Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      20/05....άλλες 10 μέρες αναμονή....ουφ! 10 μέρες η εμβρυομεταφορα αναμονή...7 μέρες τα μικροβιολογικα που ήταν κλειστά...τώρα άλλες 10 μέρες...αλλά οκ θα περάσουν...μου είπαν να μην κάνω άλλη χοριακη. Μήπως να κάνω τη Δευτέρα μόνη μου να δω που βρίσκομαι?

      να μην κάνει τπτ! είναι μια χαρά! υπομονή 

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

esys...με εβαλες σε σκεψεις μ'αυτο που ειπες για το σπερμοδιαγραμμα οτι πρεπει να γινουν 2 μεσα σε διαστημα 3 μηνων εννοεις οταν υπαρχει προβλημα στο σπερμα πρεπει να γιναιτε η γενικος σε ολα??? Εμεις πριν ενα μηνα που πηγαμε στον γιατρο για να ξεκινησουμε προκληση με serpafar πηγαμε με το περσινο σπερμοδιαγραμμα που ητανε καλο και δεν μας ειπε οτι χριαζεται αλλο για την ωρα.....λες τζαμπα να χαπακονωμε?????

Άντζι μου καλημέρα. Συνήθως όταν ένα σπερμοδιάγραμμα δεν είναι καλό αρχίζουμε να ψάχνουμε τις αιτίες. Μπορεί να υπάρχει κάποιο μικροβιο (οπότε γίνεται καλλιέργεια), μπορεί να είναι από κάποιο κρύωμα με πυρετό που χάλασε προσωαρινά το σπέρμα, μπορεί να υπάρχει κιρσοκήλη... μπορεί, χίλια μπορεί. Αν γίνει καλλιέργεια και όλα φανούν καλά, τοτε πρέπει να επαναληφθεί το σπερμοδιάγραμμα σε ένα τρίμηνο (συνήθως τόσος χρόνος χρειάζεται για να ανανεωθεί το σπέρμα). Αν και μετά το τρίμηνο το σπέρμα συνεχίζει να έχει πρόβλημα τότε πρέπει να απευθυνθείτε σε ουρολόγο-ανδρολόγο. Επίσης να σου πω ότι αν η καλλιέργεια δείξει κάποιο μικρόβιο, δεν πρέπει να αφήσετε το γυναικολόγο να κατευθύνει τη θεραπεία αλλά πάλι να απευθυνθείτε σε ουρολόγο-ανδρολόγο. Πολλά μικρόβια πηγαίνουν και εγκαθίστανται στον προστάτη και μόνο ο ουρολόγος μπορεί να βοηθήσει και να δώσει σωστά χρονοδιαγράμματα για νέες εξετάσεις κλπ κλπ ώστε να εξαλειφθεί το μικρόβιο. Επίσης θα ήθελα να σε ρωτήσω, αφού μπαίνεις στη διαδικασία των σπερματεγχύσεων, τεστ κατάτμισης DNA στο σπέρμα έχετε κάνει;

τωρα αν περιμενει απο μενα να κανω πολλα και καλα χλωμο αλλα θα δουμε...

Γιατί να μην κάνεις περισσότερα και καλής ποιότητας ωάρια; Μπορεί κάποιος μήνας να μην είναι τόσο καλός ποιοτικά και να είναι ο επόμενος. Αισιοδοξία

απο χθες με εχει πιασει μια απαθεια για το θεμα δεν ξερω αν ειναι απογοητευση αλλα νιωθο οτι εχω κι'αλλα πραγματα στην ζωη μου να κανω και δεν θα πρεπει να ειμαι κολλημενη μονο σ'αυτο ουτως η αλλος οτι ειναι να γινει θα γινει εγω απο την μερια μου κανω οτι ειναι δυνατον απο κει και περα ας γινει αυτο που θελει ο Θεος....εγω ομως παντα θα ελπιζω στο θαυματακι μου.

