Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

      Εγώ έχω απόκλιση μισή με μια ώρα. Πως πηγε η επαναληπτική σας?

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια!

Εχθές έκανα την σπερματέγχυση...Εμαθα πολλά πράγματα, μεταξύ των οποίων ότι είμαι η βασίλισσα της γκαντεμιάς...

Πρώτον το σπέρμα είχε πρόβλημα κινητικότητας πριν την επεξεργασία (40%), μετά πήγε στο 73%. Πρώτο συμπέρασμα ότι όλες οι προηγούμενες προσπάθειες ήταν στου κουφού την πόρτα. Κρίμα τα 3 αυγά μου.

Δεύτερον ο μάλαξ δεν μου έκανε πριν την σπερματέγχυση τον υπέρηχο αλλά μετά. Είδε δύο σπασμένα αυγά, αλλά επειδή είχα πόνους ωορρηξίας την Τετάρτη το βράδυ (δύο μέρες πριν την σπερματ) δεν μπορούσε να δει πότε έγινε η ωορρηξία. Δηλ. δεν μπορούσε να καταλάβει αν το υγρό στη μήτρα ήταν από την σπερματέγχυση ή από την ωορρηξία.

Μου έχει ξενατύχει να έχω πόνους ωορρηξίας με τα σερπαφαρ και να είναι προεόρτια...Αλλά δεν ξέρω πάλι...Αν έγινε η ωορρηξία την Τετάρτη, αντίο σύλληψη, εκτός και εάν το δεύτερο αυγό έσκασε την Πέμπτη (και αργά στην ημέρα)...

Παρόλα αυτά μου είπε ότι έχω πολύ καλές πιθανότητες (???)...

Και την επόμενη φορά να κάνω πιο τακτικούς υπερηχογραφικούς ελέγχους (τον δέρνεις ή δεν τον δέρνεις????)..

Πείτε μου τη γνώμη σας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας! Είμαι 35 χρονών και 2 μηνών. Πέρισυ έμεινα έγκυος αλλά ήμασταν άτυχοι καθότι εξωμήτριο....Εχω μόνο μία σάλπιγγα και ο σύζυγος ένα θέμα με το σπέρμα του. Δεν είναι ούτε τέλειο ούτε χάλια...( 18.900.000/μλ, 38%κινητικότητα, 50%ανώμαλες μορφές). Τη Δευτέρα θα δούμε ουρολόγο να δούμε τι θα μας πει. Πολύ φοβάμαι ότι είναι δύσκολα τα πράγματα. Ποτέ δεν φανταζόμουν ότι θα δυσκολευόμασταν τόσο πολύ στην απόκτηση παιδιού. Πιο πολύ στενοχωριεμαι που έμεινα μόνο μία φορά έγκυος και δεν τα κατάφερα. Και από τότε ούτε μία μέρα καθυστέρηση.....Τι κρίμα!!! Μου φαίνεται δύσκολο να μείνω φυσιολογικά. Λέω να προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση, αν σε 3 μήνες δεν τα καταφέρουμε.

Καλώς την!

Σύλληψη με κάτω από 50% κινητικότητα δύσκολο να γίνει, στο λέω γιατί το έμαθα με σιγουριά χθες.... Με την σπερματέγχυση το σπέρμα βελτιώνεται σημαντικά, νομίζω ότι αξίζει να την προσπαθήσεις και να μην προσπαθείς με μικρές πιθανότητες...Αλλωστε σαν διαδικασία δεν είναι τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!

Εχθές έκανα την σπερματέγχυση...Εμαθα πολλά πράγματα, μεταξύ των οποίων ότι είμαι η βασίλισσα της γκαντεμιάς...

Πρώτον το σπέρμα είχε πρόβλημα κινητικότητας πριν την επεξεργασία (40%), μετά πήγε στο 73%. Πρώτο συμπέρασμα ότι όλες οι προηγούμενες προσπάθειες ήταν στου κουφού την πόρτα. Κρίμα τα 3 αυγά μου.

Δεύτερον ο μάλαξ δεν μου έκανε πριν την σπερματέγχυση τον υπέρηχο αλλά μετά. Είδε δύο σπασμένα αυγά, αλλά επειδή είχα πόνους ωορρηξίας την Τετάρτη το βράδυ (δύο μέρες πριν την σπερματ) δεν μπορούσε να δει πότε έγινε η ωορρηξία. Δηλ. δεν μπορούσε να καταλάβει αν το υγρό στη μήτρα ήταν από την σπερματέγχυση ή από την ωορρηξία.

