Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Τεχνητή εμμηνόπαυση 2!!!!!


Recommended Posts

Εγω και ο μικρός μου είμαιστε καλά.

Εχθες πήγαμε στο γυναικολόγο, κάναμε και αυχενική και όλα καλά.

Μάλιστα είδαμε και το φύλο του μωρού...αγοράκι και αυτό (κατά 95%).Χαρηκα να σας πω θα έχει παρείτσα ο μικρός μου.

Ελπίζω να είστε όλες καλά.

Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω και ο μικρός μου είμαιστε καλά.

Εχθες πήγαμε στο γυναικολόγο, κάναμε και αυχενική και όλα καλά.

Μάλιστα είδαμε και το φύλο του μωρού...αγοράκι και αυτό (κατά 95%).Χαρηκα να σας πω θα έχει παρείτσα ο μικρός μου.

Ελπίζω να είστε όλες καλά.

Φιλιά!

Το όνειρό μου είναι ακριβώς αυτό.. Ένα δεύτερο αγοράκι για να έχει παρεούλα το μικρούλι μου.. Ελπίζω ο Θεός να με ακούσει αυτή τη φορά και να μας το στείλει από μόνο του.. Μόνο ευπρόσδεκτο θα είναι:P


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το όνειρό μου είναι ακριβώς αυτό.. Ένα δεύτερο αγοράκι για να έχει παρεούλα το μικρούλι μου.. Ελπίζω ο Θεός να με ακούσει αυτή τη φορά και να μας το στείλει από μόνο του.. Μόνο ευπρόσδεκτο θα είναι:P

Να φανταστείς πως αρχικά (στο 1ο) ήθελα κοριτσάκι...τωρα με τον γιο κατάλαβα πως δεν ''το έχω'' με τα κορίτσια. Οταν μου είπε ο γιατρός ότι είναι κατα 95% αγόρι τρελλάθηκα, ήδη κάνω όνειρο για το δωμάτιο τους...θα τα βάλω στο ίδιο δωμάτιο, δεν θέλω να χωρίζονται.

Ευχομαι απο καρδιάς να σου χαρίσει απλόχερα ο Θεος ένα δεύτερο μωράκι, χωρίς ταλαιπωρίες πια!

Link to comment
Share on other sites

γεια σου καστερακι αγορομάνα!!!!

δομνινακι στο ευχομαι απ τη καρδια μου!!!

εμεις τα ιδια και χειροτερα ο μπεμπησ δεν λεει να στρωσει και η δημητρα αρχιζε να αγριευει..

ο μπαμπιτσιος δομνινακι μου ασχολειτε με τη δημητρα τα απογευματα πανε τις βολτουλες τους αλλα στη φαση που ειμαι και αυτο με ενοχλει γιατι δεν μπορω να παω εγω... βεβαια καπια πραγματα η δημητρα τα θελει μόνο με τη μαμα της και δεν το διαπραγματευεται με τιποτα!!!! σημερα παροδοξος ο μπεμπησ εχει ριξει τρελλο υπνο στο κρεβατι μου.. μαλλον δεν του αρεσει το πορτ μπεμπε τι να πω!!


lJiup3.png

M1otp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ήρθε και ο Οκτώβριος... Πλησιάζει ο Χειμώνας και ο Θεός να μας βοηθήσει να μην κάνει πολύ κρύο γιατί την κάτσαμε...

Ο μικρός μου είναι μια χαρά, μεγαλώνει, καταλαβαίνει τα πάντα, μπορούμε να συνεννοηθούμε με νοήματα γιατί ακόμη δεν μας μιλάει... Κάθε μέρα θα κάνει και κάτι καινούργιο και μας τρελαίνει...

Τα μωράκια σας είναι καλά;

Αντε εμφανιστείτε...

Φιλιά σε όλες!!!!!


RShEp3.png?t=1&Dcm8pJdZ

dDYSp2.png

ticker.php?pic=39ofzf3j8t1wythf

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακιααα μουυυυυυ!!!!σας εχασααααα...ποσο μου λειπετεεεεε!!

