Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Ελενίτσα δεν πειράζει ξανά προσπάθεια αυτό τον μήνα, έτσι;

Ντόλη μου υποψιάζεσαι ότι όλο αυτό έγινε για το θεαθήναι που λέμε, μήπως θέλει να κρατήσει κοντά της τον άντρα της με κάποιο τρόπο αν έχουν προβλήματα ή φοβάσαι ότι θέλει να σε πληγώσει; Eκτός αν αποφάσισε την έκτρωση και για να μην δίνει στόχο μετά το βρισίδι του άντρα σου είπε ότι τελικά η χωριακή ήταν αρνητική.

Γιολαντάκι μου, είσαι γάτα...Θα σας πω...μιλήσαμε εχθές


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βιλλάκι, θέλω μια χάρη..Σε προηγούμενο μήνυμά σου έχεις απαντήσει σέμένα με παράθεση..Επειδή έσβησα τα μηνύματά μου (για ευνόητους λόγους κι επειδή ο :evil: έχει πολλά πόδια) κάνε τον κόπο να μπεις στο μήνυμά σου και να σβήσεις την παράθεση...Θα σας ενημερώσω με π.μ.


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Bonjour mes enfants!

Μήπως έχω χάσει επεισόδια;; έχει κανονιστεί συνάντηση και εγώ δεν το γνωρίζω; για ενημερώστε και μένα το καημενούλι... εκτός κι αν εννοείτε όταν βγούμε να γιορτάσουμε το αποτέλεσμα της Παρασκευής!!!

Ντόλη μου δεν έχω να πω κάτι περισσότερο από αυτό που ήδη έχω πει.. ΑΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΗ γενικώς!

Ελενάκι μου δεν πειράζει κορίτσι μου... Ο επόμενος μήνας θα είναι και ο τυχερός..

Βιλλάκο αύριο έχεις ραντεβού με τον καινούργιο γιατρό έτσι δεν είναι; Θα περιμένουμε τα νέα σου με αγωνία!

Εγώ είμαι καλά και προσπαθώ να συνειδητοποιήσω ότι η Παρασκευή πλησιάζει! 2 και σήμερα κορίτσια!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια υποψία,αλλά θα σας την πω αύριο..να την επιβεβαιώσω πρώτα.

Βιλλάκι μου τι θα κάνεις αυτόν το μήνα; Πήγες στον νέο γιατρό; Εγώ θα ξεκινήσω αύριο κλομιφαίνη για έκτο και τελευταίο κύκλο και θα κάνω μια συζήτηση με τον γιατρό μου για να δούμε πως θα κινηθούμε. Έχω πεισμώσει πάρα πολύ...Θα την πετύχω την εγκυμοσύνη έτσι κι αλλιώς και θα σκέφτομαι μόνο θετικά...Δεν είμαι looser....Το μόνο που θα μου κόψει τα φτερά είναι αν το μωρό έχει ξανά πρόβλημα..τότε θα είναι και το τελευταίο που θα κάνω σχετικά με το κεφάλαιο δεύτερο παιδί..

Σας στέλνω γλυκά γλυκά φιλάκια....αυτή τη φορά στη συνάντηση θα είμαστε περισσότερες..:-)

Εγώ θα σου πρότεινα για τον επερχόμενο κύκλο να προσπαθήσεις σπερματέγχυση, είναι απλή διαδικασία και ξεπερνάς και το εμπόδιο της τραχηλικής βλέννας (εκτός αν έχεις κάνει την σχετική εξέταση)...

Είμαι πολύ σίγουρη ότι θα την πετύχεις την εγκυμοσύνη, απλά σε κάποιους τα πράγματα έρχονται εύκολα, σε άλλους λίγο πιο δύσκολα, αλλά πάντως έρχονται!!! Και γιατί παρακαλώ να έχει πρόβλημα το μωρό? Εντάξει "ατυχίες" συμβαίνουν, αλλά δεν είναι ο κανόνας....

