Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 18 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν είσαι καθόλου τρελή,έχεις περάσει πολλά,είσαι στο κρεβάτι ζώντας με την αβεβαιότητα.Μολις έρθει ο μπέμπης,θα δεις πόσο πιο όμορφη θα γίνει η ζωή σας και όλα αυτά ούτε που θα τα θυμάσαι.Με το καλό να περάσουν οι εβδομάδες και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου τον μπέμπη ❤️

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Ντόλη και Ιόλη μου χαίρομαι πολύ που ύστερα από τόσο καιρό σας διαβάζω και πάλι.. Έστω και το γεγονός ότι είστε καλά μου φτάνει.. Ο Σεπτέμβρης είναι ο μήνας των αναδιοργανώσεων, των ανακατατάξεων και των αλλαγών σε πολλούς τομείς και έτσι είναι φυσιολογικό να μας απασχολούν χίλια δυο άλλα πράγματα και να έχουμε δώσει αλλού προτεραιότητα..

Χθες με πήραν από το κέντρο τηλέφωνο και μου προσθέσαν ακόμη μια ένεση στις δυο που κάνω καθημερινά. Μου είπε η κοπέλα ότι είναι για τόνωση των ωοθηλακίων.. Ελπίζω αύριο που θα πάω στο γιατρό να έχουμε τέλεια νέα διότι αυτή τη φορά δεν έχω καθόλου ενοχλήσεις που είχα την προηγούμενη φορά και ανησυχώ λιγουλάκι.. Βέβαια αυτή τη φορά έχω μόλις 6 ωάρια αντί για 8 που είχα την προηγούμενη φορά και μπορεί να παίζει κι αυτό το ρόλο του.. Μόλις έχω νεότερα θα σας πω..

Βίλλυ μου καλά κάνεις και δεν τα παρατάς.. Αφού αυτό είναι το θέλω σου, το όνειρό σου και η ελπίδα σου εννοείται ότι δεν πρέπει να τα παρατήσεις..

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσακια μου γεια σας....

Δομνινα μου να μην ανησυχεις καθολου. Δε χρειαζεται να συγκρινεις το καθε τι με την προηγουμενη φορα. Ειναι μια καινουρια προσπαθεια και θα κοιτας μονο μπροστα και οχι πισω κοριτσακι μου..

Ιολη μου κουραγιο...Οπως λεει και η Yola ισως τωρα με τηνδουλεια ξεφυγει λιγο ο νους σου και ερθει το μπεμπακι σου...

Ντολη μου γλυκια χαρηκα που σε ακουσα..

Και εγω εχω μπει στους ρυθμους του σχολειου και τα ευρω φευγουν σαν ατμος και ακομα δεν εχουμε παρει την λιστα, ξερεις, που δινουν οι δασκαλοι και απαιτουν να τα ψωνισεις και να κοψεις το λαιμο σου να βρεις τα λεφτα. Γεια σου Ελλαδα με την δωρεαν παιδεία σου!!!!!!

Φετος θα εχουμε και φυσικοχημεια στο προγραμμα οποτε να αναμενετε πολλα σχολια απο μενα καθε τρεις και λιγο.......

Κατα τα αλλα σημερα ειμαι 7 μερες μετα την ωορηξια και δε νοιωθω τιποτα περιεργο..Ουτε στηθος ποναει ουτε κοιλια ουυτε μεση ουτε τιποτα...Εχω αρκετα υγρα ασπρα αλλα τιποτα αλλο...

Δεν αγχωνομαι, προσπαθω να μη σκεφτομαι το θεμα καθολου και ευτυχως βοηθα σε αυτο το γεγονος οτι αρχιζουν τα σχολεια και εχω να ασχοληθω με αυτο το τρομακτικο θεμα......

Φιλακια σε ολα τα κοριτσακια:P:p:p:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλάκι μου γλυκό έχεις απόλυτο δίκιο.. δεν πρέπει να συγκρίνω αυτή τη φορά με την προηγούμενη.. η κάθε μία είναι μοναδική και έτσι πρέπει να το βλέπω.. πόσο μάλλον το αποτέλεσμα! Γι' αυτό θα είμαι χαλαρή και θα περιμένω αύριο να ακούσω τα ευχάριστα!

Και για μένα το σχολείο εφιάλτης είναι.. ακόμη και τώρα.. πολλές φορές βλέπω στον ύπνο μου ότι δεν έχω περάσει τις απολυτήριες εξετάσεις και ξυπνάω τρομοκρατημένη... αχ.. τα παιδικά βιώματα.. μας έχουν αφήσει κουσούρια..

Το μόνο σίγουρο για σένα Βίλλυ μου είναι ότι γίνεσαι σοφότερη..

