Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Κορίτσια, τι κάνετε?

Εγώ συνεχίζω να δουλεύω πολλές ώρες και δεν έχω χρόνο για τίποτε.

Πέφτω για ύπνο, ξερή, από τις 10.30 το βράδυ πολλές φορές. Βάζω να δω καμιά ταινία και στο δεκάλεπτο με έχει πάρει ο ύπνος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια, τι κάνετε?

Εγώ συνεχίζω να δουλεύω πολλές ώρες και δεν έχω χρόνο για τίποτε.

Πέφτω για ύπνο, ξερή, από τις 10.30 το βράδυ πολλές φορές. Βάζω να δω καμιά ταινία και στο δεκάλεπτο με έχει πάρει ο ύπνος!

Kάτσε να δεις πού έτσι όπως είσαι απασχολημένη μπορεί να σου έρθει το μπεμπέ από εκε που δεν το περιμένεις. Εκτός βέβαια αν δεν έχεις χρόνο ούτε...γι'αυτό;)


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια!!

Τι μου κάνετε; Ιολάκο μου τουλάχιστον είσαι καλά, αυτό έχει σημασία..

Κοριτσάρες εγώ σηκώθηκα σήμερα το πρωί με μια τρομερή ζαλάδα.. Παραπατούσα... τελικά ή κρίση υπογλυκαιμίας ήταν (έφαγα ένα τοστ και ύστερα από λίγη ώρα συνήλθα) ή από τον πολύ ύπνο.. (χθες κοιμήθηκα στις 10:30 και ξύπνησα σήμερα στις 7:30 με ξυπνητήρι)!

Γιατρούλης αύριο πάλι..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή κοριτσάκι μου,

Σε εμάς το πρόβλημα το έχει ο σύζυγος με βαριάς μορφής ολιγοασθενοτερατοσπερμίας.. Παρόλο που έχει ένα παιδάκι 8 χρονών από τον πρώτο του γάμο στο διάστημα αυτό δημιουργήθηκε αυτό το θεματάκι, θες από τις συνθήκες της δουλειάς του (οδηγός), θέλεις από το στρες και το άγχος του διαζυγίου, θες από τις συνθήκες του περιβάλλοντος.. τέλος πάντων..

Μετά από εξετάσεις καταφύγαμε στη λύση της εξωσωματικής γονιμοποίησης και μάλιστα με τη μέθοδο της μικρογονιμοποίησης. Καταφέραμε να γονιμοποιήσουμε μόλις 3 από τα 6 ωάρια που έκανα και από αυτά τοποθετήσαμε και τα τρία. Τελικά προχώρησε μόνο το ένα, έμεινα έγκυος αλλά στην 9η βδομάδα παλινδρόμησε. Προχωρήσαμε σε απόξεση και τώρα είμαι στη δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής διότι δεν είχαμε καθόλου απόθεμα από την πρώτη φορά.

Εντωμεταξύ στις μετέπειτα εξετάσεις φάνηκε ότι πάσχω από αντιφωσφολιπιδικό σύνδρομο το οποίο ενεργοποιείται σε περίπτωση εγκυμοσύνης και επηρεάζει αρνητικά το περιβάλλον της μήτρας για το έμβρυο. Θα προχωρήσω σε συγκεκριμένη θεραπεία και ελπίζουμε όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά.

Με πείραξε δεν το κρύβω ο τρόπος της αποτυχίας την πρώτη φορά.. Αλλά δεν το βάζω κάτω.. θέλω τόσο πολύ ένα δικό μου μωράκι που είμαι διατεθειμένη να κάνω τα πάντα.. Γι' αυτό πάνω απ' όλα αισιοδοξία, θετική σκέψη και ενέργεια και τα καλύτερα είναι στο δρόμο.

Γιόλα μου κι εμένα θα πάει παιδικό σταθμό και η μικρή μου ανηψούλα και είναι κι αυτή κατενθουσιασμένη.. Η μεγάλη πάει ήδη 2 χρόνια και το περιμένει κι αυτή πως και τι..

