Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που πήραν θετικη χοριακη? Είχατε συμπτωματα? Εγώ ζάλη και κοπωση έχω από πριν την εμβρυομεταφορα γιατί παίρνω utrogestan από το στόμα που με επηρεάζουν αρνητικά. Μετά την εμβρυομεταφορα τίποτα. Μόνο φουσκωμα σα να έχω φάει συνεχώς ένα αρνί το οποίο επισης θεωρώ ότι είναι από τα φάρμακα. Την προηγούμενη φορά είχα καφέ κηλίδες και όντως η χοριακη βγήκε όχι θετικη ούτε και αρνητικη άρα κατι είχε πάει να γίνει.  Αυτή τη φορά....τίποτα!

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τα νέα μου; Ένα ωραιότατο αρνητικό αποτέλεσμα, έτσι για να προσγειωθώ όπως κάθε μήνα...Τώρα ο μπέμπης μου θα ήταν περίπου 3 μηνών κι εγώ εξακολουθώ να ασχολούμαι με τεστ εγκυμοσύνης. Κάτι τέτοιες στιγμές είναι που οι μνήμες επιστρέφουν έντονες:cry::cry::cry:

Κοριτσάκι μου γλυκό,

σε παρακαλώ μην στεναχωριέσαι!!!! Ξέρω οτι είναι δύσκολο!Όμως προσπάθησε. Μου δίνεις τόσο κουράγιο και θα ήθελα με αγάπη να στο ανταποδόσω αλλά καταλαβαίνω πως ότι και να γράψω δεν θα απαλύνει την πίκρα σου!!!!!!!!! Το μόνο που θέλω να ξέρεις είναι οτι σε σκέφτομαι και θα περιμένω μα χαρά να διαβάσω οτι το τεστ σου είναι ΕΝΑ ΩΡΑΙΟΤΑΤΟ ΘΕΤΙΚΟ!!!!!!!!

Σε φιλώ

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά,

Είναι απίστευτα συγκινητικό το ότι με σκέφτεστε όταν η κάθε μία από σας έχει τόσα στο κεφάλι της.. Είμαι σίγουρη πως τόση θετική ενέργεια δεν υπάρχει περίπτωση να πάει χαμένη! Την άλλη Παρασκευή θέλω να πιστεύω ότι θα έχουμε γιορτή!

Βιλλάκο μου γλυκό καλά έκανες και έκλεισες ραντεβού με τον κ. Κοφινάκο. Μια δεύτερη γνώμη ποτέ δεν βλάπτει. Τα θέματά σου τα ξέρεις και νομίζω ότι μπορείς να αξιολογήσεις σωστά και ανθρώπους και γνώμες.. Πήγαινε στο ραντεβού, δες τι θα σου πει και αποφάσισε αναλόγως.. Εμείς θα είμαστε μαζί σου σε ότι κι αν αποφασίσεις..

Γιόλα μου περαστικά και στην κορούλα σου.. Όταν τα μικρά είναι άρρωστα είναι δράμα.. Όλα τους φταίνε, δεν ξέρουν τι θέλουν και κάνουν τη ζωή μας δύσκολη αλλά εμείς τα λατρεύουμε όπως και να ναι έτσι δεν είναι;

Μάρα μου μια χαρά πας κορίτσι μου. Στο επόμενο ραντεβού όχι μόνο θα την ακούσεις καλύτερα αλλά θα δεις και μια πολύ ωραία εικόνα.. Ένα κανονικό εμβρυάκι.. όχι απλώς μια κουκίδα..

Φιλάκια σε όλα τα υπόλοιπα κοριτσάκια!

Αχ μωρό μου πόσο σε ευχαριστώ!!!!!!!!!!

Εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο στη ζωή σου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κουκλες μου....

yola....περαστικα καλη μου ελπιζω να εισαι καλυτερα και να μπεις και παλι δυναμικα στην μαχη για ενα δευτερο θαυματακι.

βιλλυ....τι να πω απλα συνεχιζουμε οπως λεμε το καλο ειναι οτι κανεις πλεων μονη σου ωορρηξια και δεν χριαζετε να περνεις χαπια αν και εχω ενα προαισθημα οτι συντομα θα ανακοινωθουν πολλες εγκυμοσυνες στο καφε μας εκτος της Δομνινας που ειναι σιγουρη.

