Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Eυχαριστώ γλυκό μου!

Με τον ίδιο είμαι ακόμη, δεν μπορώ να ξανααλλάξω γιατρό τώρα.. Βαρέθηκα πραγματικά.. Εχω γδυθεί σε όλη την Αθήνα (και τα περίχωρα).. Και το αποτέλεσμα μηδέν..

Τώρα αυτόν τον έχω μάθει, έχω καταλάβει τα νοητικά του προβλήματα και τον σιγοντάρω για να πετύχω το επιθυμητό αποτέλεσμα... Εμ δεν είναι και καμιά δύσκολη δουλειά να κάνεις μία απλή σπερματέγχυση.. Όλο το μυστικό είναι στο μέτρημα των ωαρίων και εκεί τον βοηθάω, τι να κάνω έχω γίνει η νοσοκόμα του... Το σίγουρο είναι ότι για εξωσωματική δεν θα μείνω μαζί του.. Θα πάω σε άλλον...

Εσύ τι γίνεσαι κοριτσάκι μου? Ποια είναι τα σχέδιά σου?

To σχέδιό μου είναι: no plan! Δεν έχω ιδέα, όρεξη, διάθεση για τίποτα. Με απορρόφησαν οι διακοπές, μετά το πάρτυ της κόρης μου, μετά η αρρώστειά μου και 3 βδομάδες τώρα είμαστε σε προσαρμογή στον παιδικό και είναι λίγο δύσκολα με την μικρή στο σπίτι. Μου τρώει όλη την ενέργεια να σκεφτώ οτιδήποτε άλλο. Αφού έλεγα ευτυχώς που δεν είμαι έγκυος αυτό τον καιρό. Θέλω να ηρεμήσει το παιδάκι μου, να συνηθίσει το καινούργιο της πρόγραμμα, να λύσουμε και τα θέματά μας στις δουλειές μας (μετακομίζουν μέχρι τα Χριστούγεννα και οι δύο εταιρίες που εργαζόμαστε και είναι εντελώς διαφορετικές περιοχές) και μετά να σκεφτώ καλά (είτε σπερματέγχυση είτε κατευθείαν εξωσωματική).


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιόλα μου νομίζω ότι έτσι όπως τα έχεις σκεφτεί είναι το καλύτερο δυνατόν για σένα.. Εμείς πάντως εδώ θα είμαστε μέχρι τότε αλλά και πολύ αργότερα.. (σε άλλο τόπικ βεβαίως βεβαίως)!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιόλα μου νομίζω ότι έτσι όπως τα έχεις σκεφτεί είναι το καλύτερο δυνατόν για σένα.. Εμείς πάντως εδώ θα είμαστε μέχρι τότε αλλά και πολύ αργότερα.. (σε άλλο τόπικ βεβαίως βεβαίως)!

Σ' ευχαριστώ Δομνίνα μου. Και στις χαρές και στις λύπες έχουμε σταθεί όλες η μία στην άλλη. Από εδώ και πέρα μόνο χαρές όμως δεχόμαστε.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ευχομαι δομνίνα να έχεις μια μεγάλη χοριακή να πάρουμε κουράγιο και οι υπόλοιπες..........για να καταλάβετε λίγα για μένα...............

