλά ε? Πάντως από το φόρουμ μου διέθεσε μία κοπέλλα ένα κουτί από το οποίο έχει χρησιμοποιήσει τη μία. Λέτε να με φτάσει για μία σπερματέγχυση? Για εκείνη ήταν η τυχερή γιατί έμεινε πέρσι στον γιο της.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δομνινάκι ωραία τα είπατε όλα αυτά, εγώ δεν κατάλαβα ακόμα κάτι: βάζεις τα λεφτά και την ψυχή για ακόμα μία εξωσωματική; Γιατί όμως είναι τζόκερ να σου κάτσει αφού διαλέγουν το καλύτερο σπερματοζωάριο ή λάθος ξέρω;

Γιόλα μου δεν κατάλαβες λάθος.. το καλύτερο φαινομενικά διαλέγουν.. δεν έχουν όμως ακόμη τη δυνατότητα να ελέγξουν το dna του.. και δυστυχώς το dna είναι όλα τα λεφτά μιας και αν δεν είναι καλό δεν προκύπτει και καλό έμβρυο...

Θα μας κάτσει όμως που θα πάει..

Όσο για τις μονάδες φαρμάκων που θα χρειαστείς.. σίγουρα θα σου φτάσουν!:-)


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μελετινάκι είμαι σίγουρη ότι αυτή τη φορά θα έχετε τουλάχιστον 5 ωάρια... και όλα θα πάνε καλά! Ευτυχώς που είχες σήμερα το ραντεβού και όχι αύριο κι έτσι δεν θα ταλαιπωρηθείς με τις απεργίες! Περιμένουμε νέα λοιπόν κι από σένα την Πέμπτη!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κυρίες μου..

Να μαι κι εγώ με τα φρέσκα νέα.. Λοιπόν.. το συμπέρασμα είναι το εξής.. Μπαίνω τη Δευτέρα για διαγνωστική υστεροσκόπηση διότι ο γιατρός θεωρεί ότι του "ξέφυγα" τις προηγούμενες φορές... Στον υπέρηχο δεν φαίνεται τίποτε ανησυχητικό.. Το θέμα του ανοσοποιητικού το έχουμε καλύψει με την ενδοφλέβια θεραπεία που θα κάνω πριν την εμβρυομεταφορά, το θέμα του σπέρματος θεωρεί ότι λύνεται με την καινούργια μέθοδο ενώ θεωρεί ότι κάθε μήνας που περνάει είναι εις βάρος των ωαρίων μου.. Δεν μπορεί να αποκλείσει εντελώς την πιθανότητα να φταίνε τα ωάριά μου αλλά θέλει να κάνουμε μια τελευταία και ηρωϊκή προσπάθεια με τα δικά μου προτού στραφούμε στη λύση των δανεικών..

Επίσης.. με το που κάνουμε την υστεροσκόπηση στον επόμενο κύκλο ξεκινάω κατευθείαν.. Δεν θέλει να χάσουμε καθόλου χρόνο και θεωρεί ότι μετά την υστεροσκόπηση οι πιθανότητες είναι ιδιαίτερα αυξημένες.. Το πρωτόκολλο θα είναι πάλι το βραχύ και τα φάρμακα τα ίδια..

Κορίτσια με έπεισε.. το καλό επίσης είναι ότι στη υστεροσκόπηση θα είναι παρών και ο γυναικολόγος που με παρακολουθεί και έτσι θα έχω δυο γιατρούς πάνω από το κεφάλι μου να με προσέχουν!

Αισθάνομαι καλά και αισιόδοξα.. ίσως το μωράκι μου να ήθελε απλώς να είναι καλοκαιρινό..

Σας φιλώ όλες!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κυρίες μου..

Να μαι κι εγώ με τα φρέσκα νέα.. Λοιπόν.. το συμπέρασμα είναι το εξής.. Μπαίνω τη Δευτέρα για διαγνωστική υστεροσκόπηση διότι ο γιατρός θεωρεί ότι του "ξέφυγα" τις προηγούμενες φορές... Στον υπέρηχο δεν φαίνεται τίποτε ανησυχητικό.. Το θέμα του ανοσοποιητικού το έχουμε καλύψει με την ενδοφλέβια θεραπεία που θα κάνω πριν την εμβρυομεταφορά, το θέμα του σπέρματος θεωρεί ότι λύνεται με την καινούργια μέθοδο ενώ θεωρεί ότι κάθε μήνας που περνάει είναι εις βάρος των ωαρίων μου.. Δεν μπορεί να αποκλείσει εντελώς την πιθανότητα να φταίνε τα ωάριά μου αλλά θέλει να κάνουμε μια τελευταία και ηρωϊκή προσπάθεια με τα δικά μου προτού στραφούμε στη λύση των δανεικών..

Επίσης.. με το που κάνουμε την υστεροσκόπηση στον επόμενο κύκλο ξεκινάω κατευθείαν.. Δεν θέλει να χάσουμε καθόλου χρόνο και θεωρεί ότι μετά την υστεροσκόπηση οι πιθανότητες είναι ιδιαίτερα αυξημένες.. Το πρωτόκολλο θα είναι πάλι το βραχύ και τα φάρμακα τα ίδια..

Κορίτσια με έπεισε.. το καλό επίσης είναι ότι στη υστεροσκόπηση θα είναι παρών και ο γυναικολόγος που με παρακολουθεί και έτσι θα έχω δυο γιατρούς πάνω από το κεφάλι μου να με προσέχουν!

Αισθάνομαι καλά και αισιόδοξα.. ίσως το μωράκι μου να ήθελε απλώς να είναι καλοκαιρινό..

Σας φιλώ όλες!

Tώρα τί να σου ευχηθώ, μακάρι να δείξει κάτι που θα τι διορθώσουν επιτόπου ή να μην δείξει τίποτα; Και τα δύο ένα βήμα μπρος είναι αφού θα ξαναπροσπαθήσεις. Καλή επιτυχία την Δευτέρα και εννοείται ότι δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι. Με μέθη δεν γίνεται; Πόσο θα πάει το μαλλί;


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Tώρα τί να σου ευχηθώ, μακάρι να δείξει κάτι που θα τι διορθώσουν επιτόπου ή να μην δείξει τίποτα; Και τα δύο ένα βήμα μπρος είναι αφού θα ξαναπροσπαθήσεις. Καλή επιτυχία την Δευτέρα και εννοείται ότι δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι. Με μέθη δεν γίνεται; Πόσο θα πάει το μαλλί;

Γιόλα μου θα ήθελα να μη βρούμε τίποτε και να προχωρήσουμε κανονικά.. Όσον αφορά το πόσο θα πάει το μαλλί, μου είπε μια τιμή μόνο για μένα και έτσι δεν μπορώ να την αναγράψω εδώ.. Με μέθη γίνεται αλλά συνηθισμένα τα βουνά από τα χιόνια..

Menopur αν θέλετε έχω να σας δώσω..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...