Δομνινα...κοριτσακι μου ειλικρινα σε χερομαι παρα πολυ οποτε διαβαζω τα μυνηματα σου λεω στον εαυτο μου """ΒΛΕΠΕΙΣ"" ετσι πρεπει να εισαι και ακομα δεν εχω φτασει στο επιπεδο το δικο σου εισαι καταπλικτικη ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ σου δινω για την αισιοδοξια και την θετικοτητα σου.

ΜΑΡΙΑ1970...καλως ηρθες κι'απο μενα στο καφε με το καλο μια τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις και ενα γερο ζουμπουρλιδικο μωρακι.

ΝΤΟΛΗ.....ξερω πολυ καλα πως νιωθεις και πως σκεφτεσαι να μη στεναχωριεσε εχουμε βαλει ολες εναν στοχο στο χερι μας ειναι να τον πετυχουμε με οποιοδηποτε τροπο....κι'εγω το ξερω οτι σε μια εβδομαδα θα αδιαθετισω ξερω απο τωρα πως πηγε αλλος ενας μηνας χαμενος ομως πρεπει να συνεχισω.....ελα κεφαλη ψηλα και παμε!!!!!


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαρία και Μαγδαληνή, για να ξεκινήσω από τίς έγκυες, όλα καλά θα πάνε και στο επόμενο ραντεβού θα ακούσετε την καρδούλα τόσο δυνατά που θα σας κουφάνει (το έχω ζήσει και δεν θα τον ξεχάσω τον ήχο αυτόν ποτέ).

Δομνίνα , potential έγκυος, να δω πώς θα περάσει ακόμα μια βδομάδα. Έχουμε πολύ αγωνία να το ξέρεις. Και φυσικά το πάρτυ δεν θα μείνει στο διαδίκτυο. Θα βγούμε όλες έξω να το γιορτάσουμε.

Άντζυ, κάτσε κοριτσάκι να δούμε, μην προδικάζεις τίποτα. Ευχαριστώ για τις ευχές.

Ντόλη μου, ξέρω δεν θα το ξεπεράσεις προτού κρατήσεις άλλο ένα μωράκι στα χεράκια σου. Σε καταλαβαίνω αν και δεν το έχω περάσει και εύχομαι καμία άλλη μάνα να μην το πάθει. Σκέψου το σαν αγγελουδάκι που σας φυλάει.

Βίλλυ μου,

περιμένω με αγωνία να δω αν αξίζει να πάω τόσο μακριά και να τον επισκεφτώ κι εγώ.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα νέα μου; Ένα ωραιότατο αρνητικό αποτέλεσμα, έτσι για να προσγειωθώ όπως κάθε μήνα...Τώρα ο μπέμπης μου θα ήταν περίπου 3 μηνών κι εγώ εξακολουθώ να ασχολούμαι με τεστ εγκυμοσύνης. Κάτι τέτοιες στιγμές είναι που οι μνήμες επιστρέφουν έντονες:cry::cry::cry:

Λυπαμαι πολυ κοριτσακι μου...

ψηλα το κεφαλι ομως...

Ειμαστε μαζι σου και σε αγαπαμαι παρα μα παρα πολυ!!!!!!!!

περιμενω πως και πως να σε ξαναδω!!!!!!

Φιλακια:P:p:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα...

Μαρία μου, τα λόγια αγάπης και παρηγοριάς που έχουμε ανταλλάξει εδώ μέσα είναι τόσο σπουδαίας σημασίας όσο δεν μπορείς να φανταστείς...όταν έχασα το μωρό μου, τα κορίτσια αυτά στάθηκαν τόσο πολύ δίπλα μου και με κατάλαβαν όσο κανείς άλλος...Οπότε μην υποτιμάς τη δύναμη που μπορεί να έχει μια γλυκιά κουβέντα και πόσο καλό μπορεί να κάνει...

Στον επόμενο υπέρηχο που θα ακούσεις τον ήχο της καρδούλας καθαρά θα αντιληφθείς ότι είναι ο ωραιότερος ήχος που έχεις ακούσει ως τώρα...

Αυτό ισχύει και για σένα Μαγδαληνή. Συνήθως στον πρώτο υπέρηχο βλέπεις μόνο σάκο και επιβεβαιώνεις την ενδομήτρια κύηση και στον δεύτερο πια βλέπεις και τα εμβρυικά στοιχεία..Καλώς ήρθες κι εσύ στην παρέα μας και να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη. Είναι το πρώτο σου φαντάζομαι....