Μου έχει ξενατύχει να έχω πόνους ωορρηξίας με τα σερπαφαρ και να είναι προεόρτια...Αλλά δεν ξέρω πάλι...Αν έγινε η ωορρηξία την Τετάρτη, αντίο σύλληψη, εκτός και εάν το δεύτερο αυγό έσκασε την Πέμπτη (και αργά στην ημέρα)...

Παρόλα αυτά μου είπε ότι έχω πολύ καλές πιθανότητες (???)...

Και την επόμενη φορά να κάνω πιο τακτικούς υπερηχογραφικούς ελέγχους (τον δέρνεις ή δεν τον δέρνεις????)..

Πείτε μου τη γνώμη σας...

Μωρε τον σπας στο ξυλο, αλλα τι να το κανεις εκ των υστερων?

Μα ειναι δυνατον να μη σου εκανε υπερηχο πριν, να δει τα ωαρια?

τελος παντων, οτι εγινε, εγινε, ποτέ δε ξερεις και εμεις ελπιζουμε σε 14 μερες να σπασεις την γκαντεμια και να εισαι η επομενη εγκυουλα του τοπικ μας......

Να μας κρατας ενημερες...

Πολυ καλη επιτυχια.....


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ να εχουμε με πολλα ΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

Μywish...σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου σε 15 μερες να εχεις μια ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ τωρα χαλαρωσε και ξεκουρασου να μη σκεφταισε τι εγεινε με τον γιατρο ειπαμε μερικοι ειναι για πολυ ξυλο...

margi....δες τι θα σας πει και ο ουρολογος και απο κει περα με την συμβουλη του γιατρου σας να προχωρησετε παρακατω σε οτι χριαζεται.


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!

Εχθές έκανα την σπερματέγχυση...Εμαθα πολλά πράγματα, μεταξύ των οποίων ότι είμαι η βασίλισσα της γκαντεμιάς...

Πρώτον το σπέρμα είχε πρόβλημα κινητικότητας πριν την επεξεργασία (40%), μετά πήγε στο 73%. Πρώτο συμπέρασμα ότι όλες οι προηγούμενες προσπάθειες ήταν στου κουφού την πόρτα. Κρίμα τα 3 αυγά μου.

Δεύτερον ο μάλαξ δεν μου έκανε πριν την σπερματέγχυση τον υπέρηχο αλλά μετά. Είδε δύο σπασμένα αυγά, αλλά επειδή είχα πόνους ωορρηξίας την Τετάρτη το βράδυ (δύο μέρες πριν την σπερματ) δεν μπορούσε να δει πότε έγινε η ωορρηξία. Δηλ. δεν μπορούσε να καταλάβει αν το υγρό στη μήτρα ήταν από την σπερματέγχυση ή από την ωορρηξία.

Μου έχει ξενατύχει να έχω πόνους ωορρηξίας με τα σερπαφαρ και να είναι προεόρτια...Αλλά δεν ξέρω πάλι...Αν έγινε η ωορρηξία την Τετάρτη, αντίο σύλληψη, εκτός και εάν το δεύτερο αυγό έσκασε την Πέμπτη (και αργά στην ημέρα)...

Παρόλα αυτά μου είπε ότι έχω πολύ καλές πιθανότητες (???)...

Και την επόμενη φορά να κάνω πιο τακτικούς υπερηχογραφικούς ελέγχους (τον δέρνεις ή δεν τον δέρνεις????)..

Πείτε μου τη γνώμη σας...

καλημέρα, πείρα από σπερματέγχυση δεν έχω καθόλου. Αλλά επειδή η διαδικασία μοιάζει αρκετά με αυτή της εξωσωματικής, μου φαίνεται περίεργο το εξής.