εχω μπλεξει τα μπουτια μου με τοσα μωρα εδω..επισης μολις γεννησα αλλαξα κινητο το οποιο χαλασε σε 2 μερες κ μετα εμεινα με μια παντοφλα χωρις ιντερνετ κ επαφες...

προσπαθω να διαβασω τα νεα σας αλλα που να προλαβω..σε κιγο θα παω να παρω τα μωρα απτον παιδικο..

να πω στις νεες μανουλες να τους ζησουν τα μπεμπινια κ μπαμπιτσιακι σου χρωσταω τηλ..διαβασα λιγο αυτα που εγραφες..δεν ξερεις ποσο σε νιωθω..η συμπεριφορα των μεγαλων παιδιων στον ερχομο του βρεφους..οι τυψεις..οι μπαμπαδες λιγο στον κοσμο τους..αχ σου λεω σε καταλαβαινω απολυτα..πρεπει να τα πουμε...

καστερακι με το καλο να δεχτεις το μπεμπακι σου!!ολα να πανε καλα κοριτσαρα μου!!

Συμπεθερακι μου κ δομνινακι μου μου λειψατε παααρα πολυ...

χριστινακι μου περπατησε ο φιλαρακος μας;;τελεια..τρεχατε ποδαρακια μου τωρα!!!

Για την μπεμπουλα μου να σας πω οτι ειναι καλα,οσο μεγαλωνει γινεται κ πιο γκρινιαρουλα....αλλα σε γενικες γραμμες καλο παιδι..της δινω το γαλα μου αλλα βγαζω με θηλαστρο..δεν προλαβαινω να θηλαζω κοριτσια..ο θηλασμος θελει χρονο κ ηρεμια..εδω γινεται ενας χαμος..οποτε βγαζω μονο 3 φορες την μερα κ της ρο δινω..βεβαια με το θβλαστρο ηδη επαθα μια μαστιτιδα κ ψοφισα..η δομνινα μου ξερει..

αυτα εν ολιγο7ς..

δηλαδη εχω πολλα να σας πω..αλλαξαμε κι εμεις παιδικο..κ δεν ειμαι καθολου ευχαειστημενη..για οικονομικους λογους κ εμεις..αχ τι ωραια θαταν να πιναμε εναν καφε κ να τα λεγαμε...


fUCCp2.png

svjYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά,

Στενοχωριέμαι τόσο πολύ που αν και έχω γνωρίσει από κοντά το Κρισάκι μας, τη Χριστίνα μας και το Μπαμπιτσάκι δεν έχω τη δυνατότητα να σας βλέπω όσο συχνά θα ήθελα μιας εγώ μένω στη Δύση κι εσείς στην Ανατολή..

Καταλαβαίνω ακριβώς πως αισθάνεστε.. την κούραση, την απογοήτευση, τις ορμόνες που κάνουν πάρτυ και πως φτού και από την αρχή πρέπει να μεγαλώσετε τα καινούργια βρεφάκια σας και ότι πολλές φορές νιώθετε τις δυνάμεις σας να σας εγκαταλείπουν.. Είναι απόλυτα λογικό.. Είστε δις και τρις και τετράκις μανούλες, πόσα περισσότερα κομμάτια μπορείτε να γίνετε;

Σιγά σιγά θα περάσει ο καιρός και όλα θα βρουν πάλι τους γνωστούς τους ρυθμούς.. Θα μου πείτε "παρηγοριά στον άρρωστο"... όμως πιστεύω ακράδαντα ότι έτσι θα γίνει.

Εμείς είμαστε καλά, μεγαλώνουμε, ομορφαίνουμε επικίνδυνα και τρελλαίνουμε κόσμο μιας και γελάμε συνέχεια και σε όλους και μάλιστα με δυο γλυκύτατα λακάκια στα μαγουλάκια! Προσπαθώ να συντονίσω τις ετοιμασίες για τη βάφτισή μας που θα γίνει στις 20 Οκτωβρίου.. δεν έχω κάνει σχεδόν τίποτε αλλά δεν πανικοβάλλομαι.. όλα θα γίνουν στην ώρα τους..

