Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Τεχνητή εμμηνόπαυση 2!!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και από μένα!!!! Καλό Φθινόπωρο και Καλή Προσαρμογή για όλους!!!!

Καταρχήν να ευχηθώ στο Λαγιάκι, στο Κρισάκι και στην Μπαμπίτσια να σας ζήσουν τα μωράκια σας, γερά να είναι ήσυχα, και ευτυχισμένα!!!!!!

Καστεράκι με το καλό.... Πολύ χάρηκα!!!!

Δομνινάκι μου όλα καλά; Ο μικρούλης σου;

Μομεντάκι μου εσύ; Ο μικρούλης σου;

Κρισάκι πώς τα βγάζεις πέρα με τέσσερα μωρά; Ήρωας του καφέ... Να είσαι γερή να τα μεγαλώσεις....

Μπαμπιτσάκι τί λέει η μικρή σου για το μωρό; Φαντάζομαι ότι θα νομίζει ότι είναι κούκλα που κουνιέται...

Λαγιάκι προσαρμόστηκες με το μωράκι σου; Αχ να μου φιλήσεις πατουσούλες μικρούλικες...


RShEp3.png?t=1&Dcm8pJdZ

dDYSp2.png

ticker.php?pic=39ofzf3j8t1wythf

Link to comment
Share on other sites

Και συνεχίζω...

Τα νέα μας...

Πήγαμε διακοπές τρείς μέρες στα Σύβοτα... Αχ με το που φτάνουμε ο μικρός μου δεν ήταν καλά... Και ανέβασε πυρετό... Και χτυπήσαμε σαραντάρια... Φυσικά ψάξαμε βρήκαμε γιατρό, ένας γιατρός Γενικής Ιατρικής ήταν εκεί, τον εξέτασε, αμυγδαλίτιδα είχε μας έδωσε αντιβίωση, αντιπυρετικά, και όλα καλά... Πρώτες διακοπές... Έτσι για να τις θυμόμαστε...

Ο μικρός μου είναι ακόμη στο εξοχικό με την γιαγιά και τον παππού, όλη την ημέρα είναι μέσα στα χώματα και μέσα στα νερά... Αντε να τον συμαζέψω... Αυτό το Σαβ/κο πάω να τον φέρω... Τέλος οι διακοπές του... Πείτε μου κορίτσια πώς θα τον συμαζέψω, που δεν κάθεται λεπτό...

Αυτά εν ολίγοις τα νέα μας... Είμαι στην δουλειά, και προσπαθώ να προσαρμοστώ...

Ελπίζω να τα λέμε πιο συχνά τώρα που χειμωνιάζει...

Φιλιά σε όλες και... εμφανιστείτε!!!!!


RShEp3.png?t=1&Dcm8pJdZ

dDYSp2.png

ticker.php?pic=39ofzf3j8t1wythf

Link to comment
Share on other sites

Καστεράκι τι υπέροχα νέα! Με το καλό! Όλα καλά θα πάνε, να το δεις.

Χριστινάκι τι κρϊμα που δεν ευχαριστηθήκατε διακοπές. Τουλάχιστον ο μικρος τωρα περνάει καλα απ΄ότι κατάλαβα.. Καλο συμμάζεμα :)

Βαβιτσιάκι καλότο ότι έχεις πολύ γάλα, απλά πρόσεχε μην σου πετρώσει αν και πιστευω ο μικρός θα πάρει μπρος σύντομα.

Κρισάκι, Δομνίνα, Μόμεντς πως τα πάτε με τα μικρά σας. Φαντάζομαι για το Κρισάκι είναι ένας αθλος αλλα και ένα σπίτι γεμάτο παιδικές φωνούλες, τι πιο ωραίο.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς ολα καλά. Κουραζόμαστε λίγο με τον θηλασμο και το ξενυχτι.. Κι εκει που μου λένε όλοι οτι θα μπει σε ενα πρόγραμμα κάποια στιγμή εμείς είμαστε ακόμα άλλα αντ΄ άλλων.. Τι να πω, δεν μπορω να της φτιαξω πρόγραμμα με τίποτα. Έλπιζω όσο μεγαλώνει να μπει σε μια σειρά. Κατα τα αλλα μας έχει αρχίσει τα γελάκια και μας τρελαίνει.. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς ολα καλά. Κουραζόμαστε λίγο με τον θηλασμο και το ξενυχτι.. Κι εκει που μου λένε όλοι οτι θα μπει σε ενα πρόγραμμα κάποια στιγμή εμείς είμαστε ακόμα άλλα αντ΄ άλλων.. Τι να πω, δεν μπορω να της φτιαξω πρόγραμμα με τίποτα. Έλπιζω όσο μεγαλώνει να μπει σε μια σειρά. Κατα τα αλλα μας έχει αρχίσει τα γελάκια και μας τρελαίνει.. :)

