Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      1 hour ago, Alex@ είπε:

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

Τεχνητή εμμηνόπαυση 2!!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δομνίνα με το καλό η βάφτιση σας.Ολα να πάνε καλά να το ευχαριστηθείτε και να περάστε τέλεια. Εμείς στις 20 παντρεύουμε και βαφτίζουμε ένα αγοράκι της φίλης μου.

Βαβιτσάκι υπομονή και πάλι υπομονή...αααα και πολύ χιούμορ για να σωθείς. Δες και το κρισάκι...παναγία μου 4 μωρά, με ένα και λέμε πως παιδευόμαστε.

Κορίτσια ξεκινήσαμε baby swimming. Ο γιατρός δυστυχώς δε με άφησε να μπω και έτσι μπάινει ο άντρας μου.Το μωρό τρελλάθηκε όλη την ώρα γελούσε, το καμάρι μου πολύ το χάρηκε. Ο άντρας μου λέει πως δημιουργεί ωραίο δέσιμο με το μωρό..κρίμα που δεν μπορώ να μπω κι εγώ.

Φιλιά σε όλες.

θελω λεπτομεριες ωραριο, τιμες, μερος, κτλ...


lJiup3.png

M1otp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μπαμπιτσάκι το μάθημα γινεται απο μια καθηγητρια φυσικής αγωγής, πιστοποιημένη στη βρεφική κολύμβηση.Υπαρχουν πολλά τμήματα αναλογως με τις ηλικίες των μωρών, 06-12 μηνών, 1-2 ετών κ.τ.λ. Το κάθε τμήμα αποτελείται μόνο απο 5 μωρά, πολύ σημαντικό, γιατί διάβασα σε άλλες περιοχές πως μπαίνουν 7 και 8 μωρά μέσα. Το μάθημα διαρκεί μισή ωρά και θέλεις μετά άλλο τόσο περίπου να το κάνεις μπάνιο, να στεγνώσεις το μαλλάκι του να κάνεις και εσύ. Γιαυτό χρειάζεσαι πάντα κάποιον μαζί σου. Εμένα μαπίνει ό άντρας μου με το μωρό και το αναλαμβάνω εγώ μετά. Α και η πισίνα καθαρίζεται με χλώριο (αυτό δεν είναι πολύ καλό), πολύ μικρή ποσότητα βέβαια.

Είναι 40 ευρώ το μήνα για 2 φορές την εβδομάδα και 30 ευρώ το μήνα για μία φορά την εβδομάδα.

Δυστυχώς μπαμπιτσάκι μου το ξενοδοχείο στο οποίο γίνονται τα μαθήματα βρισκεται εδώ στην Κατερίνη αλλά απο όσο ξέρω την τελευταία φορά που πήγα στον Αγιο Λουκά είδα σε φυλλάδιο πως έχει και εκεί και μάλιστα η πισίνα καθαρίζεται με όζον..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλα τα γλυκά κοριτσάκια και πανέμορφα μπεμπάκια!

Βαφτιστήκαμε την Κυριακή που μας πέρασε.. Πήραμε και επισήμως τα ονοματάκια μας.. Γεράσιμος - Ταξιάρχης, μεγάλη η χάρη τους και η συγκίνηση η δική μου και του άντρα μου τεράστια. Το μωράκι μου ήταν κύριος καθόλη τη διάρκεια του μυστηρίου, δεν έκλαψε καθόλου, ούτε ακόμη κι όταν ο παππάς του έριχνε νερό στο κεφάλι.. αφού και ο ίδιος ο παππάς αναρωτήθηκε τι μωρό είναι αυτό.. Έκλαψε όταν τον έβγαλε από την κολυμπήθρα διότι ήθελε να κάτσει κι άλλο να πλατσουρίσει..

Κατά τα άλλα εγώ πλέον είμαι στην αντίστροφη μέτρηση για να γυρίσω στη δουλειά. Την μεθεπόμενη Δευτέρα, 4 Νοεμβρίου πρέπει να γυρίσω και δεν θέλω καθόλου. Τα πράγματα είναι αρκετά περίεργα αλλά τι να κάνω.. Δεν έχω επιλογή.

Με τα πεθερικά τα πράγματα είναι σε οριακό σημείο.. Ρίξαμε ένα πολύ χοντρό ματς την προηγούμενη βδομάδα και για να μη φτάσω τα πράγματα στα άκρα είπα στον άντρα μου να τους βάλει στη θέση τους και πραγματικά το έκανε... αλλά δεν τους γουστάρω καθόλου πια.. έχω κρυώσει τελείως μαζί τους.. Θα κάνω υπομονή για το μωρό μου, τουλάχιστον να μεγαλώσει λιγάκι ακόμη και μετά στο καλό και με τη νίκη..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Χαθήκαμε...

