Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Τεχνητή εμμηνόπαυση 2!!!!!


Recommended Posts

δομνινακι μου καλη αρχη στη δουλεια και να σου ζησει και το παληκαρι σου με το ανομα!!!

κοριτσακια μου υπολοιπα τι κανετε??? εγω δεν προλαβαινω... απλα και να ειχα χρονο δηλαδη δεν εχω χερια, ποτε δεν ειναι αδεια αφηνω μπεμπη περνω δημητρα απαραιτήτος!!! ειμαστε σπιτι ολη μερα, δεν την στελνουμε παιδικο για οικονομικους κυριως λογους οποτε μπορειτε να καταλαβαιτε λιγο τι γινετε!! αυτα!!! φιλια σε ολες


lJiup3.png

M1otp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Εδώ είμαι κι εγώ.. Είμαστε καλά, δόξα το Θεό.. Ο μικρός μου έβγαλε κάτω το πρώτο του δοντάκι και ετοιμάζεται να βγει και δεύτερο το ακριβώς δίπλα.. ευτυχώς χωρίς γκρίνια, πυρετό και διάρροια.. Το έχει βρει παιχνίδι όμως και δαγκώνει οτιδήποτε και οποιονδήποτε πέσει στα χέρια του..

Σήμερα για πρώτη φορά θα φάει κοτόπουλο και αποφάσισα μαζί με το καρότο, την πατάτα και τα φασολάκια να του βάλω και λίγο κουνουπίδι.. Για να δούμε πως θα το πάρει.

Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μωρά σας ακόμη καλύτερα..

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σας και από μένα. Χάθηκα λίγο γιατι έχω μπλέξει με κατι αλλεργΐες τις μικρής και "έχω μεταφερθει" σε άλλο θέμα του παρεντς που μου πηρε κατι βδομάδες να το διαβάσω...

Κατα τα άλλα καλά είμαστε, μεγαλώνουμε και ομορφαίνουμε :)

Χρωστάω χρόνια πολλά σε Δημητρούλα και Ταξιάρχη! Μαμάδες να τα χαίρεστε τα μικρά σας.

Καστεράκι πως τα πας με την εγκυμοσύνη? κοντεύει η β επιπέδου ε, αντε όλα καλά να πάνε. Χριστινάκι εσείς πως τα πάτε, τι κάνει ο μικρούλης σου? Λαράκι μου ελπίζω όλα καλα. κρισάκι φαντάζομαι τρέχεις και δεν φτάνεις, μάνα με τους τρεις σου γιους και με την μια σου κόρη.. χεχε. Μόμεντς το λέει ο ερωτάς σου? :)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα. Χάθηκα λίγο γιατι έχω μπλέξει με κατι αλλεργΐες τις μικρής και "έχω μεταφερθει" σε άλλο θέμα του παρεντς που μου πηρε κατι βδομάδες να το διαβάσω...

Κατα τα άλλα καλά είμαστε, μεγαλώνουμε και ομορφαίνουμε :)

Χρωστάω χρόνια πολλά σε Δημητρούλα και Ταξιάρχη! Μαμάδες να τα χαίρεστε τα μικρά σας.

Καστεράκι πως τα πας με την εγκυμοσύνη? κοντεύει η β επιπέδου ε, αντε όλα καλά να πάνε. Χριστινάκι εσείς πως τα πάτε, τι κάνει ο μικρούλης σου? Λαράκι μου ελπίζω όλα καλα. κρισάκι φαντάζομαι τρέχεις και δεν φτάνεις, μάνα με τους τρεις σου γιους και με την μια σου κόρη.. χεχε. Μόμεντς το λέει ο ερωτάς σου? :)

O έρωτας μεγαλώνει και φουντώνει laylaki μου! Τώρα μπουσουλαμε και όλη μέρα είμαστε σε εγρήγορση!:D

Τι αλλεργίες καλέ το κοριτσάκι μας; Δύσκολο το θέμα ...το λέω εκ πείρας γιατί έχω συλλογή από αλλεργίες...:rolleyes:


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Τι αλλεργίες καλέ το κοριτσάκι μας; Δύσκολο το θέμα ...το λέω εκ πείρας γιατί έχω συλλογή από αλλεργίες...:rolleyes:

Μομεντς μου είναι μια αλλεργια σε πρωτείνη του αγελαδινου γαλακτός που παρουσιαζεται σε πολυ μικρη ηλικία και στο μεγαλύτερο ποσοστο ξεπερνιέται μεχρι τα 2 χρονια, αλλα μπορει να μείνει και για πάντα. Το κακό είναι ότι το θέμα δεν τελειώνει εκεί αφού τελικά παρουσιάζονται ευαισθησίες και σε άλλες τροφές. Εγώ κάνω αποχή από γαλακτοκομικά εδώ και 2 μήνες αφου την θηλάζω, αλλά βελτίωση δεν ειδα ( στα κακά της που είναι υδαρή με βλέννες και ενιοτε αιματάκι). Και απ΄ότι κατάλαβα και απο το άλλο φόρουμ πολλες μαμάδες το είχαν αυτο και τελικά τα μωράκια φαίνεται οτι έχουν γενικα ευαισθησία στο εντεράκι και τελικά τα πειράζουν και άλλα τρόφιμα, όπως σογια, σιτηρα, ψαρι, αυγο κλπ... Καποιοι λένε ότι ίσως και η μητερα να μην κάνει σωστή πεψη και να εχει γενικα πεπτικα προβλήματα που να ευθύνονται (λόγω ότι το μωρο παιρνει βακτήρια απο την μαμα στην γέννα και στον θηλασμό). Γι ' αυτό σας είχα ρωτήσει κάποια στιγμή πριν καιρό για την κατιντίαση (και την συνδεςη με την ενδομητρίωςη) Σκέφτηκα μέχρι και να κόψω τον θηλασμό αλλά η γιατρος μου είπε δεν χρειάζεται και ότι μπορεί να είναι χειρότερα με το αντιαλλεργικο γάλα... Τι να πω, έχω προβληματιστει πολυ. Εσυ τι αλλεργίες έχεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μομεντς μου είναι μια αλλεργια σε πρωτείνη του αγελαδινου γαλακτός που παρουσιαζεται σε πολυ μικρη ηλικία και στο μεγαλύτερο ποσοστο ξεπερνιέται μεχρι τα 2 χρονια, αλλα μπορει να μείνει και για πάντα. Το κακό είναι ότι το θέμα δεν τελειώνει εκεί αφού τελικά παρουσιάζονται ευαισθησίες και σε άλλες τροφές. Εγώ κάνω αποχή από γαλακτοκομικά εδώ και 2 μήνες αφου την θηλάζω, αλλά βελτίωση δεν ειδα ( στα κακά της που είναι υδαρή με βλέννες και ενιοτε αιματάκι). Και απ΄ότι κατάλαβα και απο το άλλο φόρουμ πολλες μαμάδες το είχαν αυτο και τελικά τα μωράκια φαίνεται οτι έχουν γενικα ευαισθησία στο εντεράκι και τελικά τα πειράζουν και άλλα τρόφιμα, όπως σογια, σιτηρα, ψαρι, αυγο κλπ... Καποιοι λένε ότι ίσως και η μητερα να μην κάνει σωστή πεψη και να εχει γενικα πεπτικα προβλήματα που να ευθύνονται (λόγω ότι το μωρο παιρνει βακτήρια απο την μαμα στην γέννα και στον θηλασμό). Γι ' αυτό σας είχα ρωτήσει κάποια στιγμή πριν καιρό για την κατιντίαση (και την συνδεςη με την ενδομητρίωςη) Σκέφτηκα μέχρι και να κόψω τον θηλασμό αλλά η γιατρος μου είπε δεν χρειάζεται και ότι μπορεί να είναι χειρότερα με το αντιαλλεργικο γάλα... Τι να πω, έχω προβληματιστει πολυ. Εσυ τι αλλεργίες έχεις;

Laylaki μου και μια φίλη μου που γνώρισα από δω είχε θεματάκια με αλλεργίες η μικρούλα της..και ξέρω πως το έψαξε πολύ το θεματάκι...Αν χρειαστείς βοήθεια να την ρωτήσεις γιατί έγινε έιδική νομίζω επί του θέματος.