Μένω εγκυος πρώτη φορά στα 18 πήγαινα σχολείο δεν το κατάλαβα γιατι είχα καφε και νομιζα ότι ηταν περίοδος και έκανα εκτρωση 3,5 μηνών, παντρεύομαι στα 21 αυτον που με είχε αφήσει εγκυο και ξαναμαίνω και επειδή ειχα αίμα μου λεει ο γιατρος, (σημειώτεον οτι με είχε παει η μανα μου σε αυτον που την ξεγγενησε και εβγαλε εμένα,) να το πάρουμε γιατί μια σταγόνα αίμα μπορεί να καταστρέψει τον εγκεφαλό του και μου το παίρνει. χωρίζω με τον άντρα μου τον πρώτο και από τότε εψαχνα να βρώ τον έρωτα της ζωής μου για να παντρευτώ, τα πράγματα δεν μου πήγαν καλα γιατι τον βρήκα αλλα τελικά λόγω πολλών καταστάσεων δεν μπορέσαμε να είμαστε μαζι......έγινα κουρέλι. Δεν σκεφτόμουνα ουτε γάμους ουτε παιδιά ουτε τίποτα μετά.........ξαφνικά πέρυσι και ψυχολογικά κουρέλι γνωρίζω τυχαία τον άντρα μου τον τωρινό, δεν μπορώ να πώ οτι ήταν ο έρωτας εξάλλου ο έρωτας στη ζωή μας έρχεται για να μην πώ μία αλλά πολυ λίγες φορές. Ήθελα όμως μια συντροφιά, έτυχε να είναι και αυτος σε δύσκολη φάση της ζωής του ειχε χάσει την μαμα του και πολλά άλλα και ετσι ενώσαμε τους καημους μας και μένουμε μαζί από πέρυσυ τον Αυγουστο και φέτος τον Ιούλιο παντρευτήκαμε. Από τότε απλώς κάνουμε ελεύθερα και το μόνο που έχουμε κάνει είναι εξετάσεις ορμονικές και σαλπιγγογραφία εγω και αυτος σπερματοδιάγραμμα. ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ αν σας κούρασα συγνωμη!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελενάκι μου γλυκό,

Έχεις περάσει κι εσύ διάφορες καταστάσεις στη ζωή σου.. Κι εσένα όμως σου χαμογέλασε η τύχη και σε ευνόησε ο καλός Θεούλης εκεί που δεν το περίμενες.. όπως κι εμένα.. Κι εγώ δεν κατάφερα να παντρευτώ τον έρωτα της ζωής μου.. όπως είπες κι εσύ ο έρωτας μια φορά στη ζωή μας έρχεται ή το πολύ δύο.. αλλά παντρεύτηκα έναν άνθρωπο που με κάνει χαρούμενη, ευτυχισμένη και να ξεκαρδίζομαι στα γέλια..

Έχω μείνει κι εγώ έγκυος στο παρελθόν (δις) από τον πρώτο μου έρωτα και γω την πρώτη στα 18, τη δεύτερη στα 24 και δεν ευνοούσαν οι συνθήκες σε καμία περίπτωση να κρατήσω έστω το ένα..

Αγαπάω τον άνδρα μου, αγαπάω το παιδί του (γιατί ο δικός μου έχει ήδη ένα το οποίο μένει μόνιμα στον Καναδά), αγαπάω τα ανηψάκια μου και το βαφτιστήρι μου αλλά ΘΕΛΩ κι ένα δικό μου!

Γι' αυτό μπήκα στη διαδικασία της εξωσωματικής δύο φορές και ας μην είναι δικό μου το πρόβλημα..

Γι αυτό κοριτσάκι αν το θες πραγματικά πολύ και αν θες να χαρίσεις αυτό το δώρο στον άνδρα σου επειδή τον αγαπάς και επειδή θες το δικό του παιδί τότε θα προχωρήσεις και σε ιατρική βοήθεια.. Δεν είναι ούτε ντροπή, ούτε κακό!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

ασφαλώς και θέλω ένα παιδάκι ούτε ντρέπομαι τους γιατρους απλώς ήρθαν τα πραγματα ετσι πέρασε ο χρονος και δυστυχως τωρα το θυμηθηκα εγω και δεν ξέρω από που να αρχίσω.....αλλά αυτο το μήνα περιμένω να μου ερθει πρωτα η περίοδος και να παω στον γιατρο για να δούμε από που πρέπει να ξεκινήσουμε.....μάλλον πρέπει να παρακολουθήσει ωορρηξία ετσι δεν είναι?

γιατι οπως βλέπεις είμαι και ασχετη και δεν ξέρω τι πρέπει πρώτα να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, τι κάνετε?