Θα γίνει το θαύμα, να το δεις και σίγουρα δεν πρέπει να αφήνεις το χρόνο να περνάει ξεχνώντας τα πάντα γύρω σου. Ζεις τη ζωή σου συγχρόνως με τις προσπάθειες. Δεν αφιερώνεσαι αποκλειστικά σε αυτές.

Esys μου καταλαβαίνω ακριβώς τι λες και τι εννοείς. Έχεις δίκιο.. κανένας γιατρός δεν πρέπει να μας αντιμετωπίζει ούτε σαν ζώα (σωρηδόν παραγωγή) αλλά ούτε και ως χαρτονόμισμα (Ευρώ).. Νομίζω ότι ο σωστός γιατρός πρέπει να σκύψει στο πρόβλημά σου με ευσυνειδησία και θετική σκέψη και να συγκεντρωθεί αποκλειστικά και μόνο στη δική σου περίπτωση.. Είμαι σίγουρη ότι θα τον βρεις αυτόν τον γιατρό και η προσπάθειά σου θα είναι επιτυχημένη.

Ευχαριστώ για το κουράγιο. Αλλά αν σκεφθείς ότι στο δικό μου εξωσωματικό πήγα συστημένη κι όλας από άλλο γιατρό και δε με πρόσεξε ως έπρεπε. Τώρα νιώθω λίγο χαμένη. Ψάχνω κάποιον με μεγάλη καταρτιση και πείρα και φυσικά ευσυνείδητο, το ΛΟΤΤΟ δηλαδή εν ολίγοις. Άντε πιάσε το.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημερα κοριτσια!!!

Λοιπον τα νεα μου χθες απο τους γιατρους ειναι τα εξης:

Ενδοκρινολογος....μου ειπε οτι εχω hasimoto τελικα και μου αυξησε το χαπι απο τ4 200 τωρα θα περνω μαζι και ενα τ4 25 γιατι θα πρεπει να κρατησουμε την ΤSH χαμηλα τωρα που ειμαστε στης προσπαθειες για μωρο.

Γυναικολογος.....καναμε τον υπερηχο και εχω ενα αυγουλακι απο αριστερα μεγαλο μεγαλο 20αρι και απο δεξια εχω αρκετα οπως μου ειπε αλλα ειναι μικρα και δεν τα δινουμε σημασια δεν περιμενουμε δλδ τηποτα απο αυτα αν γινει κατι μονο απο το μεγαλο το ενδομητριο ητανε παρα πολυ καλο στα 11 ....επιδει γενικος δεν φημιζομαι για την τυχη μου ειμαι αρκετα χαλαρη και δεν ελπιζω σε θετικο αποτελεσμα με το ενα αυγουλακι....του ειπα για σπερματεγχυση και μου ειπε οτι στον κυκλο που θα δουμε αρκετα αυγα και καλα θα την κανουμε τωρα αν περιμενει απο μενα να κανω πολλα και καλα χλωμο αλλα θα δουμε...αυτα σε γενικες γραμμες ειδε και το τεστ παπ ολα οκ μ'αυτο του ειπα και για σπερμοδιαγραμμα αν πρεπει να κανει καινουριο ο αντρας μου και μου ειπε για την ωρα οχι και απλα συνεχιζουμε και τον επομενο μηνα οταν ερθει περιοδος κανονικα με serpafar.....αυτα τα νεα δεν ξερω αλλα γενικος απο χθες με εχει πιασει μια απαθεια για το θεμα δεν ξερω αν ειναι απογοητευση αλλα νιωθο οτι εχω κι'αλλα πραγματα στην ζωη μου να κανω και δεν θα πρεπει να ειμαι κολλημενη μονο σ'αυτο ουτως η αλλος οτι ειναι να γινει θα γινει εγω απο την μερια μου κανω οτι ειναι δυνατον απο κει και περα ας γινει αυτο που θελει ο Θεος....εγω ομως παντα θα ελπιζω στο θαυματακι μου.