Ντόλη μου εννοείται πως δεν πρέπει να πούμε καλό χειμώνα από τώρα. Χαίρομαι που περάσατε όμορφα, που ευχαριστηθήκατε τη θάλασσα τόσο πολύ και ποιος ξέρει.. μαζί με τα πρωτοβρόχια να ρθει και το δικό σου το δωράκι..

Αύριο θα έχω νεότερα από το γιατρό!

Φιλάκια πολλά!

Ετσι κοριτσακι, ηθικο ακμαιο θελω ν'ακουω. Αυτες οι υπογλυκαιμιες που εγραψες για σημερα το πρωι σε πιανουν συχνα ή ετυχε??

Εγω πηγα στη διατροφολογο εχθες για να μου δωσει διαιτα και αυτη με βρηκε πολυ καλα, μαλιστα ειπε οτι τρωω λιγο σε σχεση με αυτο του πρεπει και φυσικα ουτε αυτη μπορει να καταλαβει τα 16 κιλα μου που μπορει να βρισκονται και απλα μου εδωσε μια διατροφη για να δουμε πως θα

αντιδρασει ο οργανισμος μου. Ελπιζω μονο μην εχω παθει καμια λαχταρα με τις ορμονες. Θα δουμε τωρα με τις εξετασεις τι θα βγαλουμε


A2enp3.png?jZYdKeP4
Link to comment
Share on other sites

Παρασκευούλα μου δεν με έχει ξαναπιάσει τίποτε τέτοιο.. θα έτυχε.. ή ο πολύς ύπνος έφταιγε.. βλέπεις χθες ήμουν πτώμα και έτσι κοιμήθηκα συνεχόμενα από τις 10:30 το βράδυ μέχρι σήμερα τις 7:30 το πρωί και σηκώθηκα με το ξυπνητήρι!

Μακάρι η διατροφή να σου κάτσει γάντι!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ετσι κοριτσακι, ηθικο ακμαιο θελω ν'ακουω. Αυτες οι υπογλυκαιμιες που εγραψες για σημερα το πρωι σε πιανουν συχνα ή ετυχε??

Εγω πηγα στη διατροφολογο εχθες για να μου δωσει διαιτα και αυτη με βρηκε πολυ καλα, μαλιστα ειπε οτι τρωω λιγο σε σχεση με αυτο του πρεπει και φυσικα ουτε αυτη μπορει να καταλαβει τα 16 κιλα μου που μπορει να βρισκονται και απλα μου εδωσε μια διατροφη για να δουμε πως θα

αντιδρασει ο οργανισμος μου. Ελπιζω μονο μην εχω παθει καμια λαχταρα με τις ορμονες. Θα δουμε τωρα με τις εξετασεις τι θα βγαλουμε

To θέμα της προεκλαμψίας το εξετάσατε? Νομίζω ευθύνεται για απότομη αύξηση βάρους χωρίς προφανή λόγο. Δεν το κοιτάς ακόμα περισσότερο λέω εγώ? Πώς είναι δυνατόν 16 κιλά να μην φαίνονται? άρα έχεις κάπου πρήξιμο αλλιώς θα ήσουν παντού γεμισμένη από αυτά τα κιλά.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοπελες.Προβληματιζομαι τελευταια με το θεμα ''κατατμηση dna του σπερματος''...Δεν εχουμε ψαχτει ως προς αυτο και ουτε ο γιατρος μου ειπε κατι..αλλα διαβαζω οτι ειναι πολυ βασικο γαι να προχωρησει μια κυηση.Ξερει καμια κατι;Πως γινεται η εξεταση;Αργει να βγει;

Link to comment
Share on other sites

Maybe μου εδώ η ειδικός... εγώ... εμείς έχουμε πολύ σοβαρό πρόβλημα κατάτμησης dna σπέρματος. Με το που είδε το πρώτο σπερμοδιάγραμμα ο ουρολόγος και σε συνδυασμό με την ηλικία του συζύγου μας έστειλε σε εξειδικευμένο ανδρολογικό εργαστήριο να την κάνουμε και τα αποτελέσματα ήταν χάλια... Για το λόγο αυτό προχωρήσαμε σε εξωσωματική με μικρογονιμοποίηση, πετύχαμε εγκυμοσύνη αλλά το μωρό παλινδρόμησε.