Βιλλάκι μου, σ'ευχαριστώ και ανταποδίδω την υποστήριξη. Κι εγώ σας αγαπάω πολύ, σας σκέφτομαι και ανυπομονώ να σας ξαναδώ..Εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον νέο γιατρό. Περιμένω νέα σου..

Γιολαντάκι, περαστικά στην πριγκίπισσά σου..Η σκέψη ότι το μωρό μου είναι πια το αγγελάκι που μας φυλάει είναι πολύ τρυφερή και με κάνει να νιώθω γαλήνη..

Άντζυ μου, αγχώθηκα και με την πάροδο του χρόνου αυτή τη φορά...Είναι η τελευταία φορά που θα πάρω κλομιφαίνη και μετά δεν ξέρω τι θα κάνω...Μπορεί να τον ρωτήσω κι εγώ για τη σπερματέγχυση.. Πάντως σου εύχομαι να μη χρειαστεί να κάνεις τίποτε άλλο και να έχεις ήδη πετύχει το στόχο σου.

Όταν ήμουν στο μαιευτήριο, ο γιατρός μου με αγκάλιασε και μου είπε ότι μέχρι τα Χριστούγεννα θα έχω το μωρό μου...Αμ δεν το βλέπω θα του πω μόλις τον συναντήσω...

Δομνίνα μου, αμέτρητα φιλάκια σε όλους σας....


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά,

Σήμερα φουντώνω, ξεφουντώνω, ζεσταίνομαι.. έχω κάνει ήδη δύο ντους.. περνάει ο καιρός κορίτσια.. την άλλη βδομάδα θα' χουμε γιορτή.. και εννοείται πως θα βγούμε έξω να το γιορτάσουμε!

Άντζυ μου όπως έχω ξαναπεί δεν είναι του χαρακτήρα μου να κάθομαι και να κλαίω πάνω από το χυμένο γάλα.. προσπαθώ και βρίσκω τα θετικά σε κάθε αποτυχία και προσπαθώ με όλες μου τις δυνάμεις να προχωρήσω μπροστά.. Καμία από μας δεν περνάει εύκολα, αυτό είναι σίγουρο.. όλες μας έχουμε ανθρώπους δικούς μας που μας αγαπάνε, μας νοιάζονται και θέλουν το καλό μας αλλά αν εμείς προσωπικά δεν τα βρούμε με τον εαυτό μας και δεν ανακινήσουμε την προσωπική μας δύναμη και αισιοδοξία νομίζω ότι δεν πρόκειται να κάνουμε τίποτε.. Στην τελική έχουμε την υγεία μας και αυτό είναι δώρο Θεού!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά,

Σήμερα φουντώνω, ξεφουντώνω, ζεσταίνομαι.. έχω κάνει ήδη δύο ντους.. περνάει ο καιρός κορίτσια.. την άλλη βδομάδα θα' χουμε γιορτή.. και εννοείται πως θα βγούμε έξω να το γιορτάσουμε!

Άντζυ μου όπως έχω ξαναπεί δεν είναι του χαρακτήρα μου να κάθομαι και να κλαίω πάνω από το χυμένο γάλα.. προσπαθώ και βρίσκω τα θετικά σε κάθε αποτυχία και προσπαθώ με όλες μου τις δυνάμεις να προχωρήσω μπροστά.. Καμία από μας δεν περνάει εύκολα, αυτό είναι σίγουρο.. όλες μας έχουμε ανθρώπους δικούς μας που μας αγαπάνε, μας νοιάζονται και θέλουν το καλό μας αλλά αν εμείς προσωπικά δεν τα βρούμε με τον εαυτό μας και δεν ανακινήσουμε την προσωπική μας δύναμη και αισιοδοξία νομίζω ότι δεν πρόκειται να κάνουμε τίποτε.. Στην τελική έχουμε την υγεία μας και αυτό είναι δώρο Θεού!

Είσαι το καλύτερο παράδειγμα Δομνίνα μου..να είσαι πάντα καλά


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά!!!! Γύρισα!!!!