Εγώ είμαι καλά.. μέσα στο σπίτι βρίσκονται και τα πεθερικά μου τα οποία θα ξεχειμωνιάσουν - ξεκαλοκαιριάσουν μαζί μας (άτιμη ανάγκη.. τι να κάνω αφού δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάρω γυναίκα για το μωρό) αλλά τουλάχιστον αγαπάνε το παιδί μου και κάπως παρηγοριέμαι με αυτό. Ετοιμάζομαι επίσης να πάω για δουλειά στις 4 Νοέμβρη ύστερα από 9 μήνες σχεδόν απουσίας και δεν θέλω καθόλου.. μου φαίνεται συνήθισα στο καθησιό και βαριέμαι να πάω.. αλλά προκειμένου να βγαίνω από το σπίτι και να αλλάζω παραστάσεις και να μην είμαι όλη μέρα με τα πεθερικά μου θα πάω και θα πω κι ένα τραγούδι!

Ελπίζω να απολαμβάνετε τις στιγμές με τα μπεμπάκια σας και να είστε όλες καλά!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα επιτέλους! Κιεγώ στα τρεχάματα όλη μέρα...έτσι για να μπαίνω στους ρυθμούς της παρέας!!!

Από πού να ξεκινήσω καλέ; Είναι τόσα πολλά!!!

Πρώτα απ όλα καστεράκι μου συγχαρητήρια! Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις κοριτσάκι μου! Αγοράκι και πάλι ε; Αντε θα παίζουνε τα αδελφάκια μαζί!:D

Συμπεθερούλα μου δεν μπορώ καν να φανταστώ τι συμβαίνει μέσα στο σπίτι με τέσσερα μικρά! Εδώ ο αδελφός μου με τα διδυμάκια που είναι τώρα ενός και το αδελφάκι του ς που έκλεισε τριών είναι σε ξέφρενη και ανεξέλεγκτη κατάσταση! Πόσο μάλλον εσείς που έχετε και ένα περισσότερο!

Χριστινάκι μου περπατήσατε τελικά ε; Γιούπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!! Αντε τώρα φαντάζομαι τρέξιμο που θα ρίχνεις!!!

Δομνινάκι μου μου φαίνετια πως τα μικρούλια μας έχουνε πολλά κοινά όσο αφορά τη διάθεσή τους και τα χαμόγελα τους!:D

Βαβιτσιάκι μου καλό..πολύ στεναχωριέμαι που σε διάβασα να είσαι κάπως...Θυμήθηκα κι εγώ τα δικά μου γιατί κι εγώ χαμένη ένιωθα στην αρχη και ας μην ειχα τους δικούς σου προβληματισμούς αφού δεν ήτανε το δεύτερο μου παιδάκι αλλά το πρώτο...Να σκέφτεσαι κοριτσάκι μου καλό πως όλα αυτά ειναι περαστικά! και πως σε λίγο όλα αυτά θα ναι παρελθόν και τα πράγματα θα είναι αλλιώς...καλύτερα...Μην κρατάς αυτ΄απου νιώθεις μέσα σου...καλύτερα να τα βγάζεις και να εκτονώνεσαι ....χμ...στον αντρούλη σου ας πούμε...Ή σε εμάς κι ας είναι μέσα από μια οθόνη...Είμαστε εδώ εντάξει;

ΛεΙλάκι μου πώς είσαι εσύ ;

Εμείς κοριτσάκια μου είμαστε καλά! Μεγαλώνουμε και κάθε μέρα κάνουμε και κάτι καινούριο! Εγώ ζω τον ΑΠΟΛΥΤΟ έρωτα...Τέτοια συναισθήματα δεν περίμενα να νιώσω ποτέ! Αρχίσανε και βγαίνουνε και τα δοντάκια μας επιτέλους και δυστυχώς πολλές νύχτες δεν κοιμόμαστε πολυ καλά γιατί ποανέι το καημένο...