Η κατάτμηση παίζει πολύ μεγάλο και σοβαρό ρόλο στη σύλληψη και στην εξέλιξη του εμβρύου.. όσο λιγότερη κατάτμηση έχει το σπέρμα τόσο μεγαλύτερες πιθανότητες υπάρχουν για σύλληψη και ομαλή εξέλιξη του εμβρύου.

Γίνεται σε ειδικό ανδρολογικό εργαστήριο, τα αποτελέσματα βγαίνουν σε 7 μέρες και στο συγκεκριμένο εργαστήριο κοστίζει 190 Ευρώ.

Ελπίζω να σε βοήθησα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γεια σας!!!!!!!

Χαιρομαι που ακουω οτι ολες εχετε υψηλο ηθικο!!!!!

Εγω τελειωσα με τις προσπαθειες αυτου του μηνα....Ειχαμε μια επαφη 2 μερες πριν το θετικο τεστ ωορρηξιας, μια την ημερα του θετικου και μια την επομενη...

Ηθελα και μια ακομα την μεθεπομενη αλλαααααααααα!!!!!!!!!!

Οταν το ανεφερα, εσκυψα ταυτοχρονα μη με πετυχει ο αναπτηρας που κρατουσε εκεινη την ωρα..... χι,χι

Ενταξει, απο αριθμο δεν εχουμε προβλημα αλλα απο κινητικοτητα.....

Θα πρεπει να πετυχω την ωορρηξια μεσα στο τριωρο που ειναι ζωντανα τα σπερματοζωαρια....

Ψυλλοι στα αχυρα δηλαδη......

Το καλο ειναι οτι η θερμομετρηση επιβεβαιωσε το τεστ ωορρηξιας....:P

Και ετσι προσπαθω να εστιασω στο θετικο που ειναι : επιτελους εκανα απο μονη μου ωορρηξια, και να μη σκεφτομαι μωρα και εγκυμοσυνες ολη την ωρα....

Απο την αλλη ηθελα να σας ρωτησω:confused:, βλεπετε ολες τα υγρα της ωορρηξιας καθε μηνα?

Εγω ειχα πολυ λιγα την ημερα πριν και την ιδια μερα του θετικου τεστ... Ηταν πολυ λιγη ποσοτητα και ειχα χρονια να τα δω....:rolleyes:

Αυτα προς το παρον και ελπιζω να εχω συντομα τα νεα απο ολες σας.

Φιλακια:-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλάκο μου καλό μου εγώ δεν είχα ποτέ υγρά ωορρηξίας.. ποτέ των ποτών όμως.. πάντα είχα κάτι ενοχλήσεις που το επιβεβαίωναν το γεγονός αλλά υγρά τίποτε..

Νομίζω ότι έχεις πολλές πιθανότητες να έπιασες τη μέρα.. ο οργανισμός σου επανέρχεται δυναμικά στο παιχνίδι και η ρουλέτα γυρίζει!

Εγώ κοριτσάκια μου επιβεβαιωμένα σήμερα έχω 6 αυγουλάκια τα οποία μεγαλώνουν ικανοποιητικά και ενδομήτριο 10 την 9η μέρα του κύκλου. Επανάληψη ελέγχου την Τετάρτη και καλώς εχόντων των πραγμάτων ωοληψία Παρασκευή ή Σάββατο.. Κοριτσάκια μου κοντεύω..

Αλήθεια, που είστε χαμένα όλα τα υπόλοιπα κοριτσάκια;


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Nαι Βίλλυ μου εγώ τα βλέπω κάθε μήνα αυτά τα υγρά!Άντε καλά αποτελέσματα να έχεις στο τέλος του μήνα. Οι επαφές σου ήταν αυτές που έπρεπε. Έ, δεν έχεις και γυάλινη κοιλιά να βλέπεις ακριβώς το λεπτό της ωορρηξίας (μακάρι να ξέραμε πάντα τί γίνεται εκεί μέσα).