Layla είναι πολύ νωρίς ακόμη για να πεις ότι θα μπει σε προγραμμα, ειδικα εφόσον θηλάζει, έχεις ακόμη...ουουου..αλλά ο καιρός περνάει γρήγορα δυστυχως και ποτε μεγαλώνουν δεν το παίρνεις χαμπάρι, απολαυσε λοιπόν την κάθε σας στιγμή όσο κουραστικη και να σου φαίνεταιι τώρα

Link to comment
Share on other sites

Και συνεχίζω...

Τα νέα μας...

Πήγαμε διακοπές τρείς μέρες στα Σύβοτα... Αχ με το που φτάνουμε ο μικρός μου δεν ήταν καλά... Και ανέβασε πυρετό... Και χτυπήσαμε σαραντάρια... Φυσικά ψάξαμε βρήκαμε γιατρό, ένας γιατρός Γενικής Ιατρικής ήταν εκεί, τον εξέτασε, αμυγδαλίτιδα είχε μας έδωσε αντιβίωση, αντιπυρετικά, και όλα καλά... Πρώτες διακοπές... Έτσι για να τις θυμόμαστε...

Ο μικρός μου είναι ακόμη στο εξοχικό με την γιαγιά και τον παππού, όλη την ημέρα είναι μέσα στα χώματα και μέσα στα νερά... Αντε να τον συμαζέψω... Αυτό το Σαβ/κο πάω να τον φέρω... Τέλος οι διακοπές του... Πείτε μου κορίτσια πώς θα τον συμαζέψω, που δεν κάθεται λεπτό...

Αυτά εν ολίγοις τα νέα μας... Είμαι στην δουλειά, και προσπαθώ να προσαρμοστώ...

Ελπίζω να τα λέμε πιο συχνά τώρα που χειμωνιάζει...

Φιλιά σε όλες και... εμφανιστείτε!!!!!

Χριστίνα σε ευχαριστώ!

Αχ και εμεις μια απο τα ίδια καθε μέρα απο το πρωί στον κήπο με χώματα και νερά, και μετα αρχίζουν τα δύσκολα βγαζει καρότσια, ποδήλατα και ότι άλλο μεταφορικο μέσο βρεί και απαιτεί βόλτα, πριν την εγκυμοσύνη έκοβα χιλιόμετρα, τωρα προσπαθώ να τα περιορίσω αλλά...ας είναι καλά η μαμά μου, θα αγιάσει η γυναίκα:wink: Τί θα κάνουμε το χειμώνα;πως θα τα περιορίσουμε; πρέπει να βρούμε δημιουργηκά παιχνίδια που να τους αρέσουν, ξέρω εγώ τί να πώ; κουράγιο σε όλες μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλό μήνα έστω και καθυστερημένα..

Να ζήσουν τα καινούργια μωράκια και να τα χαίρονται οι μανούλες τους.. Τα καινούργια εμβρυάκια να τρώνε όλο τους το φαγητό για να μεγαλώσουν και να γίνουν γερά παιδιά και όσες μανούλες επιθυμούν ακόμη ένα παιδάκι εύχομαι να το αποκτήσουν το συντομότερο!

Εμείς είμαστε πολύ καλά.. Είμαστε ακόμη στο χωριό.. την επόμενη Κυριακή θα μαζευτούμε κι εμείς στη βάση μας για να ετοιμαστούμε για τη βάφτιση, να μπούμε στο πρόγραμμα του χειμώνα και να συνηθίσουμε κι εμείς σιγά σιγά στην κλεισούρα..

Καλό το χωριό δεν λέω αλλά μου έχουν λείψει οι φίλοι μου.. το μωρό μου δεν το αλλάζω με τίποτε εννοείται απλά κάποιες στιγμές μου λείπουν και οι μεγαλίστικες κουβέντες..

Το αγοράκι μου στις 16 του μήνα κλείνει αισίως τους 6 μήνες.. Έχουμε ξεκινήσει φρουτόκρεμα.. αυτή τη στιγμή τρώμε μήλο, αχλάδι και μπανάνα και αύριο θα βάλουμε και το ροδάκινο.. Έχει φτάσει αισίως τα 8 κιλά και στη γιατρό θα πάμε με το που θα γυρίσουμε για να κάνουμε ακόμη ένα εμβόλιο..