Δεν θέλω απαισιοδοξίες, ψηλά το κεφάλι και βουυυυυυρ!!!! Φιλάκια

Ααααα και η τύπισσα είναι για κλωτσιές....Προφανώς χαϊδεύεται και παίζει με τα νεύρα και τις ψυχολογίες του κόσμου...Μακριά από εμάς...

Link to comment
Share on other sites

Δομνίνα, άντε υπομονή κοριτσάκι μου!! Και από Παρασκευή θα το κάψουμε!!!

Ελένη, καλωσήρθες! Δεν απογοητευόμαστε, συνεχίζουμε τον αγώνα!!!

Εγώ πήγα για έλεγχο χθες, συνεχίζω με δύο ώριμα ωάρια...Ενδομήτριο πολύ καλό είπε, ομοιογενές και πάχους 10.5... Αύριο το πρωϊ πάω για σπερματέγχυση! Στείλτε μου ευχές, είμαι πολύ αισιόδοξη για αυτή την προσπάθεα (και τις άλλες ήμουν βέβαια, αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση, τέλος πάντων!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δομνίνα, άντε υπομονή κοριτσάκι μου!! Και από Παρασκευή θα το κάψουμε!!!

Ελένη, καλωσήρθες! Δεν απογοητευόμαστε, συνεχίζουμε τον αγώνα!!!

Εγώ πήγα για έλεγχο χθες, συνεχίζω με δύο ώριμα ωάρια...Ενδομήτριο πολύ καλό είπε, ομοιογενές και πάχους 10.5... Αύριο το πρωϊ πάω για σπερματέγχυση! Στείλτε μου ευχές, είμαι πολύ αισιόδοξη για αυτή την προσπάθεα (και τις άλλες ήμουν βέβαια, αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση, τέλος πάντων!)

Kαλή επιτυχία σου ευχόμαστε!:P

Δεν μας είπες αν άλλαξες γιατρό ή είναι με τον ίδιο.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλάκι, θέλω μια χάρη..Σε προηγούμενο μήνυμά σου έχεις απαντήσει σέμένα με παράθεση..Επειδή έσβησα τα μηνύματά μου (για ευνόητους λόγους κι επειδή ο :evil: έχει πολλά πόδια) κάνε τον κόπο να μπεις στο μήνυμά σου και να σβήσεις την παράθεση...Θα σας ενημερώσω με π.μ.

Ντόλη μου επειδή έχω κι εγώ εκφράσει γνώμη μπορείς να μου πεις πώς γίνεται delete ένα μήνυμα; μόνο επεξεργασία μπορώ να κάνω.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιόλα μου με τον ίδιο γιατρό έκανα και αυτή την προσπάθεια. Δεν είχα απολύτως κανένα λόγο να τον αλλάξω μιας και την πρώτη φορά πετύχαμε εγκυμοσύνη. Δεν έφταιγε αυτός που παλινδρόμησε.. Άλλωστε του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη..

Mywish καλή επιτυχία κοριτσάκι μου, όλη η θετική μας ενέργεια και πίστη είναι μαζί σου και γιατί όχι και διδυμάκια αυτή τη φορά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλή επιτυχία σου ευχόμαστε!:P

Δεν μας είπες αν άλλαξες γιατρό ή είναι με τον ίδιο.

Eυχαριστώ γλυκό μου!

Με τον ίδιο είμαι ακόμη, δεν μπορώ να ξανααλλάξω γιατρό τώρα.. Βαρέθηκα πραγματικά.. Εχω γδυθεί σε όλη την Αθήνα (και τα περίχωρα).. Και το αποτέλεσμα μηδέν..

Τώρα αυτόν τον έχω μάθει, έχω καταλάβει τα νοητικά του προβλήματα και τον σιγοντάρω για να πετύχω το επιθυμητό αποτέλεσμα... Εμ δεν είναι και καμιά δύσκολη δουλειά να κάνεις μία απλή σπερματέγχυση.. Όλο το μυστικό είναι στο μέτρημα των ωαρίων και εκεί τον βοηθάω, τι να κάνω έχω γίνει η νοσοκόμα του... Το σίγουρο είναι ότι για εξωσωματική δεν θα μείνω μαζί του.. Θα πάω σε άλλον...