Με τα μωρα και τις υποχρεώσεις που καιρός για κουβέντα...:rolleyes::rolleyes:

Όλα καλά;

Δομνινάκι μου, να σου ζήσει το αγοράκι σου, καλοφώτιστο να είναι και γερό!!!

Όσο για τα πεθερικά, ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω να τους έχω στα πόδια μου 24 ώρες το εικοτετράωρο, όχι τα πεθερικά αλλά ούτε και τους γονείς... Αν υπάρχει ανάγκη; Τί να πώ υπομονη; Και για πόσο; Καλό κουράγιο και θα βρείς την άκρη...

Κοριτσάκια σας εύχομαι Καλό τριήμερο, καλή ξεκούραση, και τα ξαναλέμε!!!!


RShEp3.png?t=1&Dcm8pJdZ

dDYSp2.png

ticker.php?pic=39ofzf3j8t1wythf

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο΄μένα...

Christm αχ μωρέ΄μανούλα το παλεύεις να συμμαζευτούμε εδώ μέσα...Ευτυχώς που έχουμε και σένα...

Πολλα΄τρεχάματα κορίτσια...Με το που ξεκίνησε το σχολείο ένας χαμός...ΕΝτάξει όμως τώρα πια άρχισα να τα βρίσκω και να οργανώνομαι κι εγώ...

ΤΟ μομεντάκι μου είναι πολύ καλά...μονίμως μες την τρελή χαρά το μωρό μου και το χαίρομαι...Ερωτας που μεγαλώνει! Τι να πω...Οι φυσιοθεραπείες συνεχίζονται και τα οικονομικά μας δυσκολεύουν για να τις πληρώνω...Μακάρι όμως να γίνει καλά και χαλαλι!

Κατα τ'αλλα τριήμερο και είμαι πολύ χαρούμενη! Δεν κανονίσαμε κάτι αλλά και μόνο που θα μαι τρεις μέρες με το μικρό μου και βολτούλες λίγο απο δω κι από κει χαίρομαι!

Φιλιά σε όλεεεεεεεεεςςςςςςς!!!

Συμπεθεράκι μου κρατάς καλάααααααα;;;;;


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Συμπεθερακι σε διαβασα κ ξερεις τι σκεφτηκα;;;οτι πλεον μπορουμε επισημως να γινουμε συμπεθερες!!!χοχοχοχοχο!!!

Γεια σας κοριτσακια μου ομορφα!!ειστε καλα ολες αποτι διαβαζω κ τα μωρακια σας επισης κ πολυ χαιρομαι!!

δομνινουδι μου να σου ζησει το αγγελουδι σου!!καλοφωτιστο!!κ πολλη υπομονη με τα πεθερικα..θα ειναι δυσκολος ο χειμωνας..σε καταλαβαινουμε ολες πααααρα πολυ καλα..

εμεις ολοι καλα..το μωρακι κοντευει τους 3 μηνες,ειναι λιγο γκρινιαρινι αλλα το αντεχω..τα τριδυμακια πια εχουν ξεφυγει εντελως..απο την μια τα βλεπω πως παιζουν,πως συνομωτουν,πως συζητανε κ γελαω κ απτην αλλη αμα κανουν ζημιες κ φασαρια τα μαλωνω κ τρωνε κ τις ξυλιες τους γιατι η υπομονη μου υελειωσε..παει..στερεψε..δεν θελω να τα δερνω κ ουτε το κανω συχνα αλλα ωρες ωρες πιστεψτε με..ειναι η μονη μου επιλογη..αφου δεν πιπτει ο λογος..ηθελα ναξερα τι θα τα κανω αν μεγαλωσουν κι αλλο κ κανουν πιο χοντραδες..αλλα κ τωρα κανουν πολλα χαζα..πασαλειψαν με κρεμα ολα τα ποδηλατα τους..πασαληφθηκαν τα ιδισ..μετα μια αλλη πηραν τα αεροσολ κ τα αζαξ κ ψεκαζονταν..κ μη πειτε γιατι δεν τα μαζεψες..εγω παντα εκει τα ειχα κ αυτα ποτε δεν τα ακουμπουσαν..απλα τωρα ετσι τους ηρθε κ τα θυμηθηκαν..

τεαπα..τι να σας λεω...πολλα μου κανουν γιατι βλεπετε ε7ναι κ τρια κ ειναι συμμορια απο μονα τους..


fUCCp2.png

svjYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλα το τικερακι πρεπει να βγει ε;;;

Λοιπον πολλα φιλια σε ολες σας..πολλα φιλακια στα μωρα σας!!!καστερακι πες μας πως παει η εγκυμοσυνη!!παω να ταισω τηνμμπεμπα κ να την πεσω κ εγω..

