Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες όσες περιμένουμε τις χοριακες μας❤️ Πέρασες πολλά,ομως  αυτή τη φορά εύχομαι να δεις μια μεγάλη χοριακη 🥰 Οι γιατροί τι λένε σχετικά με τις προηγούμενες εμβρυομεταφορες σου?

      Εγώ αύριο θα πάω για την επαναληπτική και ελπίζω να μην φάω χαστούκι..εμενα η πρώτη μου εμβρυομεταφορά ήταν μηδενική,τυχαίο γεγονός όπως είπε ο γιατρός η επόμενη που είχα βάλει δυο είχε παλινδρομήσει το ένα,όμως το άλλο είναι η κορούλα μου και τώρα είναι η τρίτη μου εμβρυομεταφορά.

       

      Μιλήσατε με τον γιατρό ? Τι σας είπε?

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Δομνινάκι μου γλυκό εύχομαι η συνέχεια να είναι ακόμη καλύτερη...περιμένω νέα σου.

Μαρία, φαντάζομαι παίρνεις προγεστερόνη έτσι δεν είναι; Προσπάθησε να ηρεμήσεις γιατί το πολύ άγχος δεν βοηθάει πουθενά, το αντίθετο μάλιστα...να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε καλά...Ξέρεις πόσες κοπέλες φέρανε εις πέρας την εγκυμοσύνη τους έχοντας σε όλη τη διάρκεια αίμα και όχι απλά ροζ; να ξεκουράζεσαι, να κάνεις θετικές σκέψεις κι εμείς εδώ είμαστε να σε εμψυχώνουμε. Όσο για το τσιγάρο προσπάθησε να το μειώσεις στο ελάχιστο για να αιματώνεται σωστά ο πλακούντας και το νινί.

Βίλλυ πότε πας για χοριακή; Εγώ έκανα ωορηξία την 15η ημέρα, οπότε λογικά σε 15 ημέρες θα έρθει η περίοδος. Όμως παίρνω προγεστερόνη και ενδέχεται να μην έρθει μόνη της αν δεν την κόψω, αν και τον προηγούμενο μήνα που είχα πάρει πάλι, αδιαθέτησα παρά τα utrogestan. Εσύ αδιαθετούσες παίρνοντας προγεστερόνη;

Ιολάκι, η εργασιοθεραπεία μπορεί τελικά να σου βγει σε καλό:tongue::tongue:

Ντολακι μου, οχι, οσο επαιρνα προγεστερονη δεν αδιαθετουσα ποτε...

Οταν την σταματουσα συνηθως μεσα σε 2 ή 3 μερες μου ερχοταν περιοδος..

Εχω ομως ακουσει και αλλες περιπτωσεις που αδιαθετησαν ενω επαιρναν προγεστερονη....

Μαλλον ειναι θεμα οργανισμου...

Κανονικα σημερα ειμαι 11 μερες απο την ωορηξια και λεω να περιμενω ως τις 15 μερες και να κανω ενα τεστ στο σπιτι πρωτα αν δεν εχω αδιαθετησει....

Αν και οι ελπιδες μου ειναι μηδενικες καθως δε νοιωθω απολυτως τιποτα διαφορετικο απο αλλες φορες...Μακαρι να μου ερθει περιοδος εκει γυρω στις 14 με 15 μερες μετα την ωορηξια, τουλαχιστον θα επιβεβαιωσω εκτος με το τεστ ωορηξιας και την θερμομετρηση οτι εκανα τελικα την ωορηξια...

Καλη αρχη και καλη σχολικη χρονιά στον γιοκα σου κοριτσακι μου!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλή αρχή και στο δικό σου αντράκι Βιλλάκι μου....εύχομαι να τα πάει τόσο καλά, όσο και πέρυσι... Δευτέρα Γυμνασίου δεν είναι;

Κι εγώ 11 ημέρες μετά την ωορηξία είμαι...Λέω στις 15 να πάω για χοριακή αν δεν αδιαθετήσω...όσο για σένα μην στενοχωριέσαι μια χαρά ωορηξία έκανες...


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Δομνινάκι μου γλυκό εύχομαι η συνέχεια να είναι ακόμη καλύτερη...περιμένω νέα σου.

Μαρία, φαντάζομαι παίρνεις προγεστερόνη έτσι δεν είναι; Προσπάθησε να ηρεμήσεις γιατί το πολύ άγχος δεν βοηθάει πουθενά, το αντίθετο μάλιστα...να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε καλά...Ξέρεις πόσες κοπέλες φέρανε εις πέρας την εγκυμοσύνη τους έχοντας σε όλη τη διάρκεια αίμα και όχι απλά ροζ; να ξεκουράζεσαι, να κάνεις θετικές σκέψεις κι εμείς εδώ είμαστε να σε εμψυχώνουμε. Όσο για το τσιγάρο προσπάθησε να το μειώσεις στο ελάχιστο για να αιματώνεται σωστά ο πλακούντας και το νινί.

