Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Παρασκευούλα,

τί τράβηξες Θεέ μου και είναι και κύηση υψηλού κινδύνου λόγω εξωσωματικής (έτσι δεν θεωρούνται?). Να σου έλειπαν τέτοιες διακοπές λοιπόν.

Από εδώ και πέρα λοιπόν προσοχή σε όλα!!! Καλή λευτεριά! (τι γλυκιά σκλαβιά είναι όμως αυτή, θέλω κι εγώ πάλι);)


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Βλέπω ότι οι απουσίες συνεχίζονται.. Ελπίζω όλα τα κοριτσάκια να είναι καλά και η πολύ δουλειά να τα κρατάει μακριά από την παρεούλα μας..

Παρασκευή μου τέλος καλό όλα καλά.. Με το καλό να φέρεις εις πέρας την εγκυμοσύνη σου και να κρατήσεις τον μικρό σου πρίγκηπα στην αγκαλιά σου.. Κι εγώ είμαι στη φάση της δεύτερης εξωσωματικής και ελπίζω για το καλύτερο.

Γιόλα τι κάνει η κορούλα σου;


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσάκια μου όμορφα και αγαπημένα γεια σας.

Δεν λέω καλό χειμώνα, καθώς το καλοκαίρι έχει πολύ δρόμο ακόμη μπροστά του. Διάβασα τα μηνύματά σας και θέλω να ευχηθώ σε όλες μας να πετύχουμε όλα όσα παλεύει η κάθε μία από μας...

Εμείς παραμείναμε πιστοί στα πάτρια εδάφη...Αυτό βέβαια που καταφέραμε ήταν να φέρουμε λίγη από την αύρα των διακοπών εδώ στην Αθήνα...Έχουμε κάνει μέχρι στιγμής 36 μπάνια, είχαμε καλή παρέα και προσπαθήσαμε να φτιάξουμε το σκηνικό και τη διάθεσή μας σαν να βρισκόμασταν στο πιο όμορφο μέρος. Τελικά όλα σχετικά είναι...

Παλεύουμε ακόμη για την επίτευξη του στόχου μας, αν και νομίζω ότι δεν θα καταφέρουμε τίποτα και αυτόν το μήνα γιατί μάλλον το ωοθυλάκιο μεγάλωσε αρκετά, αργήσαμε για την pregnyl και το πιο πιθανό είναι ότι χάσαμε την ωορηξία (αν και εφόσον υπήρχε περίπτωση να γίνει)... Είναι ο πέμπτος μήνας με κλομιφαίνη και ο γιατρός μου επιτρέπει έναν ακόμη. Εν τω μεταξύ, τον προηγούμενο μήνα είχα μια θαυμάσια ωορηξία (χαρακτηρισμός του γιατρού), αλλά και πάλι τζίφος... Το κακό είναι ότι τους προηγούμενους μήνες εξαντλούσα όλα τα υπερηχογραφήματα πριν την υποτιθέμενη ωορηξία και δεν έλεγχα αν γινόταν τελικά...

Η αλήθεια είναι ότι είμαι καλά με την οικογένειά μου, παρόλο που το αγκαθάκι υπάρχει μέσα μου.. Προσπαθώ να συμβιβαστώ και με την ιδέα να μείνω με ένα παιδί, κάτι που τελικά δεν με αγχώνει και τόσο...Βέβαια τα σκαμπανεβάσματα υπάρχουν, αλλά θα τα αντιμετωπίζω κάθε φορά...

Χάρηκα που σας ξαναβρήκα...Το επόμενο project, θα είναι η οργάνωση της συνάντησής μας.

Σας φιλώ πολύ πολύ πολύ όλες....


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Δομνινα μου ολα καλα θα πανε, χαλαρωσε και ολα θα γινουν. Εχεις ηδη ξεκινησει διαδικασια?? Σε το φαση εισαι??? Με ποιο γιατρο??? Εχετε εντοπισει καποιο προβλημα???