Μακάρι σε 7 μέρες να ακούσουμε πρώτα τα δικά σου ευχάριστα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Domnina μου,

εννοείται ότι με 2 ωάρια παραπάνω οι ωοθήκες έχουν επιπλέον βάρος και περισσότερες ενοχλήσεις γιαυτό και τώρα είσαι πιο κάλά από αυτή την άποψη. Μην ανησυχείς, ένα χρειάζεσαι άντε δύο να κάνεις διδυμάκια;).

Ντόλη,

το πάρτυ είχε απόλυτη επιτυχία αλλά εγώ κρύωσα που ίδρωνα και ξείδρωνα και αυτές τις μέρες έχω πυρετό, κομάρες και γενικώς είμαι χάλια γιατί και η μικρή όταν γυρνάει το απόγευμα είναι υπερκινητική και μέσα στην γκρίνια καθότι κουρασμένη. ΥΠΟΜΟΝΗ θα κάνω να στρώσει τίποτα άλλο. Όλα είναι μια συνήθεια απλά σκεφτόμουν πώς θα τα έβγαζα΄πέρα με τις υστερίες της ηλικίας της αν ήμουν έγκυος ή είχα ένα μωράκι. Λέτε ο Θεός να με προφυλάσσει (δεν ξέρω πια και τί άλλη δικαιολογία να βρω που δεν μένω).

Βιλλάκυ,

κι εγώ που είχα ερεθισμένο στήθος και πονάκια 2-3 μέρες μετά την ωορρηξία δεν είδα να έχω κανένα ευχάριστο ενώ τα λευκά υγρά κάτι μπορεί να λένε θετικό.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλάκι μου, κι εγώ 7 ημέρες μετά την ωορηξία είμαι...μπράβο συγχρωνισμός:lol::lol::lol:.

Yola μου, νόμιζα ότι το πάρτυ είναι αυτό το Σάββατο...Να σου ζήσει η πριγκίπισσά σου και σου εύχομαι πολλά περαστικά.


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δομνίνα μου,

καλημέρα! τί ώρα θα πας στον γιατρό? Περιμένουμε με ανυπομονησία τα νέα σου!

Κορίτσια οι ήδη εγκυούλες γιατί χαθήκανε έτσι? Annimar Paraskevi ελάτε να μας δώσετε λίγη από την χαρά σας!


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια παρουσα,

Συγνωμη αλλα εχω μπλεξει στη δουλεια, προσπαθω να τελειωσω τις εκκρεμοτητες μου γιατι τελος του μηνα φευγω με την αδεια και στο σπιτι γινεται ενας χαμος γιατι εχω ξεκινησει βαψιματα σιγα-σιγα για να προλαβω.

Διαβασα τα νεα απο ολες σας, πολυ χαρηκα με ολες σας,

Δομνινα να μας ενημερωσεις για τα νεα σου.

Οι δικες μου εξετασεις βγηκαν πολυ καλες τις καμπυλης. Ευτυχως δεν εχω σακχαρο αλλα προληπτικα επειδη απο την 2η στην 3η ληψη δεν μεταβολιζω πολυ γρηγορα που ειπε να προσεχω τα γλυκα και τα ψωμια.

Το καλυτερο ειναι οτι με τη διατροφη που μου εδωσε η διατροφολογος η ζυγαρια εχει πεσει ηδη απο την προηγουμενη Τεταρτη εως και σημερα το πρωϊ 3,5 κιλα που σημαινει οτι γινοταν κατακρατηση. Ετσι περιμενω την 15/09 που εχω ραντεβου με το γιατρο να δουμε πως θα συνεχισουμε. Εγω παντως απο τη χαρα μου θα συνεχισω τη διατροφη μεχρι το τελος ετσι ωστε με ασφαλεια να μπορω μια φορα το τοσο να κανω καμια ατασθαλεια. Η πιεση μου ειναι αψογη. Εν το μεταξυ ειναι φοβερο οτι με τη διατροφη αυτη ειμαι συνεχεια χορτατη σε σημειο που νοιωθω και βαρος απο το φαι.