α!μπαμπιτσιακι νανχαιρεσαι την δημητρουλα σου!!

Συμπεθερακι δεν νομιζω να αναφερες για το μικρουλι σου..πλαγιοκεφαλια (καπως ετσι τελεοσπαντων) εχει;γιατι κ εμενα ειχε ο ενας ετσι λιγο πιο πλακουτσωτο κεφαλι..σαν μπαλα του μπειζμπολ σε σχημα για να σου δωσω να καταλαβεις..καναμε κ εμεις φυσιοθεραπειες κ φυσικα εστρωσε το κεφαλακι του..κ αν θελεις την ταπεινη μου γνωμη..θεωρω οτι τα παραλενε κ οι γιατροι κ οτι οι φυσιοθεραπειες δεν κανουν τιποτα το ιδιαιτερο..δηλαδη στην εποχη που γεννηθηκαμε εμεις κ δεν ειχε παιδοφυσιοθεραπευτες εμεις παθαμε κατι;αλλα επειδη σαν γονεις θελουμε μονο το καλυτερο για τα παιδια μας κανουμε τα παντα γιαυτα..οτι καλυτερο μπορουμε δηλαδη..εμεναβτοτε νε ειχαν τροναξει πολυ..ενας νεογνολογος μου εοχε πει οτι ισως χρειαστε κ επεμβαση στο κρανιο..τοτε θυμομουν κ ορους κ παθησεις καλα..τωρα τα διεγραψε η μνημη μου αυτα..μαλλον επειδη ειχα φρικαρει αρκετα..κβχωρις λογο οπως αποδειχτηκε..


fUCCp2.png

svjYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλημέρα σας!

Επανήλθα κι εγώ ύστερα από ένα τριήμερο απουσίας αλλά νομίζω δικαιολογούμαι μιας και ήμασταν μόνοι στο σπίτι (εγώ, ο μικρός και ο μπαμπάς μας) ύστερα από 1 ολόκληρο μήνα και το εκμεταλλευτήκαμε δεόντως για να κάνουμε διάφορες δουλίτσες που είχαν μείνει σε εκκρεμότητα αλλά και για να χαρούμε το μικρούλι μας..

Mε τα πεθερικά μου έχω παγώσει ύστερα από αυτό που γύρισε και μου είπε ο πεθερός μου.. Τελικά ναι, όσο και αν δυσκολευόμαστε οικονομικά τους νοικιάσαμε γκαρσονιέρα διότι δεν θα άντεχα ούτε μέρα παραπάνω συγκατοίκησης.. Έτσι θα τους βλέπω 10 λεπτά το πρωί πριν φύγω για δουλειά και 10 λεπτά το βράδυ που θα γυρίζω..

Μετράω αντίστροφα.. Την Δευτέρα που μας έρχεται ξεκινάω δουλειά και ακόμη δεν μου έχουν οριστικοποιήσει το ωράριο. Σήμερα όμως θα τους ζορίσω λιγάκι ... ε, πρέπει να ξέρω επιτέλους..

Ο μικρούλης μου μεγαλώνει και μας τρελλαίνει ακόμη περισσότερο. Πήγαμε το Σάββατο στην παιδιάτρο.. Δεν πήρε πολύ βάρος - ίσως επειδή είναι λίγο κρυωμένος, ή επειδή μπήκαμε λίγο περισσότερο στις στερεές - αλλά πήρε ύψος.. Έκανε ένα πενταπλό εμβόλιο και δεν έκλαψε καθόλου το μωρό μου.. Η παιδίατρος εντυπωσιάστηκε με την κοινωνικότητά του και με το γεγονός ότι δεν έκλαψε καθόλου στη βάφτιση. Μου είπε ότι είναι σπίρτο και ότι θα γίνει σκληρό παιδί όταν μεγαλώσει.. Δεν με ενοχλεί καθόλου.. Σκληρό ας γίνει.. μαλακοπίτουρας να μη γίνει.. Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα πάμε κολυμβητήριο όταν μεγαλώσουμε λίγο ακόμη μιας και λατρεύουμε το νερό!

Σήμερα έχουμε πολλές δουλειές να κάνουμε.. τώρα κοιμάται.. τον περιμένω να ξυπνήσει, να φάει το φρούτο του και να βγούμε βόλτα.. Αλήθεια, με την αλλαγή της ώρας επηρεάστηκαν καθόλου τα παιδάκια σας; Ο μικρός τώρα θέλει να κοιμάται νωρίτερα (κατά τις 7.30 - με την παλιά ώρα 8.30).. και έτσι μου ξυπνάει και νωρίτερα το πρωί.. Τι να κάνω.. θυσιάζομαι η μάνα!

