Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Τεχνητή εμμηνόπαυση 2!!!!!


Recommended Posts

να 'μαι κι εγώ. Χαθηκαμε όλες κορίτσια, μαλλον μας τρέχουν τα ζουζούνια μας.

Χριστίνα να χαίρεσαι το γιόκα σου, πολύχρονος και γερός και ευτυχισμένος να είναι παντα. Μην αγχωνεσαι για την ομιλία, τα αγόρια αργούν λιγακι παραπάνω, ούτε ο δικός μου μιλάει, μονάχα τώρα τελευταια έχει αρχίσει να λέει διάφορα που μαλλον μόνο εγώ και η μαμα μου καταλαβαίνουμε, χιχιχι

μπαμπιτσάκι μου έχει μείνει ούτε μήνας για να εφοδιαστώ με δύναμη, έφτασε η ώρα μου να γεννησω και έχω τόση αγωνια πιο πολύ από ότι στο πρώτο, παρακαλαω μόνο να βγει γερός. Ξέρω στο σπίτι θα επικρατεί καθημερινα ενας πανικός αλλα που θα παει θα μεγαλώσου και εμεις θα νοσταλγούμε εκείνες τις στιγμές.

Λαιλα ποσο είναι το δικό σου ζουζούνι και ξεκινήσάτε τις στέρεες τροφές;

Δομνίνα πόσο μεγαλωσε ο μικρούλης σου, πόσο γρήγορα περναει ο καιρός..

Φιλια πολλα σε όλες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να ζήσεις Γιαννάκη και χρόνια πολλάάάάά!!!:D Δύο χρονών κιόλας; Αχ πώς περνάει ο καιρός! Αντε με το καλό να σας τρελάνει με κουβεντούλες πολύ πολύ σύντομα christm μου:D

Μπαμπιτσιάκι μου πω πω! Ζόρικη φάση ε; Υπομονή κοριτσάκι μου...Ασχετο, αλλά ωραίος μήνας ο Μάης για βάφτιση!:D

Καστεράκι μου άντε πλησιάζεις ε; Με το καλό κοριτσάκι μου!

Δομνινάκι μου εμείς εδώ δεν έχουμε την επιλογή για δημόσιο...γιατί στο δημόσιο παίρνουνε από τεσσάρων...Μετά από πολύ ψάξιμο επιλέξαμε ένα ιδιωτικό..στο οποίο θα πάμε όταν κλείσει δύο...Γενάρη δηλάδη΄...

Κατα τ'αλλα εμείς όλα καλά...Μεγαλώνουμε...μαζί και η περιέργεια μας για το γύρω κόσμο...όλη μέρα γυρνάει μέσα στο σπίτι και ειναι απίστευτο ππου κάνει κάτι καινούριο καθημερινά...

Αχ άρχισα να νυστάω...ΠΑΛΙ! χαχαχαχα

Καλο΄βράδυ σε όόόλες και σε όλα τα μπεμπάκια!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα να έχουμε κοριτσάκια μου γλυκά.

Εμείς είμαστε πολύ καλά και περάσαμε ένα όμορφο και ήσυχο Σαββατοκύριακο.. Στη γιατρό δεν πήγαμε τελικά γιατί ήταν άρρωστη με γαστρεντερίτιδα και αφού δεν επειγόμαστε το αφήσαμε για αργότερα..

Το Σάββατο έκανα μανικιούρ - πεντικιούρ και πολύ το ευχαριστήθηκα μιας και το είχα πραγματικά ανάγκη αλλά στενοχωρήθηκα λίγο γιατί δεν πρόλαβε να στεγνώσει καλά το χρώμα και δυο νυχάκια ψιλοχαλάσανε.. Μετά πήγα Σούπερ - Μάρκετ, γύρισα σπίτι, έφτιαξα ένα υπέροχο ριζότο για μεσημεριανό και δεν πήγαμε πουθενά ..

Χθες ήρθε μια φίλη μου με τον άντρα της και το μωρό τους που έχουν ακριβώς 40 μέρες διαφορά με το δικό μου για φαγητό.. Έπρεπε να τα βλέπατε τι χαρά κάνανε μεταξύ τους.. Έφτιαξα ένα πολύ νόστιμο μοσχαράκι με μαυροδάφνη στην κατσαρόλα, ένα κέηκ σοκολάτας και ένα σουφλέ με μακαρόνια.. Φύγανε στις 6 και μετά ήρθε η γειτόνισσα με τα παιδάκια της και κάτσανε μέχρι τις 8.. Μετά μπάνιο, μαμ και νάνι..

Χθες του δοκίμασα πρώτη φορά αυγό.. Χάλασα 3 αυγά μέχρι να καταφέρω να του δώσω λιγάκι γιατί το πρώτο μου έγινε στόκος, το δεύτερο ωμό και το τρίτο είπα θα του δώσω όπως κι αν βγει.. Το έφαγε.. και γλυφόταν το τερατάκι μου.. Συνέχεια μαμ λέει.. Μεγαλώνει και πεινάει το μωρό μου..

