Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Λοιπον τα δικα μου νεα τωρα, οχι και τοσο καλα, μετα το ραντεβου με τον γιατρο.

Ποσοστο επιτυχιας εξωσωματικης με δικα μου ωαρια περιπου 10%.Μου αναφερε για δανεικα ωαρια, αλλα δεν το συζηταω καθόλου τωρα.

Θελω να κανω την δικη μου προσπαθεια και βλεπουμε.

Μου ειπε οτι δεν εχω πολλα αποθεματα ωαριων και δεν ξερουμε την ποιοτητα τους.Σιγουρα θα παρουμε απο οτι ειπε 2-4 ωαρια, παναγια μου 1 και καλο θελω....

Αφαιρεση πολυποδα την 2η εβδομαδα του Νοεμβρίου, περιμενω ενα κυκλο και ξεκιναω πολυ πιθανον Δεκεμβριο.

να ρωτησω αν ξερει καμια σας το κοστος για υστεροσκόπηση???

Πολλα φιλια σε ολες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκια καλησπέρα!

Επέστρεψα κι εγώ από την απόδρασή μου στο χωριό και το Δομνινοσπίτι!!! Πολύ μου αρέσει αυτή η λέξη!!! Κουράστηκα απίστευτα, τόσο πολύ που χθες το πρωί δεν μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβάτι γιατί είχα πιαστεί ολόκληρη... αλλά κορίτσια άξιζε τον κόπο.. Έγινε τέλειο.. έγινε ακόμη καλύτερο απ' ότι είχα φανταστεί.. Και εννοείται ότι είναι πάντα ανοιχτό για όποιο κοριτσάκι το θελήσει, με μωρό ή χωρίς.. ούτως ή άλλως βρίσκεται ακριβώς στη μέση της Ελλάδας οπότε βολεύει όπου κι αν μένετε..

Λοιπόν.. Ντόλη μου για να κάνεις εξωσωματική στο Δημόσιο Νοσοκομείο πρέπει: α) να έχεις αγοράσει εσύ τα φάρμακα ήδη, να έχεις κλείσει ραντεβού με κάποιον γιατρό που θα σε παρακολουθεί αυτός μήνες πριν και γ) να πληρώσεις κάποιο ελάχιστο ποσό για την ωοληψία που απ' ότι ξέρω για να γίνει στα Δημόσια νοσοκομεία δεν σου κάνουν μέθη. Υπάρχει ένα κοριτσάκι στο "Νέες Μανούλες" και στο "Καφέ της Εξωσωματικής" με το νικ "Χουχουλίνα". Έκανε δυο φορές στο Πανεπιστημιακό της Λάρισας και έμεινε έγκυος με την τρίτη προσπάθεια σε ένα γνωστό κέντρο στην Αθήνα. Εγώ προσωπικά δεν πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο η προσπάθεια στο Δημόσιο Νοσοκομείο.

Mvas το κόστος για υστεροσκόπηση να το υπολογίζεις από 300 - 500 Ευρώ.

Σας φιλώ όλες και ανυπομονώ να σας δω από κοντά το Σαββατοκύριακο!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τα δικα μου νεα τωρα, οχι και τοσο καλα, μετα το ραντεβου με τον γιατρο.

Ποσοστο επιτυχιας εξωσωματικης με δικα μου ωαρια περιπου 10%.Μου αναφερε για δανεικα ωαρια, αλλα δεν το συζηταω καθόλου τωρα.

Θελω να κανω την δικη μου προσπαθεια και βλεπουμε.

Μου ειπε οτι δεν εχω πολλα αποθεματα ωαριων και δεν ξερουμε την ποιοτητα τους.Σιγουρα θα παρουμε απο οτι ειπε 2-4 ωαρια, παναγια μου 1 και καλο θελω....

Αφαιρεση πολυποδα την 2η εβδομαδα του Νοεμβρίου, περιμενω ενα κυκλο και ξεκιναω πολυ πιθανον Δεκεμβριο.

να ρωτησω αν ξερει καμια σας το κοστος για υστεροσκόπηση???

Πολλα φιλια σε ολες

Γεια σου κοριτσάκι :D εύχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθεια που θα κάνεις.