Έτσι νοιώθω κι εγώ, μία απάθεια. Δεν μπορώ να έχω κολλήσει εκεί και να χάνω άλλα πράγματα. Πιστεύω οι διακοπές θα βοηθήσουν να γίνει αυτό το άδειασμα μυαλού. Βέβαια όταν γυρίσουμε θα γεννηθεί με το καλό το δεύτερο ανηψάκι του άντρα μου και θα μπω πάλι σε διαδικασίες επίσκεψης μαιευτηρίου και νοσταλγίας των δικών μου με την μικρή μου. Θα προσπαθήσω να κρατήσω τα συναισθήματα ευνόητης ζήλειας και να μείνω μόνο στο ευτυχές του γεγονότος. Δεν μπορώ να κάνω και τίποτα άλλο παρά να χαίρομαι πραγματικά για εκείνους.

Προχτές έλεγα στον άντρα μου, να δω πότε θα ολοκληρώσουμε την οικογένειά μας και ξέρετε τί μου απάντησε πολύ ορθώς και ντράπηκα? Γιατί τώρα είμαστε μισή οικογένεια? Έχει δίκιο, οι οικογένειες με ένα παιδάκι ή και με κανένα (αν θέλετε) δεν είναι οικογένειες?

Όσο για το hashimoto, όντως πρέπει να το ρυθμίσεις μην έχεις καμία αποβολή όταν μείνεις-ΓΙΑΤΙ θα μείνεις!!!!!!!!!!!


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

esys....σ'ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια....σε οτι αφορα το σπερμα το οποιο ειναι αποτελεσμα απο πριν ενα χρονο οπως ειπα και πιο πανω ητανε παρα πολυ καλο την αποψη αυτη την ειχε και ο παλιος γιατρος που ειχα αλλα και αυτος που εχω τωρα...τωρα γι'αυτο που με ρωτησες για τεστ κατατμισης DNA στο σπερμα αν δεν εχει σχεσει με το κανονικο σπερμοδιαγραμμα τοτε οχι δεν το εχουμε κανει και να σου πω την αληθεια πρωτη φορα το διαβαζω και αυτο..... επιδει ητανε καλο το περσινο σπερμοδιαγραμμα δεν το ψαξαμε περαιτερο....επιδει ομως τωρα μπηκα σε σκεψεις θα προσπαθεισω οσο μπορω να πεισω τον αντρα μου να κανει αλλο ενα κατα ποσο βεβαια θα τον καταφερω δεν ξερω αλλα ελπιζω.


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

Έτσι νοιώθω κι εγώ, μία απάθεια. Δεν μπορώ να έχω κολλήσει εκεί και να χάνω άλλα πράγματα. Πιστεύω οι διακοπές θα βοηθήσουν να γίνει αυτό το άδειασμα μυαλού. Βέβαια όταν γυρίσουμε θα γεννηθεί με το καλό το δεύτερο ανηψάκι του άντρα μου και θα μπω πάλι σε διαδικασίες επίσκεψης μαιευτηρίου και νοσταλγίας των δικών μου με την μικρή μου. Θα προσπαθήσω να κρατήσω τα συναισθήματα ευνόητης ζήλειας και να μείνω μόνο στο ευτυχές του γεγονότος. Δεν μπορώ να κάνω και τίποτα άλλο παρά να χαίρομαι πραγματικά για εκείνους.

Προχτές έλεγα στον άντρα μου, να δω πότε θα ολοκληρώσουμε την οικογένειά μας και ξέρετε τί μου απάντησε πολύ ορθώς και ντράπηκα? Γιατί τώρα είμαστε μισή οικογένεια? Έχει δίκιο, οι οικογένειες με ένα παιδάκι ή και με κανένα (αν θέλετε) δεν είναι οικογένειες?