Συνεχίζουμε ακάθεκτοι τα μπάνια μιας και το καλοκαίρι δεν μας έχει εγκαταλείψει ακόμη. Η θάλασσα του κάνει πολύ καλό και το μικρούλι μου έχει πάρει και ένα χρυσαφένιο χρώμα.. Είναι γελαστούλης και έχει κάψει καρδιές..

Σας φιλώ και σας σκέφτομαι όλες!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

ZZ123073-Goodmorning.gif

Καλέ πού εξαφανιστήκατε όλες; Αχ τα μωράκια μας δεν σας αφήνουν μάλλον να πάρετε ανάσα....

Όλα καλά;

Καστεράκι μου να προσέχεις πολύ....

Αντε πείτε κανένα νέο...

Φιλιά σε όλες!!!!!


RShEp3.png?t=1&Dcm8pJdZ

dDYSp2.png

ticker.php?pic=39ofzf3j8t1wythf

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσακια μου!!! να πω καλο χειμωνα???? θα το τολμησω για να μπαινουμε σιγα σιγα στο κλιμα....

καθομαι αγκαλια με το μικρουλι μου που ειναι και πολυ αγκαλιτσας!!! και προσπαθω να βρω τις ισοροπιες μου να κανω ενα προγραμμα κατι... πριν μου στριψει για τα καλα!! σε γενικες γραμμες δεν ειμαι πολυ καλα.. γενικα ειμαι πολυ πιεσμενη και αισθανομαι οτι δεν εχω βοηθεια απο πουθενα, δεν ξερω καν αν την θελω το μονο σιγουρο ειναι πως ζω μια κατασταση η οποια με πνιγει..

ο μικρος οπως ειναι φυσικο μου τρωει παρα πολυ χρονο δεν προλαβαινω να φαω, να κοιμηθω να κανω ενα μπανιο σαν ανθρωπος ολα να κανω γρηγορα γιατι ο μικρουλης θελει να φαει καθε 5-10 λεπτα η θα θελει αγκαλια για να κοιμηθει αρχισαν και κολικοι μας και κοβω χιλιομετρα ολο το 24ωρο και φυσικα δεν θα με πειραζαν ολα αυτα αν δεν υπηρχε και αλλο ενα παιδακι που προσαπθει να μου αποσπασει την προσοχη η καημενουλα, εμαθε να κανει τουμπες μονη της και να πηδαει μετα δυο ποδαρακια για να ασχοληθω μαζι της!!! ζηλευει αλλα οχι να το χτυπησει και τετοια θελει να τον παρει αγκαλια, να το χαιδεψει και οτι κανει να την βλεπει ο μπεμπης, χωρευει η Δημητρα κοιτα μπεμπη!!!! τρωει η Δημητρα κοιτα μπεμπη.. ολο το απογευμα αυτο ακουμε!!!! η πεταλουδιτσα μου μεγαλωνει και γω νιωθω οτι χανω στιγμες της!!! και εχω τυψεις!!

απο τις 5/10 θα την εχω και τα πρωινα δεν θα παει παιδικο γιατι τελος τα λεφτα μας!! και τοτε θα ξεκινησουν τα δυσκολα τι θα κανω που ομικρος ειναι καρφιτσα και η Δημητρα φωναζει 500 φορες τη μερα μαμα για να παιξω μαζι της.. μαλιστα τελευταια οταν μιλαω φωναζει γιατι νομιζει οτι δεν την ακουμε και για να τις δωσουμε σημασια σιγουρα

ο συζυγος θα ελεγα οτι ειναι στο κοσμο του εγω του μιλαω για ενα πελαγος που εχω μπροστα μου και αυτος μου λεει σιγα τη λιμνουλα!! ναι μεν εχει αναλαβει την Δημητρα αλλα παντα μου διχνει οτι θελει να ξεφυγει το απογευμα ασ πουμε κανονησε με τους φιλους του.. αχ ειναι τοσο μπερδεμενα ολα στο μυαλο μου που δεν εχω ιδεα πως θα τα βαλω σε ταξη...


lJiup3.png

M1otp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, Καλή εβδομάδα!!!!

