Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Κορίτσια, καλημέρα.

Είμαι εδώ και σας διαβάζω που και που. Δεν έχω καθόλου χρόνο, δουλεύω από το πρωί μέχρι το βράδυ, βαράω διπλοβάρδιες και τα έχω παίξει από την κούραση.

Ελπίζω να είστε όλες καλά.

mywish και antzi, μην απογοητεύεστε. Όλα θα γίνουν σιγά σιγά, με υπομονή κι επιμονή.

Φιλάκια σε όλες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημέρα κορίτσια!!!

είστε καλά? Εμείς γυρίσαμε χτες και σήμερα πρώτη μέρα δουλειά.

Περάσαμε πολύ όμορφα αλλά τελείωσε. Του χρόνου πάλι ναμαστε καλά.

Δομνίνα μου,

καλή επιτυχία κοριστάκι μου. Άντε σε 9 μήνες να ερχόμαστε στο μαιευτήριο να σου δίνουμε τα συγχαρήκια.

Bίλλυ μου,

πολύ ευχάριστα όλα αυτά που σου συμβαίνουν γιατί το σώμα σου λειτουργεί ρολόϊ. Keep trying!!!

Άντζυ και Ioli ,

καλό χειμώνα σας εύχομαι με ένα μπεμπάκι όμως σύντομα.

My wish,

όπως νοιώθεις. Λυπάμαι όμως που οι γιατροί μας εμπαίζουν έτσι. Συγνώμη κιόλας αλλά φαίνεται αν έχει γίνει ωορρηξία πριν 2 μέρες. Άλλαξε γιατρό και συνέχισε την προσπάθεια.

Nτόλυ μου πού είσαι?

Εγώ κορίτσια άδειασα τόσο πολύ το μυαλό μου από το θέμα μωρό που δεν ξέρω αν θέλω να ξαναμπω στην διαδικασία της προσπάθειας με γιατρούς κλπ. Κάναμε όποτε θέλαμε γιατί το θέλαμε δεν ξέρω καν αν πετύχαμε μέρα ωορρηξίας αν και είδα τα υγρά και γενικώς χάρηκα το παιδάκι μου και τον άντρα μου. Ούτε με ένοιαζαν οι έγκυες ούτε τα μωρά που έβλεπα. Είχα μάτια μόνο για την οικογένειά μου και όντως μου είχε λήψει αυτό.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κοριτσια!!!

Εγω θα το λεω μια ζωη το θεμα γιατρος ειναι λαχειο πλεων....δεν ξερω ισως καποιες κοπελες ειναι πιο τυχερες στο θεμα αυτο αλλα εγω εχω πολλες κακες προσωπικες εμπιριες με γιατρους γενικος οχι αποκλειστικα με γυναικολογο....καλα ειδικα ο γιατρος της mywish ειναι για πολυ φτυσιμο.

βιλλυ....μπραβο καλη μου ολα μια χαρα πηγαινουν αντε να ακουσουμε τα ευχαριστα.

bp-ΙΟΛΗ....ελπιζω να ειναι για λιγο καιρο η διπλοβαρδια δεν κανει να κουραζεσε τοσο πολυ.

yola....καλο χειμωνα να σου ευχηθω χερομαι που γυρισες χαλαρη και ειδικα με τετια αλλαγη στο θεμα μωρο καλα κανεις κανονικα ετσι πρεπει να κανουμε ολες μας αλλα δυστηχως δυσκολα θα το καταφερουμε.


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ όμορφη καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια της παρεούλας μας.. Μου έχετε λείψει βρε σεις..

Εγώ ακόμα διακοπεύω στο όμορφο Πήλιο και γυρνάω την Κυριακή.. Αυτό δεν με εμποδίζει όμως να κάνω τις ενεσούλες μου εδώ μιας και έχω τη μαμά μου η οποία εκτελεί χρέη νοσηλεύτριας άψογα..

Βίλλυ μου είναι ιδιαίτερα ενθαρρυντικό το γεγονός ότι το σώμα σου επανέρχεται πλέον σε κατάσταση ωορρηξίας από μόνο του.. Αυτό σημαίνει ότι η σπερματέγχυση έχει πάρα πολλές πιθανότητες επιτυχίας.. Μακάρι γλυκιά μου να είναι η πρώτη και τυχερή προσπάθεια!