Βίλλυ πότε πας για χοριακή; Εγώ έκανα ωορηξία την 15η ημέρα, οπότε λογικά σε 15 ημέρες θα έρθει η περίοδος. Όμως παίρνω προγεστερόνη και ενδέχεται να μην έρθει μόνη της αν δεν την κόψω, αν και τον προηγούμενο μήνα που είχα πάρει πάλι, αδιαθέτησα παρά τα utrogestan. Εσύ αδιαθετούσες παίρνοντας προγεστερόνη;

Ιολάκι, η εργασιοθεραπεία μπορεί τελικά να σου βγει σε καλό:tongue::tongue:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Ντόλυ σε ευχαριστώ όπως και τα υπόλοιπα κορίτσια! Είστε τέλειες! Ελπίζω σε όλες μας να πάνε όλα καλά και να κρατάμε τα μωράκια μας αγκαλιά!!! Ναι παίρνω 2 ουτροτζεστάν την ημέρα! Θα μου θυμίσετε πως μετράω σε ποιά εβδομάδα βρίσκομαι? Φιλιά πολλά!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχεις Μαρια μου....

Οντως τα ποζ 99% δε σημαινουν κατι κακο..

Προσπαθησε να ηρεμησεις...Ολα θα πανε καλα....

Το τσιγαρο προσπαθησε να το μειωσεις κιαλο...Δε σου λεω να το κοψεις, καταλαβαινω, ειμαι και εγω καπνιστρια, αλλα οσο μπορεις κοριτακι μου....

Φιλακια:-P:razz::-P

Αχ Βιλλάκι μου να σαι καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ιολακι μου γλυκο...

Μωρε δικιο εχεις για τα συμπτωματα αλλα πως να κρατηθω?

Δουλευεις και τα Σαββατα?

Ναι, τρομάρα μου, δουλεύω και τα Σάββατα ή Κυριακές και ποιος ξέρει τι άλλο. Την προηγούμενη Κυριακή δούλεψα 8 ώρες σχεδόν και σήμερα δούλεψα 1,5 ωρίτσα, δεν ήταν πολύ αλλά αναγκάστηκα να ακυρώσω το κομμωτήριο κι έτσι έμεινα πάλι με άσπρη ρίζα. Άσε, χαμός.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου έχω νέα! Με πήραν τηλέφωνο από το κέντρο.. Έχουμε πάλι 3 εμβρυάκια που θα μεταφέρουμε στην κοιλίτσα μου τη Δευτέρα στις 1 το μεσημέρι!

Μου φυγε ένα άγχος κορίτσια.. Τώρα από εδώ και πέρα ότι θέλει ο Θεούλης.. Σε δυο μερούλες τέτοια ώρα θα τα χω παρεούλα κορίτσια!

Μακάρι να έχουμε και από σας αυτή τη βδομάδα τέλεια νέα..

Ιολάκι μου όσον αφορά την άσπρη ρίζα... εμένα όλο το κεφάλι είναι άσπρο.. όχι μόνο η ρίζα.. και χθες το πρωί πριν πάω για την ωοληψία τα έβαψα μόνη μου.. τώρα ελπίζω κάθε μήνα να χρειάζεται να κάνω ειδική βιολογική βαφή στο κομμωτήριο!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ γλυκο μου κοριτσακι!!!!!!!!!!!!!

Χαιρομαι τοσο πολυ για σενα!!!!!!!

Μακαρι Παναγια μου να πανε ολα τ ε λ ε ι α αυτη τη φορα!!!!!!!!

Και θα πανε!!!!!!

Ειμαι σιγουρη....

Την Δευτερα θα μας μιλας και θα εχεις στην κοιλιτσα σου τα ζουμπουρλουδικα εμβρυακια σου!!!!!1

Τι συγκινιτικο!!!!!:-P:-P:-P


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό Δομνίνα μου!!! Πραγματικά έτσι όπως μας το έχεις παρουσιάσει νοιώθω πιο δύσκολο αυτό που κάνουμε εμείς που καθόμαστε και περιμένουμε το τίποτα. Σίγουρα έχεις περάσει πολλά αλλά δεν το έχεις δείξει καθόλου. Είσαι πάντα αισιόδοξη και πολύ γενναία τόσο που με το που θα το πετύχεις για τα καλά αυτή την φορά θα μπω στον πειρασμό να αρχίσω να σκέφτομαι αυτή την λύση.Φτου φτού να μην σε ματιάσουμε κοπελάρα μου. Άντε την Δευτέρα εγκυούλα!