Όσο για το hashimoto, όντως πρέπει να το ρυθμίσεις μην έχεις καμία αποβολή όταν μείνεις-ΓΙΑΤΙ θα μείνεις!!!!!!!!!!!

yola.....θα σταθω σ'αυτο που εγραψες """"ευνοητη ζηλια"""" χθες το ενιωσα πολυ εντονα αυτο το συναισθημα στην αιθουσα αναμονης στον γυναικολογο που ητανε 6 γλυκιες εγκυμονουσες και εγω.... αυτο το σκηνικο συμβαινει καθε φορα που παω στον γιατρο βεβαια και ειναι λογικο αλλα αυτα που ενιωσα χθες δεν τα ενιωσα ποτε τι να πω το οτι ενιωθα μια αχριστη το οτι νομιζα οτι με κοιτουσανε ολες μαζι και μου φωναζανε εσυ τι κανεις εδω ....η που σε καποια φαση σκαει μυτη ενας γνωστος του αντρα μου με την ετοιμογενη γυναικα του και για καλη μου τυχη εκεινη την ωρα ισα ισα που μιλησαμε και ηρθε η σειρα μας να μπουμε μεσα γιατι ολο και κατι θα συζητουσαμε και δεν ημουνα σε καθολου καλη ψυχολογικη κατασταση....μετα απο ολη αυτη την πιεση που ενιωσα ηρθε η απαθεια και λεω οχι δεν ειμαι τετιος ανθρωπος και δεν πρεπει να νιωθο ετσι και πρεπει να το κανω πρωτα απ'ολα για μενα....και σημερα μπορω να πω οτι νιωθο πολυ καλυτερα.


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

yola.....θα σταθω σ'αυτο που εγραψες """"ευνοητη ζηλια"""" χθες το ενιωσα πολυ εντονα αυτο το συναισθημα στην αιθουσα αναμονης στον γυναικολογο που ητανε 6 γλυκιες εγκυμονουσες και εγω.... αυτο το σκηνικο συμβαινει καθε φορα που παω στον γιατρο βεβαια και ειναι λογικο αλλα αυτα που ενιωσα χθες δεν τα ενιωσα ποτε τι να πω το οτι ενιωθα μια αχριστη το οτι νομιζα οτι με κοιτουσανε ολες μαζι και μου φωναζανε εσυ τι κανεις εδω ....η που σε καποια φαση σκαει μυτη ενας γνωστος του αντρα μου με την ετοιμογενη γυναικα του και για καλη μου τυχη εκεινη την ωρα ισα ισα που μιλησαμε και ηρθε η σειρα μας να μπουμε μεσα γιατι ολο και κατι θα συζητουσαμε και δεν ημουνα σε καθολου καλη ψυχολογικη κατασταση....μετα απο ολη αυτη την πιεση που ενιωσα ηρθε η απαθεια και λεω οχι δεν ειμαι τετιος ανθρωπος και δεν πρεπει να νιωθο ετσι και πρεπει να το κανω πρωτα απ'ολα για μενα....και σημερα μπορω να πω οτι νιωθο πολυ καλυτερα.