Ιόλη μου η πολλή δουλειά τρώει τον αφέντη, δεν το ξέρεις; Είπαμε να γυρίσεις στη δουλειά αλλά όχι να πέσεις και με τα μούτρα..

Γιόλα μου καλά έκανες και ξέχασες τα πάντα.. Ευχαριστήθηκες την οικογένειά σου στο έπακρο και νομίζω ότι αυτό ήταν το σημαντικότερο...

Άντζυ μου καλή σου επιτυχία και σε σένα κοριτσάκι..

Mywish καταλαβαίνω τη στενοχώρια σου και την απογοήτευσή σου.. Εμείς θα είμαστε εδώ όποτε το θελήσεις για ότι θελήσεις..

Ντόλη μου που βρίσκεσαι; αποφάσισες να είσαι από τους τελευταίους εκδρομείς του Αυγούστου; Ελπίζω όπου κι αν είσαι να είσαι καλά και να περνάς τέλεια..

Κοριτσάκια μου εγώ σήμερα θα κάνω την 4η ενεσούλα και περιμένω να αδιαθετήσω για να αρχίσουμε τις παρακολουθήσεις και τις ενέσεις διέγερσης..

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Koριτσάκι γλυκό Δομνινίτσα,

να δεις που το καλό κλίμα του Πηλίου και οι διακοπές θα ευνοήσουν διπλά τα αυγουλάκια σου που θα γίνουν εμβρυάκια (δίδυμα σου εύχομαι να ξεμπερδεύεις από αυτές τις διαδικασίες αλλά και το ένα και γερό πάντα βέβαια ισχύει).

Ετοιμάζω το πάρτυ της κόρης μου για το άλλο Σάββατο και είμαι στα τρεχάματα και είναι καλό γιατί δεν σκέφτομαι το "θέμα" μας.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιόλα μου η κορούλα σου να είναι πάντα γερή κι ευτυχισμένη και η μανουλίτσα της ήρεμη και αισιόδοξη στο πλευρό της!

Σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου και εύχομαι πολύ σύντομα να γίνουν πραγματικότητα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ όμορφη καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια της παρεούλας μας.. Μου έχετε λείψει βρε σεις..

Εγώ ακόμα διακοπεύω στο όμορφο Πήλιο και γυρνάω την Κυριακή.. Αυτό δεν με εμποδίζει όμως να κάνω τις ενεσούλες μου εδώ μιας και έχω τη μαμά μου η οποία εκτελεί χρέη νοσηλεύτριας άψογα..

Βίλλυ μου είναι ιδιαίτερα ενθαρρυντικό το γεγονός ότι το σώμα σου επανέρχεται πλέον σε κατάσταση ωορρηξίας από μόνο του.. Αυτό σημαίνει ότι η σπερματέγχυση έχει πάρα πολλές πιθανότητες επιτυχίας.. Μακάρι γλυκιά μου να είναι η πρώτη και τυχερή προσπάθεια!

Ιόλη μου η πολλή δουλειά τρώει τον αφέντη, δεν το ξέρεις; Είπαμε να γυρίσεις στη δουλειά αλλά όχι να πέσεις και με τα μούτρα..

Γιόλα μου καλά έκανες και ξέχασες τα πάντα.. Ευχαριστήθηκες την οικογένειά σου στο έπακρο και νομίζω ότι αυτό ήταν το σημαντικότερο...

Άντζυ μου καλή σου επιτυχία και σε σένα κοριτσάκι..

Mywish καταλαβαίνω τη στενοχώρια σου και την απογοήτευσή σου.. Εμείς θα είμαστε εδώ όποτε το θελήσεις για ότι θελήσεις..

Ντόλη μου που βρίσκεσαι; αποφάσισες να είσαι από τους τελευταίους εκδρομείς του Αυγούστου; Ελπίζω όπου κι αν είσαι να είσαι καλά και να περνάς τέλεια..

Κοριτσάκια μου εγώ σήμερα θα κάνω την 4η ενεσούλα και περιμένω να αδιαθετήσω για να αρχίσουμε τις παρακολουθήσεις και τις ενέσεις διέγερσης..

Φιλάκια πολλά!