Πρώτον δεν ελέγχθηκε το σπέρμα πριν τη διαδικασία να ξέρετε που βρισκόσαστε. Βασική αρχή είναι ρε να πάρει η ευχή όταν υπάρχει υπογονιμότητα να γίνεται πρώτα η εξέταση στον άντρα για να διαπιστωθεί η ποιότητα του σπέρματος. Λες ότι είχες κάνει κι άλλες προσπάθειες και αναφέρεις ότι γίνονταν στου κουφού την πόρτα. Σοκάρομαι. Δηλαδή ο γιατρός έπαιρνε απλά το σπέρμα και το τοποθετούσε στη μήτρα χωρίς να δει την ποιότητα, την κινητικότητα, να το καθαρίσει και να το ενδυναμώσει;

Δεύτερον σύμφωνα με όσα ξέρω πρέπει να έκανες με φαρμακα διέγερση ωοθηκών, ο γιατρός σε παρακολουθούσε με υπερήχους και όταν είδε ότι τα ωάρια είχαν έρθει στις διαστάσεις που πρέπει έκανες κάποια ένεση για πρόκληση ωορρηξίας σε ορισμένη μέρα και ώρα. Πως είναι δυνατόν να βρέθηκαν σπασμένα σε άγνωστη μέρα και ώρα τα ωάρια ; Αυτό σημαίνει ότι είτε τα ωάρια ήταν παραωριμασμένα όταν έκανες πρόκληση ωορρηξίας είτε δεν έκανες πρόκληση ωορρηξίας και πήγες την υποτιθεμενη μέρα που θα γινόταν με φυσικό τρόπο η ωορρηξία.

Όπως και να είναι τα πράγματα εδώ δεν υπάρχει ένα λάθος γιατρού αλλά πολλά λάθη για τα οποία πρέπει να ζητήσεις εξηγήσεις. Δε μπορεί ρε να ν πάρει η ευχή οι γιατροί να κάνουν του κόσμου τις μ@λ@κ.. και να την πληρώνουμε συνεχώς εμείς τη νύφη.

Πάντως εύχομαι μέσα στα τόσα λάθη να έχεις μια θετική χοριακή σε δυο βδομάδες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aντζυ & Βίλλυ, ευχαριστώ για τις ευχές σας, μακάρι...

Esys, οι προηγούμενες προσπάθειες γίνονταν με διέγερση ωοθηκών και προγραμματισμένες επαφές... Το σπέρμα είχε ελεγχθεί παλαιότερα και ήταν πολύ καλό, αλλά ποιος ξέρει τι συνέβη στο ενδιάμεσο..Εχεις δίκιο, έπρεπε να το είχε ξαναελέγξει, του το έλεγα...

Υπερηχογραφικός έλεγχος ωορρηξίας γίνεται ανά τακτά διαστήματα, είμαι διαρκώς στο πέρα-δώθε στο ιατρείο...Την Δευτέρα πριν την σπερματέγχυση έκανα υπέρηχο, είχα δύο αυγά 17 μμ και υπολόγισε αυτός ότι η ένεση πρέπει να γίνει Τετάρτη...Υπολογίζοντας και εγώ τα χιλιοστά το βρήκα λογικό... Ισως όμως έκανα ωορρηξία από μόνη μου γιατί την Τετάρτη ήταν η 16η μέρα...

Τώρα απλώς ελπίζω οι πόνοι της Τετάρτης να ήταν προεόρτια ωορρηξίας και όχι η ωορρηξία...Αναμένουμε και περιμένουμε τώρα ένα θαύμα...

Εσύ σε ποια φάση είσαι???

Link to comment
Share on other sites

ΜY wish,

Λυπάμαι που η πρώτη σου εμπειρία σπερματέγχυσης είναι τόσο αμφίβολη και στενάχωρη. Εύχομαι όμως να σου βγει σε καλό.

Αυτό που είπες τώρα ότι είχατε κάνει σπερμοδιάγραμμα και είχε βγει καλό και τώρα δεν ήταν τόσο με έβαλε σε υποψίες.

Σήμερα θα αδιαθετήσω, είδα και τα πρώτα σημάδια περιόδου το πρωί και η θερμοκρασία έπεσε στα τάρταρα από χτες. Φυσικά στην ωορρηξία είμασταν μέσα με 3 συνεχόμενες μέρες επαφών πριν και μετά την ωορρηξία και ένα ωραίο ωάριο όπως θυμάστε 22 χιλιοστών. Τελείωσα με τα serpafar. Χαλαρώνω στις διακοπές μου χωρίς θερμόμετρο και επαφές όποτε γουστάρουμε και τον Σεπτέμβριο θα δω τί θα κάνω με το θέμα της σπερματέγχυσης για να δούμε πιο καλά το σπέρμα κι εμείς. Κάποιον λάκο έχει η φάβα ειδικά εγώ που έχω ξαναμείνει έγκυος.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΜY wish,

Λυπάμαι που η πρώτη σου εμπειρία σπερματέγχυσης είναι τόσο αμφίβολη και στενάχωρη. Εύχομαι όμως να σου βγει σε καλό.