Κοριτσια γελουσα με τα σχολια σας για τα σχολεια κλπ γιατι την προηγουμενη εβδομαδα εκανα δωρο τη σχολικη τσαντα στον ανηψιο μου που ειναι 12. Θα παει α γυμνασιου και εχει μπει στην εφηβια και ολα τα παρατραγουδα. Για μενα θα ειναι παντα το γατακι με τα πολλα μαλλια που πηρα στην αγκαλια μου πριν 12 χρονια 2ωρες αφου γεννηθηκε, αλλα οταν πηγαμε να διαλεξει την τσαντα που ηθελε και προσανατολιζοταν σε κατι σχεδια με νεκροκεφαλες και κατι παλαβομαρες που ειναι της μοδας σοκαριστικα γιατι ελεγα οτι μεγαλωσε αλλα ....... πως μεγαλωσε???:confused::confused: ηταν μια σταλια πραγματακι..... οποτε καταλαβαινω τις αγωνιες σας και το χαμο που επικρατει αυτη τη στιγμη. Εδω επιασε εμενα πανικος που ειμαι η θεια και δεν το εχω συνεχεια, οχι εσεις :tongue::tongue:.

Παντως πρεπει να ομολογησω οτι ειναι απο τα καλυτερα συναισθηματα που εχω βιωσει. Να ειμαστε καλα ολες οι υπολοιπες να τα βιωσουμε και με τα δικα μας παιδακια:P:p:p


A2enp3.png?jZYdKeP4
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά..

Έφτασε η ώρα! Αύριο Παρασκευή στις 9:45 το πρωί θα κάνουμε ωοληψία και καλώς εχόντων των πραγμάτων το αργότερο μέχρι την Τετάρτη θα έχω τα μωράκια μου στην κοιλίτσα μου!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά αύριο και να έχω ευχάριστα να σας πω!

Σήμερα έχω ραντεβού με τον αιματολόγο για την πρώτη φάση της θεραπείας.. άντε να τελειώνουμε και μ' αυτό σιγά σιγά..

Που είστε όλες εξαφανισμένες;


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά..

Έφτασε η ώρα! Αύριο Παρασκευή στις 9:45 το πρωί θα κάνουμε ωοληψία και καλώς εχόντων των πραγμάτων το αργότερο μέχρι την Τετάρτη θα έχω τα μωράκια μου στην κοιλίτσα μου!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά αύριο και να έχω ευχάριστα να σας πω!

Σήμερα έχω ραντεβού με τον αιματολόγο για την πρώτη φάση της θεραπείας.. άντε να τελειώνουμε και μ' αυτό σιγά σιγά..

Που είστε όλες εξαφανισμένες;

Δομνίνα μου, περίμενα με ανυπομονησία τα νέα σου..Φαντάζομαι τώρα που σου γράφω θα ετοιμάζεσαι για τη μεγάλη στιγμή...ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.....και αυτήν τη φορά να αγκαλιάσεις τελικά το (τα) μωράκι(α) σου...Είδες πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός; Περιμένω να μας γράψεις....Φιλάκια πολλά πολλά.


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακια καλημερα....

Δομνινα μου γλυκια καλη επιτυχια!!!!!!!!!!!!!

Ολα θα πανε τελεια κοριτσακι μου!!!!!!!!!

Ντολη μου πως εισαι?

Εγω 10 μερες απο την ωορηξια και ακομα δεν νοιωθω τιποτα....

Ουτε το στηθος μου ρε γμτ δε με ενοχλει...

Τι να πω!!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνίνα!!!

Θα έχει τελειώσει φαντάζομαι η διαδικασία τώρα και θα ξέρεις πόσα σου πήρανε.

Καλά αποτελέσματα να έχεις και γρήγορα να έρθει η Τετάρτη που θα είσαι ξανά έγκυος!

Βίλλυ μου,

δεν σου είπα ότι κάθε κύκλος είναι και διαφορετικός και δεν χρειάζεται να νοιώθεις κάτι?


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια παρουσα,

Συγνωμη αλλα εχω μπλεξει στη δουλεια, προσπαθω να τελειωσω τις εκκρεμοτητες μου γιατι τελος του μηνα φευγω με την αδεια και στο σπιτι γινεται ενας χαμος γιατι εχω ξεκινησει βαψιματα σιγα-σιγα για να προλαβω.

Διαβασα τα νεα απο ολες σας, πολυ χαρηκα με ολες σας,

Δομνινα να μας ενημερωσεις για τα νεα σου.

Οι δικες μου εξετασεις βγηκαν πολυ καλες τις καμπυλης. Ευτυχως δεν εχω σακχαρο αλλα προληπτικα επειδη απο την 2η στην 3η ληψη δεν μεταβολιζω πολυ γρηγορα που ειπε να προσεχω τα γλυκα και τα ψωμια.