Δομνινα καλη επιτυχια κουκλιτσα μου ολα θα πανε καλα πρεπει να εισαι αισιοδοξη γιατι ετσι πρεπει να ειμασται σε καθε μας προσπαθεια και συντομα θα εχουμε θετικα αποτελεσματα με το καλο κοριτσακι μου και να περνας καλα εκει στο Πηλιο που εχω πολλα χρονια να παω και μ'αρεσει τοσο πολυ.


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια γεια σας απο..το παρελθον,εχω πολυυυυ καιρο να μπω αλλα σας διαβαζω μερικες φορες,χαιρομαι που ειστε ολες καλα και μπραβο που συνεχιζετε.Δομνινα,ελπιζω να εισαι η πρωτη εγκυουλα του φθινοπωρου!!Μακαρι η νεα σαιζον να φερει πολλα καλα νεα σε ολες σας!Εγω επρεπε να ξεκουραστω και να συνελθω απο την αναποδια που με βρηκε τον ιουνιο οποτε παει το καλοκαιρι.Nothing so far.Ευχομαι ενα πολυυυυ γονιμο φθινοπωρο και τονους καλη τυχη σε ολες.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας απο..το παρελθον,εχω πολυυυυ καιρο να μπω αλλα σας διαβαζω μερικες φορες,χαιρομαι που ειστε ολες καλα και μπραβο που συνεχιζετε.Δομνινα,ελπιζω να εισαι η πρωτη εγκυουλα του φθινοπωρου!!Μακαρι η νεα σαιζον να φερει πολλα καλα νεα σε ολες σας!Εγω επρεπε να ξεκουραστω και να συνελθω απο την αναποδια που με βρηκε τον ιουνιο οποτε παει το καλοκαιρι.Nothing so far.Ευχομαι ενα πολυυυυ γονιμο φθινοπωρο και τονους καλη τυχη σε ολες.

Καλώς μας επισκέφτηκες και πάλι! Τί κάνει το παιδάκι σου? Συνήλθες σωματικά γιατί ψυχικά ξέρω παίρνει κάμποσο. Εδώ εμείς χωρίς να έχουμε πάθει και τίποτα και θέλαμε το διάλειμά μας από τους γιατρούς και τα φάρμακά τους.

Δομνίνα μου τελείωσες με τις ενέσεις? Ποιό είναι το επόμενο βήμα και πότε? Να μας ενημερώνεις για την πορεία δημιουργίας των μωρών σου.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας απο..το παρελθον,εχω πολυυυυ καιρο να μπω αλλα σας διαβαζω μερικες φορες,χαιρομαι που ειστε ολες καλα και μπραβο που συνεχιζετε.Δομνινα,ελπιζω να εισαι η πρωτη εγκυουλα του φθινοπωρου!!Μακαρι η νεα σαιζον να φερει πολλα καλα νεα σε ολες σας!Εγω επρεπε να ξεκουραστω και να συνελθω απο την αναποδια που με βρηκε τον ιουνιο οποτε παει το καλοκαιρι.Nothing so far.Ευχομαι ενα πολυυυυ γονιμο φθινοπωρο και τονους καλη τυχη σε ολες.

Καλως την.....

Πολυ χαρηκα που σε ακουσα κοριτσακι μου!!!!!!!!

Πως ειναι η κορουλα σου?

Σε τι φαση βρισκεσαι?

Τα δικα μας τα διαβαζεις....

Μη χανεσαι!!!!!!!!!!!! Μας λειπεις!!!!!!!

Φιλακια


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια μου!

Χθες γύρισα από το πανέμορφο Πήλιο και σήμερα έχω πέσει με τα μούτρα στη δουλειά! Δεν ήθελα να γυρίσω αλλά.. η ανάγκη βλέπετε..

Είμαι καλά, ξεκίνησα και τις ενέσεις διέγερσης και την Τετάρτη έχω ραντεβού στο κέντρο εξωσωματικής με το γιατρό μου για να δούμε πως προχωράμε. Ελπίζω όλα να πηγαίνουν τέλεια και σύντομα να έχουμε θετικά αποτελέσματα..

Αισθάνομαι πολύ καλά, αισιόδοξη και χαρούμενη... τουλάχιστον έχω την υγεία μου, την οικογένειά μου, τον άνδρα μου και τα ανηψάκια μου.. τη δουλίτσα μου.. τι άλλο θέλω; αν ο Θεούλης θελήσει να μας ευλογήσει με ένα παιδάκι καλώς.. αλλιώς... ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΙΩΣ!