Ο θηλασμος αντιθέτως βοηθάει σε τέτοιες περιπτώσεις και ενδύκνειται για μικράκια με αλλεργίες οπότε νομίζω καλά κάνεις και συνεχίζεις μανούλα μου καλή!

Εγώ έχω αλλεργίες διάφορες...σοκολάτα, φράουλες και ακτινίδια, κάποια μπαχαρικά κλπ...Ασε ατελείωτη η λίστα γιατί κάποια εμφανίζονται από κει που δεν το περιμένω...

Αν χρειαστείς βοήθεια να σου στείλω το ονοματάκι της κοπέλας μου λες...


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Laylaki μου και μια φίλη μου που γνώρισα από δω είχε θεματάκια με αλλεργίες η μικρούλα της..και ξέρω πως το έψαξε πολύ το θεματάκι...Αν χρειαστείς βοήθεια να την ρωτήσεις γιατί έγινε έιδική νομίζω επί του θέματος.

Ο θηλασμος αντιθέτως βοηθάει σε τέτοιες περιπτώσεις και ενδύκνειται για μικράκια με αλλεργίες οπότε νομίζω καλά κάνεις και συνεχίζεις μανούλα μου καλή!

Εγώ έχω αλλεργίες διάφορες...σοκολάτα, φράουλες και ακτινίδια, κάποια μπαχαρικά κλπ...Ασε ατελείωτη η λίστα γιατί κάποια εμφανίζονται από κει που δεν το περιμένω...

Αν χρειαστείς βοήθεια να σου στείλω το ονοματάκι της κοπέλας μου λες...

Moments μου παντως εγώ θα άντεχα χωρίς φράουλες και ακτινίδια.. Και η σοκολάτα μια συνήθεια είναι :)

αλλά τα γαλακτοκομικά είναι κρυμμένα παντού ακόμα και στο ψωμί, άσε που τώρα μου βγάζει ευαισθησίες και σε άλλα βασικά τρόφιμα.. Αν θες στείλε μου το όνομα της κοπέλας. Έγραφε στο θέμα για τις αλλεργίες? το έχω διαβάσει όλο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Τί κάνετε, καλέ χαθήκαμε όλες....

Είστε καλά; Τα μωράκια σας;

Εμείς καλά είμαστε Δόξα τον Θεό, ο μικρός μεγαλώνει, ζωηρεύει, αλλά είναι γλύκας... Κάθε μέρα που περνάει κάνει και κάτι καινούργιο και μας τρελένει... Στολίσαμε φυσικά και κάποιο περίεργο τρόπο δεν πειράζει τίποτα... Το χαίρετε το δέντρο αλλά δεν το πειράζει, μια χαρά... Εγώ στην δουλειά κλασικά, γκρίνια, κούραση και όλα καλά...

Λοιπόν, σας εύχομαι καλές γιορτές με υγεία, να χαίρεστε τις οικογένειες σας και πολλά-πολλά φιλιά στα ζουζούνια σας!!!!

Μην χανόμαστε!!!!


RShEp3.png?t=1&Dcm8pJdZ

dDYSp2.png

ticker.php?pic=39ofzf3j8t1wythf

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε κορίτσια, κρίμα είναι.. βέβαια όλες τρέχουμε με τα μωρά και τις δουλειές μας αλλά 5 λεπτά ελεύθερα νομίζω ότι μπορούμε να ξεκλέβουμε.. έτσι για το γαμώτο..

Κι εμείς είμαστε καλά.. Έχουμε βγάλει τα 2 κάτω δοντάκια, καθόμαστε στον πωπό μας και παίζουμε και είμαστε πολύ γελαστούληδες.. με τον βραδινό τον ύπνο έχουμε ένα θεματάκι διότι ξυπνάμε αρκετές φορές το βράδυ για μαμ, αγκαλίτσα, συζήτηση με τη μανούλα και η μανούλα κοντεύει να γίνει ράκος.. αλλά χαλάλι του..