Κοριτσια γεια σας, ειμαι νεο μελος και διαβασα ολα οσα εχετε γραψει και σας νοιωθω πολυ. Ειμαι απο τις τυχερες που κανοντας εξωσωματικη ειχα επιτυχια με την πρωτη. Ομως μεχρι να βγουν τ'αποτελεσματα για μενα ηταν η χειροτερη φαση της ζωης μου. Προσπαθουσα θα πεισω τον αντρα μου ιδιαιτερα γι'αυτο που ειπε ο αντρας της yola, οτι χωρις παιδι δεν ειμαστε οικογενεια??? Κοριτσια αληθεια πλεον το πιστευω οτι μολις με τον αντρα μου γιναμε οικογενεια τοτε μας ηρθε και το αποτελεσμα. Ο λογος??? δεν μας ενοιαζε πλεον... ειχαμε και εχουμε ο ενας τον αλλον. Μετα απο 3,5 χρονια προσπαθειων και φαρμακων και θεραπειων και αυτης της τοσο γνωστης ζηλιας μολις εβλεπα εγκυο στον δρομο ή στο γιατρο. Να σκεφτητε οτι ολες οι εξετασεις μας εβγαιναν αριστες και για τους δυο μας, μολις φτασαμε να κανουμε την ωοληψια μαθαμε την πηγη του κακου. Απο τα 22 ωαρια που μου πηραν καταφεραν να γονιμοποιησουν τα δυο μονο και αυτα εβαλα. Ο γιατρος (καλη του ωρα) μου ειπε οτι για να μην απογοητευτω μου εδωσε πιθανοτητα επιτυχιας 15-20%. Τοσο πολυ. Ειχα ξεκαθαρισει οτι δεν θα πετυχαινε. Τουλαχιστον ομως ηξερα τι γινοταν γιατι αυτη τη λεξη αγχος ποτε δεν την χωνεψα σαν αιτια του κακου Πρωταπριλια και ενω πηγαινα για διακοπες του Πασχα, με βαλιτσα γεματη σερβιετες με πηρε τηλεφωνο και μου ειπε οτι ηταν θετικη η β χοριακη. Κοριτσια μην χανετε την πιστη σας και ισως να φαινομαι αφελης και γραφικη αλλα μολις καταλαβα οτι ειναι στα χερια του Θεου στην κυριολεξια τοτε ειπα οτι ειναι να γινει θα γινει. Εχετε υπομονη και χαλαρωστε. Μην απογοητευτητε ποτε. Η κουμπαρα μου με προβληματα ενδομητριωσης και 7 συνεχομενες εξωσωματικες, με αποβολες σε 5ο και 6ο μηνα τα καταφερε και εχει τωρα τα διδυμακια της. Δειτε το σαν δοκιμη για το νευρικο συστημα και την υπομονη σας. Και το βασικοτερο δειτε το σαν δοκιμη για τη σχεση σας με το συντροφο σας. Σας ευχομαι σ'ολες γρηγορα να εχετε τα αποτελεσματα που επιθυμειτε


A2enp3.png?jZYdKeP4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου γλυκά,

Έχω περάσει κι εγώ την κατάσταση της "ευνόητης ζήλιας" και μάλιστα στο πετσί μου μιας και η νύφη μου (γυναίκα του αδερφού μου) μέσα σε χρονικό διάστημα δύο ετών έμεινε δύο φορές έγκυος και έφερε στον κόσμο τις ανηψούλες μου.. Μένουμε και δίπλα οπότε καταλαβαίνετε πως ένιωθα κάθε φορά που έβλεπα τα μωρά.. Το επεξεργάστηκα όμως και είπα ότι αν τα καταφέρω να αποκτήσω παιδί καλώς.. αν πάλι όχι δεν θα τρελλαθώ κιόλας.. Έχω τις ανηψούλες μου, έχω το υπέροχο βαφτιστήρι μου (αγοράκι) για να εξισορροπείται η κατάσταση και πορεύομαι.. Όμως εννοείται πως δεν έχω εγκαταλείψει το όνειρο να γίνω κι εγώ μητέρα ακόμα..

Όπως ξέρετε μόλις έχω ξεκινήσει την δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής. Δεν θέλω να σκέφτομαι αρνητικά, ούτε στενάχωρα... Θα πάω σιγά σιγά, θα κάνω το κάθε βήμα στην ώρα του και θα αντιμετωπίζω τα αποτελέσματα αναλόγως..

Πέρασα πολλά και είμαι διατεθειμένη να περάσω τόσα κι άλλα τόσα προκειμένου να γίνω μητέρα.. Και είμαι σίγουρη ότι ο Θεός δεν θα με αφήσει χωρίς μωρό..

Αισθάνομαι ασφάλεια, σιγουριά, δύναμη έχοντας στο πλευρό μου την οικογένειά μου, τον άνδρα μου, τον γυναικολόγο και τον εξωσωματικό μου και είμαι έτοιμη..

Εύχομαι κι εσείς σύντομα να αισθανθείτε έτσι πολύ σύντομα.. Εγώ έφτασα σε αυτό το σημείο με τη δική σας βοήθεια και σας ευχαριστώ θερμά γι' αυτό..