Μην ακούω με το καλημερα σας για δανεικά και συγχίζομαι:mad:( στο γιατρό όπως κατάλαβες αναφέρομαι) Άμα δεν ξέρει την ποιότητά τους ο ντόκτορ να περιμένει να τη δει και να μη μιλάει για δανεικά. Δεν έχω κάτι με τα δανεικά .....αλλά όχι στην περίπτωση όπου μια κοπέλα δεν έχει κανει ουτε καν μία προσπάθεια και δεν έχει δει ακόμα κανείς τπτ από την ποιότητα ωαρίων και εμβρύων. Τα αποθέματα που λες ότι δεν είναι πολλά από που διαπιστώθηκε?

Όσο για τιμή υστεροσκόπησης στο δικό μου κέντρο μου είπαν για 600 ευρώ και θεωρείται πολύ καλή τιμή γιατί έχω ακούσει διάφορες τιμές ...προς τα πάνω βέβαια.

Δομνινάκι μου στο δικό σου κέντρο κάνουν υστεροσκόπηση με αυτές τις τιμές που ανέφερες? γιατί όντως είναι καλές τιμές...ή σε εσένα μήπως κάνουν αυτές τις τιμές επειδή σε γνωρίζουν?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου γλυκά!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπαίνω κι εγώ στα γρήγορα να σας πω ότι στην αγκαλιά μου κρατώ το μικρό μου θαυματάκι!!!

Κοιτάω τα ματάκια της και δεν με ενδιαφέρει τίποτα και κανείς... Τόση ευτυχία, που φοβάμαι να αφήσω τον εαυτό μου, ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω...

Παρόλη την δύσκολη εγκυμοσύνη, η μπεμπούλα μου βγήκε στον κόσμο αρκετά εύκολα, με φ.τ., όλα πήγαν περίφημα και τώρα προσπαθούμε να βρούμε τους ρυθμούς μας...

Σας στέλνω τόνους μωρουδόσκονη και να μην ξεχνάμε ότι όλα γίνονται... Πέρσυ τέτοια εποχή είχα το πρώτο μου ραντεβού στον Πάντο και τώρα, ένα χρόνο μετά, κρατώ το μικρουλάκι μου...

Maybe να σου ζήσει ο μπεμπακος......

Μελετίνα, μήπως να έκανες μια βόλτα από το Γενεσις???

Φιλιά σε όλες, σας σκέφτομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου γλυκά!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπαίνω κι εγώ στα γρήγορα να σας πω ότι στην αγκαλιά μου κρατώ το μικρό μου θαυματάκι!!!

Κοιτάω τα ματάκια της και δεν με ενδιαφέρει τίποτα και κανείς... Τόση ευτυχία, που φοβάμαι να αφήσω τον εαυτό μου, ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω...

Παρόλη την δύσκολη εγκυμοσύνη, η μπεμπούλα μου βγήκε στον κόσμο αρκετά εύκολα, με φ.τ., όλα πήγαν περίφημα και τώρα προσπαθούμε να βρούμε τους ρυθμούς μας...

Σας στέλνω τόνους μωρουδόσκονη και να μην ξεχνάμε ότι όλα γίνονται... Πέρσυ τέτοια εποχή είχα το πρώτο μου ραντεβού στον Πάντο και τώρα, ένα χρόνο μετά, κρατώ το μικρουλάκι μου...

Maybe να σου ζήσει ο μπεμπακος......

Μελετίνα, μήπως να έκανες μια βόλτα από το Γενεσις???

Φιλιά σε όλες, σας σκέφτομαι!!!

Άντε βρε κοριτσάρα μου και ανησυχήσαμε!

Πόσο χαίρομαι που πήγαν όλα καλά και με φυσιολογικό τοκετό παρακαλώ.. Αυτό κι αν είναι έκπληξη!!!:cool:

Βρείτε τους ρυθμούς σας εσείς και μέχρι τότε μπορεί να έχουμε κι άλλα ευχάριστα!

Φιλάκια στα πατουσάκια:tongue:


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δομνινάκι μου στο δικό σου κέντρο κάνουν υστεροσκόπηση με αυτές τις τιμές που ανέφερες? γιατί όντως είναι καλές τιμές...ή σε εσένα μήπως κάνουν αυτές τις τιμές επειδή σε γνωρίζουν?

Θα σου στείλω πμ..

Στο δικό μου κέντρο γύρω στα 500-600 κυμαίνεται η τιμή..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου....

Συμφουγαρακι να σου ζησει κοριτσαρα μου!!!!

Μπαινω και παλι στα γρηγορα δυστυχως, δεν εχω χρονο καθολου:(:(

Με πηραν απο το κεντρο, να περασω την Πεμπτη το πρωι στις 11...

