Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Τεχνητή εμμηνόπαυση 2!!!!!


Recommended Posts

Τί κάνετα κοριτσάκια; Χαθήκαμε όλες... Το Καλοκαίρι γενικά χάνεσαι...

Τί νέα; Διάβασα ότι Μπαμπιτσάκι περάσατε καλά στο κάμπιγκ... Και του χρόνου να ξαναπάτε και με τον μικρό... Αλήθεια πότε με το καλό; Πλησιάζουν οι μέρες...

Καστεράκι και εσύ ετοιμάζεσαι για διακοπές; Με το καλό...

Δομνινάκι μάλλον έχεις λιώσει στην θάλασσα με τον μικρό... Σε χάσαμε... Να περνάς καλά...

Λαγιάκι γέννησες; Καλέ κάνε καμιά ενημέρωση...

Κρισάκι εσύ τί γίνεσαι; Τα μικρά σου;

Λαράκι όλα καλά;


RShEp3.png?t=1&Dcm8pJdZ

dDYSp2.png

ticker.php?pic=39ofzf3j8t1wythf

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τα δικά μου νέα, τίποτα το ιδιαίτερο... Είμαι στην δουλειά:evil::evil:, και κάνω υπομονή μέχρι την άλλη εβδομάδα που θα πάρω άδεια να πάω διακοπές... Ανυπομονώ να φύγουμε...Ο μικρός είναι μια χαρά... Σας είπα; Περπατάμε... Ναι-ναι... ¨Εχει πολύ γέλιο... Περπατάει και αν κουραστεί μπουσουλάει κιόλας...:tongue::tongue: Έχει κάνει καμιά δεκαπενταριά μπάνια μέχρι στιγμής, του αρέσει τρελά η θάλασσα, έχει πάρει και ένα καταπληκτικό χρώμα...

Αυτά εν ολίγοις τα νέα μου....

Φιλιά σε όλες!!!!


RShEp3.png?t=1&Dcm8pJdZ

dDYSp2.png

ticker.php?pic=39ofzf3j8t1wythf

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου! Τι κάνετε?

Εγώ ΓΕΝΝΗΣΑ!!! Την προηγούμενη Πέμπτη! Φυσιολογικός τοκετός, δεν περίμενα τέτοιο πόνο, νομιζα οτι κανουν επισκληριδιο πιο νωρίς αλλά μου την κανανε στο τέλος.. Τέλοσπάντων όλα καλά τελικά.. Η μικρούλα μελαχροινούλα μου είναι μια κουκλά (χαζομαμά καταλαβαίνετε..). Ο χαζομπαμπάς μας βοηθάει πολύ, ήρθαμε σπίτι Δευτέρα και προσπαθούμε να θηλάσουμε.. Δυστυχως ένα απιστευτο πρήξιμο στην αρχη αι μια βαρεμαρα της μικρης να φάει παρολιγον να μουδημιουργησουν θεμα.. Μετα πηγαμε στο αλλο άκρο. Τωρα πλεον το γάλα μου δεν φτάνει και δινω και συμπλήρωμα. Στεναχωρηθηκα γι αυτό αλλά προσπαθώ να το αυξήσω με το θήλαστρο.. Τι να κανουμε, ας είναι καλά το μωράκι μου να τρώει. Δεν προλαβαίνω και πολύ γι αυτο συγχωρεστε μου που δεν εγραψα νωριτερα... Όμορφα να περνατε όλες!! Καλά μπάνια και υπέροχες διακοπές! Φιλια!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά συγνώμη που χάθηκα αλλά είχαμε περιπέτεια με τον μικρούλη μου.. Τον τσίμπησε κάτι στην παραλία.. έντομο που ήταν μολυσμένο και του δημιούργησε τρομερό πρήξιμο στα ποδαράκια. Ευτυχώς τον άρπαξα και τον πήγα αμέσως νοσοκομείο που μας κρατήσανε 2 μέρες και μας ταράξανε στην κορτιζόνη. Βλέπετε ο μικρούλης μου ήταν μόλις 4 μηνών και 10 ημερών και φοβηθήκανε για τα χειρότερα. Βγήκαμε σχετικά γρήγορα αλλά η κορτιζόνη του έφερε εκνευρισμό και σε συνδυασμό με τα δοντάκια μας που έχουν αρχίσει να μας ενοχλούν είχαμε πολλή γκρινια.. οπότε που καιρός.