Δεν ξέρω τι άλλο να σας πω.. απλά είμαι εδώ για σας με όποιον τρόπο μπορώ να βοηθήσω..

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνίνα μου,

με συγκινούν πάντα τα λόγια σου. Δείχνεις τόσο ώριμη και έτοιμη παράλληλα να γίνεις μανούλα που ο Θεός θα στο χαρίσει το μωράκι σου σίγουρα.

Παρασκευή,

να σου ζήσει. Έχω αρχίσει και πιστεύω ότι αυτό συμβαίνει και σε εμάς. Είναι τζούφια τα αυγά μου. Κι εγώ το άγχος δεν το πιστεύω ότι επηρεάζει τόσο. Αλήθεια ξέρετε αν υπάρχει κάποια εξέταση για την ποιότητα των αυγών ή η μόνο λύση είναι να το δουν σε εξωσωματική?

Άντζυ,

καλά κάνεις και είσαι καλύτερα γλυκιά μου γιατί στην θέση τους θα βρεθείς κι εσύ σε λίγο και θα σε ζηλεύουν άλλες σε προσπάθεια. Έτσι είναι η ζωή. Ένας κύκλος μην πω καλύτερα μια μπάλα που γυρίζει.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Yola μου υπάρχει η εξέταση της Αντιμυλλερίου ορμόνης ή ΑΜΗ. Με αυτήν φαίνονται τα αποθέματα των ωαρίων στις ωοθήκες. Ρώτα το γυναικολόγο σου να σου πει.

Κούκλα μου σ' ευχαριστώ για τα όμορφα λόγια σου..

Ακόμα δεν έφυγες διακοπούλες;


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Yola μου υπάρχει η εξέταση της Αντιμυλλερίου ορμόνης ή ΑΜΗ. Με αυτήν φαίνονται τα αποθέματα των ωαρίων στις ωοθήκες. Ρώτα το γυναικολόγο σου να σου πει.

Κούκλα μου σ' ευχαριστώ για τα όμορφα λόγια σου..

Ακόμα δεν έφυγες διακοπούλες;

Kαλημέρα Δομνίνα μου,

όχι δεν έφυγα. Φεύγω το Σάββατο για 18 μέρες!!!!:P:p:p

Την εξέταση αυτή την έχω κάνει και ήταν πολύ καλή αλλά αυτή δείχνει τα αποθέματα των ωόθυλακίων όχι την ποιότητα των ωαρίων. Δεν ρωτάς τον εξωσωματικό σου όταν ξαναπάς?

Φιλάκια,

Yola


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνίνα μου,

με συγκινούν πάντα τα λόγια σου. Δείχνεις τόσο ώριμη και έτοιμη παράλληλα να γίνεις μανούλα που ο Θεός θα στο χαρίσει το μωράκι σου σίγουρα.

Παρασκευή,

να σου ζήσει. Έχω αρχίσει και πιστεύω ότι αυτό συμβαίνει και σε εμάς. Είναι τζούφια τα αυγά μου. Κι εγώ το άγχος δεν το πιστεύω ότι επηρεάζει τόσο. Αλήθεια ξέρετε αν υπάρχει κάποια εξέταση για την ποιότητα των αυγών ή η μόνο λύση είναι να το δουν σε εξωσωματική?

Άντζυ,

καλά κάνεις και είσαι καλύτερα γλυκιά μου γιατί στην θέση τους θα βρεθείς κι εσύ σε λίγο και θα σε ζηλεύουν άλλες σε προσπάθεια. Έτσι είναι η ζωή. Ένας κύκλος μην πω καλύτερα μια μπάλα που γυρίζει.

