Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Παρασκευή μου,

καλή άδεια κοπέλα μου και να κοιτάξεις να χαρείς αυτούς του 2 μήνες με πολύ .....σ@ξ ύπνο και βόλτες. Θα με θυμηθείς αργότερα που θα είναι και τα 3 πιο δύσκολα να γίνουν μέχρι να συνηθίσετε το μωράκι σας και την καινούργια ζωή σας.

καλή λευτεριά! Κι εγώ έχω αμάξι οπότε μπορώ να πάρω από Δουκίσης όποια θέλει αν και βλέπω όλες να εξυπηρετούμαστε με τα αμάξια μας.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κοριτσάκια μου,

Ευχαριστώ όλες για τα θετικά σας λόγια!!! Ανυπομονώ και εγώ να σας γνωρίσω!!

Παρασκευή, σε ποιον γιατρό ήσουν? Εγώ έκλεισα ραντεβού στον Πάντο, στα τέλη του μήνα... Θα λυσσάξω μέχρι να περάσουν οι μέρες... Θέλω οπωσδήποτε τα Χριστούγεννα να με βρουν με ευχάριστα νέα... Ελπίζω τα έξοδα να μην είναι υπερβολικά... και να προλάβω... Ξέρει καμιά σας τι παίζει με την ασφάλεια δημοσίου και τα έξοδα εξωσωματικής?

Δομνίνα, αυτό που δεν κατάλαβα, πιστεύεις ότι δεν έγινε καλή δουλειά και δεν ήταν επιτυχής η προσπάθεια? Δηλ. αισθάνεσαι ότι έπρεπε να έχει γίνει κάτι διαφορετικά?

Υοla, περαστικά κοριτσάκι

Σας φιλώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια...

Σημερα το πρω ξυπνησα με πονακια περιοδου και λιγο καφε στο σκουπισμα αρα μαλλον αδιαθετω...

Ειμαι 14 μερες απο την ωορρηξια οποτε οπως τους δυο προηγουμενους μηνες αισθανομαι οτι μαλλον εκανα ωορρηξια τελικα...

Αφου αυριο ειναι Κυριακη θα πρεπει να παω την Δευτερα για την FSH που θα ειναι τριτη μερα του κυκλου και οχι δευτερη...Ελπιζω να μην εχει διαφορα μεγαλη...

Απ την αλλη σκεφτομαι πως ισως το αιμα κατεβει αργοτερα, προς το βραδυ και ειμαι ετσι πιο κοντα στην δευτερη μερα οταν κανω την εξεταση...

Τωρα να σας πω οτι μεχρι χθες δεν το σκεφτομουν καθολου το θεμα αυτο, παρολο που ηξερα οτι λογω που χασαμε τις πιο γονιμες μερες αυτο τον μηνα,..Εστιαζα στο να μου ερθει η περιοδος σε 12 εως 14 μερες μετα για να επιβεβαιωσω την ωορηξια...Απο το πρωι ομως που καταλαβα οτι ερχεται με εχει πιασει ταραχη...Φοβαμαι κοριτσια..Φοβαμαι πολυ...Φοβαμαι οτι η ορμονη θα βγει ακομα πιο ψηλη απο οτι ηταν την προηγουμενη φορα...Οτι θα εχει περασει τα ορια και δε θα γινεται τιποτα....

Το ξερω οτι δεν πρεπει να προδικαζω τιποτα αλλα δεν μπορω να σκεφτω τιποτα αλλο απο το πρωι!!!!!!!!

Διαβασα στο ιντερνετ σε πααααααααααρα πολλες ιστοσελιδες οτι αν αυτη η ορμονη ειναι υψηλη σπανια κατεβαινει με θραπεια και αυτο μονο σε γυναικες νεαρης ηλικιας και οχι στα 40 που ειμαι εγω...Στην δικη μου ηλικια σημαινει ξεκαθαρα οτι τα αυγα εχουν γερασει και αυτο δε μπορει να αλλαξει με κανενα χαπι και καμια ενεση...

Καθολου ενθαρρυντικα ολα αυτα και γι αυτο με εχει πιασει στεναχωρια....

Ομως ενα κι ενα κανουν δυο και την Δευτερα θα ξερω!!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Εγω ειμαι παλι.....

Σημερα το πρωι αρχισε το αιμα οποτε αν δεν κανω λαθος σημερα μετραω 1η μερα...

Αυριο πρωι παω για την εξεταση................:cry::cry:

Ελπιζω να τα καταφερω να μην αγχωθω παρα πολυ γιατι διαβασα οτι το αγχος επηρεαζει τις τιμες των ορμονων της υποφυσης....

