Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2016!!!


Recommended Posts

Δουλευω κοριτσακι μου και εχω και δουλεια μεγαλης ορθοστασιας.Εγω μενω καλλιθεα, εχει ηλιο προς το παρον. Περιμενω τον αντρουλη μου να γυρισει να φαμε και να παμε να δουμε ενα σπιτι. Γτ μεσα σ ολα θελουμε να κανουμε και μετακομιση, τρομαραααα μας :rolleyes:

Να προσέχεις έχω περάσει παρόμοια φάση και ήταν πολύ κουραστικό και σωματικά και ψυχολογικά. .Κ μετά η φάση προσαρμογής. .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια! !! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Πηρα τα πρωτα αποτελεσματα αλλα πρεπει να γινει αλλη μια εξεταση που θα δειξει αν ειναι προσφατη η λοιμωξη ή παλια. IgG AVIDITY λεγεται! Αυριο θα σας πω τα αποτελεσματα με σιγουρια πλεον!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα και από εμένα. Εγώ μένω πάτρα γέννησα στο ολυμπιον ιδιωτικη κλινικη εδώ στη πάτρα. Την παρασκευή έχω την αυχενικη. Εγώ κορίτσια έχω θέμα με το νεφρόμου πήγα στο γιατρο άρον άρον γιατί ένιωθα συνέχεια οτικατι ήθελε να πέσει απο κάτω! Το μωρό είναι μια χαρά αλλά αποοτι φαίνεται έχω κάποιαπετρουλα. Την πέμπτη θα πάωγια υπερηχο νεφρων! Θέλει πολυ νερό αλλά με τις αναγουλεςπου έχω δεν μπορω να πιω. Εμένα πάντως κρατάνε οι ανακατωσουρες ειδικά οιβραδινες..

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας κοριτσια !!! Εγω εκανα αυχενικη χθες ευτυχως ειναι ολα καλα κ το μωρακι μου αναπτυσσετει καλΑ!! Εχουμε αγορακι ετσι μας ειπε ο εμβρυολόγος! Την έκανα την αυχενικη στο emvryo ΑΘΗΝΩΝ στον Μαλιγιαννη και έμεινα ευχαριστημενη. Το μονο ασχημο μου μετρησε τον τραχηλο ενδοκολπικα κ ειναι μικροτερος απο οτι θα επρεπε κ μου ειπε ξεκουραση κ να μιλησω κ με τον γιατρό μου. Εσεις ολες καλά??


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κοριτσια! Επιτελους η αναμονη τελειωσε! Πηρα τα αποτελεσματα απο το avidity και εδειξε οτι αυτα τα αντισωματα ειναι απο παλια λοιμωξη και το μωρο δεν εχει επηρρεαστει!!!Ολα καλα λοιπον!!! Εμενα ο γιατρος δεν μου εχει πει για αυχενικη ακομα! κατα πασα πιθανοτητα θα μου το πει την τεταρτη που εχω ραντεβου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια! Τι κάνετε; Πολύ ωραία τα νέα σας, χαιρομαι που εξελισσονται ομαλα οι εγκυμοσυνες! Με το καλό να κρατησουμε υγιη ζουζουνια στην αγκαλια μας! Εμεις εχουμε αυχενικη την Τριτη και εχω λιγο αγχος να ειναι ολα καλα!!! Αγχωνομαι και με τα δυο που μενουν πισω, δυστυχως δεν εχουμε βοηθεια εδω κοντα μας απο γονεις! Κοριτσια που περιμένετε το πρωτο σας νινι: Απολαυστε το οσο μπορειτε! Η πρωτη εγκυμοσυνη δεν μοιαζει με καμμια απο τις επομενες!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα σας ανακάλυψα και να 'μαι και εγώ! Χαίρομαι που οι εγκυμοσύνες εξελίσσονται περίφημα και εύχομαι σε όλες μας να είναι ομαλές και να πάρουμε στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας το Μάρτιο!! Σήμερα μπήκα στην 11η εβδομάδα και έχω ημερολογιακή ΠΗΤ 25/3!! Ελπίζω να τα λέμε!! Καλό ΣΚ σε όλες! Σας φιλώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Προγραμματίσαμε κι εμείς την αυχενική μας για 8/9 και να πω την αλήθεια ένα άγχος το έχω...

Έχουμε και μια μικρή αποκόλληση και την τσιμπήσαμε και την προγεστερόνη μας :|.

Dudu, ο γιατρός τι λέει; προτείνει να κάνεις κάτι;

Κι εγώ φοβάμαι ότι η διαφορά με τα ποσοστά της κόρης μου θα είναι μεγάλη λόγω ηλικίας (29 τότε, 35 τώρα) και θα με προβληματίσει :?.

Ελένη, όλα καλά, λοιπόν! :)

Καλή συνέχεια σε όλες!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Kikh μου σε ευχαριστω που ρωτας...εχθες τις ειδε τις εξετασεις ο γιατρος μου..και παμε 2/10 για αμνιοπαρακεντιση δυστυχως...τι να πω... οτι ειναι να γινει θα γινει...φανταζομαι ... απλως δεν βγαζει νοημα εχω ηδη ενα υγιεστατο παιδακι...και ειμαι 31,,,32 ο σύντροφος μου και εκεινος υγειεστατος... ειναι θεμα πιθανοτήτων μαλλον ...οπως φαινεται..


JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι, τίποτα δε θα γίνει! ;)

Η αμνιοπαρακέντηση πια είναι υπόθεση ρουτίνας και τα αποτελέσματα θα είναι μια χαρά, θα το δεις! Και μετά θα ξενοιάσεις και δε θα το 'χεις ούτε στο πίσω μέρος του μυαλού σου.

Για μένα, πήρες την καλύτερη απόφαση :).


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Dudu μου μην αγχώνεσαι ολα θα πανε καλα κ για μένα πήρες την καλύτερη απόφαση που κανείς αμνιοπαρακέντηση . Θα ηρεμησεις μόλις βγουν τα αποτελεσματα . Μου κάνει εντύπωση γιατί είσαι μικρουλα που είχες αυτό το αποτέλεσμα . Σου ειπε ο γιατρος κάτι στην αυχενικη ;; Είδε κάτι που έριξε τόσο το αποτέλεσμα ;;


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμενα! Κάναμε και εμείς την αυχενικη το μωράκι μας είναι καλά συνέχεια έκανε τούμπες και δυσκολευτηκαμε πολυ να το μετρήσουμε. Ωστόσο έχω κοντό τράχηλο όπως και στην προηγούμενη μου εγκυμοσύνη.μόνο που τότε είχε κοντυνει από τον πέμπτο μήνα. Είπε ο γιατρός θα συζητήσουμε για περίδεση. Έχει εμπειρία καμία σας?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμενα! Κάναμε και εμείς την αυχενικη το μωράκι μας είναι καλά συνέχεια έκανε τούμπες και δυσκολευτηκαμε πολυ να το μετρήσουμε. Ωστόσο έχω κοντό τράχηλο όπως και στην προηγούμενη μου εγκυμοσύνη.μόνο που τότε είχε κοντυνει από τον πέμπτο μήνα. Είπε ο γιατρός θα συζητήσουμε για περίδεση. Έχει εμπειρία καμία σας?

Βασούλα κ εμένα μου βρήκε κοντό τραχήλο στην αυχενικη ! Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη είχε κοντύνει στον 8ο. Εσένα ποσο ειναι ;;; Εμένα ο γιατρος ειναι σε συνέδριο κ ερχεται την Τετάρτη κ δεν εχω μιλήσει ακόμα μαζί του . Ωστόσο η μαία μου ειπε να βάζω ενα utrogestan το βραδυ κολπικά κ ξεκούραση οσο μπορω μεχρι να αποφασίσουμε τι θα κανουμε .


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βασούλα κ εμένα μου βρήκε κοντό τραχήλο στην αυχενικη ! Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη είχε κοντύνει στον 8ο. Εσένα ποσο ειναι ;;; Εμένα ο γιατρος ειναι σε συνέδριο κ ερχεται την Τετάρτη κ δεν εχω μιλήσει ακόμα μαζί του . Ωστόσο η μαία μου ειπε να βάζω ενα utrogestan το βραδυ κολπικά κ ξεκούραση οσο μπορω μεχρι να αποφασίσουμε τι θα κανουμε .

Τον μετρήσαμε ενδοκολπικα 2,9 εκατοστά. Μου είπε ότι δεν βγαίνει περα η εγκυμοσύνη με τόσο κοντό τράχηλο. Τι να πω. Τώρα θα σηκώνομαι για τα απολύτως απαραιτητα. Και θα πάρω και άδεια από τη δουλειά. Υπομονή μας. Θέλει αρκετή ξεκούραση. Εσένα τι μήκος είναι?

Link to comment
Share on other sites

Τον μετρήσαμε ενδοκολπικα 2,9 εκατοστά. Μου είπε ότι δεν βγαίνει περα η εγκυμοσύνη με τόσο κοντό τράχηλο. Τι να πω. Τώρα θα σηκώνομαι για τα απολύτως απαραιτητα. Και θα πάρω και άδεια από τη δουλειά. Υπομονή μας. Θέλει αρκετή ξεκούραση. Εσένα τι μήκος είναι?

Κ εμένα ακριβώς τα ιδια ειναι 2.9 εκατοστά . Δεν ξέρω τι να κανω αν μου πει για περιδεση περιμένω να γυρίσει ο γιατρος μου να το συζητήσω. Κανείς δουλειές ή κάθεσαι εντελώς ξαπλωμένη ;; Εγω σηκώνομαι να μαγειρέψω για την μικρη κ να την ταΐσω δεν μπορω να κανω αλλιώς . Εγω 24 πρέπει να γυρίσω στην δουλεια είχα άδεια αγκυμοσυνης μεχρι τωρα πως θα ζητήσω πάλι άδεια αυτό σκέφτομαι ;;; Εσυ θα την κανείς την περιδεση ;; Εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη στην μετρηση της αυχενικηη είχα τραχήλο 3.4.


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...