Τώρα είμαστε πολύ καλύτερα και ευτυχώς έχουμε επανέλθει στον παλιό καλό μας εαυτό.

Μπαμπιτσάκι μου χαίρομαι που περάσατε υπέροχα. Και του χρόνου με το καλό και με τα δυο!

Χριστινάκι τελικά θα μας κάνεις τη χάρη να κατέβεις προς τα μέρη μας; Είδες που τελικά ο μικρός σου περπάτησε; Κάθε πράμα στην ώρα του..

Laylaki είμαι σίγουρη ότι σιγά σιγά θα τα καταφέρεις και θα θηλάσεις αποκλειστικά.. Με το καλό να σαραντίσετε και είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε τέλεια..

Κρισάκι κανένα νεότερο έχουμε;

Σας φιλώ γλυκά και εύχομαι να περνάτε υπέροχα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου! Τι κάνετε?

Εγώ ΓΕΝΝΗΣΑ!!! Την προηγούμενη Πέμπτη! Φυσιολογικός τοκετός, δεν περίμενα τέτοιο πόνο, νομιζα οτι κανουν επισκληριδιο πιο νωρίς αλλά μου την κανανε στο τέλος.. Τέλοσπάντων όλα καλά τελικά.. Η μικρούλα μελαχροινούλα μου είναι μια κουκλά (χαζομαμά καταλαβαίνετε..). Ο χαζομπαμπάς μας βοηθάει πολύ, ήρθαμε σπίτι Δευτέρα και προσπαθούμε να θηλάσουμε.. Δυστυχως ένα απιστευτο πρήξιμο στην αρχη αι μια βαρεμαρα της μικρης να φάει παρολιγον να μουδημιουργησουν θεμα.. Μετα πηγαμε στο αλλο άκρο. Τωρα πλεον το γάλα μου δεν φτάνει και δινω και συμπλήρωμα. Στεναχωρηθηκα γι αυτό αλλά προσπαθώ να το αυξήσω με το θήλαστρο.. Τι να κανουμε, ας είναι καλά το μωράκι μου να τρώει. Δεν προλαβαίνω και πολύ γι αυτο συγχωρεστε μου που δεν εγραψα νωριτερα... Όμορφα να περνατε όλες!! Καλά μπάνια και υπέροχες διακοπές! Φιλια!!

Να σας ζήσει η μπουμπού σας, να είναι πάντοτε γερή και ευτυχισμένοι και εσείς χαρούμενοι δίπλα της!

Καλό σαραντησμό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σας ζεισει η μπουμπουκα μωρε!! μη στεναχωριεσαι θα την βρεις την ρεγουλα σου !!! ειναι καλη?? κοιμάτε??

και γω σε αναμονη των ημερών να περασει η 22 αυγουστου και μετα θα προγραμματισουμε την ημερομηνία γενικά δεν ειμαι πολυ καλα δεν κοιμαμαι καθολου ποναει η μέση μου και ζεστένομαι αφόρητα!!! ευτυχώς τελευταια με βοήθάει πολυ ο Βαμπιτσιος με την δημητρουλα γιατι θα χα φοβερό προβλημα αυτα τα νεα μου ευχομαι να μη γεννησω προορα και να προλαβω να σας ενημερωσω φιαλια σε ολες καλα να περνατε!!!


lJiup3.png

M1otp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κορίτσια μου για τις ευχές!

Εχω λίγο το μάτι γλαρό από το ξενυχτι γι'αυτό δεν γράφω άλλο..

Βαβίτσια με το καλό!

Κρισάκι εσύ φανταζομαι έχεις γεννησεί αλλά δεν προλαβαίνεις..

φιλια σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγώ!!!! 000203D4.gif

Συγνώμη που χάθηκα αλλά δεν είχα υπολογιστή και τώρα λίγες μέρες που έχει φτιαχτεί και έχουμε δεν τα κατάφερα εγώ να μπω καθόλου!!!

