Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Μελετίνα, εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Σας παρακολουθώ συχνά αλλά δεν έχω μπει καμία φορά. Είμαι 36 χρονών και μάλλον, αν δεν τα καταφέρω ως τα Χριστούγεννα, να μεινω φυσιολογικά έγκυος, θα ξεκινήσω κί εγώ προσπάθειες εξωσωματικής. Τα οικονομικά μου δεν είναι καλά γιαυτό σκέφτομαι να πάω σε δημόσιο.

Σας εύχομαι τα καλύτερα!!!

Μάργκυ μου σ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου, όποτε θέλεις μπορείς να μας γράφεις:D

Εσύ έχεις ξεκινήσει προσπάθειες για φυσιολογική σύλληψη πολύ καιρό? έχεις κάνει κάποιες εξετάσεις?

Αν θέλεις γράψε μας λίγα λόγια για σένα:D

Εύχομαι να μη χρειαστεί να μπειτε σε διαδικασία εξωσωματικής και να μείνεις έγκυος από μόνη σου:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου και καλή βδομάδα να έχουμε..

Γύρισα κι εγώ από το χωριό παρέα με την "ακατανόμαστη" η οποία με επισκέφθηκε κάποιες μέρες νωρίτερα αλλά αναμενόμενο λόγω υστεροσκόπησης.. Είμαι χαρούμενη διότι έτσι θα ξεκινήσω νωρίτερα την επόμενη - και τελευταία ελπίζω - προσπάθειά μου.. Στις 10 με 12 Νοέμβρη περιμένω την επόμενη και ξεκινάω ενεσούλες..

Μελετινάκι μου καλώς τα δέχθηκες τα εμβρυάκια σου.. με το καλό να πιάσουν, να στεριώσουν και να γίνουν μεγάλα και στρουμπουλά μωράκια..

Ντόλη μου συχνά σε σκέφτομαι.. θέλω κι εγώ να βρεθούμε και πάλι όλες μαζί.. Να δούμε πως θα το βολέψουμε..

Βιλλάκι τι γίνεται με σας και την κατάληψη; Ακόμα ξύλο πέφτει;

Σας φιλώ όλες!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μελετίνα, πότε θα ξέρεις αν είσαι εγκυος; Πω! πω! πρέπει να είναι δύσκολη η αναμονή, ε;

Εγώ προσπαθώ για μωρό πάρα πολύ καιρόΑ! Μού έτυχαν πολλές δυσκολίες. Είχα μείνει έγκυος πριν 2 χρόνια, ήταν εξωμήτριο. Χειρουργήθηκα και αφαίρεσα την μία σάλπιγγα. Εκτοτε δεν ξαναέμεινα. Μού είπαν να προσπαθήσω 6 μήνες και μετα να κάνω σαλπιγγογραφία. Την έκανα, ήταν καλή. Μετά είπαν να προσπαθήσω άλλους 6 μήνες κι αν δεν μέινω να κάνω εξωσωματικη. Στους επόμενους 6 μήνες διαπιστώθηκε πρόβλημα με το σπέρμα. Το καταπολεμήσαμε κι αυτό.....Μετά έκανα υστεροσκόπηση, έδειξε 3 πολύποδες. Τους αφαιρέσαμε, έκανα επανέλεγχο μετά από 2 μήνες, είχαν μείνει υπολείμματα, ξαναμπήκα για υστεροσκόπηση/λαπαροσκόπηση, και τώρα είμαι ξανα στην αναμονή. Μέχρι τα Χριστούγεννα είπε ο γιατρός να προσπαθήσω φυσιολογικά μπας και μείνω τώρα που δεν έχω πολύποδες. Αν δεν μείνω, μάλλον θα ξεκινήσω εξωσωματικη. Ουφ!!! βαρέθηκα να γράφω όλα όσα έπαθα όλα αυτά τα χρόνια....Ευχομαι καμία κοπέλα να μην περάσει τέτοιο γολγοθά. Ξέρω βέβαια πως υπάρχουν και χειρότερα, αλλά με έχουν ρίξει τόσο όλα αυτά, που τα έχω παιξει λίγο κι έχω ψιλοαπογοητευτεί. Τεσπα.....Ας ελπίσουμε όλες μας να τα καταφέρουμε είτε με τον έναν είτε με τον άλλο τρόπο. Σας φιλώ. Καλό κουράγιο στην προσπάθειά σας, κορίτσια....


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Θα σας παραθέσω ένα διάλογο μεταξύ εμού και της ανηψιάς μου (ηλικίας 3 1/2 και μεγάλη μου αδυναμία)...