Καλό ΣΚ!

ΥΓ: Ρίχτο και λίγο έξω αυτές τις 2 νύχτες γιατί θα αργήσεις πολλάααα χρόνια να είσαι ανέμελη πάλι.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είναι τόσο γλυκό από μέρους σας κορίτσια το πόσο με σκέφτεστε!

Επειδή αυτή τη βδομάδα θα φάω στενό μαρκάρισμα και από τη μανούλα και από τον ανδρούλη μου υπόσχομαι την επόμενη βδομάδα που θα ξεμυτίσω να πάω στη δουλειά να κανονίσουμε για καφεδάκι αν θέλετε και μπορείτε...

Και πάλι σας ευχαριστώ για τη συμπαράσταση και ανυπομονώ να σας δω από κοντά!

Φιλάκια σε όλες σας!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα απο τον Αγιασμο!!!!!!!!

Αντε, καλη μας αρχη Ντολη μου και σε ολες τις μανουλες που εχουν παιδακια στο σχολειο!!!!!!!!

Η σκεψη μου και ο νους μου ειναι στην Δομνινα μας......

Μακαρι να πανε ολα τελεια!!!!!!!!!!

Περιμενω να μας γραψει....

Εγω, 13 μερες μετα την ωορηξια, κανενα συμπτωμα ουτε καν περιοδου!!!

Ειχα ομως πονοκεφαλο χθες βραδυ που συνηθως σε μενα σημαινει περιοδο μεσα στις επομενες 2 μερες.....

Αυτα

και φιλακια σε ολα τα κοριτσακια:P:p:p:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλημέρα, καλημέρα!

Ναι κοριτσάκια μου, σας καλημερίζω εις τριπλούν μιας και από χθες το μεσημέρι έχω παρεούλα μου τρία γλυκούλικα, πανέμορφα και τσαχπίνικα εμβρυάκια των 8 διαιρέσεων!

Με βάση το πρόβλημα του συζύγου και τα 5 ωάρια που κατάφεραν να πάρουν ο γιατρός μου έμεινε πολύ ευχαριστημένος και ειλικρινά τον είδα αισιόδοξο.. Και γιατί όχι άλλωστε αφού και την προηγούμενη φορά έμεινα έγκυος; Είμαι σίγουρη ότι όλα καλά θα πάνε..

Φεύγοντας του είπα "ελπίζω να μη σας ξαναδώ ποτέ".. και λύθηκε στα γέλια ο άνθρωπος..

Από σήμερα και για μια βδομάδα είμαι σπίτι κορίτσια σε στενό μαρκάρισμα από ανδρούλη και μανούλα.. αποφάσισα αυτή τη φορά να μην κάνω απολύτως τίποτε.. μόνο ένα μαγείρεμα και έξω από την πόρτα.. Νομίζω πως όλα είναι διαφορετικά κορίτσια και είμαι σίγουρη ότι θα έχουμε θετικό αποτέλεσμα..

Κάναμε ότι ήταν δυνατόν.. Ελπίζω ο καλός Θεούλης να μας δώσει αυτό που τόσο επιθυμούμε..

Και να σας πω και κάτι άλλο; Χθες με πήρε τηλέφωνο ένας φίλος μου ο οποίος μου πρότεινε να του βαφτίσω το κοριτσάκι.. Παιδιά έπεσα από τα σύννεφα, δεν το περίμενα καθόλου και πραγματικά για μένα είναι μεγάλη τιμή το να μου ζητά ο οποιοσδήποτε, πόσο μάλλον φίλος να του βαφτίσω το παιδάκι.. Η μόνη ένστασή μου είναι και του την είπα ότι έχω βαφτίσει ήδη ένα αγοράκι.. Τέλος πάντων, έχω λίγο καιρό να το σκεφτώ αλλά αν δεν είναι αυτό σημάδι, τι είναι;


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνίνα μου κοριτσάκι μου, η επόμενη ευχή μου σε 14 ημέρες να έχεις ένα τεράστιο νούμερο χοριακής...Εμείς θα σου κρατάμε συντροφιά αυτές τις άχαρες ημέρες της αναμονής...

Βιλλάκι καλή σχολική χρονιά και στο γιόκα σου...Εύχομαι να είναι τόσο επιτυχημένη όσο και η προηγούμενη..


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Δομνινούλα,

καλή και τεράστια χοριακή πλέον σου ευχόμαστε! Να σπάσει η γκίνια ρε παιδί μου.

Είναι σίγουρα σημαδιακό αυτό με την βάφτιση και να μην αρνηθείς. Θα τα γνωρίσεις τα παιδιά μεταξύ τους όταν μεγαλώσουν και θα τους πεις ότι δεν πρέπει να παντρευτούν, αν ισχύει αυτό ακόμα.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...