Σε επρηξα στις ερωτησεις αλλα καταλαβα οτι ανταλασοντας πληροφοριες η μια με την αλλη και εμπειριες και χαλαρωνουμε και ενημερωνομαστε

Yola μου ευχαριστω. Δεν νομιζω οτι λογο εξωσωματικης θεωρητε υψηλου κινδυνου (ο γιατρος μου τουλαχιστον μου εχει πει απο την αρχη οτι απο τη στιγμη που ειμαι εγκυος η αντιμετωπιση ειναι σε ολες η ιδια δεν αλλαζει κατι), μαλλον υπαρχει κινδυνος λογο διαρκεια κυησης γιατι τωρα σε ολες τις κοπελες που παιζουμε απο 5ο-6ο εως αρχες 7ου μηνα οι συσπασεις σε συνδυασμο με αιμοραγια και διαστολη του τραχηλου μπορει να προκαλεσουν τοκετο που ειναι αρκετα επικινδυνο για το μωρακι. Πριν απο αυτους τους μηνες συνηθως στη διαστολη και τις συσπασεις κανουν περιδεση και τελος παντων κατι μπορουν να προσπαθησουν με φαρμακα και ξαπλα κλπ. Μετα τον 7ο αν κατσει τοκετος οι πιθανοτητες βιοσημοτητας του μωρου ειναι αρκετα μεγαλες γιατι μπορει να μπει και θερμοκητιδα.

Αν εχω λαθος εντυπωση να με διορθωση καποια απο εσας. Οπως και να εχει ο φοβος μου ηταν μην συμβει κατι ασχημο γιατι ενταξει, ειχα τυχη και εμεινα εγκυος αμεσως, αν συνεβαινε κατι θα μου καθοταν παλι?? Δεν ξερω κοριτσια παντως τοτε καταλαβα τις κοπελες που χανουν το μωρο σε σχετικα προχωρημενη εγκυμοσυνη 5ο-6ο. Οταν το εχεις "ακουσει" που λεμε και κλωτσαει και κινητε και το νοιωθεις ειναι αλλιως απο οτι στην αρχη. Πολυ βαρυ, δεν θελω ποια να το σκεφτομαι και το απευχομαι για ολες τις γυναικες που θελουν να κανουν παιδακι.


A2enp3.png?jZYdKeP4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Γιόλα τι κάνει η κορούλα σου;

Δομνίνα μου,

ξεκίνησε προσαρμογή σε παιδικό σταθμό και τα πάει τόσο καλά που είμαι πολύ χαρούμενη γιατί το φοβόμουν μήνες τώρα.(Ποτέ δεν σταματούν οι αγωνίες όπως βλέπεις άπαξ και κάνεις παιδί).

Ευχαριστώ που ρώτησες!!!


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ντόλη μου καλώς όρισες στην παρέα μας!!!

Χαίρομαι που κι εσύ όπως κι εγώ βλέπουμε όχι πια τόσο άσχημα την προοπτική να μείνουμε με ένα παιδάκι που είναι ευλογία ούτως ή άλλως.

Καλή σχολική χρονιά να έχει ο γιόκας σου.

Εμένα τον Ιούλιο που πήγα στο Λητώ με το πακέτο παρακολούθησης και είδα ότι έγινε ωορρηξία και μου περίσεψε και ένας. Πώς την έπαθες έτσι? Εγώ ξεκινούσα υπέρηχο την 13η μέρα.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή κοριτσάκι μου,

Σε εμάς το πρόβλημα το έχει ο σύζυγος με βαριάς μορφής ολιγοασθενοτερατοσπερμίας.. Παρόλο που έχει ένα παιδάκι 8 χρονών από τον πρώτο του γάμο στο διάστημα αυτό δημιουργήθηκε αυτό το θεματάκι, θες από τις συνθήκες της δουλειάς του (οδηγός), θέλεις από το στρες και το άγχος του διαζυγίου, θες από τις συνθήκες του περιβάλλοντος.. τέλος πάντων..

