Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Τεχνητή εμμηνόπαυση 2!!!!!


Recommended Posts

santa_saying_merry_christmas_0521-1009-1013-0155_SMU.jpg

Καλημέρα και χρόνια μας πολλά! Καλα Χριστούγεννα!!!

Χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες της παρέας , παρούσες και απούσες!

Ομορφα να περάσουμε τη σημερινή Χριστούγεννιάτικη ΄μέρα!!!!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χρόνια πολλά, χρόνια καλά, χρόνια ευτυχισμένα.. Πρώτη χρονιά Χριστούγεννα με το μικρό μου αγκαλίτσα και ήταν ότι καλύτερο έχω ζήσει.. Δεν κάναμε τίποτε σπουδαίο.. ανήμερα βγήκαμε για φαγητό με τους κουμπάρους μας και το απόγευμα πήγαμε για καφέ σε μια φίλη μου που γιόρταζε και χθες προσπαθήσαμε να ξεκουραστούμε..

Οι αγκαλίτσες, τα φιλάκια και τα χαμόγελα που μου έδινε το μικρό μου φιρφιρίκι ήταν το καλύτερο δώρο..

Να είστε όλες γερές, χαρούμενες και ευτυχισμένες!

Χρόνια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλη χρονια κοριτσαρες μου!!!!!με υγεια για ολο τον κοσμο!!καλε εχω να μπω τοοοοσο καιρο κ τι εχασα:μονο μια σελιδα...ντροπη μας...χαθηκαμε...καλα εγω δεν εχω κ ιντερνετ..κλεβω απτην αδερφη όταν το ανοιγει..αλλα δεν ρισκάρω να γραψω γιατι το κλεινει εκει που δεν το περιμενω κ τζαμπα το γραψιμο!!

ειμαστε ολοι καλα..τα μικρα μεσα στην τρελα..η μικρη μεσα στην γκρινια κ εμεις οι μεγαλοι..μεσα στα νευρα..

θελω να πιστευω ότι σιγα σιγα θα αλλαξει αυτή η εικονα προς το καλυτερο...γιατι λογω πολλαπλης πιεσης η σχεση μου με τον κρισο παει απτο κακο στο χειροτερο..πολλα νευρα..πολλη πιεση..λιγη βοηθεια..πολλη κλεισουρα...θελετε κ αλλα?μα δεν μπορούμε ουτε για ένα φαγητο να παμε να μιλησουμε σαν ανθρωποι..ουτε για ένα ποτο..που να αφησεις 4 παιδια?δηλαδη με τα τριδυμα το είχαμε καθιερωσει..βγαιναμε καμια φορα τον μηνα (τρομερο ε?)..τωρα..ειδικα με την μικρη που είναι τσαουσα..η μαμα μου με δυσκολια την κραταει κ σπανια..όχι να εχει κ τα 4...κ την καταλαβαινω την μαμα μου..κουραστηκε.αλλωστε τα τριδυμα τα κραταει ευχαρίστως γιατι κοιμούνται πλεον σερι..αλλα αυτή..μας κανει καμωματα κ μαλλον δεν αντεχει αλλα ξενυχτια η μαμα..οθτε κ εγω αντεχω αλλα την παλευ.μπορω να κανω κ αλλιως..παντως ειδικα απτον κρισο υπαρχει καλη προθεση..εγω είμαι παντα τσιτα κ μες τα νευρα..ισως φταιει η κλεισουρα κ η υπερβολικη δοση μωρων...:?


fUCCp2.png

svjYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να βγαλω το τικερακι..αλλα ουτε θυμαμαι πως...τελοσπαντων..ελπιζω εσεις να ειστε ολες καλα..μονο με το δομνινουδι λιγο τα ειπαμε μεσω sms κ χρωσταω κ τηλ...ναι!!!!το θυμαμαι ακομα!!!

περιμενω να διαβασω νεα σας!!!!