Σήμερα το πρωί πάω δίπλα στον αδερφό μου για να τους πω μια καλημέρα.. Με το που με βλέπει η μικρή τρέχει πάνω μου να με αγκαλιάσει.. Γονατίζω για να φτάσω στο ύψος της και με παίρνει μια σφιχτή αγκαλιά και μου λέει: Σου έλειψα ε;

Εν συνεχεία εκεί που κουβεντιάζουμε της λέω: Θα έρθεις να σε πάρω σπίτι μου για πάντα; να είσαι το μωρό μου αφού εγώ δεν έχω παιδάκι; Όχι μου απαντά.. Γιατί όχι τη ρωτάω; Αφού έρχεσαι πάντα εδώ μου απαντάει..!!!

__________________


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα σας παραθέσω ένα διάλογο μεταξύ εμού και της ανηψιάς μου (ηλικίας 3 1/2 και μεγάλη μου αδυναμία)...

Σήμερα το πρωί πάω δίπλα στον αδερφό μου για να τους πω μια καλημέρα.. Με το που με βλέπει η μικρή τρέχει πάνω μου να με αγκαλιάσει.. Γονατίζω για να φτάσω στο ύψος της και με παίρνει μια σφιχτή αγκαλιά και μου λέει: Σου έλειψα ε;

Εν συνεχεία εκεί που κουβεντιάζουμε της λέω: Θα έρθεις να σε πάρω σπίτι μου για πάντα; να είσαι το μωρό μου αφού εγώ δεν έχω παιδάκι; Όχι μου απαντά.. Γιατί όχι τη ρωτάω; Αφού έρχεσαι πάντα εδώ μου απαντάει..!!!

__________________

Τί γλυκό μωρό Θεέ μου και έξυπνο! Να τα χαίρεστε και τα δύο και να τα καμαρώσεις νυφούλες. Εύχομαι σύντομα να τους χαρίσεις ξαδελφάκι και να έρχονται αυτές συνέχεια από δίπλα σε σένα.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τί γλυκό μωρό Θεέ μου και έξυπνο! Να τα χαίρεστε και τα δύο και να τα καμαρώσεις νυφούλες. Εύχομαι σύντομα να τους χαρίσεις ξαδελφάκι και να έρχονται αυτές συνέχεια από δίπλα σε σένα.

Γιόλα μου και οι δυο είναι πανέξυπνες.. αλλά ειδικά η μικρότερη έχει ένα νάζι, μια τσαχπινιά άλλο πράγμα.. αλοιφή με κάνει σε δευτερόλεπτα.. Σήμερα το πρωί μου έκανε το λιοντάρι και άνοιγε το στόμα της για να την ταίσω..:tongue:


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μελετίνα, πότε θα ξέρεις αν είσαι εγκυος; Πω! πω! πρέπει να είναι δύσκολη η αναμονή, ε;

Εγώ προσπαθώ για μωρό πάρα πολύ καιρόΑ! Μού έτυχαν πολλές δυσκολίες. Είχα μείνει έγκυος πριν 2 χρόνια, ήταν εξωμήτριο. Χειρουργήθηκα και αφαίρεσα την μία σάλπιγγα. Εκτοτε δεν ξαναέμεινα. Μού είπαν να προσπαθήσω 6 μήνες και μετα να κάνω σαλπιγγογραφία. Την έκανα, ήταν καλή. Μετά είπαν να προσπαθήσω άλλους 6 μήνες κι αν δεν μέινω να κάνω εξωσωματικη. Στους επόμενους 6 μήνες διαπιστώθηκε πρόβλημα με το σπέρμα. Το καταπολεμήσαμε κι αυτό.....Μετά έκανα υστεροσκόπηση, έδειξε 3 πολύποδες. Τους αφαιρέσαμε, έκανα επανέλεγχο μετά από 2 μήνες, είχαν μείνει υπολείμματα, ξαναμπήκα για υστεροσκόπηση/λαπαροσκόπηση, και τώρα είμαι ξανα στην αναμονή. Μέχρι τα Χριστούγεννα είπε ο γιατρός να προσπαθήσω φυσιολογικά μπας και μείνω τώρα που δεν έχω πολύποδες. Αν δεν μείνω, μάλλον θα ξεκινήσω εξωσωματικη. Ουφ!!! βαρέθηκα να γράφω όλα όσα έπαθα όλα αυτά τα χρόνια....Ευχομαι καμία κοπέλα να μην περάσει τέτοιο γολγοθά. Ξέρω βέβαια πως υπάρχουν και χειρότερα, αλλά με έχουν ρίξει τόσο όλα αυτά, που τα έχω παιξει λίγο κι έχω ψιλοαπογοητευτεί. Τεσπα.....Ας ελπίσουμε όλες μας να τα καταφέρουμε είτε με τον έναν είτε με τον άλλο τρόπο. Σας φιλώ. Καλό κουράγιο στην προσπάθειά σας, κορίτσια....