Δομνινάκι κοντεύεις κοριτσάκι μου.Σε σένα έχουμε εναποθέσει όλες τις ελπίδες μας να γελάσει λίγο το χειλάκι μας εδώ μέσα(μην σε αγχώνει αυτό, για καλό το λέω).

Πάντως όντως μετά τις διακοπές μας έχει πιάσει πιστεύω όλες μία άρνηση να ασχολούμαστε με αυτό το θέμα συνέχεια και αυτό είναι καλό, είναι υγιές μόνο ελπίζω να μην μας βγάλει απτον στόχο μας και τα παρατήσουμε.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλάκο μου καλό μου εγώ δεν είχα ποτέ υγρά ωορρηξίας.. ποτέ των ποτών όμως.. πάντα είχα κάτι ενοχλήσεις που το επιβεβαίωναν το γεγονός αλλά υγρά τίποτε..

Νομίζω ότι έχεις πολλές πιθανότητες να έπιασες τη μέρα.. ο οργανισμός σου επανέρχεται δυναμικά στο παιχνίδι και η ρουλέτα γυρίζει!

Εγώ κοριτσάκια μου επιβεβαιωμένα σήμερα έχω 6 αυγουλάκια τα οποία μεγαλώνουν ικανοποιητικά και ενδομήτριο 10 την 9η μέρα του κύκλου. Επανάληψη ελέγχου την Τετάρτη και καλώς εχόντων των πραγμάτων ωοληψία Παρασκευή ή Σάββατο.. Κοριτσάκια μου κοντεύω..

Αλήθεια, που είστε χαμένα όλα τα υπόλοιπα κοριτσάκια;

Μραβο σου κοριτσακι μου... Πολυ καλα τα νεα σου ως τωρα....

Προσευχομαι και ελπιζω για σενα, αυτη τη φορα να πετυχεις το στοχο σου....

Αυτο με τα υγρα με απασχολουσε παντα...Πως να κολυμπησουν τα ερμα τα σπερματοζωαρια χωρις αυτα?

Καπου διαβασα οτι αν δεν τα βλεπεις δε σημαινει οτι δεν υπαρχουν.. Σε μερικες γυναικες μενουν ψηλα μεσα στον τραχηλο και δεν κατεβαινουν προς τα κατω... Παντως αυτη την φορα ειχα οπως σας ειπα μια πολυ μικρη ποσοτητα και γενικα τις μερες λιγο πριν και την ιδια μερα της ωορηξιας ενοιωθα υγρη...Για να δουμε...


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Nαι Βίλλυ μου εγώ τα βλέπω κάθε μήνα αυτά τα υγρά!Άντε καλά αποτελέσματα να έχεις στο τέλος του μήνα. Οι επαφές σου ήταν αυτές που έπρεπε. Έ, δεν έχεις και γυάλινη κοιλιά να βλέπεις ακριβώς το λεπτό της ωορρηξίας (μακάρι να ξέραμε πάντα τί γίνεται εκεί μέσα).

Δομνινάκι κοντεύεις κοριτσάκι μου.Σε σένα έχουμε εναποθέσει όλες τις ελπίδες μας να γελάσει λίγο το χειλάκι μας εδώ μέσα(μην σε αγχώνει αυτό, για καλό το λέω).

Πάντως όντως μετά τις διακοπές μας έχει πιάσει πιστεύω όλες μία άρνηση να ασχολούμαστε με αυτό το θέμα συνέχεια και αυτό είναι καλό, είναι υγιές μόνο ελπίζω να μην μας βγάλει απτον στόχο μας και τα παρατήσουμε.

Yolla μου γλυκια εγω τουλαχιστον δεν εχω σκοπο να τα παρατησω...