Maybe κοριτσάκι μου σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.. ελπίζω να ξεκουράστηκες, να ηρέμησες, να χαλάρωσες και όταν αισθανθείς έτοιμη προχωράς στο επόμενο βήμα σου..

Γιόλα μου είναι δυνατόν να σας αφήσω ανενημέρωτες;

Η Ντόλη που είναι;

Βίλλυ μου πως τα πέρασες κοριτσάκι μου εδώ στην Αθήνα άνευ συζύγου και τέκνου;


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα και καλο φθινοπωρο,

Νομιζω οτι ειμαι η τελευταια που επεστρεψα απο διακοπες. Απ'οτι διαβασα ολες περασατε πολυ καλα και ξεκουραστηκατε. Εγω περασα καλα αν εξεραισω οτι απο 15 Αυγουστου μεχρι 26 ημουν ξαπλωμενη γιατι εκανα συσπασεις με εντονους πονους και αναγκαστηκα να μεινω στο κρεβατι γιατι φοβηθηκε ο γιατρος μου για αιμοραγια και διαστολη. Στουμποσα στα χαπια απο το στομα και τον κολπο και τελικα επεστρεψα στην Αθηνα εχοντας κανει 4 μπανια μονο. Σημασια εχει οτι ολα τελειωσαν καλα χωρις αλλο προβλημα, απλα το νοσοκομειο και οι γιατροι στην περιοχη που πηγα δεν μπορουσαν να φροντισουν ουτε εμενα ουτε το μικρο σε περιπτωση διαστολης ή αιμοραγιας και η αγωνια μας ηταν αυτη, να καταφερω να γυρισω Αθηνα. Εφαγα και αλλη μια απογοητευση γιατι ο γιατρος μου φοβηθηκε πολυ για τα κιλα που εχω μαζεψει (συνολικα 16) και τα οποια δεν φαινονται πουθενα (μονο κοιλια και λιγο στηθος εχω κανει) και μου συστησε διατροφολογο και ορμονολογο γιατι θελει να σιγουρευτει οτι δεν επαθα ορμονικο πατατρακ. Εγω εχω φοβηθει πολυ γιατι προσεχα τη διατροφη μου απο την αρχη της εγκυμοσυνης επιτηδες για να αποφυγω τετοια παρατραγουδα και τελικα τωρα πρεπει να τρεξω να δω τι γινεται. Ελπιζω ολα να πανε καλα.

Χαρηκα πολυ που ολες σας γεμισατε μπαταριες και συνεχιζεται. Καλη επιτυχια σας ευχομαι μεσα απο την καρδια μου.

Mywish θα συμφωνησω με τα κοριτσια οτι ο γιατρος σου ειναι για κλοτσοπατιναδες. Εγω το μωρακι μου το επιασα με εξωσωματικη και ομολογω οτι ο γιατρος μου ουτε μια φορα δεν μου εδωσε την εντυπωση οτι δεν ξερει τι του γινεται. Αντιθετα μαλιστα ηταν πολυ συγκεκριμενος σε ολα και μαλιστα οταν καναμε την εμβρυομεταφορα ηταν σχεδον σιγουρος οτι δεν θα πετυχει. Μου εδινε 25-30% επιτυχια λογω της καταστασης και αυτα τα ποσοστα τα εδινε γιατι οπως ειπε υπαρχει παντα ο Θεος. Οταν βγηκε θετικη η χοριακη θετικη φωναζε απο τη χαρα του λες και ηταν δικο του το παιδι. Μη απογοητευτης. Χαλαρωσε, ηρεμησε και να σκεφτεσαι οτι ολες ημαστε διπλα σου για οτι χρειαστειες. Εγω πριν απο το αποτελεσμα αυτο ειχα ηδη κανει 3 σπερματεγχυσεις και ημουν σιγουρη οτι θα ταλαιπωρηθω πολυ αλλα ημουν και αποφασισμενη οτι δεν θα το βαλω κατω.

Πολλα φιλια σε ολες και καλα μας κουραγια κοριτσια:eek:


A2enp3.png?jZYdKeP4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...