Πως να το κανω ομως αυτο?:confused::confused:

Ειμαι σιγουρη οτι το πρωι θα τρεμω ολοκληρη.....

Δε θυμαμαι ποτε ειχα παρειι τα αποτελεσματα την προηγουμενη φορα, την ιδια μερα ή την επομενη?

Πρεπει αμεσως μετα να κλεισω ραντευου με τον Κοφινακο για να δουμε τι θα κανω....

Μου ειχε πει οτι αν η τιμη ειναι ενταξει τοτε θα προχωρησουμε με παρακολουθηση ωορρηξιας με πρεγκνυλ για λιγο και μετα με ενεσουλες....

Για να δουμε, θα φτασουμε ως εκει ή θα τελειωσουν ολα αυριο??????


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε κοριτσια, που ειστε???

Απο το πρωι που εβγαλα λιγο κοκκινο αιμα στο σκουπισμα μετα τιποτα αλλο....

Μονο καφε και οχι στην σερβιετα, μονο μετα την τουαλετα......

Τι ειναι αυτο τωρα?

Καφε ειχα μονο πριν απο 4 μηνες, αν θυμαστε, που ειχα κανει γκοναλ με πρεγκνυλ και δεν ειχε σπασει το ωαριο και εγινε κυστικο......

Τι να κανω τωρα?

Δε μπορω να παω αυριο για την εξεταση γιατι δε θεωρειται 2η μερα...

Και καλα αν ερθει αυριο το αιμα...Θα παω την Τριτη...

Αν ομως δεν ερθει???

Αχ, που ειστε κοριτσια???????????:cry::cry::cry::cry:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια !!ειμαι και εγω σε μια προσπαθεια εδω και δυο χρονια για να γινω μανουλα!!!οχι ομως και με μεγαλη προσπαθεια.....εχουμε κανει τις απλες εξετασεις με τον αντρα μου και ηταν ολα καλα,αλλα μια το βλεπουμε το θεμα θερμα και μια χαλαρα.εδω ομως και 3 μηνες εχει αρχισει να με προβληματιζει πιο σοβαρα το γεγονος να γινω μαμα,γιατι ειμαι σχεδον 38!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα

Διάβασα λίγο απο το θεμα και ηθελα τα φώτα σας λόγω εμπειρίας

Έκανα τη πρώτη μου Pregnyl (10000 μοναδες) 29/09, 15 μέρα ενός κύκλου 23 ημερων γιατί έτσι εκρινε ο γιατρος μου δεν είχε σπάσει ακόμα ηταν έτοιμο μου ειπε

Καταρχήν παραξενεύομαι που 15η δεν είχε σπάσει ακόμα το ωάριο είναι φυσιολογικό?

Και δεύτερον απο τη μέρα που την έκανα δεν είχα κανενα συμπτωμα απο την ένεση λες και δεν την ειχα κανει.

Σήμερα 27η μέρα του κύκλου έχω συμπτώματα περιόδου (ποναει η μεση οπως παντα)αλλά περίοδος δεν εχει έρθει.

Υπάρχει πιθανότητα να μην έσπασε το ωάριο και να έχει κάνει κύστη και γιαυτό να μην εχω αδιαθετησει ακόμα?

Εγκυος δεν ειμαι γιατί είχα μόνο μια επαφη την επομενη της ένεσης

Ο άντρας μου φταίει αλλα ας μη το σχολιάσω αυτο....

Πείτε μου τη γνωμη σας γιατι έχω αρχίσει και ανησυχω

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κοριτσια, που ειστε???

Απο το πρωι που εβγαλα λιγο κοκκινο αιμα στο σκουπισμα μετα τιποτα αλλο....

Μονο καφε και οχι στην σερβιετα, μονο μετα την τουαλετα......

Τι ειναι αυτο τωρα?

Καφε ειχα μονο πριν απο 4 μηνες, αν θυμαστε, που ειχα κανει γκοναλ με πρεγκνυλ και δεν ειχε σπασει το ωαριο και εγινε κυστικο......

Τι να κανω τωρα?

Δε μπορω να παω αυριο για την εξεταση γιατι δε θεωρειται 2η μερα...

Και καλα αν ερθει αυριο το αιμα...Θα παω την Τριτη...

Αν ομως δεν ερθει???