Εσύ τι γίνεσαι κοριτσάκι μου? Ποια είναι τα σχέδιά σου?

Link to comment
Share on other sites

Ντόλη μου επειδή έχω κι εγώ εκφράσει γνώμη μπορείς να μου πεις πώς γίνεται delete ένα μήνυμα; μόνο επεξεργασία μπορώ να κάνω.

Δεν μπορεί να σβηστεί εντελώς...γι αυτό κι εγώ έγραψα τη λέξη delete όταν ήθελα να διαγράψω ολόκληρο το μήνυμα .Αλλιώς πας στην επεξεργασία σβήνεις ότι θέλεις και αφήνεις το υπόλοιπο.


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ θα σου πρότεινα για τον επερχόμενο κύκλο να προσπαθήσεις σπερματέγχυση, είναι απλή διαδικασία και ξεπερνάς και το εμπόδιο της τραχηλικής βλέννας (εκτός αν έχεις κάνει την σχετική εξέταση)...

Είμαι πολύ σίγουρη ότι θα την πετύχεις την εγκυμοσύνη, απλά σε κάποιους τα πράγματα έρχονται εύκολα, σε άλλους λίγο πιο δύσκολα, αλλά πάντως έρχονται!!! Και γιατί παρακαλώ να έχει πρόβλημα το μωρό? Εντάξει "ατυχίες" συμβαίνουν, αλλά δεν είναι ο κανόνας....

Δεν θέλω απαισιοδοξίες, ψηλά το κεφάλι και βουυυυυυρ!!!! Φιλάκια

Ααααα και η τύπισσα είναι για κλωτσιές....Προφανώς χαϊδεύεται και παίζει με τα νεύρα και τις ψυχολογίες του κόσμου...Μακριά από εμάς...

Ο γιατρός μου πιστεύει ότι επειδή έχω πετύχει δύο φορές εγκυμοσύνη πολύ εύκολα και την μία πρόσφατα, να προσπαθήσουμε μόνο με κλομιφαίνη σε αυτόν τον κύκλο...Αν δεν πετύχουμε κάτι, θα πρέπει να πάω στις ενέσεις και τη σπερματέγχυση φαντάζομαι...Παρ'όλα αυτά, όταν θα πάω για το πρώτο υπέρηχο θα συζητήσω αναλυτικότερα μαζί του και θα τον ρωτήσω και για το ενδεχόμενο σπερματέγχυσης αυτόν το μήνα και αν όχι τι μέθοδο θα ακολουθήσουμε...

Όσο για το αν έχει πρόβλημα το μωρό, εκφράζω έναν υπαρκτό φόβο και τρόμο.. Έμαθα πλέον ότι έχω ένα ποσοστό 25% σε κάθε εγκυμοσύνη να συμβεί ξανά...Όπως καταλαβαίνεις ο φόβος ότι θα ξαναβιώσω το ίδιο με σκιάζει απειλητικά. όμως προσπαθώ να επικεντρωθώ στο 75% και να σκέφτομαι αισιόδοξα..

Εύχομαι να πάνε όλα καλά για εσένα σε αυτόν τον κύκλο...Σου στέλνω την θετική μου σκέψη.


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Bonjour mes enfants!

Μήπως έχω χάσει επεισόδια;; έχει κανονιστεί συνάντηση και εγώ δεν το γνωρίζω; για ενημερώστε και μένα το καημενούλι... εκτός κι αν εννοείτε όταν βγούμε να γιορτάσουμε το αποτέλεσμα της Παρασκευής!!!

Ντόλη μου δεν έχω να πω κάτι περισσότερο από αυτό που ήδη έχω πει.. ΑΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΗ γενικώς!

Ελενάκι μου δεν πειράζει κορίτσι μου... Ο επόμενος μήνας θα είναι και ο τυχερός..