Μετά από εξετάσεις καταφύγαμε στη λύση της εξωσωματικής γονιμοποίησης και μάλιστα με τη μέθοδο της μικρογονιμοποίησης. Καταφέραμε να γονιμοποιήσουμε μόλις 3 από τα 6 ωάρια που έκανα και από αυτά τοποθετήσαμε και τα τρία. Τελικά προχώρησε μόνο το ένα, έμεινα έγκυος αλλά στην 9η βδομάδα παλινδρόμησε. Προχωρήσαμε σε απόξεση και τώρα είμαι στη δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής διότι δεν είχαμε καθόλου απόθεμα από την πρώτη φορά.

Εντωμεταξύ στις μετέπειτα εξετάσεις φάνηκε ότι πάσχω από αντιφωσφολιπιδικό σύνδρομο το οποίο ενεργοποιείται σε περίπτωση εγκυμοσύνης και επηρεάζει αρνητικά το περιβάλλον της μήτρας για το έμβρυο. Θα προχωρήσω σε συγκεκριμένη θεραπεία και ελπίζουμε όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά.

Με πείραξε δεν το κρύβω ο τρόπος της αποτυχίας την πρώτη φορά.. Αλλά δεν το βάζω κάτω.. θέλω τόσο πολύ ένα δικό μου μωράκι που είμαι διατεθειμένη να κάνω τα πάντα.. Γι' αυτό πάνω απ' όλα αισιοδοξία, θετική σκέψη και ενέργεια και τα καλύτερα είναι στο δρόμο.

Γιόλα μου κι εμένα θα πάει παιδικό σταθμό και η μικρή μου ανηψούλα και είναι κι αυτή κατενθουσιασμένη.. Η μεγάλη πάει ήδη 2 χρόνια και το περιμένει κι αυτή πως και τι..

Ντόλη μου εννοείται πως δεν πρέπει να πούμε καλό χειμώνα από τώρα. Χαίρομαι που περάσατε όμορφα, που ευχαριστηθήκατε τη θάλασσα τόσο πολύ και ποιος ξέρει.. μαζί με τα πρωτοβρόχια να ρθει και το δικό σου το δωράκι..

Αύριο θα έχω νεότερα από το γιατρό!

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολες και παλι!Καλη αρχη σε οσες αρχιζετε σχολειο...Γιολα,η κορουλα σου παει πρωτη φορα φορα παιδικο;Κι εμενα,θα αρχισει σε λιγες μερες,πρωτη φορα ,ειναι σχεδον 2,5,το κουταβακι μου!!Να δω τι θα γινει!

Ντολη...οπως τα λες,για το δευτερο πολυποθητο μωρο,οι ελπιδες ειναι πολυ λιγες πια και οι (η;;) τελευταια μου προσπαθεια θα γινει αμεσα-οχι φαρμακα.Μετα το κεφαλαιο πρεπει να κλεισει για να συνεχισουμε τη ζωη μας.Απλα ειναι φοβερα σπαστικο που χανονται απειροι μηνες προσπαθειας λογω πρακτικων δυσκολιων,τη μια εισαι αρρωστη,το παιδι εχει γενεθλια,ο συζυγος λειπει,ερχονται χριστουγεννα,κλπ-κλπ-κλπ..Προσπαθει καμια με φυσικο κυκλο και ivf?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γλυκα χαιρομαι που μαζευομαστε σιγα σιγα.....

Εγω ειμαι στην 10η μερα σημερα και βρε κοριτσια πρωτη φορα στα χρονικα το τεστ ωορρηξιας βγηκε τοοοοοοοοοοοσο θετικο.....Μιλαμε πολυ σκουρο, τρελαθηκα!!!!!!!!!!!!

Εκανα και ενα δευτερο παλι σημερα και αυτο βγηκε πολυ σκουρο!!!!!!!

Δε ξερω αν θα καταφερω τιποτα αλλα αυτο και μονο μου εδωσε τοοοοοοοοση χαρα!!!!!!!!!

Παρασκευουλα με το καλο κοριτσι μου και να σκεφτεσαι ΜΟΝΟ θετικα...

Δομνινα μου ειμαι σιγουρη πως αυτη τη φορα θα γινει το ονειρο σου πραγματικοτητα!!!!!!!!!!!