Αυτό που είπες τώρα ότι είχατε κάνει σπερμοδιάγραμμα και είχε βγει καλό και τώρα δεν ήταν τόσο με έβαλε σε υποψίες.

Σήμερα θα αδιαθετήσω, είδα και τα πρώτα σημάδια περιόδου το πρωί και η θερμοκρασία έπεσε στα τάρταρα από χτες. Φυσικά στην ωορρηξία είμασταν μέσα με 3 συνεχόμενες μέρες επαφών πριν και μετά την ωορρηξία και ένα ωραίο ωάριο όπως θυμάστε 22 χιλιοστών. Τελείωσα με τα serpafar. Χαλαρώνω στις διακοπές μου χωρίς θερμόμετρο και επαφές όποτε γουστάρουμε και τον Σεπτέμβριο θα δω τί θα κάνω με το θέμα της σπερματέγχυσης για να δούμε πιο καλά το σπέρμα κι εμείς. Κάποιον λάκο έχει η φάβα ειδικά εγώ που έχω ξαναμείνει έγκυος.

Yola, πηγαίνετε και εσείς να κοιτάξετε το σπέρμα, εμένα μου ήρθε ο ουρανός σφοντύλι, η προηγούμενη εξέταση είχε δείξει μόνο 10% ακίνητα, ενώ τώρα έδειξε (πριν την επεξεργασία) 60% ακινητα!!!!!!! Εμ πως να γονιμοποιηθούν τα αυγά???? Τσάμπα η ταλαιπωρία...

Καλά θα κάνεις να χαλαρώσεις λίγο....και εγώ θα σταματήσω τις προσπάθειες και από Σεπτέμβριο βλέπουμε πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσάκια της παρεούλας μας που άλλα διακοπεύουν και περνάν υπέροχα (Βλ. Ιόλη και Yola), άλλα διακοπεύουν στην Αθήνα (βλ. Βίλλυ και Ντόλη) και άλλα κατακαημένα δουλεύουν (βλ. εμένα...).. Καλά, ας μην τα θέλω και όλα δικά μου μιας και μόλις γύρισα από διακοπές..

Και με το που γύρισα φυσικά αδιαθέτησα!!!! Γιούπι!!!!! Όχι δεν τρελλάθηκα.. Ξέρω εδώ όλες την κυνηγάτε με το τουφέκι για να μην εμφανιστεί.. εγώ την περίμενα πως και πως αυτό το μήνα και δεν μου χάλασε το χατήρι, ήρθε στην ώρα της..

Κοριτσάκια μου έφτασε η ώρα να ξεκινήσω την δεύτερη και ελπίζω τελευταία και τυχερή προσπάθειά μου για την εξωσωματική... Μετράω αντίστροφα τώρα και στις 23 Αυγούστου θα κάνω την πρώτη ενεσούλα καταστολής...

Είμαι πολύ χαρούμενη, αισιόδοξη και σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά...

Εύχομαι και σε σας να τελειώσουν οι ταλαιπωρίες σας το συντομότερο!!

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Esys, οι προηγούμενες προσπάθειες γίνονταν με διέγερση ωοθηκών και προγραμματισμένες επαφές... Το σπέρμα είχε ελεγχθεί παλαιότερα και ήταν πολύ καλό, αλλά ποιος ξέρει τι συνέβη στο ενδιάμεσο..

Μύωιση πολλές φορές και ένα κρυολόγημα με πυρετό επηρεάζει αρνητικά το σπέρμα. Πρέπει να γίνουν 2 σπερμοδιαγράμματα σε διάστημα 3 μηνών μεταξύ τους για να σιγουρευτείτε. Επίσης πρέπει να σου πω ότι για να ελεγχθεί το σπέρμα πρέπει να γίνεται και καλιέργεια σπέρματος. Πολλές φορές κάποια μικρόβια στο προστατικό υγρό δημιουργούν πρόβλημα στο σπέραμ

Εσύ σε ποια φάση είσαι???