yola μου δεν ξερω αν υπαρχει εξεταση που να δειχνει την ποιοτητα των ωαριων. Εμεις το ανακαλυψαμε οταν εγινε η γονιμοποιηση για την εξωσωματικη. Απο τα 22 ωαρια καταστραφηκαν στην "ελευθερη" γονιμοποιηση, απο τα υπολοιπα 9 τα 7 καταστραφηκαν στη γονιμοποιηση 1 προς 1 και τα δυο που εμειναν και αντεξαν τα βαλαμε αμεσως χωρις καταψυξη γιατι φοβοταν ο γιατρος την αντιδραση τους και τελικα μονο το ενα προχωρησε και ειναι και αγορακι που συνηθως λενε οτι τα κοριτσακια ειναι πιο αντοχης κλπ. Σιγουρα ομως η ηλικια δεν παιζει ρολο γιατι μαζι με μενα μια κοπελα 42 ετων της πηραν 7 ωαρια και γονιμοποιηθηκαν τα 6. Μαλλον τα "σκουλικακια" του αντρα μου να ειναι πολυ "σκληρα" και "αγρια" για τα αυγουλακια μου. Ελπιζω να σε καλυψα καπως αλλα αν μαθω κατι για εξεταση αυτου του ειδους θα σε ενημερωσω


A2enp3.png?jZYdKeP4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


PARASKEVI28 καλως ηρθες στην παρεουλα μας με το καλο σου ευχομαι το μωρακι σου ειλικρινα τετιες περιπτωσεις οπως η δικη σου μας δινουν δυναμη να συνεχιζουμε και να πιστευουμε στο θαυμα.


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου γλυκά....Επιστρέφω δριμύτερη έχοντας φτάσει αισίως τα 20 μπάνια (πάντα εντός Αττικής).

Διάβασα με προσοχή όλα τα μηνύματά σας...Yola μου, εύχομαι να ξεκουραστείς όσο το δυνατόν περισσότερο και επιστρέφοντας βλέπεις πως θα πορευτείς...

Δομνινάκι μου, έφτασε επιτέλους ο πολυπόθητος Αύγουστος. Καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου που ελπίζω να είναι η τελευταία. Να δεις που θα σου έρθει το νινί και θα το κρατήσεις και στην αγκαλίτσα σου.

Antzi μου, αυτά τα συναισθήματα που νιώθεις κατά καιρούς είναι απολύτως φυσιολογικά.. Κι εγώ έτσι αισθανόμουν όταν έχασα το μωρό παρόλο που είχα ήδη ένα παιδάκι...και μόλις πριν λίγο κατόρθωσα να μπορώ να κοιτάζω τα μωράκια...όλα μου θύμιζαν πως θα ήταν το δικό μου τώρα...Όμως συνειδητοποίησα ότι δεν έχει πάρει καμμιά εγκυμονούσα τη δική μου σειρά..και τι σημαίνει αν έχει κάποια δέκα παιδιά..ότι πήρε τα δικά μου; Μπορώ θαυμάσια να έχω τα δικά μου παιδάκια και οι υπόλοιπες τα δικά τους. Μπορεί να ταλαιπωρηθείς λίγο παραπάνω αλλά στο τέλος θα καταφέρεις αυτό που τόσο λαχταράς. Άλλωστε τώρα που θα ρυθμίσεις και τον θυρεοειδή η σύλληψη θα έρθει εύκολα.

Βίλλυ μου, θέλω να κάνω μια μεγάλη αγκαλίτσα σε σένα. Είσαι παλικάρι και το ξέρεις..Αλήθεια ακόμη στην Αθήνα είσαι ή η νοσταλγία σε έκανε να πας να δεις τον παίδαρό σου;

Παρασκευή, συντοπίτισσα, καλώς ήρθες στην παρέα μας. Κι εγώ από το Χαλάνδρι είμαι...Να χαίρεσαι το παιδάκι σου (αγοράκι ή κοριτσάκι?) και σύντομα με ένα δεύτερο.