Ντολη και Yola μου, μου λειψατε!!!!!!! Θελω να σας ξαναδω συντομα!!!!

Φιλακια σε ολα τα κοριτσακια:-P:razz::-P:razz:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σε ολες και παλι!Καλη αρχη σε οσες αρχιζετε σχολειο...Γιολα,η κορουλα σου παει πρωτη φορα φορα παιδικο;Κι εμενα,θα αρχισει σε λιγες μερες,πρωτη φορα ,ειναι σχεδον 2,5,το κουταβακι μου!!Να δω τι θα γινει!

Ντολη...οπως τα λες,για το δευτερο πολυποθητο μωρο,οι ελπιδες ειναι πολυ λιγες πια και οι (η;;) τελευταια μου προσπαθεια θα γινει αμεσα-οχι φαρμακα.Μετα το κεφαλαιο πρεπει να κλεισει για να συνεχισουμε τη ζωη μας.Απλα ειναι φοβερα σπαστικο που χανονται απειροι μηνες προσπαθειας λογω πρακτικων δυσκολιων,τη μια εισαι αρρωστη,το παιδι εχει γενεθλια,ο συζυγος λειπει,ερχονται χριστουγεννα,κλπ-κλπ-κλπ..Προσπαθει καμια με φυσικο κυκλο και ivf?

Καλό μήνα και κάλή σχολική χρονιά λοιπόν σε όλα τα πρωτάκια.

Ναι πάει πρώτη φορά και ευτυχώς να χτυπήσω ξύλο μια βδομάδα τώρα όλα καλά πάνε. Της αρέσει πολύ. Σήμερα συγκινήθηκα γιατί πρώτη φορά ήρθε και την πήρε το σχολικό. Ήταν τόσο ενθουσιασμένη κι εγώ μόλις έφυγε έκλαψα. Είναι τόσο μικρή που μου φαίνεται πολύ περίεργο που αναγκαζόμαστε να τα στέλνουμε τόσο νωρίς. Εμένα είναι ακριβώς 3. Φαντάσου εγώ πήγα νηπιαγωγείο 5,5!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ,

χτες αδιαθέτησα και απότι φαίνεται ούτε η χαλάρωση και οι διακοπές πιάνει σαν κόλπο. Δεν θέλω να κάνω τίποτα άλλο με πρόκληση πια μια και η περίοδος είναι ρολόι και κάνω ωορρηξία αφού την κατάλαβα και μόνη μου και 14 μέρες μετά νταν ήρθε η περίοδος. Θ ααφήσω και τον Σεπτέμβριο έτσι γιατί δεν έχω όρεξη να βλέπω γιατρούς και να τους ανοίγω τα πόδια χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Γενικά είμαι χαλαρή με το θέμα σε σημείο να ανησυχεί ο άντρας μου και να με πιέζει εκείνος να πάμε κι αλλού να το ψάξουμε. Έχω ψάξει τα πάντα, αν θέλει ο Θεός θα μου δώσει παιδί. Μόνο για εξωσωματική σε φυσικό κύκλο θα το συζητούσα ίσως αλλά δεν είμαι σε φάση ακόμα τώρα.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γλυκα χαιρομαι που μαζευομαστε σιγα σιγα.....

Εγω ειμαι στην 10η μερα σημερα και βρε κοριτσια πρωτη φορα στα χρονικα το τεστ ωορρηξιας βγηκε τοοοοοοοοοοοσο θετικο.....Μιλαμε πολυ σκουρο, τρελαθηκα!!!!!!!!!!!!

Εκανα και ενα δευτερο παλι σημερα και αυτο βγηκε πολυ σκουρο!!!!!!!

Δε ξερω αν θα καταφερω τιποτα αλλα αυτο και μονο μου εδωσε τοοοοοοοοση χαρα!!!!!!!!!

Παρασκευουλα με το καλο κοριτσι μου και να σκεφτεσαι ΜΟΝΟ θετικα...