Αυτο τον μηνα που για πρωτη φορα επιβεβαιωθηκε ωορηξια με την θερμομετρηση περα απο το τεστ ωορηξιας νοιωθω παρα πολυ καλα...

Δεν ξερω αν θα τα καταφερω να μεινω εγκυος αλλα εσεις σαν γυναικες μπορειτε να με καταλαβετε.. Και μονο που ξερω οτι εκανα ωορηξια με "ανεβασε" τοσο πολυ που ειλικρινα με εκανε να νοιωσω πιο γυναικα...

Νομιζω οτι καταλαβενετε τι εννοω....

Εσυ κοριτσακι μου πως εισαι?


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Δομνίνα μου, τα αυγουλάκια και το ενδομήτριο μια χαρά είναι, όλα είναι θετικά!

Βίλλυ μου, πολύ χάρηκα που ο οργανισμός σου λειτουργεί ρολόι ως προς την ωορρηξία.

Οι υπόλοιπες τι κάνετε?

Εγώ δουλεύω πάρα πολύ. Φανταστείτε ότι και χθες δούλευα από τις 2.30 το μεσημέρι μέχρι τις 9.30 το βράδυ.

Μέχρι να τελειώσουν οι εκλογές δεν με βλέπω καλά!

Φιλάκια πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα.

Δομνίνα μου, εύχομαι να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα...Οι ελπίδες να πάνε όλα καλά είναι πολύ μεγάλες. Σε σκέφτομαι πολύ...

Βιλλάκι μου, χάρηκα τόσο πολύ για σένα...Εύχομαι να μην ταλαιπωρηθείς άλλο...ξέρω πως νιώθεις...κι εγώ τις δύο τελευταίες φορές που είχα ωορηξία ένιωθα ότι ο οργανισμός λειτουργεί καλά ( γιατί εγώ έχω πολυκυστικές και κατά συνέπεια πρόβλημα στην ωορηξία)..

Yola μου, είναι πολύ θετικό που όλα πάνε καλά με το θέμα προσαρμογή στον παιδικό σταθμό... Εμείς οι μαμάδες, τις περισσότερες φορές αγχωνόμαστε πιο πολύ από τα παιδιά μας...Ακόμη κι αν σου παρουσιάσει ένα μικρό πισωγύρισμα, μην πτοηθείς...Είναι απόλυτα φυσιολογικό...Αλήθεια, πως πάνε οι προετοιμασίες του πάρτυ;

Ιόλη μου, το μόνο που έχω να σου πω είναι ότι με τόση δουλειά, θα έρθει το μπεμπάκι και δεν θα το πάρεις είδηση:D:D

Παρασκευή μου, τι έγινε με τις εξετάσεις σου; Έβγαλες άκρη σχετικά με το βάρος που έχεις πάρει;

Maybe καλή μου, εύχομαι να πάνε όλα καλά...Τώρα που ανάρρωσες πλήρως, να επιστρέψεις δρυμύτερη..Περιμένω νέα σου.

Εμείς αυτήν την εβδομάδα ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά για το σχολείο...Έχουμε να αγοράσουμε τα σχολικά, να πάρουμε τις βεβαιώσεις από τους γιατρούς και να προσαρμοστούμε στη νέα πραγματικότητα..Παράλληλα μεταφέρθηκε και το γραφείο και δεν έχουμε εγκατασταθεί πλήρως, οπότε υπάρχει αναστάτωση και σε αυτόν τον τομέα... Όσο για το θέμα "μωρό" κι εγώ βρίσκομαι στην άχαρη περίοδο της αναμονής, αν και δεν πήγαμε και πολύ καλά από άποψη επαφών αυτόν το μήνα, οπότε δεν μπορώ να πω ότι τρέφω ελπίδες...Μου έχει μείνει ακόμη ένας μήνας με κλομιφαίνη (ο έκτος) και μετά δεν ξέρω...θα συζητήσω με τον γιατρό μου και θα δούμε.

Σας φιλώ όλες και σας εύχομαι μια όμορφη μέρα.


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...