Τα δικά μου νέα δεν διαφέρουν και πολύ από τα συνηθισμένα...Σχεδόν καθημερινό μπάνιο μαζί με τον γιόκα μου και τον ανηψιό μου για παρέα...όσο για το φλέγων ζήτημα, αυτόν το μήνα είχα ένα πολύ "όμορφο" ωοθυλάκιο και μια επιτέλους "όμορφη" ωορηξία...Όμως εμένα όλα αυτά τα όμορφα και αισιόδοξα με τρομάζουν λίγο. Πάντως, είναι ο τέταρτος μήνας με κλομιφαίνη και ο άντρα μου είπε ότι τον επόμενο μήνα θα κάνουμε εξέταση για το σπέρμα, το οποίο δεν έχει ελεγχθεί ποτέ, δεδομένου ότι υπήρξε πρόσφατη εγκυμοσύνη...Για να δούμε τι θα δούμε..και μετά τα λόγια της Mywish μπήκα σε σκέψεις...

Πάντως φαντάζομαι προς το τέλος του μήνα να πραγματοποιηθεί η συνάντησή μας...Θέλω πολύ να σας ξαναδώ..

Σας φιλώ όλες...


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

yola μου δεν ξερω αν υπαρχει εξεταση που να δειχνει την ποιοτητα των ωαριων. Εμεις το ανακαλυψαμε οταν εγινε η γονιμοποιηση για την εξωσωματικη. Απο τα 22 ωαρια καταστραφηκαν στην "ελευθερη" γονιμοποιηση, απο τα υπολοιπα 9 τα 7 καταστραφηκαν στη γονιμοποιηση 1 προς 1 και τα δυο που εμειναν και αντεξαν τα βαλαμε αμεσως χωρις καταψυξη γιατι φοβοταν ο γιατρος την αντιδραση τους και τελικα μονο το ενα προχωρησε και ειναι και αγορακι που συνηθως λενε οτι τα κοριτσακια ειναι πιο αντοχης κλπ. Σιγουρα ομως η ηλικια δεν παιζει ρολο γιατι μαζι με μενα μια κοπελα 42 ετων της πηραν 7 ωαρια και γονιμοποιηθηκαν τα 6. Μαλλον τα "σκουλικακια" του αντρα μου να ειναι πολυ "σκληρα" και "αγρια" για τα αυγουλακια μου. Ελπιζω να σε καλυψα καπως αλλα αν μαθω κατι για εξεταση αυτου του ειδους θα σε ενημερωσω

Η ώρα η καλή στο μωράκι σου και να είναι πάντα τόσο τυχερό στη ζωή του όσο τότε που επέζησε ανάμεσα σε τόσα αυγά!!! Σε ευχαριστώ για την κατάθεση της δικιάς σου εμπειρίας.

Κοριτσάκια,

φεύγω διακοπές και δεν θα μπορώ να σας γράφω. Σας εύχομαι καλό δεκαπενταύγουστο και η Παναγία να ακούσει τις προσευχές μας για ένα γερό μωράκι.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η ώρα η καλή στο μωράκι σου και να είναι πάντα τόσο τυχερό στη ζωή του όσο τότε που επέζησε ανάμεσα σε τόσα αυγά!!! Σε ευχαριστώ για την κατάθεση της δικιάς σου εμπειρίας.

Κοριτσάκια,

φεύγω διακοπές και δεν θα μπορώ να σας γράφω. Σας εύχομαι καλό δεκαπενταύγουστο και η Παναγία να ακούσει τις προσευχές μας για ένα γερό μωράκι.

yola μου καλα να περασετε στης διακοπουλες σας καλο δεκαπενταυγουστο να εχετε κι'εσεις και σιγουρα η Παναγια θα ακουσει της προσευχες μας αυτην την φορα....ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

ΝΤΟΛΗ μου σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια ξερω πως παραλογιζομαι καποιες φορες με πραγματα που σκεφτομαι αλλα δεν το θελω θα μου πεις και ποιος το θελει αυτα τα πραγματα ερχονται απο μεσα σου....

Μια χαρα το αυγουλακι σου και η ωορηξια σου ποτε με το καλο ΔΕΝ περιμενεις να αδιαθετισεις??????


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...