Δεν σας ξέχασα, σας διάβαζα και σας παρακολουθούσα... Αλλά έπρεπε να απέχω για λίγο, να μαζέψω τα κομμάτια και το μυαλό μου, να ανασυγκροτήσω τις δυνάμεις μου για να πέσω με τα μούτρα στον αγώνα... Τελικά το γλύτωσα το τρελάδικο (και αυτή τη φορά!)... Ενα μυστήριο πράγμα, όταν φεύγω διακοπές και ξεφεύγω από την καθημερινή μου τρέλα, πιάνω τον εαυτό μου να κάνει απολογισμό.. Και όταν ο απολογισμός είναι δυσάρεστος, χρειάζομαι αρκετή κουβέντα με τον εαυτό μου πρώτα και με τον άντρα μου μετά για να βρω δύναμη, να κάνω μία καινούργια αρχή έχοντας καταλάβει πλέον το δρόμο που πρέπει να ακολουθήσω...

Τέλος πάντων...

Δομνίνα μου, όλες μου οι σκέψεις είναι μαζί σου..και η θετική ενέργεια εννοείται... Περιμένουμε τα ευχάριστα για να πάρουμε και εμείς οι υπόλοιπες τα πάνω μας...

Ολες μας με το κεφάλι ψηλά, σωστά? Ας είναι ο επόμενός μας στόχος τα Χριστούγεννα, μέχρι τότε να είμαστε διπλές (τουλάχιστον!)... Οι εγκυούλες της παρέας να προσέχουν αλλά να μην ανησυχούν υπερβολικά, να κοιτούν να απολαύσουν το θείο δώρο.....

Τα δικά μου νέα από το μέτωπο είναι ότι πήγα για τον πρώτο υπέρηχο του κύκλου. 11η μέρα και έχω 4 ωοθηλάκια μεγεθών 17,5 - 16 - 15 -14... Θα ξαναπάω για έλεγχο την Δευτέρα, με βλέπω για σπερματέγχυση την Πέμπτη ή την Παρασκευή... Αντε να δούμε πόσα θα ραγούν, μακάρι να σπάσουν και τα 4 μπας και σπάσει και ο διάολος ο κερατάς το ποδάρι του..

Μόλις έμαθα ότι ενδέχεται να έχω πάλι πολλαπλή ωορρηξία, ρώτησα μήπως είναι καλύτερα να γίνει ωοληψία και εξωσωματική σε αυτό τον κύκλο... Η απάντηση ήταν ότι δεν συνίσταται τέτοια μέθοδος... Το ενδομήτριο δεν είναι τόσο καλό για τέτοια μέθοδο, είναι μόλις 7.... Πόσο θα έπρεπε να είναι, δεν ρώτησα... Συμπέρασμα? Θολό... Πως γίνεται για σπερματέγχυση το ενδομήτριο να είναι ΟΚ και για εξωσωματική να μην είναι???? Go figure! Μου είπε ότι έπρεπε να έχω πάρει μετά τα σερπαφάρ ήπιες ορμόνες εξωσωματικής για να ακολουθήσω αυτό που πρότεινα... Το σίγουρο είναι ότι αν αποτύχω πάλι, ο επόμενος κύκλος δεν θα είναι με σπερματέγχυση... Θα είναι κύκλος εξωσωματικής και ο Θεός βοηθός....

Σας ζάλισα λίγο, δεν γράφω περισσότερα... Θα με βλέπετε συχνά πλέον...Θα αρχίσω και πάλι να σας τα πρήζω...

Φιλάκια πολλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

Τι κάνετε?

Εγώ τα γνωστά, δουλειά, δουλειά, δουλειά.

Δομνίνα μου, λίγες μέρες μείνανε μέχρι να μάθουμε τα ευχάριστα! Άντε, με το καλό, κοριτσάκι μου, μια θετική και τεράστια χοριακή που θα δείχνει ότι και τα 3 εμβρυάκια παραμένουν μαζί σου.

mywish,εύχομαι και σε σένα καλή επιτυχία στη σπερματέγχυση.

Οι υπόλοιπες κοπέλες είστε καλά?

βίλλυ μου, χαίρομαι πολύ που ο οργανισμός σου κάνει ωορρηξία από μόνος του. Είναι πολύ θετικό αυτό.

Ψηλά το κεφάλι όλες μας!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια και καλή βδομάδα!

Πώς νοιώθει η Mamma to be Δομνίνα μας; Έχει ακόμα αυτές τις εξάψεις. Ήταν και ένα ζεστό ΣΚ βεβαίως...