φιλουδιαααααααααααααααααααααα!!!!!


fUCCp2.png

svjYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και ναι! Είναι γεγονός! Είμαστε άντρες ενός ολόκληρου έτους! χαχαχαχαχα

Αχ είναι απίστευτο! Πώς πέρασε έτσι ολόκληρος χρόνος ούτε που το κατάλαβα! Ενα απίστευτα γεμάτος χρόνος...και πάνω απ όλα συναισθηματικά! Ο ομορφότερος της ζωής μου και συνάμα ο πιο ζόμπι της ζωής μου αφού ο ύπνος έχει μειωθεί καταρρακτωδώς! χαχαχαχα

Γιορτάσαμε τρεις μέρες τα γενέθλια μας. Σάββατο με το σόι του μομέντου! Κυριακή με το δικό μου! Και ανήμερα την Τρίτη μόνα μας τα τρία...οικογενειακά...με κεράκι και πολλή συγκίνηση...Είδαμε και τα βιντεάκια από την πρώτη μέρα στην κλινική..κλάψαμε...εκτονωθήκαμε! χαχαχαχα Το μομεντάκι ούτε που κατάλαβε βεβαίως γιατί όλοι αυτόι γύρω του τραγουδάγανε...όπως επίσης δεν κατάλαβε γιατί δεν κάνει να πάρουμε το κεράκι με τα χέρια μας! χαχαχαχα

Το απίστευτο είνα ιπως με το που έγινε ενός διαταράχθηκε και ο ύπνος του..καλέ από 3 μηνών κοιμάται συνεχόμενα όλο το βράδυ και τώρα ξυπνάει κάθε μια ώρα μες το κλάμα...και κάθε 40 λεπτά...Αστε τα! Άνησύχησα κιόλας και πήρα τη γιατρό και μου ειπε πως περνάνε σε αυτή την ηλικία το φόβο της εγκατάλειψης γι αυτο με ζητάει κάθε βράδυ να πηγαίνω στο δωμάτιο του...και πρέπει να κάνω υπομονή! Τι άλλο λοιπόν; Υπομονή! και καμιά συνταγή για βιταμίνες να βγάζω τη μέρα ξύπνια χαχαχαχα

Μακάρι να ναι καλά κι όλα αυτά δεν έχουνε σημασία...

Εσείς τι νέα; Εγώ εδώ και το μομεντάκι στέκεται στους πιο απίθανους τόπους...έμεινε πια να πάρει την απόφαση να κάνει και το πρώτο βήμα μόνος του! Αχ πόσο ανυπόμονώ!!!

Άντε περιμένω τα δικά σας΄!:D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ συμπεθεράκι μου! Εδώ εγώ με ένα μωρό και μερικές φορές με το μομέντο είμαστε μες τα νεύρα...οπότε μπορώ να φανταστω΄με 4 τι γίνεται!

Αχ μωρέ...περαστικά είναι όλα αυτά βεβαίως...όσ μεγαλώνουνε καλύτερα θα γίνονται τα πράγματα!!!:D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα σας..

Επιτέλους! Είδα φως και μπήκα..

Κι εμείς είμαστε καλά.. Βγάζουμε συνεχώς δοντάκια (χθες έκανε την εμφάνισή του το 4ο παρακαλώ).. Μπουσουλάμε και θέλουμε φυσικά να στεκόμαστε όρθιοι και να μας κρατάει ο οποιοσδήποτε για να κάνουμε βηματάκια.. Είμαστε χαμογελαστοί, κοινωνικοί και αγαπησιάρηδες..

Μομεντάκι για να σε εμψυχώσω να σου πω ότι κι εμείς τον τελευταίο καιρό κοιμόμαστε με διαλείμματα.. Ενώ κοιμάται ξερός για κάνα δύωρο στη συνέχεια ξυπνάει με γοερό κλάμμα.. τον ταίζω, τον χαιδεύω, τον φιλάω και μόλις κοιμηθεί και κάνω να τον ακουμπήσω στην κούνια του τσουπ! ξυπνάει και πάμε μετά άλλον έναν γύρο από όλα τα παραπάνω.. Ίσως είναι και δοντάκια ίσως είναι και το άγχος του αποχωρισμού.. αυτό να σου πω την αλήθεια δεν το είχα σκεφτεί..

Τριήμερους εορτασμούς για τα γενέθλιά σας διαβάζω! Ούτε κρητικός γάμος να ήταν.. το αξίζει όμως το μομεντάκι σου και με το παραπάνω.. Άσε, κοντεύουν και τα δικά μας γενέθλια και δεν το πιστεύω ότι θα γίνουμε κι εμείς 1!

Φιλεναδίτσα μου το Μομεντάκι έχει απόλυτο δίκιο.. Εμείς με ένα και ώρες ώρες δεν την παλεύουμε την κατάσταση.. πόσο μάλλον εσύ με 4.. Τη μαμά σου την καταλαβαίνω.. έχει κουραστεί η γυναίκα με τόσα παιδιά.. Ξέρω όμως ότι έχεις και 2 αδερφές.. Δεν μπορούν να βοηθήσουν λιγάκι;

Είναι τα παιδιά μικρά ακόμη και θέλουν παρακολούθηση.. αυτό είναι το δύσκολο κομμάτι.. Αφού υπάρχει καλή θέληση από τον Κρίσο αυτό είναι το βασικότερο.. Λίγη υπομονή και όλα θα γίνουν..