Καστεράκι μου έφτασε η ώρα να κρατήσεις το δεύτερο μωράκι σου αγκαλίτσα.. Τι καλά.. Θέλω κι εγώ βρε κορίτσια κι άλλο αλλά για μας είναι τόσο δύσκολο.. Βέβαια δεν ξέρεις ποτέ τι σχέδια έχει ο Θεός κι έτσι δεν σταματάω να ελπίζω!

Μπαμπιτσάκι μου αφού έχεις τη δυνατότητα του ιδιωτικού μην το σκέφτεσαι καθόλου! Εγώ σήμερα θα πάω να δω έναν πολύ καλό παιδικό σταθμό.. Το οικονομικό λίγο σκέφτομαι αλλά με λίγο ζόρι σίγουρα θα τα καταφέρουμε.. Από το να είναι με την πεθερά μου ο μικρός 1000 φορές να ζοριστούμε λίγο παραπάνω.

Φιλάκια σε όλες σας!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα να έχουμε κοριτσάκια μου γλυκά.

Εμείς είμαστε πολύ καλά και περάσαμε ένα όμορφο και ήσυχο Σαββατοκύριακο.. Στη γιατρό δεν πήγαμε τελικά γιατί ήταν άρρωστη με γαστρεντερίτιδα και αφού δεν επειγόμαστε το αφήσαμε για αργότερα..

Το Σάββατο έκανα μανικιούρ - πεντικιούρ και πολύ το ευχαριστήθηκα μιας και το είχα πραγματικά ανάγκη αλλά στενοχωρήθηκα λίγο γιατί δεν πρόλαβε να στεγνώσει καλά το χρώμα και δυο νυχάκια ψιλοχαλάσανε.. Μετά πήγα Σούπερ - Μάρκετ, γύρισα σπίτι, έφτιαξα ένα υπέροχο ριζότο για μεσημεριανό και δεν πήγαμε πουθενά ..

Χθες ήρθε μια φίλη μου με τον άντρα της και το μωρό τους που έχουν ακριβώς 40 μέρες διαφορά με το δικό μου για φαγητό.. Έπρεπε να τα βλέπατε τι χαρά κάνανε μεταξύ τους.. Έφτιαξα ένα πολύ νόστιμο μοσχαράκι με μαυροδάφνη στην κατσαρόλα, ένα κέηκ σοκολάτας και ένα σουφλέ με μακαρόνια.. Φύγανε στις 6 και μετά ήρθε η γειτόνισσα με τα παιδάκια της και κάτσανε μέχρι τις 8.. Μετά μπάνιο, μαμ και νάνι..

Χθες του δοκίμασα πρώτη φορά αυγό.. Χάλασα 3 αυγά μέχρι να καταφέρω να του δώσω λιγάκι γιατί το πρώτο μου έγινε στόκος, το δεύτερο ωμό και το τρίτο είπα θα του δώσω όπως κι αν βγει.. Το έφαγε.. και γλυφόταν το τερατάκι μου.. Συνέχεια μαμ λέει.. Μεγαλώνει και πεινάει το μωρό μου..

Καστεράκι μου έφτασε η ώρα να κρατήσεις το δεύτερο μωράκι σου αγκαλίτσα.. Τι καλά.. Θέλω κι εγώ βρε κορίτσια κι άλλο αλλά για μας είναι τόσο δύσκολο.. Βέβαια δεν ξέρεις ποτέ τι σχέδια έχει ο Θεός κι έτσι δεν σταματάω να ελπίζω!

Μπαμπιτσάκι μου αφού έχεις τη δυνατότητα του ιδιωτικού μην το σκέφτεσαι καθόλου! Εγώ σήμερα θα πάω να δω έναν πολύ καλό παιδικό σταθμό.. Το οικονομικό λίγο σκέφτομαι αλλά με λίγο ζόρι σίγουρα θα τα καταφέρουμε.. Από το να είναι με την πεθερά μου ο μικρός 1000 φορές να ζοριστούμε λίγο παραπάνω.

Φιλάκια σε όλες σας!

Καλή εβδομαδα και απο μένα!

Δομνίνα μη το λες, ξέρεις πόσες κοπέλες έκαναν το 1ο τους μωράκι με εξωσωματική και ενώ οι γιατροί τους είχαν αποκλείσει φυσιολογική σύλληψη τελικαν έμειναν έγκυες; Απλα να σκέφτεσαι ότι ούτως ή αλλως έχεις ένα παιδακι και να μην αγχώννβσεσαι, ο Θεος όπως είπες έχει τα σχέδια του για τον καθένα μας...