Mywish χαίρομαι πολύ που μπήκες εσύ τουλάχιστον στον αγώνα (εγώ είμαι εκτός μετά τα serpafar για 4 κύκλους) δυναμικά. Από κοντά μα τον έχεις με τους υπέρηχους μην χάσετε την ωορρηξία...!!!!

Iόλη μου, άντε να γίνουν οι ρημαδοεκλογές να ηρεμήσεις λιγάκι.

Μακάρι να έρθουν τα Χριστούγεννα και να είμαστε όλες έγκυες. Θα είναι τα τρίτα που θα περιμένω να είμαι και εύχομαι να μην τα μισήσω αυτά γιατί Χριστούγεννα είχα μάθει για την κόρη μου.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πρώτη φορά μπαίνω και δέν ξέρω αν μπήκα και στο σωστό θέμα....απλώς ειδα την ηλικία.....είμαι 41 χρονών και προσπαθώ και ένα μωράκι εδώ και ένα χρόνο εχω πάει στο γιατρο εκανα ορμονικές ενταξει, σαλπιγγογραφία εντάξει λίγο το σπέρμα του άντρα μου αδύναμο....και μετά από ένα χρόνο εχω καθυστέρηση περίμενα χτές 19/9, η περίοδος μου πάντα έρχεται από 5 εως 2 ημέρες νωρίτερα, εχω πονάκια στη κοιλιά και σαν γράμπες ώρες ώρες, το στήθος μου δεν πονάει ουτε εχει πρηστεί, με πονάει η μέση μου και χτές το απόγευμα ειχα θερμοκρασία 37.3............εχω καμία ελπίδα λέτε????????

πήρα ένα τεστ σήμερα και φοβαμαι τοσο πολύ να το κάνω μήπως μου βγεί αρνητικο.

πιστεύω πως λόγο ηλικίας οι ελπίδες μου είναι ελάχιστες να πιάσω φυσιολογικά παιδί χωρίς ιατρική βοήθεια....................

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλησπέρα σας και καλή και όμορφη βδομάδα να έχουμε με ευχάριστα νέα!

Είμαι καλά, εξακολουθώ να ζεσταίνομαι και κάνω υπομονή μέχρι την Παρασκευή.. Περνάνε οι μέρες κορίτσια αλλά ακόμη δεν έχω αρχίσει να αγχώνομαι.. ξέρω ότι η δύσκολη στιγμή θα είναι για μένα όταν θα πάω το πρωί της Παρασκευής να δώσω αίμα και φυσικά το βράδυ της Παρασκευής που θα πάω να πάρω τα αποτελέσματα.. είμαι αισιόδοξη φυσικά και θα εξακολουθήσω να παραμείνω έτσι..

Ελένη καλώς ήλθες.. Κορίτσι μου γιατί προδικάζεις ότι είναι δύσκολο να πιάσεις παιδί χωρίς ιατρική βοήθεια; Δεν είσαι κι 100 χρονών! Αν είσαι καλά οργανικά, αν αισθάνεσαι τέλεια ψυχολογικά έχεις πάρα πολλές πιθανότητες! Τα συμπτώματα που έχεις είναι ιδιαιτέρως ενθαρρυντικά.. Γι' αυτό πάρε μια βαθιά ανάσα και κάνε το τεστ.. νοερά θα είμαστε κοντά σου και θα σου κρατάμε το χέρι!

Mywish καλώς ήλθες και πάλι.. Ήθελες το χρόνο σου να συνέλθεις και να ανασυγκροτηθείς.. Πολύ καλά έκανες.. Τα δεδομένα αυτή τη φορά μου φαίνονται τέλεια και πολύ πιθανό να είναι επιτυχής η προσπάθεια..

Γιόλα μου μακάρι και αυτά τα Χριστούγεννα να μάθεις και πάλι ευχάριστα!

Ιόλη μου σ' ευχαριστώ που παρόλο που είσαι τόσο πνιγμένη παράλληλα βρίσκεις χρόνο και να με μνημονεύσεις! Να' σαι πάντα καλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση εχω μια αγωνία δεν λέγεται πάω στην τουαλέτα καθέ μισή ώρα και κοιτάω..........θα περιμένω αμα μπορέσω κανά δύο μέρες ακόμα και θα σας ενημερώσω.........δεν έχω αλλο παιδάκι και το θέεεεεεεεεεεεελω τοοοοοοοοοσο πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...