Βιλλάκο αύριο έχεις ραντεβού με τον καινούργιο γιατρό έτσι δεν είναι; Θα περιμένουμε τα νέα σου με αγωνία!

Εγώ είμαι καλά και προσπαθώ να συνειδητοποιήσω ότι η Παρασκευή πλησιάζει! 2 και σήμερα κορίτσια!

Είναι δυνατόν να κανονίζουμε συνάντηση και να μην το ξέρεις;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

άλλωστε πως θα βγούμε για να γιορτάσουμε το αποτέλεσμα της Παρασκευής χωρίς εσένα:-D:grin::-D:grin:;


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Ντολακι μου το εσβησα......

Να σκεφτεσαι μονο θετικα και θα δεις που ολα θα πανε καλα αυτη τη φορα οταν ερθει το μωρακι!!!!!!!!!

Δομνινα μου περιμενουμε γεματες αγωνια μαζι σου ( μη σε αγχωνει αυτο ομως) να ακουσουμε τα ευχαριστα την Παρασκευη!!!!!!

Ελενη μου δε πειραζει...Συνεχισε τις προσπαθειες σου!!!!!!

Εμεις ειμαστε εδω να σε βοηθησουμε σε οτι μπορουμε....

Mywish πολυ πολυ καλη επιτυχια αυτη την φορα.....

Yola μου τι κανει το κοριτσακι σου?

Ιολη μου, αντε να τελειωσουν οι εκλογες γιατι σε χασαμε και μας λειπεις!!!

Κοριτσια εγω αυριο 7 η ωρα θα παω στον καινουριο γιατρο..

Μολις γυρισω θα σας γραψω..

Φιλακια πολλα-πολλα:lol::lol::lol::lol:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός μου πιστεύει ότι επειδή έχω πετύχει δύο φορές εγκυμοσύνη πολύ εύκολα και την μία πρόσφατα, να προσπαθήσουμε μόνο με κλομιφαίνη σε αυτόν τον κύκλο...Αν δεν πετύχουμε κάτι, θα πρέπει να πάω στις ενέσεις και τη σπερματέγχυση φαντάζομαι...Παρ'όλα αυτά, όταν θα πάω για το πρώτο υπέρηχο θα συζητήσω αναλυτικότερα μαζί του και θα τον ρωτήσω και για το ενδεχόμενο σπερματέγχυσης αυτόν το μήνα και αν όχι τι μέθοδο θα ακολουθήσουμε...

Όσο για το αν έχει πρόβλημα το μωρό, εκφράζω έναν υπαρκτό φόβο και τρόμο.. Έμαθα πλέον ότι έχω ένα ποσοστό 25% σε κάθε εγκυμοσύνη να συμβεί ξανά...Όπως καταλαβαίνεις ο φόβος ότι θα ξαναβιώσω το ίδιο με σκιάζει απειλητικά. όμως προσπαθώ να επικεντρωθώ στο 75% και να σκέφτομαι αισιόδοξα..

Εύχομαι να πάνε όλα καλά για εσένα σε αυτόν τον κύκλο...Σου στέλνω την θετική μου σκέψη.

To σκεπτικό του γιατρού σου είναι λογικό και βάσιμο, διότι με τις εγκυμοσύνες έχει αποδειχθεί ότι ο οργανισμός σου δουλεύει... Εγώ απλά σου είπα την γνώμη μου, γιατί πιστεύω ότι ο στόχος είναι να κάνουμε μωρό πριν να σαλτάρουμε εντελώς και να πάμε προς τρελλοκομείο μεριά.. Και η σπερματέγχυση δεν είναι περίπλοκη, ίσα-ίσα είναι και πιο απλή διαδικασία.. Αφού θα μιλήσεις με τον γιατρό σου, ρώτα τον, υποτίθεται ότι με την επεξεργασία του σπέρματος στην σπερματέγχυση απομακρύνονται τα αδύναμα σπερματοζωάρια και μένουν μόνο τα καλύτερα... Ισως είναι ένα συν στην περίπτωσή σου... Ευχαριστώ για τις ευχές, θα σας κρατάω ενήμερες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...