Εγώ ψάχνω ένα καλό και έγκυρο κέντρο εξωσωματικής για να προχωρήσω σε επόμενη προσπάθεια. Δεν είναι εύκολο γιατί στο χώρο υπάρχει εκμετάλλευση και σε βλέπουν σαν Ευρώ και όχι σαν άνθρωπο. Επίσης θέλω ανθρώπους που να γνωρίζουν καλά την πράξη της εξωσωματικής και όχι μόνο θεωρίες και θεωρίες που δε γνωρίζω αν εφαρμόζονται όλες.

Καλά, ας μην τα θέλω και όλα δικά μου μιας και μόλις γύρισα από διακοπές..

Δε λέμε καλό χειμώνα αλλά καλη συνέχεια καλοκαιριού

Κοριτσάκια μου έφτασε η ώρα να ξεκινήσω την δεύτερη και ελπίζω τελευταία και τυχερή προσπάθειά μου για την εξωσωματική... Μετράω αντίστροφα τώρα και στις 23 Αυγούστου θα κάνω την πρώτη ενεσούλα καταστολής...Είμαι πολύ χαρούμενη, αισιόδοξη και σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά...Εύχομαι και σε σας να τελειώσουν οι ταλαιπωρίες σας το συντομότερο!!

Πάντως ο ενθουσιασμός και η αισιοδοξία είναι πολύ καλή συντροφιά που σε ανεβάζουν ψυχολογικά και αυξάνουν στατιστικά τις πιθανότητες επιτυχίας. Εύχομαι ολόψυχα να πάνε καλά τα πράγματα αυτή τη φορά και σε εννεα μήνες να φέρνεις στον κόσμο το ή τα μωράκια σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!

Esys δεν μιλάς "ιδιαιτέρως" με την Δομνίνα γιατί μόνο καλά λόγια έχω ακούσει για το κέντρο με το οποίο έκανε την πρώτη και θα κάνει και την δεύτερη.

Δομνίνα μου,

καλή επιτυχία κουκλίτσα μου. Το μόνο που θα σκέφτεσαι είναι ότι σε 10 μήνες περίπου θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά και όλα αυτά θα είναι ένας εφιάλτης!


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσια!!!!

Δομνινα....καλη επιτυχια με θετικα αποτελεσματα να εχεις γλυκια μου πρεπει να αρχισουνε σιγα σιγα και σ'αυτο το καφε τα θετικα αποτελεματα....

esys...με εβαλες σε σκεψεις μ'αυτο που ειπες για το σπερμοδιαγραμμα οτι πρεπει να γινουν 2 μεσα σε διαστημα 3 μηνων εννοεις οταν υπαρχει προβλημα στο σπερμα πρεπει να γιναιτε η γενικος σε ολα??? Εμεις πριν ενα μηνα που πηγαμε στον γιατρο για να ξεκινησουμε προκληση με serpafar πηγαμε με το περσινο σπερμοδιαγραμμα που ητανε καλο και δεν μας ειπε οτι χριαζεται αλλο για την ωρα.....λες τζαμπα να χαπακονωμε?????

Σημερα το απογευμα εχω ραντεβου με τον γιατρο για υπερηχο να δουμε αν εκανα αυγουλακια...ο θεος βοηθος


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσια!!!!

Δομνινα....καλη επιτυχια με θετικα αποτελεσματα να εχεις γλυκια μου πρεπει να αρχισουνε σιγα σιγα και σ'αυτο το καφε τα θετικα αποτελεματα....

esys...με εβαλες σε σκεψεις μ'αυτο που ειπες για το σπερμοδιαγραμμα οτι πρεπει να γινουν 2 μεσα σε διαστημα 3 μηνων εννοεις οταν υπαρχει προβλημα στο σπερμα πρεπει να γιναιτε η γενικος σε ολα??? Εμεις πριν ενα μηνα που πηγαμε στον γιατρο για να ξεκινησουμε προκληση με serpafar πηγαμε με το περσινο σπερμοδιαγραμμα που ητανε καλο και δεν μας ειπε οτι χριαζεται αλλο για την ωρα.....λες τζαμπα να χαπακονωμε?????