Δομνινα μου ειμαι σιγουρη πως αυτη τη φορα θα γινει το ονειρο σου πραγματικοτητα!!!!!!!!!!!

Ντολη και Yola μου, μου λειψατε!!!!!!! Θελω να σας ξαναδω συντομα!!!!

Φιλακια σε ολα τα κοριτσακια:-P:razz::-P:razz:

Μπράβο Βίλλυ μου όλα πάνε καλά. Μήπως το σώμα σου είναι έτοιμο για νέα εγκυμοσύνη? Μακάρι.

Ναι, να τελειώσω κι εγώ με το παιδικό πάρτυ και κανονίζουμε να βρεθούμε πριν την εμβρθομεταφορά της Δομνίνας γιατί μετά... θα την χάσουμε!


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλημέρα και καλό μήνα!

Είμαι πολύ καλά κοριτσάκια μου.. Πήγα στο γιατρούλη μου πρωϊ - πρωί πήραμε αιματάκι και κάναμε τον υπέρηχό μας.. Είδαμε ωοθηλάκια αλλά επειδή ήταν μικρά δεν μπορέσαμε να μετρήσουμε τον ακριβή αριθμό τους.. Όμως είναι ευχαριστημένος με την παραγωγή και πιστεύει ότι θα έχουμε περισσότερα από την άλλη φορά.. Επόμενο ραντεβού την Παρασκευή και ύστερα τη Δευτέρα και αν όλα πάνε καλά την επόμενη Τετάρτη το πιθανότερο ωοληψία.. κορίτσια την άλλη βδομάδα τέτοια μέρα θα μου πάρουν τα αυγουλάκια μου... κοντεύω κορίτσια κοντεύω..

Επίσης μίλησα με τον αιματολόγο και κάποια στιγμή την άλλη βδομάδα (το πιθανότερο Δευτέρα) θα πάω να κάνω και τη θεραπεία να τελειώνω...

Γιόλα μου πρώτη μέρα στο σχολείο σήμερα για την κόρη σου και αντί να κλαίει αυτή έκλαιγες εσύ.. έτσι είναι.. πρέπει να το πάρεις απόφαση ότι μεγάλωσε και άρχισε να ανεξαρτητοποιείται.. Σε λίγο θα σου ζητάει να πάει και για καφέ!

Βιλλάκι μου δώστου να καταλάβει.. ίσως είναι ο πιο γόνιμος Σεπτέμβρης για όλες μας..

Καλή μας επιτυχία κοριτσάκια!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλημέρα.

Είμαι εδώ και σας διαβάζω που και που. Δεν έχω καθόλου χρόνο, δουλεύω από το πρωί μέχρι το βράδυ, βαράω διπλοβάρδιες και τα έχω παίξει από την κούραση.

Ελπίζω να είστε όλες καλά.

mywish και antzi, μην απογοητεύεστε. Όλα θα γίνουν σιγά σιγά, με υπομονή κι επιμονή.

Φιλάκια σε όλες.

Μαρηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη Μπιμπιτσααααααααααααααααα εδω εισαι????αααααααααααααααααααααααχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ ατιμο κοριτσι μας τσεχασες μου φαινεται!!!:(:(

Ελπιζω να εισαι καλα και τωρα που χαλαρωσες ολα να πανε τελεια!!!

Συγνωμη κοριτσια για την παρεμβολη!!!!


nQeqp3.png

hX2Ap3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη Μπιμπιτσααααααααααααααααα εδω εισαι????αααααααααααααααααααααααχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ ατιμο κοριτσι μας τσεχασες μου φαινεται!!!:(:(

Ελπιζω να εισαι καλα και τωρα που χαλαρωσες ολα να πανε τελεια!!!

Συγνωμη κοριτσια για την παρεμβολη!!!!

Αθηνούλι μου!!!

Δε σας ξέχασα αλλά δεν πολυμπαίνω στο φόρουμ, δεν προφταίνω κι, όταν μπαίνω, γράφω ή εδώ ή στις παλλίνδρομες, για να λέω τον πόνο μου:D:D:D

Τι κάνει ο μπεμπάκος σου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...