Απ' ότι κατάλαβα, έχω χάσει επεισόδια.

Δεν πειράζει, θα τα πούμε από κοντά.

Α, κι αν κανονίσετε συνάντηση, θα με ειδοποιήσετε κι εμένα να έρθω, δε σημαίνει ότι, επειδή δουλεύω όλη μέρα, δεν θα μπορέσω να έρθω.

Ειδικά, αν το κανονίσουμε στο σημείο που είχαμε συναντηθεί την άλλη φορά, θα είναι τέλεια για μένα, γιατί είναι 5 λεπτά από τη δουλειά μου κι έτσι θα έρθω κατευθείαν.

Πολλά φιλιά σε όλες.

Δομνίνα, σε έχω ιδιαιτέρως στο μυαλό μου αυτές τις μέρες, παρότι δουλεύω δεν σε ξεχνάω κι εύχομαι την Παρασκευή μια τριπλή χοριακή!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ευχομαι δομνίνα να έχεις μια μεγάλη χοριακή να πάρουμε κουράγιο και οι υπόλοιπες..........για να καταλάβετε λίγα για μένα...............

Μένω εγκυος πρώτη φορά στα 18 πήγαινα σχολείο δεν το κατάλαβα γιατι είχα καφε και νομιζα ότι ηταν περίοδος και έκανα εκτρωση 3,5 μηνών, παντρεύομαι στα 21 αυτον που με είχε αφήσει εγκυο και ξαναμαίνω και επειδή ειχα αίμα μου λεει ο γιατρος, (σημειώτεον οτι με είχε παει η μανα μου σε αυτον που την ξεγγενησε και εβγαλε εμένα,) να το πάρουμε γιατί μια σταγόνα αίμα μπορεί να καταστρέψει τον εγκεφαλό του και μου το παίρνει. χωρίζω με τον άντρα μου τον πρώτο και από τότε εψαχνα να βρώ τον έρωτα της ζωής μου για να παντρευτώ, τα πράγματα δεν μου πήγαν καλα γιατι τον βρήκα αλλα τελικά λόγω πολλών καταστάσεων δεν μπορέσαμε να είμαστε μαζι......έγινα κουρέλι. Δεν σκεφτόμουνα ουτε γάμους ουτε παιδιά ουτε τίποτα μετά.........ξαφνικά πέρυσι και ψυχολογικά κουρέλι γνωρίζω τυχαία τον άντρα μου τον τωρινό, δεν μπορώ να πώ οτι ήταν ο έρωτας εξάλλου ο έρωτας στη ζωή μας έρχεται για να μην πώ μία αλλά πολυ λίγες φορές. Ήθελα όμως μια συντροφιά, έτυχε να είναι και αυτος σε δύσκολη φάση της ζωής του ειχε χάσει την μαμα του και πολλά άλλα και ετσι ενώσαμε τους καημους μας και μένουμε μαζί από πέρυσυ τον Αυγουστο και φέτος τον Ιούλιο παντρευτήκαμε. Από τότε απλώς κάνουμε ελεύθερα και το μόνο που έχουμε κάνει είναι εξετάσεις ορμονικές και σαλπιγγογραφία εγω και αυτος σπερματοδιάγραμμα. ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ αν σας κούρασα συγνωμη!!!!!!!!!!!!!

Οχι Ελενακι μου, δε μας κουρασες καθολου..Ισα ισα που μας βοηθησες να καταλαβουμε καποια πραγματα για σενα...

Καταρχας να ζησεις μιας και παντρευτηκες μολις πριν λιγους μηνες...

Εγω παντρευτηκα τον ερωτα της ζωης μου, τον γνωρισα στα 14 και σημερα που μιλαμε ειμαι 40...

Δε θα ηθελες να ακουσεις πως σκεφτομαι για αυτον ωρες ωρες!!!!!!!!!

Θελω να πω οτι στο τελος αυτο που μενει ειναι αυτο ακριβως που βρηκες εσυ στον αντρας σου...Η συντροφικοτητα...