Σημερα το απογευμα εχω ραντεβου με τον γιατρο για υπερηχο να δουμε αν εκανα αυγουλακια...ο θεος βοηθος

Kαλή επιτυχία κοριτσάκι μου! Εύχομαι να είναι τροφαντά τα αυγουλάκια σου!!!

Για το σπερμοδιάγραμμα, τρεχάτε να κάνετε άλλο...Δεν είδες τι έπαθα εγώ???? Δεν είμαστε για άσκοπες προσπάθειες...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά,

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας που ξέρω ότι μου τις δίνετε με την ψυχή σας. Θα είναι πολύτιμοι σύντροφοι στη δύσκολη περίοδο που θα χρειαστεί να διανύσω προκειμένου να φτάσω στο πολυπόθητο θετικό αποτέλεσμα.. Είμαι σίγουρη πάντως πως με τη βοήθειά σας αυτή όλα θα μου πάνε καλά και μακάρι να έχετε κι εσείς πολύ σύντομα το δικό σας θετικό αποτέλεσμα..

Άντζυ μου εννοείται ότι πρέπει να κάνετε επαναληπτικό σπερμοδιάγραμμα. Μέσα σε ένα χρόνο μπορεί να υπάρξει τεράστια διαφορά.. έτσι όπως έχουν αλλάξει οι συνθήκες ζωής και διαβίωσης..

Esys μου καταλαβαίνω ακριβώς τι λες και τι εννοείς. Έχεις δίκιο.. κανένας γιατρός δεν πρέπει να μας αντιμετωπίζει ούτε σαν ζώα (σωρηδόν παραγωγή) αλλά ούτε και ως χαρτονόμισμα (Ευρώ).. Νομίζω ότι ο σωστός γιατρός πρέπει να σκύψει στο πρόβλημά σου με ευσυνειδησία και θετική σκέψη και να συγκεντρωθεί αποκλειστικά και μόνο στη δική σου περίπτωση.. Είμαι σίγουρη ότι θα τον βρεις αυτόν τον γιατρό και η προσπάθειά σου θα είναι επιτυχημένη..

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσια!!!

Λοιπον τα νεα μου χθες απο τους γιατρους ειναι τα εξης:

Ενδοκρινολογος....μου ειπε οτι εχω hasimoto τελικα και μου αυξησε το χαπι απο τ4 200 τωρα θα περνω μαζι και ενα τ4 25 γιατι θα πρεπει να κρατησουμε την ΤSH χαμηλα τωρα που ειμαστε στης προσπαθειες για μωρο.

Γυναικολογος.....καναμε τον υπερηχο και εχω ενα αυγουλακι απο αριστερα μεγαλο μεγαλο 20αρι και απο δεξια εχω αρκετα οπως μου ειπε αλλα ειναι μικρα και δεν τα δινουμε σημασια δεν περιμενουμε δλδ τηποτα απο αυτα αν γινει κατι μονο απο το μεγαλο το ενδομητριο ητανε παρα πολυ καλο στα 11 ....επιδει γενικος δεν φημιζομαι για την τυχη μου ειμαι αρκετα χαλαρη και δεν ελπιζω σε θετικο αποτελεσμα με το ενα αυγουλακι....του ειπα για σπερματεγχυση και μου ειπε οτι στον κυκλο που θα δουμε αρκετα αυγα και καλα θα την κανουμε τωρα αν περιμενει απο μενα να κανω πολλα και καλα χλωμο αλλα θα δουμε...αυτα σε γενικες γραμμες ειδε και το τεστ παπ ολα οκ μ'αυτο του ειπα και για σπερμοδιαγραμμα αν πρεπει να κανει καινουριο ο αντρας μου και μου ειπε για την ωρα οχι και απλα συνεχιζουμε και τον επομενο μηνα οταν ερθει περιοδος κανονικα με serpafar.....αυτα τα νεα δεν ξερω αλλα γενικος απο χθες με εχει πιασει μια απαθεια για το θεμα δεν ξερω αν ειναι απογοητευση αλλα νιωθο οτι εχω κι'αλλα πραγματα στην ζωη μου να κανω και δεν θα πρεπει να ειμαι κολλημενη μονο σ'αυτο ουτως η αλλος οτι ειναι να γινει θα γινει εγω απο την μερια μου κανω οτι ειναι δυνατον απο κει και περα ας γινει αυτο που θελει ο Θεος....εγω ομως παντα θα ελπιζω στο θαυματακι μου.


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...