Όσον αφορά τα υπόλοιπα κοριτσάκια ελπίζω και εύχομαι να είστε καλά και να περνάτε τέλεια!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλή Χρόνια! Με υγεία πάνω απ΄ όλα.

Μομεντς να τα εκατοστήσει ο μικρος, χιλιόχρονος!

Εμείς αρχίσαμε τροφές και έχω ένα άγχος με την αλλεργία απερίγραπτο.. Θα δείξει

Κριςκρις χαρά στο κουράγιο σου. Ζωή να χουν τα μικρά σου και ας σας παιδεύουν. Ελπίζω να βρείτε λίγο χρόνο με τον κρισο να ξελαμπικάρετε λιγο.

Δομνίνα καλή προετοιμασία για τα γενέθλια. Μεγάλη στιγμή να αναλογίζεσαι τον πρώτο του χρόνο.

Χριστινάκι και σένα ο Γιαννακης αρχές γενάρη δεν είχε γενέθλια?

Καστεράκι πως πας εσυ?

Βαβιτσιάκι?

Έχουμε αρχίσει και αραιώνουμε νομίζω δυστυχως.. :(. Σας καταλαβαίνω όμως γιατι κι εγώ δεν προλαβαίνω να γράψω συχνά

Φιλιά σε όλες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα...

Έχουμε χαθεί εντελώς...

Ας είστε όλες καλά με τα παιδάκια σας και δεν πειράζει....

Χθές γίναμε δύο χρονών... Ναι-ναι μεγαλώσαμε και είμαστε μικρά αντράκια!!!

Είναι πολύ καλό παιδάκι, ήσυχος, παίζει με τα παιχνίδια του, τρώει αυτά που θέλει, αλλά από κουβέντες λίγα πράγματα... Φυσικά καταλαβαίνει τα πάντα, μπορούμε να συννενοηθούμε με νοήματα αλλά που θα πάει, θα πάρει φόρα και θα μιλήσει...

Αυτά εν ολίγοις τα δικά μου νέα...

Σας περιμένω να τα πούμε!!!!


RShEp3.png?t=1&Dcm8pJdZ

dDYSp2.png

ticker.php?pic=39ofzf3j8t1wythf

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Εδώ είμαι κι εγώ.. εμείς είμαστε πολύ καλά.. κοντεύουμε 11 μηνών, στεκόμαστε όρθιοι, αν δεν το πάρουμε χαμπάρι αφήνουμε τα χεράκια και μένουμε όρθιοι, αν το πάρουμε χαμπάρι πέφτουμε κάτω.. μπουσουλάμε, λέμε μαμά, μπαμπά, μαμ και νταντά και γελάμε από το πρωί μέχρι το βράδυ. Ευτυχώς παρόλες τις ιώσεις που κυκλοφορούν παντού μέχρι στιγμής έχουμε βγει αλώβητοι και δεν έχουμε κάνει ούτε αψού!

Η δουλειά σταθερή, λίγο κούραση βέβαια αλλά ευτυχώς έχουμε δουλειά..

Χριστινάκι μου να χαίρεσαι τον Γιαννάκη σου.. κλείσατε κιόλας τα 2! Πως περνάει ο καιρός.. Κι εμείς τον ερχόμενο μήνα χρονίζουμε.. φοβερό!

Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας ακόμη καλύτερα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσακια μου τι κανετε?? χαθηκα εε εμ δεν προλαβαινω με τα μαϊμουνακια μου, ολη μερα κατι θελουν κ το μεσημερι που κοιματε η δημητρα κανω βολτες τον μπεμπη για ειναι ησυχος μη τη ξυπνησει!!! γενικα ειμαστε καλα η μικρη δεν ζηλευει πολυ τον αδερφο της ολο αγκαλιες κ φιλια ειναι κ αυτος την βλεπει που χορευει κ ξεκαρδιζετε!!! η Δημητρα εκλεισα τα 2 πριν ενα μηνα περιπου κ ακομα στον υπνο της τραγουδαει "θελουμε την τουρτα, θελουμε την τουρτα!!!"γενικα μιλαει συνεχως!! κοριτσα!! μουρμουρες τι να πεις!!! κ ο μικροσ ειναι 5,5, σε δεκαμερες ξεκιναμε κουταλι!! Ειδικα δεν ειμαστε καλα γιατι η Δημητρα ειχε μια βδομαδα μονο πυρετο καναμε εξετασεις δεν εδειξαν τιποτα, μια βδομαδα ήταν τελεια κ αυτη τη βδομαδα ξανα τα ιδια κ ξανα εξετασεις την καημενη απο τη Δευτερα προσπαθω να της παρω ουρα για καλλιεργεια κ ολο κατι γινετε, μου φευγει, κανει κ κακα, περναει η ωρα κ παλι απο την αρχη. ο δε μπεμπης τρωει ακομα καθε 2 ωρες ξυπναει κ το βραδι κανα 2 φορες μετα ξυπναει κ η Δημητρα και.... βαλτε τα ολα μαζι για να δειτε το αποτελεσμα...τα χω παιξει...