Το καλυτερο ειναι οτι με τη διατροφη που μου εδωσε η διατροφολογος η ζυγαρια εχει πεσει ηδη απο την προηγουμενη Τεταρτη εως και σημερα το πρωϊ 3,5 κιλα που σημαινει οτι γινοταν κατακρατηση. Ετσι περιμενω την 15/09 που εχω ραντεβου με το γιατρο να δουμε πως θα συνεχισουμε. Εγω παντως απο τη χαρα μου θα συνεχισω τη διατροφη μεχρι το τελος ετσι ωστε με ασφαλεια να μπορω μια φορα το τοσο να κανω καμια ατασθαλεια. Η πιεση μου ειναι αψογη. Εν το μεταξυ ειναι φοβερο οτι με τη διατροφη αυτη ειμαι συνεχεια χορτατη σε σημειο που νοιωθω και βαρος απο το φαι.

Κοριτσια γελουσα με τα σχολια σας για τα σχολεια κλπ γιατι την προηγουμενη εβδομαδα εκανα δωρο τη σχολικη τσαντα στον ανηψιο μου που ειναι 12. Θα παει α γυμνασιου και εχει μπει στην εφηβια και ολα τα παρατραγουδα. Για μενα θα ειναι παντα το γατακι με τα πολλα μαλλια που πηρα στην αγκαλια μου πριν 12 χρονια 2ωρες αφου γεννηθηκε, αλλα οταν πηγαμε να διαλεξει την τσαντα που ηθελε και προσανατολιζοταν σε κατι σχεδια με νεκροκεφαλες και κατι παλαβομαρες που ειναι της μοδας σοκαριστικα γιατι ελεγα οτι μεγαλωσε αλλα ....... πως μεγαλωσε???:confused::confused: ηταν μια σταλια πραγματακι..... οποτε καταλαβαινω τις αγωνιες σας και το χαμο που επικρατει αυτη τη στιγμη. Εδω επιασε εμενα πανικος που ειμαι η θεια και δεν το εχω συνεχεια, οχι εσεις :tongue::tongue:.

Παντως πρεπει να ομολογησω οτι ειναι απο τα καλυτερα συναισθηματα που εχω βιωσει. Να ειμαστε καλα ολες οι υπολοιπες να τα βιωσουμε και με τα δικα μας παιδακια:P:p:p

Παρασκευούλα όλα τέλεια λοιπόν! Πολύ καλό αυτό με την διατροφή.

Keep going και όταν βγεις από το μαιευτήριο θα είσαι πιο αδύνατη και από πριν.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!! Είμαι νέα στο φόρουμ και θα ήθελα τα φώτα σας! Είμαι 40 ετών και με λένε Μαρία! Θα με βοηθησετε σχετικά με την εβδομάδα που δυανυω? Είχα τελευταία περίοδο 6/8 έκανα β χοριακή την περασμένη εβδομάδα και ήταν 2165.Επίσης πρέπει να ομολογίσω οτι είμαι επιρρεασμένη σε ότι αφορά στην ηλικία μου!

Θεε μου έχω τόσες απορίες και δεν ξέρω από που να αρχίσω!!!

σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!! Είμαι νέα στο φόρουμ και θα ήθελα τα φώτα σας! Είμαι 40 ετών και με λένε Μαρία! Θα με βοηθησετε σχετικά με την εβδομάδα που δυανυω? Είχα τελευταία περίοδο 6/8 έκανα β χοριακή την περασμένη εβδομάδα και ήταν 2165.Επίσης πρέπει να ομολογίσω οτι είμαι επιρρεασμένη σε ότι αφορά στην ηλικία μου!

Θεε μου έχω τόσες απορίες και δεν ξέρω από που να αρχίσω!!!

σας ευχαριστώ

Καλωσηρθες στην παρεα,

Αν δεν κανω λαθος σημερα Παρασκευη πρεπει να εισαι 5 εβδομαδων ακριβως. Το υπολογησα στο χερι δεν ειχα ημερολογιο. Αν καποια κοπελα εχει και μπορει ας το δει για σιγουρια.

Για την ηλικια μην φοβασε καθολου. Ειμαι 36 κλεισμενα και ο φοβος μου ηταν οτι θα δυσκολευτω να μεινω εγκυος. Απο την ωρα που εμεινα (και ηταν και με εξωσωματικη) προσπαθησα απλα να κανω οτι η καθε γυναικα τους 3 πρωτους μηνες.... την παπια για να μην εχω αποβολη απο λαθος μου (να μην ταλαιπωρω το σωμα μου). Μετα ολα τα αλλα ειναι στο χερι του θεουλη και ειναι αυτονοητο οτι ακολουθεις ολες τις οδηγιες του γιατρου σου και θα τον ρωτας για τα παντα χωρις φοβο. :rolleyes::rolleyes:

Φυσικα θα ειμαστε και ολο το τσουρμο εδω για οτι χρειαστεις.

Ολα να πανε καλα;););)


A2enp3.png?jZYdKeP4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...