Και αν η ζωη σου τα εφερε ετσι ωστε να κανεις τις πρωτες προσπαθειες σου στα 40 σου, δε διαφερεις σε τιποτα απο μενα που ειμαι 40 και προσπαθω ηδη 8 χρονια για το 2ο παιδακι που δε θελει να ερθει...

Θα το παλεψουμε γλυκια μου...Ολες μαζι εδω μεσα και η καθε μια ξεχωριστα στο σπιτι της....

Και θα κλαψουμε οταν θα μας ερθει για αλλη μια φορα η περιοδος και θα χαρουμε οταν μια απο μας ανακοινωσει το πολυποθητο θετικο αποταλεσμα......

Να πας στο γιατρο σου και να το κουβεντιασεις...και μετα εδω για να μας τα πεις...

Ενταξει γλυκιά μου?

Φιλακια πολλα πολλα:P:p:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ασφαλώς και θέλω ένα παιδάκι ούτε ντρέπομαι τους γιατρους απλώς ήρθαν τα πραγματα ετσι πέρασε ο χρονος και δυστυχως τωρα το θυμηθηκα εγω και δεν ξέρω από που να αρχίσω.....αλλά αυτο το μήνα περιμένω να μου ερθει πρωτα η περίοδος και να παω στον γιατρο για να δούμε από που πρέπει να ξεκινήσουμε.....μάλλον πρέπει να παρακολουθήσει ωορρηξία ετσι δεν είναι?

γιατι οπως βλέπεις είμαι και ασχετη και δεν ξέρω τι πρέπει πρώτα να κάνω?

Δεν φαντάζεσαι σε τι ειδικούς έπεσες....Μόνο διατριβή δεν έχουμε κάνει..:-D:grin: ότι θέλεις ρώτησέ μας.

Είσαι στην Αθήνα;


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Άντε κορίτσια, κούτσα κούτσα έφτασε και αυτή η βδομάδα στη μέση της.. Η Παρασκευή είναι μια ανάσα μακριά αλλά έρχεται!

Βιλλάκι μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!! Πάντα γερή κι ευτυχισμένη και ότι επιθυμείς (ξέρεις εσύ τι) να το πάθεις σύντομα..

Ελενάκι λογικά ο γιατρός στην αρχή θα σου ζητήσει και κάποιες ορμονολογικές εξετάσεις.. Μην ανησυχήσεις καθόλου όμως.. Είναι φυσιολογικό.. Μετά ένα ένα τα βήματα θα τα συζητάμε μαζί και θα σου λύνουμε ότι απορία έχεις..

Ιολάκι μου γλυκό σ' ευχαριστώ κοριτσάρα που δεν με ξεχνάς, ασχέτως του γεγονότος ότι πνίγεσαι στη δουλειά.. Εννοείται ότι με το που κανονιστεί συνάντηση θα σε ειδοποιήσω.. Μη σου πω ότι και το μέρος της προηγούμενης συνάντησης είναι ότι πρέπει..

Καλή μέρα να χουμε κοριτσάκια μου!

Βίλλυ μην ξεχάσεις.. Το βράδυ περιμένουμε ενημέρωση!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια............Βίλλυ σου εύχομαι χρόνια πολλά και το δώρο σου αυτή τη χρονιά να είναι από το Θεό ένα δεύτερο παιδάκι που τόσο πολύ επιθυμείς...

Στην Αθήνα μένω, πάντως η περίοδος μου ακόμα δεν εχει εμφανιστεί αλλά απο χθές που έκανα το τεστ μου έφυγε το αγχος, είμαι πιο ήρεμη και πιο χαλαρή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες σας κοριτσακια,

Επιτελους καταφερα να ξαναμπω:tongue:

Βιλλακι ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ οτι επιθυμεις να σου τυχει!!!!:wink: και ακομα περισσοτερα γεματα υγεια & αγαπη.