Μάργκυ μου εύχομαι να μείνεις σύντομα εγκυούλα και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο. Είχα και γω πριν 2 χρονια την εμπειρια του εξωμητριου....δεν έκανα χειρουργείο όμως , αντιμετωπίστηκε φαρμακευτικά .

Η αναμονή είναι δύσκολο κομμάτι αλλά τι να κάνουμε? θα περάσει θέλει δε θέλει:tongue:

Στις 27 του μήνα μου εχουν πει να κάνω χοριακή. Για να δούμε..........

Link to comment
Share on other sites

Μελετίνα μου, γνωρίζεις άρα πόσο δύσκολη είναι η κατάσταση του εξωμητρίου. Εσύ ήσουν τυχερή που το πρόλαβες, εγώ δυστυχώς δεν το κατάλαβα αμέσως γιατί με "ξεγέλασε" με μία "ψευτοπερίοδο" που μου έκανε. Ετσι, όταν ξεκίνησαν οι πόνοι και πήγα στο νοσοκομείο, ήταν πλέον αργά.

Δεν έχω διαβάσει τις προηγούμενες σελίδες και δεν ξέρω αν έχεις άλλο παιδάκι ή αν είναι τό πρώτο σου. Μακάρι να πάνε όλα καλά. Σε μία βδομάδα θα ξέρεις....


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια....

Σήμερα έχουμε διπλή επέτειο...

Γάμου (15) και σύλληψης του Μιχάλη (9) ;););).

Σας φιλώ και σας σκέφτομαι όλες..ίσως θα μπορούσαμε να πάμε για καφεδάκι μέσα στό τριήμερο;

Μελετίνα θα κεράσεις εσύ, σωστά;;;;;:tongue::tongue:


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια....

Σήμερα έχουμε διπλή επέτειο...

Γάμου (15) και σύλληψης του Μιχάλη (9) ;););).

Σας φιλώ και σας σκέφτομαι όλες..ίσως θα μπορούσαμε να πάμε για καφεδάκι μέσα στό τριήμερο;

Μελετίνα θα κεράσεις εσύ, σωστά;;;;;:tongue::tongue:

Ντόλη μου μεγάλη γιορτή για μένα σήμερα.. Του Αγ. Γερασίμου, μεγάλη η χάρη του.. Γιόρταζε σήμερα ο πατέρας μου και κάθε χρόνο όταν ζούσε ήταν η καλύτερη μέρα του χρόνου για μας..

Να ζήσετε, να ευτυχήσετε και μακάρι και τα επόμενα 20 χρόνια να είστε τόσο αγαπημένοι κι ευτυχισμένοι όσο είστε σήμερα!

Δυστυχώς εγώ το τριήμερο θα λείπω.. θα κάνω τη μετακόμιση στο χωριό.. Αλλά οποιαδήποτε άλλο Σβκ δέχομαι ευχαρίστως να μας κεράσει η Μελετίνα!:P


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μάργκυ μου εύχομαι να μείνεις σύντομα εγκυούλα και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο. Είχα και γω πριν 2 χρονια την εμπειρια του εξωμητριου....δεν έκανα χειρουργείο όμως , αντιμετωπίστηκε φαρμακευτικά .

Η αναμονή είναι δύσκολο κομμάτι αλλά τι να κάνουμε? θα περάσει θέλει δε θέλει:tongue:

Στις 27 του μήνα μου εχουν πει να κάνω χοριακή. Για να δούμε..........

Μeletina μου σου ευχομαι μια τεραστια χοριακή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:P:p

Πως νοιωθεις????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!!!!!

Τι κάνετε?

Πολύ ευχαρίστως να βγούμε και να σας κεράσω:D:D:D

Μάργκυ μου ναι εγώ είμουνα από τις τυχερές στο εξωμήτριο γιατί περίοδο δεν είχα......καλά εγώ είχα τρέξει νωρίς νωρίς και για χοριακή πριν την καθυστέρηση και ήταν θετική......το κατάλαβα γιατι βλέποντας σκουρο αιμα έκανα χοριακή και δεν ανέβαινε καλά........όπου πήγα για υπέρηχο και φάνηκε στη δεξιά σάλπιγγα.