καστερακι σου ρχετε που ηθελες δευτερο παιδακι γρηγορα!!!! μαζευε υπομονη θα τη χρειαστεις!!

σας φiλω


lJiup3.png

M1otp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Μπαμπιτσάκι μου όλα μαζί σου έχουν πέσει.. Αυτά είναι τα δύσκολα όταν τα παιδάκια έχουν πολύ μικρή διαφορά ηλικίας.. Είσαι δυνατή όμως και δεν σε φοβάμαι.. Φαντάζομαι το ζόρι θα έρθει όταν θα πρέπει να γυρίσεις στη δουλειά.. όμως έχουμε καιρό γι' αυτό έτσι δεν είναι;

Ελπίζω ειλικρινά η Δημητρούλα να μην έχει τίποτε απολύτως και να είναι απλά ένα τυχαίο γεγονός..

Να ευχηθώ χρόνια πολλά και καλά στη Μομέντα μας.. Πάντα γερή, πάντα ευτυχισμένη, πάντα χαρούμενη κοριτσάκι μου.. Να σε χαιρόμαστε!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

χθες δε καταφερα μεχρι το βραδι να της παρω ουρα σημερα καταφερα 3σταγονες και τους τα πηγα τα παιξα και γω κα το παιδακι μου!! ελπιζω τωρα οι εξετασεις να ειναι καλες η να μας δειξουν κατι να μη χρειαστει να κανουμε αλλες εξετασεις.. Δομνινα μου παρακαλαω να ερθει η ωρα να γυρισω στη δουλεια να μπουμε ολοι σε μια σειρα τα παιδια θα πανε στον ωραιοτατο παιδικο και γω στη δουλιτσα μου θα τα περνω το απογευμα και θα ειμαστε ολοι ευτυχισμενοι!!!!


lJiup3.png

M1otp3.png

Link to comment
Share on other sites

Babitsaki μου πότε με το καλό επιστρέφεις δουλειά; Και παιδικό θα τα στείλεις σε Δημόσιο ή σε ιδιωτικό μέσω ΕΣΠΑ;

Σιγά σιγά πρέπει να αρχίσω να ψάχνω κι εγώ γιατί σκοπεύω να στείλω τον μικρό από Σεπτέμβρη που θα είναι 1.5.. Μέσω ΕΣΠΑ αποκλείεται να μας πάρουν λόγω υψηλού οικογενειακού εισοδήματος οπότε θα κάνω τα χαρτιά για Δημόσιο αλλά ταυτόχρονα θα πρέπει να ψάξω και για ιδιωτικό..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Babitsaki μου πότε με το καλό επιστρέφεις δουλειά; Και παιδικό θα τα στείλεις σε Δημόσιο ή σε ιδιωτικό μέσω ΕΣΠΑ;

Σιγά σιγά πρέπει να αρχίσω να ψάχνω κι εγώ γιατί σκοπεύω να στείλω τον μικρό από Σεπτέμβρη που θα είναι 1.5.. Μέσω ΕΣΠΑ αποκλείεται να μας πάρουν λόγω υψηλού οικογενειακού εισοδήματος οπότε θα κάνω τα χαρτιά για Δημόσιο αλλά ταυτόχρονα θα πρέπει να ψάξω και για ιδιωτικό..

τον Μαϊο Δομνινα μου γυριζω 24/5 τελειωνει η αδεια μου αλλα θα τα στειλω απο αρχη Μαϊου παιδικο να κανω και μια καλη γενικη σπιτι, εχουμε κ Βαφτισια 11/5...

ιδιωτικο με εσπα, ελπιζω φετος να μας παρουν... βρεφικο δημοσιο δεν εχω κοντα μου.. και θελω να ειναι σε ενα μερος κ τα δυο


lJiup3.png

M1otp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...