Επέστρεψα και πίσω στη δουλειά και συνεχίζονται τα ψυχολογικά μου που τον αφήνω στη γιαγιά του...Το μεσημέρι τρέχω σαν τρελη να παω να τον πάρω...

Συνεζίουμε τις φυσιοθεραπείες...δεν θυμάμαι αν ανάφερα κάτι πριν ξανά επί του θέμαστος...Το κεφαλάκι μας είναι πολύ καλύτερα από πριν...αλλά έχουμε δουλειά ακόμη μπροστά μας...Η φυισιοθεραπεύγρια μου είπε πως αν μπουσουλήσει θα του κάνει πολύ καλό...Εντούτοις το μομεντάκι κάνει συνεχω΄ς τα δικά του ακροβατικά και μπουσλύλημα γιοκ! Αντιθέτως έμαθε να στέκετται από μόνος του και να σέρνεται κυριολεκτικά στο πάτωμα :lol:

Ωχ άρχισα να ΄νυστάζω...ωρα μου να πάω...

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα-καλημέρα....

Πολύ χάρηκα που διάβασα νέα σας...

Καστεράκι μου, ξέχασα να σου ευχηθώ, να έχεις μια πολύ καλή εγκυμοσύνη, με το καλό το δεύτερο αγοράκι σου!!!!!

Κρισάκι μου, και πάλι να σου ζήσει η μπεμπούλα σου... Να είσαι γερή και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου... Είσαι απλά ένας ήρωας!!!!! Και μην αγχώνεσαι για το γάλα, με το θήλαστρο έβγαζα για σαράντα μέρες και μετά γιοκ... Μια χαρά είναι ο μικρός μου...

Μπαμπιτσάκι μου όλα καλά;

Δομνινάκι μου... Ο μικρούλης μεγαλώνει... Ετοιμάζεστε και για την βάπτιση... Τί καλά... Με το καλό να γίνουν όλα... Όσο για την δουλειά υπομονή... Για τα πεθερικά... Ασχολίαστο... Απλά υπομονή... Και όλα καλά!!!!!:rolleyes::rolleyes:

Μομεντάκι μου... Ο μικρούλης σου και σένα μεγάλωσε... Μην ανυσηχείς θα μπουσουλήσει... Και σε μένα ο μικρός είχε αργήσει να μπουσουλήσει αλλά όταν άρχισε δεν σταματούσε... Και φυσικά άργησε να περπατήσει γιατί είχε βολευτεί...

Να μου φιλήσετε όλες τα μωράκια σας!!!!

Λαγιάκι μου εσυ όλα καλά;

Λαράκι μου εσύ πού είσαι;


RShEp3.png?t=1&Dcm8pJdZ

dDYSp2.png

ticker.php?pic=39ofzf3j8t1wythf

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα-καλημέρα....

Πολύ χάρηκα που διάβασα νέα σας...

Καστεράκι μου, ξέχασα να σου ευχηθώ, να έχεις μια πολύ καλή εγκυμοσύνη, με το καλό το δεύτερο αγοράκι σου!!!!!

Κρισάκι μου, και πάλι να σου ζήσει η μπεμπούλα σου... Να είσαι γερή και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου... Είσαι απλά ένας ήρωας!!!!! Και μην αγχώνεσαι για το γάλα, με το θήλαστρο έβγαζα για σαράντα μέρες και μετά γιοκ... Μια χαρά είναι ο μικρός μου...