Εγώ δεν είχα πόνο επειδή είχε παλονδρομήσει κιόλας άρα δεν μεγάλωνε για να με πιέσει. Και να σκεφτείς έμεινα έγκυος στην πρώτη μας προσπάθεια για παιδάκι πρώτο μήνα γάμου. Αλλά τώρα μη τα θυμάσαι όλα αυτά....(ούτε και γω χαχα)τώρα θα ρθουν χαρές!!!!:D:D για όλες μας!!!!!!!!!!!!!!

Για το πρώτο παιδάκι προσπαθώ.......άντε πότε θα ρθει?? όχι τπτ άλλο να πάρουν και τα άλλα σειρά χαχαχα:tongue:

Ντόλη μου να ζήσετε!!!! Να στε πάντα καλά, μαζί και ευτυχισμένοι, και να χαίρεστε το γιό σας, να τον καμαρώνεται!!!:D

Αχ Δομνινάκι μου.......του Αγίου Γερασίμου σήμερα, τώρα σαν να θυμάμαι πρέπει να το χαμε ξανασυζητήσει ? αν θυμάμαι καλά.......γιατί και το μπαμπά μου Γεράσιμο το λένε :D

Θα βλέπει όμως από εκεί που είναι πόσο πολύ τον σκέφτεσαι και θα χαίρεται.

Δομνινάκι μου κάτι άλλο.....σου είχα πει για το περίσσευμα της πιουρεγκον .......εγώ την άνοιξα στις 9 Οκτώβρη και κρατάει ένα μήνα......λογικά δε θα την προλάβεις ε?:cry: Επειδή διάβασα πως αδιαθέτησες αλλά στην επόμενη περίοδο θα ξεκινήσεις την προσπάθεια......εγώ νόμιζα πως θα ξεκινούσες στην επόμενη από την υστεροσκόπηση έτσι δε σου χαν πει??:rolleyes::rolleyes: ή εγώ κάτι μπέρδεψα??:rolleyes::rolleyes: απλά αν σίγουρα δεν προλαβαινεις το φαρμακο γιατι θα χει λήξει αν ειναι να το βαλλω στο φορουμ μήπως το χρειαστεί καμμια κοπέλα.....καλά δεν ειναι και πολλές οι μονάδες....αλλά μπορει σε καποια να λειπουν.

Γιολαντάκι εσύ πως σκέφτεσαι να προχωρήσεις?

Βιλλάκι που εισαιιιιιιιιιιιι???

Link to comment
Share on other sites

Μeletina μου σου ευχομαι μια τεραστια χοριακή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:P:p

Πως νοιωθεις????

:D:D:D:D Σ ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πως να νιώθω.........τπτ το ιδιαίτερο......χαλαρά το χω πάρει..........μέχρι στιγμής:D:D

Εσύ τι κάνεις? Πωπω πολύ καιρό είχαμε να σε δούμε? Για πες μας τα νέα σου !!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Βίλλυ ,Ντόλη, yola ,IOLH τι κανετε???

Διαβαζω οσο μπορω τα νεα σας αλλα λόγω χρονου δεν προλαβαινω να γραψω.

Ντολη μου να ζησετε και να ειστε παντα ευτυχισμενοι.

Βιλλακι μου ευχομαι να εισαι καλα τωρα και να συνεχισεις να κανεις το ονειρο σου πραγματικότητα.

yola καλη επιτυχια και συντομα να μας ανακοινωσεις ευχαριστα.

ΙΟΛΗ πολλα φιλια.

πιστευω οτι ο Νοεμβριος θα ειναι τυχερος μηνας.

Αντε να αρχίζουν οι ανακοινωσεις με θετικα αποτελεσματα:):):)

Link to comment
Share on other sites

:D:D:D:D Σ ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πως να νιώθω.........τπτ το ιδιαίτερο......χαλαρά το χω πάρει..........μέχρι στιγμής:D:D

Εσύ τι κάνεις? Πωπω πολύ καιρό είχαμε να σε δούμε? Για πες μας τα νέα σου !!!!;)

Ναι μελετινα μου καιρο εχουμε να τα πουμε.

Και εμεις, μετα απο μεγαλο διαστημα καταλαβαμε πλεον οτι δεν γινεται τιποτα με φυσιολογικο τρόπο και ξεκιναμε και εμεις εξωσωματικη σε 2 μηνες.

Πρωτα θα κανω μια επεμβαση για αφαιρεση 2 πολυ μικρων πολυποδων και αμεσως θα ξεκινησουμε.

Εχω ραντεβου με τον γιατρο 26/10 για να δουμε πως θα κινηθουμε.

Ετσι μπραβο , χαλαρα πρεπει να το δεις αλλα να προσεχεις.:P:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...