Βρηκαν λεει καποια που ταιριαζει...Θα παω να κουβεντιασουμε...

Αυτα απο μενα...

Καλο βραδυ σε ολες:wink:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου....

Συμφουγαρακι να σου ζησει κοριτσαρα μου!!!!

Μπαινω και παλι στα γρηγορα δυστυχως, δεν εχω χρονο καθολου:(:(

Με πηραν απο το κεντρο, να περασω την Πεμπτη το πρωι στις 11...

Βρηκαν λεει καποια που ταιριαζει...Θα παω να κουβεντιασουμε...

Αυτα απο μενα...

Καλο βραδυ σε ολες:wink:

Λες να κάνουμε μαζί την προσπάθεια; Τι καλά!:lol:


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε βρε κορίτσια; βαρέσαμε διάλυση; για κάμ σα δώθε..

Άρχισε από χθες να πονάει η κοιλίτσα μου, πράγμα που σημαίνει ότι η περίοδός μου ετοιμάζεται να καταφτάσει νωρίτερα... καλό αυτό διότι έτσι θα ξεκινήσω νωρίτερα! Αύριο είναι να πάρω και το πρώτο χαπάκι.. Γιούπι!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια...

Λοιπον γυρισα απο το κεντρο οπου μιλησα με τον Παπαδοπουλο και τον γιατρο μου..

Η δοτρια ειναι μια κοπελα 25 ετων. Στα εξωτερικα χαρακτηριστικα μου φερνει οσο βεβαια ειναι δυνατον αυτο.Στα χρωματα ειναι του συζυγου.

Η κοπελα ειναι υγιεστατη και κατεφυγαν στην εξω λογο σοβαρης ολιγοασθενοσπερμιας του συζυγου της.

Απο 11/11/11 αρχιζω Νταροντα μεχρι να αδιαθετησω.

Αυτα και να πω πως, ναι Δομνινακι μου, ενδεχεται να ειμαστε μαζι:wink:

Για την Κυριακη εγω δεν εχω προβλημα..Ειμαι μεσα, εκτος απροοπτου βεβαια..

Φιλακια πολλα:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου γλυκά!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπαίνω κι εγώ στα γρήγορα να σας πω ότι στην αγκαλιά μου κρατώ το μικρό μου θαυματάκι!!!

Κοιτάω τα ματάκια της και δεν με ενδιαφέρει τίποτα και κανείς... Τόση ευτυχία, που φοβάμαι να αφήσω τον εαυτό μου, ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω...

Παρόλη την δύσκολη εγκυμοσύνη, η μπεμπούλα μου βγήκε στον κόσμο αρκετά εύκολα, με φ.τ., όλα πήγαν περίφημα και τώρα προσπαθούμε να βρούμε τους ρυθμούς μας...

Σας στέλνω τόνους μωρουδόσκονη και να μην ξεχνάμε ότι όλα γίνονται... Πέρσυ τέτοια εποχή είχα το πρώτο μου ραντεβού στον Πάντο και τώρα, ένα χρόνο μετά, κρατώ το μικρουλάκι μου...

Maybe να σου ζήσει ο μπεμπακος......

Μελετίνα, μήπως να έκανες μια βόλτα από το Γενεσις???

Φιλιά σε όλες, σας σκέφτομαι!!!

Nα σου ζήσει και να είναι πάντα υγιέστατη και τυχερή στην ζωή της!!!

Μπράβο και για τον φ. τοκετό. Έζησες το θαύμα σε όλο του το μεγαλείο λοιπόν.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια...

Λοιπον γυρισα απο το κεντρο οπου μιλησα με τον Παπαδοπουλο και τον γιατρο μου..

Η δοτρια ειναι μια κοπελα 25 ετων. Στα εξωτερικα χαρακτηριστικα μου φερνει οσο βεβαια ειναι δυνατον αυτο.Στα χρωματα ειναι του συζυγου.

Η κοπελα ειναι υγιεστατη και κατεφυγαν στην εξω λογο σοβαρης ολιγοασθενοσπερμιας του συζυγου της.

Απο 11/11/11 αρχιζω Νταροντα μεχρι να αδιαθετησω.

Αυτα και να πω πως, ναι Δομνινακι μου, ενδεχεται να ειμαστε μαζι:wink:

Για την Κυριακη εγω δεν εχω προβλημα..Ειμαι μεσα, εκτος απροοπτου βεβαια..