Αχ, που ειστε κοριτσια???????????:cry::cry::cry::cry:

Αχ Βίλλυ μου τί να συμβαίνει πάλι; Δεν κάνεις κανένα τεστάκι κύησης να είσαι σίγουρη ότι είναι ή δεν είναι αυτό και μετά να πάρεις τον γιατρό να τον ρωτήσεις. Περιμένω με αγωνία να μας πεις τί έκανες τελικά.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα

Διάβασα λίγο απο το θεμα και ηθελα τα φώτα σας λόγω εμπειρίας

Έκανα τη πρώτη μου Pregnyl (10000 μοναδες) 29/09, 15 μέρα ενός κύκλου 23 ημερων γιατί έτσι εκρινε ο γιατρος μου δεν είχε σπάσει ακόμα ηταν έτοιμο μου ειπε

Καταρχήν παραξενεύομαι που 15η δεν είχε σπάσει ακόμα το ωάριο είναι φυσιολογικό?

Και δεύτερον απο τη μέρα που την έκανα δεν είχα κανενα συμπτωμα απο την ένεση λες και δεν την ειχα κανει.

Σήμερα 27η μέρα του κύκλου έχω συμπτώματα περιόδου (ποναει η μεση οπως παντα)αλλά περίοδος δεν εχει έρθει.

Υπάρχει πιθανότητα να μην έσπασε το ωάριο και να έχει κάνει κύστη και γιαυτό να μην εχω αδιαθετησει ακόμα?

Εγκυος δεν ειμαι γιατί είχα μόνο μια επαφη την επομενη της ένεσης

Ο άντρας μου φταίει αλλα ας μη το σχολιάσω αυτο....

Πείτε μου τη γνωμη σας γιατι έχω αρχίσει και ανησυχω

Καλωήρθες στην παρέα μας. Ναι μπορεί να μην είναι έτοιμο την 15η μέρα αυτά αλλάζουν σε κάθε γυναίκα και σε κάθε κύκλο μην σου πω.

Πάντως μην το δένεις και κόμπο ότι δεν έμεινες έγκυος μόνο μία επαφή την σωστή στιγμή χρειάζεται....;)


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσια !!ειμαι και εγω σε μια προσπαθεια εδω και δυο χρονια για να γινω μανουλα!!!οχι ομως και με μεγαλη προσπαθεια.....εχουμε κανει τις απλες εξετασεις με τον αντρα μου και ηταν ολα καλα,αλλα μια το βλεπουμε το θεμα θερμα και μια χαλαρα.εδω ομως και 3 μηνες εχει αρχισει να με προβληματιζει πιο σοβαρα το γεγονος να γινω μαμα,γιατι ειμαι σχεδον 38!!

Καλή αρχή λοιπόν και εντατικά μεν χωρίς άγχος δε. Πρέπει να συμβουλευτείτε πλέον ειδικό σε θέματα γονιμότητας γνώμη μου.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Yola μου σ'ευχαριστω που μου απαντησες !

Η Pregnyl ξερεις αν δημιουργει καθυστερηση?

Σοφια μου καλως ηρθες....

Οχι, η πρεγκνυλ δε δημιουργει καθυστερηση εκτος αν εχεις κανει κυστη ή εισαι εγκυος φυσικα, που στο ευχομαι...

Εμενα στη δευτερη προσπαθεια, μετα την πρεγκνυλ δεν αισθανθηκα τιποτα, και τελικα ειχε γινει κυστικο το ωαριο και δεν αδιαθετουσα...Αλλα κοριτσια εδω, χωρις να αισθανθουν κατι μετα την πρεγκνυλ, εκαναν ωορρηξια κανονικα...

Οποτε, οπως με ολες τις αλλες περιπτωσεις σε αυτο τον δυσκολο ανηφορο που τραβαμε ολοες εμεις εδω, μονο με τεστ θα βεβαιωθεις με σιγουρια....

Φιλακια:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ Βίλλυ μου τί να συμβαίνει πάλι; Δεν κάνεις κανένα τεστάκι κύησης να είσαι σίγουρη ότι είναι ή δεν είναι αυτό και μετά να πάρεις τον γιατρό να τον ρωτήσεις. Περιμένω με αγωνία να μας πεις τί έκανες τελικά.

Καλημερα Yola μου.....

Τωρα θα σας εγραφα...Μεσα στη νυχτα μου ηρθε το αιμα, μαλιστα ξυπνησα απο αυτο και ετσι πηγα το πρωι και εδωσα αιμα.....

Φρικαρα χθες και δεν ηξερα τι να κανω...Φοβηθηκα για κυστη παλι....

Εσυ τι κανεις?

Οι αρρωστοι ενταξει?

Συνηλθαν?


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλυ μου ειδα τη περιπετεια σου με τη κυστη....Ευχομαι γρηγορα να εκπληρωθει ο στοχος σου κοριτσακι μου

Εγω πρωτη φορα την εκανα , δεν ενιωσα κατι περιεργο...Τι να πω

Δε ξερω και τι να περιμενω με τον κυκλο που εχω .....

Παντως πονακια περιοδου εχω 27η μερα σημερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...