Krisaki μου γλυκό, φιλεναδίτσα μου .. πόσο σε καταλαβαίνω.. δεν είναι ούτε ένα ούτε δύο αλλά τέσσερα παιδιά και όλα σε ηλικία που είναι ιδιαίτερα δύσκολη και απαιτητική.. Σε θαυμάζω ειλικρινά.. και για το κουράγιο σου και για την αντοχή σου.. είμαι σίγουρη πως λατρεύεις και τα 4 και κάνεις γι' αυτά ότι καλύτερο.. Τι κι αν δεν έχεις κάποιες ώρες την απαιτούμενη υπομονή; άνθρωπος είσαι κι εσύ.. Εδώ εμείς που έχουμε ένα και ώρες ώρες βαρυγκομάμε.. εσύ με 4;

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Κρισάκι μου, Είσαι μια ηρωίδα!!!! Με τέσσερα μωρά!!!! μπράβο και πάλι μπράβο!!!! Τί κανει η ζουζουνίτσα σου; Να μου την φιλήσεις στα μπουτάκια!!!!

Δομνινάκι κανόνησες τα ωράρια στην δουλειά; Καλή αρχή και καλή υπομονή... Στην αρχή δύσκολα αλλά μετα θα συνηθίσεις στο πρόγραμμα...

Μπαμπιτσάκι τί κάνεις; Πώς τα πάς με τα μικρά σου; ¨ολα καλά;

Καστεράκι μου, τί κάνει ο μικρούλης σου; Μιλάτε; Εμένα τίποτα ακόμη... Με την εγκυμοσύνη σου;

Λαγιάκι πού εξαφανίστηκες; Μάλλον δεν έχεις χρόνο με τον μικρό σου... Να μου τον φιλήσεις...

Μομεντάκι μου, τί κάνει ο μικρός σου έρωτας; Αχ τρελλός έρωτας το αγοράκι σου... Πόσο σε καταλαβαίνω...

Λαράκι πού είσαι και εσύ; κανένα νέο; Να είσαι καλά....

Άντε να μαζεύομαστε σιγά-σιγά...

Φιλιά σε όλες!!!!!!


RShEp3.png?t=1&Dcm8pJdZ

dDYSp2.png

ticker.php?pic=39ofzf3j8t1wythf

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Ετοιμάζονται για εξωσωματικη αλλά δεν εχω ταμείο και δεν μπορω να πάρω τα φάρμακα απο την επιτροπή. Ψάχνω απεγνωσμένα είτε για gonal είτε για puregon. Οποία κοπέλα εχει και δεν τα χρειάζεται θα το εκτιμούσα να μου έστελνε ενα μήνυμα. Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα.

Χριστινα μην αγχωνεσαι και εμεις μονο τα πολυ βασικα λεμε ηια τα υπολοιπα δειχνουμε και μουγκριζουμε.

Δομνινα να σου ζησει ο μπεμπης και με το ονομα.

Κρισακι οκ εισαι ηρωας, δεν πρεπει να μιλαμε καθολου εμεις.

Κοριτσια εσεις απο θεσ/νικη που κανατε .β επιπεδου;τα ποσοστα του τριπλου τεστ που εκανα βγηκαν λιγο χαμηλα και μαλλον θα πρεπει να επισπευσω την β επιπεδου. Την 1η φορα την εκανα στον Αθανασιαδ αλλα τωρα ελεγα να αλλαξω.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλημέρα σας και καλή βδομάδα να έχουμε!

Σας γράφω πλέον από το γραφείο όπου επέστρεψα ύστερα από 8.5 μήνες απουσίας.. Εντάξει, άλλη αίσθηση πια.. Ο μικρούλης μου μου λείπει ήδη τρελλά αλλά τι να κάνουμε, αφού πρέπει να δουλέψουμε..

Το καλό είναι ότι επιτέλους έχω και λίγο χρόνο για τον εαυτό μου.. κάτι είναι κι αυτό.. Στο γραφείο είναι σαν να μην πέρασε μια μέρα... και πολύ μου αρέσει αυτό..

Ο μικρούλης μου τις τελευταίες μέρες κάνει πολύ ανήσυχο ύπνο τα βράδια.. Τι εννοώ.. Κοιμάται σερί από τις 8.30 μέχρι τις 12 με 1 το πρωί και από κει και πέρα ξυπνάει σχεδόν κάθε 1.30 ώρα όπου θηλάζει και ξανακοιμάται.. Αυτό με έχει βγάλει λίγο εκτός προγράμματος αλλά τι να κάνουμε.. τουλάχιστον εκείνη την ώρα τον έχω αγκαλίτσα, εκείνος κοιμάται μακάρια και εγώ η χαζομαμά τον χαζεύω..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...