Τί κάνετε;

Μπαμπιτσάκι μου σε καταλαβαίνω πάρα πολύ... Αχ εμείς οι γυναίκες τα τραβάμε όλα... Δεν μπορείς να κάνεις κάτι, εκτός από το να ηρεμήσεις και να βάλεις ένα πρόγραμμα... Πώς; Σιγά-σιγά... Μην πανικοβάλεσαι... Το ξέρω ότι η μικρή σου είναι πολύ μικρή και αυτή και θέλει την προσοχή σου, και πρέπει να προσέχεις και το μικρό... Καμιά μαμά, πεθερά δεν παίζει, έστω για λίγο... Να την πάρουνε να την πάνε καμιά βόλτα... Έτσι και το παιδί να χαρεί και εσύ να μείνεις λιγάκι μόνη... Ο άντρας σου όταν γυρνάει από την δουλεία δεν ασχολείται λιγάκι με το μικρούλη και εσύ να ασχοληθείς με την ζουζούνα σου; Καμιά φίλη σου, ξαδέλφη σου κάτι; καμιά βοήθεια, έστω και λίγο... Ζήτα χωρίς δισταγμό βοήθεια από όπου μπορείς... Διαφορετικά θα πνιγείς... Αν θέλεις στείλε μου με πμ το τηλεφωνό σου να σε πάρω να τα πούμε...

Φιλιά πολλά και μην στεναχωριέσαι θα βρείς μια λύση...


RShEp3.png?t=1&Dcm8pJdZ

dDYSp2.png

ticker.php?pic=39ofzf3j8t1wythf

Link to comment
Share on other sites

Να' μαι κι εγώ..

Επιτέλους μαζευτήκαμε σπίτι μας οπότε ας πω σε όλες σας καλό φθινόπωρο!

Γυρίσαμε χθες το μεσημέρι αλλά επειδή έλειπα 3 ολόκληρους μήνες και ο άντρας μου όλο αυτό το χρονικό διάστημα ήταν μόνος του καταλαβαίνετε πως βρήκα το σπίτι.. Οπότε πλακώθηκα χθες και σήμερα στις δουλειές και την Τετάρτη περιμένω και την κοπέλα για να κάνουμε μια σούπερ γενική αλλά δεν με πειράζει καθόλου.. Αισθάνομαι τόσο όμορφα που γύρισα σπίτι μου..

Σιγά σιγά θα ετοιμαστούμε για τη βάφτισή μας και πρέπει να προσαρμοστούμε και στο χειμερινό πρόγραμμα μιας και 4 Νοέμβρη πάω για δουλειά.. Ναι, ναι.. πέρασε ο καιρός τόσο γρήγορα.. τώρα κάποια στιγμή πρέπει να πάω στη δουλειά για να κανονίσουμε τι ωράριο θα δουλεύω μιας και το να ξαναγυρίσω 11-7 (το παλιό ωράριο) το αποκλείω.. Ο μικρός 8 η ώρα κάνει μπάνιο και 8.30 κοιμάται οπότε αν γυρίσω στο παλιό δεν θα τον βλέπω καθόλου όλη μέρα.. Εγώ θα προτείνω να πηγαίνω 10-6 για να τον θηλάζω το πρωί πριν φύγω αλλά και για να προλαβαίνω έστω και μια ωρίτσα να είμαι μαζί του το βράδυ..

Μπαμπιτσάκι μου γλυκό πάρτυ κάνουν οι ορμόνες σου.. Λογικό είναι γλυκιά μου να τα βλέπεις βουνό όλα τώρα μιας και η Δημητρούλα στην ουσία μωρό είναι ακόμη και φυσικό να θέλει να σου τραβάει την προσοχή για να ασχολείσαι μαζί της.. Εγώ θα πρότεινα να "απαιτήσεις" από τον σύζυγο κάποια ώρα το απόγευμα να ασχολείται με τη Δήμητρα για να μπορείς κι εσύ να χαλαρώνεις λιγάκι..

Συμφωνώ με αυτό που σου είπε η Christm.. Ζήτα βοήθεια από όπου μπορείς.. δεν είναι κακό.. Τα παιδάκια σου χρειάζονται μια ήρεμη, χαλαρή και ξεκούραστη μανούλα.. Μακάρι να ήμουν κοντά σου για να σε βοηθούσα..

Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα παιδάκια σας ακόμη καλύτερα!

Σας φιλούμε γλυκά.. τώρα ελπίζω να μας βλέπετε περισσότερο!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου γλυκά!