Εγώ είμαι λίγο κρυωμένη αλλά ευτυχώς το μωράκι μου είναι μια χαρούλα!

Φιλάκια πολλά σε όλες σας!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και μεις! Και μεις στολίσαμε!:D Είναι τα πρώτα μου Χριστούγεννα με το μικρό μου και χαίρομαι την κάθε στιγμή!!!:D

Τα ίδια με σένα christm μου...βλέπουμε το δεντράκι και δεν αγγίζουμε! Οπότε μια χαρά! Εκεί που νόμιζα πως μια μέρα θα αντέξει και θα γκρεμοτσακιστεί το δεντράκι εντούτοις μια χαρά κρατεί!:D

Δομνινάκι μου ελπίζω νσ στρώσει ο βραδινός σας ύπνος...Φάση είναι θα περάσει! Γιατί πεινά όμως; Ισως να τρώγατε περισσότερο το βραδάκι για να αντέχει καλύτερα; Περαστικά με το κρυωματάκι σου!!!

Το μομεντάκι βγάζει δοντάκια και είμαστε λίγο κάπως...κάναμε και πυρετό...Ελπίζω να είναι καλά το βράδυ ...του έδωσα σιροπάκι για τον πυρετό και αγχώνομαι να είναι καλά...ουφ...Ξέρω φάση είναι αλλά και πάλι...

Φιλιά σε όλες! Καλό βράδυ!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μας κοριτσάκια και μπεμπάκια..

Κι εμείς βγάζουμε δοντάκια και έχουμε λίγη γκρίνα παραπάνω αλλά με τα νάζια που μου κάνει είναι ακαταμάχητος και δεν μπορώ να του κρατήσω μούτρα! Τώρα το έχει βρει παιχνίδι και κάνει διάφορες γκριμάτσες με τα δοντάκια του και σκάμε στα γέλια!

Χθες έκανε και πρώτη φορά κούνια και το καταευχαριστήθηκε το μικρό μου κουρκουμπίνι! Και για μας είναι τα πρώτα Χριστούγεννα που έχω το αγοράκι μου στην αγκαλιά μου αλλά δεν στολίσαμε και ούτε πρόκειται.. Βλέπετε ούτε σε μένα ούτε στο σύζυγο αρέσουν τα Χριστούγεννα και έτσι δεν στολίζαμε γενικότερα. Το μωρό είναι πολύ μικρό για να καταλάβει και έτσι το στόλισμα αναβάλλεται για του χρόνου. Έκανα πάντως υποχώρηση και στρώσαμε χαλιά για να μπορεί το μωράκι μου να κάθεται κάτω και να παίζει!

Σας φιλάμε γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε? ετοιμάζεστε για τις γιορτές? που θα τις περάσετε?

Εμείς να δούμε τι θα φάμε τώρα με τις αλλεργίες.. :(

Αχ.. Ήθελα να πω τον πόνο μου κάπου.

Καλά να περάσετε με τα μπεμπάκια σας, ειδικά τα πρωτοχριστούγεννα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα..

Αχ βρε δομνινάκι μου ...νόμιζα πως θα αλλάζατε φέτος γνώμη καθ α στολίζατε ...Δεν πειράζει του χρόνου που θα καταλαβαίνει και το μικράκι...

Εμείς και χαλιά βάλαμε και στολίσαμε και το χαιρόμαστε...Είναι τα πρώτα μου Χριστούγεννα με το μικρό μου μπούλουκο και είμαι πολύ χαρουμενη..Μακάρι να μαστε καλά και με υγεία...τίποτα άλλο...

Λειλάκι έχουμε κανένα νεότερο από το αλλεργιομέτωπο;

Christm μου τι ωραία που μας φτιάχνεις τη διάθεση με τις εικονίτσες σου!!! Τι κάνει ο μικρός μας;

Φιλιά σε όλες...


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...