Μπαμπιτσάκι μου όλα καλά;

Δομνινάκι μου... Ο μικρούλης μεγαλώνει... Ετοιμάζεστε και για την βάπτιση... Τί καλά... Με το καλό να γίνουν όλα... Όσο για την δουλειά υπομονή... Για τα πεθερικά... Ασχολίαστο... Απλά υπομονή... Και όλα καλά!!!!!:rolleyes::rolleyes:

Μομεντάκι μου... Ο μικρούλης σου και σένα μεγάλωσε... Μην ανυσηχείς θα μπουσουλήσει... Και σε μένα ο μικρός είχε αργήσει να μπουσουλήσει αλλά όταν άρχισε δεν σταματούσε... Και φυσικά άργησε να περπατήσει γιατί είχε βολευτεί...

Να μου φιλήσετε όλες τα μωράκια σας!!!!

Λαγιάκι μου εσυ όλα καλά;

Λαράκι μου εσύ πού είσαι;

Χριστινάκι σε ευχαριστώ πολύ.

Και εμείς με νοηματα συνενοούμαστε αφου λέει 2-3 πράγματα μόνο...θα μιλήσουν που θα πάνε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δομνίνα με το καλό η βάφτιση σας.Ολα να πάνε καλά να το ευχαριστηθείτε και να περάστε τέλεια. Εμείς στις 20 παντρεύουμε και βαφτίζουμε ένα αγοράκι της φίλης μου.

Βαβιτσάκι υπομονή και πάλι υπομονή...αααα και πολύ χιούμορ για να σωθείς. Δες και το κρισάκι...παναγία μου 4 μωρά, με ένα και λέμε πως παιδευόμαστε.

Κορίτσια ξεκινήσαμε baby swimming. Ο γιατρός δυστυχώς δε με άφησε να μπω και έτσι μπάινει ο άντρας μου.Το μωρό τρελλάθηκε όλη την ώρα γελούσε, το καμάρι μου πολύ το χάρηκε. Ο άντρας μου λέει πως δημιουργεί ωραίο δέσιμο με το μωρό..κρίμα που δεν μπορώ να μπω κι εγώ.

Φιλιά σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Τι κανετε?

Εμεις ταλαιπωρουμαστε με κατι διαρροιες της μικρης.

Να ρωτησω κατι ασχετο? τι γνωριζετε για την σχεση καντιντιασης και ενδομητριωσης?

http://www.dromostherapeia.gr/viosintonismos/o-zimomikitas-kantinta-fisiki-antimetopisi-tis-kantintiasis.html

Αν εχετε λιγο χρονο διαβαστε το παραπανω.

Φιλια

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα σας!

Που εξαφανιστήκατε όλες πάλι; Σίγουρα τρέχετε και δεν προλαβαίνετε..

Εμείς είμαστε καλά, μεγαλώνουμε, ομορφαίνουμε και τρελλαίνουμε κόσμο.. Σήμερα είναι η πρώτη φορά που ο μικρός θα φάει πατάτα, καρότο, κολοκύθι και ανυπομονώ να δω τη μουρίτσα του.

Η βάφτισή μας πλησιάζει ολοταχώς όπως επίσης και η ημερομηνία που επιστρέφω δουλειά. Πήγα τη Δευτέρα που μας πέρασε από κει με το μωρό για να συννενοηθούμε για το ωράριο. Τα παίξανε όλοι με τον μπέμπη αλλά τη δουλειά μου δεν την έκανα μιας και δεν μπορέσαμε να βγάλουμε άκρη.. Έτσι τώρα περιμένω από αυτούς να με ενημερώσουν για το τι θέλουν να κάνουν!

Καστεράκι πολύ θα ήθελα να τον πάω baby swimming μιας και λατρεύει το νερό (το καλοκαίρι έκανε 60 μπάνια) αλλά δυστυχώς δεν βολεύουν καθόλου οι ώρες μιας και εγώ και ο σύζυγος το νωρίτερο που θα γυρίζουμε σπίτι είναι 7 το απόγευμα και ο μικρούλης μου στις 8.30 κοιμάται για βράδυ..

Laylaki δυστυχώς δεν γνωρίζω κάτι γι' αυτό που αναφέρεις..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...