Πήγαμε χθες στην παιδίατρο.. Ο μικρός μεγάλωσε πολύ.. Είναι 8.380 και 72 πόντους ύψος και αυτό μόνο με το γάλα της μανούλας και λίγο φρούτο.. Σήμερα θα ξεκινήσουμε το βιολογικό γιαουρτάκι το απόγευμα και σε καμιά δεκαριά μέρες χορτόσουπα.. Έκανε και 2 εμβόλια το μικρό μου και δεν έκλαψε σχεδόν καθόλου.. Πυρετό δεν μου έκανε και μου είναι μέσα στην τρελλή χαρά.. πολύ γελαστό και καλόβολο μωράκι.. όλοι έχουν να το λένε αυτό!

Ελπίζω να είστε όλες καλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου!!! να πω καλο χειμωνα???? θα το τολμησω για να μπαινουμε σιγα σιγα στο κλιμα....

καθομαι αγκαλια με το μικρουλι μου που ειναι και πολυ αγκαλιτσας!!! και προσπαθω να βρω τις ισοροπιες μου να κανω ενα προγραμμα κατι... πριν μου στριψει για τα καλα!! σε γενικες γραμμες δεν ειμαι πολυ καλα.. γενικα ειμαι πολυ πιεσμενη και αισθανομαι οτι

το μονο σιγουρο ειναι πως ζω μια κατασταση η οποια με πνιγει..

ο μικρος οπως ειναι φυσικο μου τρωει παρα πολυ χρονο δεν προλαβαινω να φαω, να κοιμηθω να κανω ενα μπανιο σαν ανθρωπος ολα να κανω γρηγορα γιατι ο μικρουλης θελει να φαει καθε 5-10 λεπτα η θα θελει αγκαλια για να κοιμηθει αρχισαν και κολικοι μας και κοβω χιλιομετρα ολο το 24ωρο και φυσικα δεν θα με πειραζαν ολα αυτα αν δεν υπηρχε και αλλο ενα παιδακι που προσαπθει να μου αποσπασει την προσοχη η καημενουλα, εμαθε να κανει τουμπες μονη της και να πηδαει μετα δυο ποδαρακια για να ασχοληθω μαζι της!!! ζηλευει αλλα οχι να το χτυπησει και τετοια θελει να τον παρει αγκαλια, να το χαιδεψει και οτι κανει να την βλεπει ο μπεμπης, χωρευει η Δημητρα κοιτα μπεμπη!!!! τρωει η Δημητρα κοιτα μπεμπη.. ολο το απογευμα αυτο ακουμε!!!! η πεταλουδιτσα μου μεγαλωνει και γω νιωθω οτι χανω στιγμες της!!! και εχω τυψεις!!

απο τις 5/10 θα την εχω και τα πρωινα δεν θα παει παιδικο γιατι τελος τα λεφτα μας!! και τοτε θα ξεκινησουν τα δυσκολα τι θα κανω που ομικρος ειναι καρφιτσα και η Δημητρα φωναζει 500 φορες τη μερα μαμα για να παιξω μαζι της.. μαλιστα τελευταια οταν μιλαω φωναζει γιατι νομιζει οτι δεν την ακουμε και για να τις δωσουμε σημασια σιγουρα

ο συζυγος θα ελεγα οτι ειναι στο κοσμο του εγω του μιλαω για ενα πελαγος που εχω μπροστα μου και αυτος μου λεει σιγα τη λιμνουλα!! ναι μεν εχει αναλαβει την Δημητρα αλλα παντα μου διχνει οτι θελει να ξεφυγει το απογευμα ασ πουμε κανονησε με τους φιλους του.. αχ ειναι τοσο μπερδεμενα ολα στο μυαλο μου που δεν εχω ιδεα πως θα τα βαλω σε ταξη...

Αχ μπαμπιτσάκι μου τερλό πάρτι οι ορμόνες, πάρτι κάνουν, περνάει όμως αυτή η φάση και τα βλέπεις όλα αλλιώς...θυμάμαι και τα δικά μου και λέω πως ίσως τα μεγαλοποιούσα λιγάκι.Σιγουρα με δύο μωρα και μάλιστα και το πρώτο κι αυτό μικρούλι, τα πράγματα είναι πιο δύσκολα.

Θέλει υπομονή και χιούμος για να μην τρελλαθείς.

δεν εχω βοηθεια απο πουθενα, δεν ξερω καν αν την θελω

Και εγώ νομίζω πως μόνη μου θα ήμουν πιο ήρεμη, με τσιτώτουν περισσότερο οι γυρω μου που ο καθένας λέει και κάνει ότι θέλει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...