Δομνινα μου, τι χαρα θεου εισαι εσυ??? Νομιζα οτι ειμαι πολυ αισιοδοξο ατομο αλλα ομολογω οτι μου βαζεις τα γυαλια. Παντα ετσι κοριτσακι μου, αγωνιστρια για να μας δινεις το παραδειγμα:wink: Περιμενω με αγωνια την Παρασκευη. Αντε να "αυγατενουμε" σιγα -σιγα

Ντολη μου, το μηνυμα σου ειχε γινει delete και δεν διαβασα ακριβως τι εγινε αλλα καταλαβα απο τις απαντησεις των υπολοιπων και θελω να σου πω οτι και η αδερφη μου ενω εχει ενα παιδακι, χωρισε και με τον κυριο που εχει σχεση εκανε δυο φορες εκτρωση. Και τις δυο φορες που μου το ειπε η απαντηση μου ηταν συγκεκριμενη. "Μακαριοι οι πτωχοι το πνευματι.... που δεν καταλαβαινουν τι δωρο ειναι αυτο και το πετανε ετσι", αλλα δυστιχως οι ανθρωποι ετσι ειμαστε, αχαριστοι, μονο αν μας λειψει κατι το εκτιμουμε. Αυτη τη γνωμη την ειχα ανεκαθεν, πριν ακομα ζησω τη φρικη του να προσπαθω να μεινω εγκυος, αλλα το επιβεβαιωσα και το υποστηριζω μεχρι θανατου απο τη στιγμη που εζησα αυτο το θεμα. Μην δινεις σημασια και καμια μας μην δινει σημασια σε αυτες τις σαχλαμαρες.

Εlen69 λιγο καθυστερημενα αλλα καλωσηρθες στην παρεα. Ολα θα πανε καλα και απο παρεα και εμπειριες απ'οτι βλεπεις ειμαστε οτι καλυτερο:tongue:

Mywish, πολυ χαρηκα που ξαναδιαβασα νεα σου. Ποσο μου θυμησες τα τελευταια 2 χρονια που εζησα οτι ακριβως ζεις εσυ τωρα. Την αγωνια, τον πονο, την ανασφαλεια, το κενο.....ολα:-( Και εγω εκανα οτι και εσυ, αποτραβηχτηκα, το αφησα στην ακρη μετα απο 3 αποτυχημενες σπερματεγχυσεις, και περισυ τετοιο καιρο ξεκινησα την πρωτη διαδικασια εξωσωματικης. Αλλη ξεφτυλα απο εκει. Στο ικα να με ξεφτυλιζουν και να μην με εγκρινουν για τα φαρμακα λεγοντας οτι δεν εχουμε προβλημα και πρεπει να προσπαθησω περισσοτερο.. και οτι τρωω το χρονο της επιτροπης οταν ρωτησα "οκ. Δεν εχω προβλημα, εξηγηστε εσεις σαν γιατροι με αυτα τα αποτελεσματα εξετασεων που απορριπτετε γιατι εδω και 3 χρονια δεν μενω εγκυος???" Μουγκα η απαντηση.... και ξεκινω την εξωσωματικη και μου λεει ο γιατρος πως το ποσοστο επιτυχιας ειναι 25% το πολυ γιατι τα ωαρια μου τελικα διαλυονταν μολις τα γονιμοποιουσε.... και μενω καγκελο.... και περιμενω το αιμα της περιοδου μετα την εμβρυομεταφορα και βγαινει η χοριακη 9500 μοναδες και ακομα και τωρα δεν το πιστευω:eek:..... μπαινω την αλλη εβδομαδα στον 8ο μηνα και ολη αυτη η φρικη που περιεγραψα μοιαζει με χθες... Υπομονη και κουραγιο κοριτσακι μου, αργα η γρηγορα ολα θα γινουν οπως τα θελουμε. Μην χανουμε κουραγιο για τιποτα:lol:

Φιλια σε ολες σας


A2enp3.png?jZYdKeP4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...