Φιλακια πολλα:P:p

Bιλλάκι μου πολύ καλό μου ακούγεται αυτό. Καλή αρχή σου εύχομαι!

Μπορώ να σας ρωτήσω κάτι; τί έχετε ακούσει για εξωσωματική σε φυσικό κύκλο χωρίς φάρμακα και σε ποιές περιπτώσεις ενδείκνυται;

KΙ εγώ για Κυριακή απόγευμα είμαι μέσα.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Mvas το κόστος για υστεροσκόπηση να το υπολογίζεις από 300 - 500 Ευρώ.

Σε ευχαριστω για την ενημερωση.Στο ποσο αυτο ειναι και η αμοιβη του κεντρου και του γιατρου???

Γιατι εμενα μου ειπε 750 ευρω και ειναι ολα μέσα,κεντρο-γιατρος-καρδιογραφημα-βιοψια.

Γεια σου κοριτσάκι :D εύχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθεια που θα κάνεις.

Μην ακούω με το καλημερα σας για δανεικά και συγχίζομαι:mad:( στο γιατρό όπως κατάλαβες αναφέρομαι) Άμα δεν ξέρει την ποιότητά τους ο ντόκτορ να περιμένει να τη δει και να μη μιλάει για δανεικά. Δεν έχω κάτι με τα δανεικά .....αλλά όχι στην περίπτωση όπου μια κοπέλα δεν έχει κανει ουτε καν μία προσπάθεια και δεν έχει δει ακόμα κανείς τπτ από την ποιότητα ωαρίων και εμβρύων. Τα αποθέματα που λες ότι δεν είναι πολλά από που διαπιστώθηκε?

Όσο για τιμή υστεροσκόπησης στο δικό μου κέντρο μου είπαν για 600 ευρώ και θεωρείται πολύ καλή τιμή γιατί έχω ακούσει διάφορες τιμές ...προς τα πάνω βέβαια.

δεν συζηταω καθόλου τώρα για δανεικα ωάρια γιατι δεν εχω κανει καποια προσπάθεια για να ξερω πως θα ανταποκριθω.

Και για τιμές εχω ακουσει και εγω πολυ υψηλότερες.

κοριτσάκια μου γλυκά!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπαίνω κι εγώ στα γρήγορα να σας πω ότι στην αγκαλιά μου κρατώ το μικρό μου θαυματάκι!!!

Κοιτάω τα ματάκια της και δεν με ενδιαφέρει τίποτα και κανείς... Τόση ευτυχία, που φοβάμαι να αφήσω τον εαυτό μου, ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω...

Παρόλη την δύσκολη εγκυμοσύνη, η μπεμπούλα μου βγήκε στον κόσμο αρκετά εύκολα, με φ.τ., όλα πήγαν περίφημα και τώρα προσπαθούμε να βρούμε τους ρυθμούς μας...

Σας στέλνω τόνους μωρουδόσκονη και να μην ξεχνάμε ότι όλα γίνονται... Πέρσυ τέτοια εποχή είχα το πρώτο μου ραντεβού στον Πάντο και τώρα, ένα χρόνο μετά, κρατώ το μικρουλάκι μου...

Maybe να σου ζήσει ο μπεμπακος......

Μελετίνα, μήπως να έκανες μια βόλτα από το Γενεσις???

Φιλιά σε όλες, σας σκέφτομαι!!!

Μπραβο κοριτσι μου να σου ζησει, να την χαιρεσαι και να την δεις οπως επιθυμεις:P:p

Φιλια σε ολες

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να σας ρωτήσω κάτι; τί έχετε ακούσει για εξωσωματική σε φυσικό κύκλο χωρίς φάρμακα και σε ποιές περιπτώσεις ενδείκνυται;

KΙ εγώ για Κυριακή απόγευμα είμαι μέσα.

Λοιπόν.. η εξωσωματική σε φυσικό κύκλο ενδείκνυται α) σε περιπτώσεις γυναικών που έχουν κάνει ήδη αρκετές προσπάθειες εξωσωματικής με φάρμακα και δεν θέλουν ή δεν πρέπει να φορτώσουν άλλο τον οργανισμό τους με φάρμακα, β) σε περιπτώσεις γυναικών που δεν ανταποκρίνονται καλά στη διέγερση των ωοθηκών με φάρμακα.

Κορίτσι μου στη δική σας περίπτωση είμαι σίγουρη ότι με τη σπερματέγχυση θα δείτε αποτέλεσμα.. γιατί να σκεφτείς την εξωσωματική;


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...