Ασχετο αλλα το σουφλέ μακαρονιών πώς το κάνεις, να πέρνουμε καμιά διαφορετική ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Να ζήσεις Γιαννάκη και χρόνια πολλάάάάά!!!:D Δύο χρονών κιόλας; Αχ πώς περνάει ο καιρός! Αντε με το καλό να σας τρελάνει με κουβεντούλες πολύ πολύ σύντομα christm μου:D

Μπαμπιτσιάκι μου πω πω! Ζόρικη φάση ε; Υπομονή κοριτσάκι μου...Ασχετο, αλλά ωραίος μήνας ο Μάης για βάφτιση!:D

Καστεράκι μου άντε πλησιάζεις ε; Με το καλό κοριτσάκι μου!

Δομνινάκι μου εμείς εδώ δεν έχουμε την επιλογή για δημόσιο...γιατί στο δημόσιο παίρνουνε από τεσσάρων...Μετά από πολύ ψάξιμο επιλέξαμε ένα ιδιωτικό..στο οποίο θα πάμε όταν κλείσει δύο...Γενάρη δηλάδη΄...

Κατα τ'αλλα εμείς όλα καλά...Μεγαλώνουμε...μαζί και η περιέργεια μας για το γύρω κόσμο...όλη μέρα γυρνάει μέσα στο σπίτι και ειναι απίστευτο ππου κάνει κάτι καινούριο καθημερινά...

Αχ άρχισα να νυστάω...ΠΑΛΙ! χαχαχαχα

Καλο΄βράδυ σε όόόλες και σε όλα τα μπεμπάκια!

Ευχαριστώ μομέντα μου, και εσύ να χαίρεσαι το ζουζούνι σου, απο το τικεράκι σου βλέπω οτι είχατε πρόσφατα γενέθλια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή εβδομαδα και απο μένα!

Δομνίνα μη το λες, ξέρεις πόσες κοπέλες έκαναν το 1ο τους μωράκι με εξωσωματική και ενώ οι γιατροί τους είχαν αποκλείσει φυσιολογική σύλληψη τελικαν έμειναν έγκυες; Απλα να σκέφτεσαι ότι ούτως ή αλλως έχεις ένα παιδακι και να μην αγχώννβσεσαι, ο Θεος όπως είπες έχει τα σχέδια του για τον καθένα μας...

Ασχετο αλλα το σουφλέ μακαρονιών πώς το κάνεις, να πέρνουμε καμιά διαφορετική ιδέα.

Κοριτσάκι μου δεν αγχώνομαι καθόλου.. απλά που και που σκέφτομαι ότι θα θελα πολύ σύντομα να ξαναμείνω έγκυος.. ήταν τόσο καλή η εγκυμοσύνη μου και το αγοράκι μου είναι τόσο καλόβολο που πραγματικά θέλω ακόμη 1!

Το σουφλέ είναι πανεύκολο... Εγώ χρησιμοποιώ τα μακαρόνια Ματσάτα από τη Μίσκο.. Βράζω ένα πακέτο και μετά τα τσιγαρίζω με φυτίνη. Τα βάζω σε ένα πυρέξ τετράγωνο και βάζω διάφορα τυριά, ρεγκάτο, πεκορίνο, γραβιέρα, γκούντα.. τα βάζω στο φούρνο για μισή ώρα στις αντιστάσεις πάνω κάτω και μόλις λιώσουν καλά τα τυριά το βγάζω και ρίχνω μια κρέμα γάλακτος 500 ml να πάει καλά παντού. Τα ξαναβάζω στο φούρνο για άλλη μισή ώρα και έτοιμο.. Γίνεται τέλειο!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου δεν αγχώνομαι καθόλου.. απλά που και που σκέφτομαι ότι θα θελα πολύ σύντομα να ξαναμείνω έγκυος.. ήταν τόσο καλή η εγκυμοσύνη μου και το αγοράκι μου είναι τόσο καλόβολο που πραγματικά θέλω ακόμη 1!

Το σουφλέ είναι πανεύκολο... Εγώ χρησιμοποιώ τα μακαρόνια Ματσάτα από τη Μίσκο.. Βράζω ένα πακέτο και μετά τα τσιγαρίζω με φυτίνη. Τα βάζω σε ένα πυρέξ τετράγωνο και βάζω διάφορα τυριά, ρεγκάτο, πεκορίνο, γραβιέρα, γκούντα.. τα βάζω στο φούρνο για μισή ώρα στις αντιστάσεις πάνω κάτω και μόλις λιώσουν καλά τα τυριά το βγάζω και ρίχνω μια κρέμα γάλακτος 500 ml να πάει καλά παντού. Τα ξαναβάζω στο φούρνο για άλλη μισή ώρα και έτοιμο.. Γίνεται τέλειο!

Θα ήταν το πιο ιδανικό για το γιο σου να έχει παρειτσα, εύχομαι να σου συμβει εκεί που δεν το περιμένεις.

Καπως έτσι το κανω κι εγώ, έλεγα μήπως το κανεις διαφορετικα να έπαιρνα καμια ιδέα, γιατι βαρέθηκα τα ίδια και τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...