Είμαστε καλά! Πήγαμε τις πρώτες μας διακοπές σαν οικογένεία και ήταν υπέρχοαααααααα!!! Το μομεντάκι απολυτα συνεργασιμο και το καταχαρήκαμε...Βουτιά στη θάλασσα δεν έκανε γιατί ήτανε πολύ κρύο το νερό αλλά έπαιζε στην πετσέτα επάνω που είχαμε απλώσει για χάρη του ΄...τίποτα δεν κατάλαβε...φτάνει να έχει τα παιχνίδια του κοντά!:-D ΄Καροτσάδα δίπλσ τη θάλασσα κάθε πρωί και γενικά μπόλικες βολτούλες! Είμαι πολυ΄χαρούμενη που με αξίωσε ο Θεός να ζήσω τέτοιες στιγμές!

Α και πριν ξεχάσω!!! Για σένα laylaki!!!411-1822.jpg

Aαα....Πρέπει να βγω...με φωνάζει ο μομέντος...

Θα επανέλθω... 000203D1.gif

Καλό βράδυ!!!:-D:grin::-D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου μόλις μίλησα με το κρισάκι, γεννησε 4 Αυγουστου το κριτσάκι της και ειναι ολοι καλα ειναι ύσηχο και καλόβολο ειχε χαλάσει ή χάσει το κινητό της και μαζι τα νουμερα μας επίσης δεν εχει προσβαση στο ιντερνετ σας φιλά όλες!!!!!


lJiup3.png

M1otp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

welcome-baby.gif

ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!

Συμπεθεράκι μου να σου ζήσειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!! Πω πω! Για ακόμη μια φορά μανούλα...ποιος θα μας το λεγε ε πριν κάποια χρόνια; οταν πρωτομπήκαμε εδώ και προσπαθου΄σες ακόμη για το πρώτο σου μωράκι! Με πιάσανε τα συγκινησιακά μου βλέπεις!!! Ουφ...περιμένουμε νεάκια σου ε;

WELCOME+BABY+close-up+wm.jpg

Κι επίσης γέννησε και το βαβιτσιάκι μας την προηγούμενη Κυριακή!!!

Ολα καλα πήγανε...Πω πω χαρές ε!!!:D

Αχ μακάρι όλα τα νέα να τανε πάντα τόσο ωραία!:D

Να μας ζήσουνε τα δύο νέα γλυκομπεμπάκια της παρέας!!!:D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κρισακι και Βαβιτσιακι να σας ζήσουν!!!!

Καλωσταδεχτήκαμε τα καινούργια μωράκια!

Εμείς τα καταφέραμε με τον θηλασμό :) και αν και με κουράζει αρκετά δεν με πειράζει καθόλου..

Φιλακια σε όλες

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακιά μου τι κανετε!!! εμει ημαστε ολοι καλα σπίτι μας απο την τεταρτη και προσπαθουμε να βρουμε το προγραμμα μας ο μικρουλης μας τρωει και κοιματε οποτε να ναι και οσο να ναι και η Δημητρουλα θελει ντε και καλα να του δωσει να φαει σταφυλλι και γιαουρτι...

προσπαθω λιγο να βρω του ρυθμους μας με τον θηλασμο γιατι εχω πολυ γαλα και ο μπεμπης τρωει με το πασο του... που θα παει κανω υπομονη!!!! με ολους!!! σας φιλω ολες!!!

ευχαριστω για τιε ευχες!!!


lJiup3.png

M1otp3.png

Link to comment
Share on other sites

κρισάκι και μπαμπιτσάκι να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!!

Μπαμπιτσάκι αφού έχεις πολύ γάλα αργά ή γρήγορα θα τον βρείς τον ρυθμό σας.

κρισάκι φαντάζομαι τί γίνεται σε σας, με 4 μωρά, πωπω χαμός, όταν μπορέσεις περιμένουμε να μας πείς λεπτομέρειες

φιλιά σε όλες

Link to comment
Share on other sites

Κρισακι και Βαβιτσιακι να σας ζήσουν!!!!

Καλωσταδεχτήκαμε τα καινούργια μωράκια!

Εμείς τα καταφέραμε με τον θηλασμό :) και αν και με κουράζει αρκετά δεν με πειράζει καθόλου..

Φιλακια σε όλες

μπράβο λαιλάκι, συνεχίστε έτσι.

Link to comment
Share on other sites

έχω και εγώ ένα νέο, είμαι έγκυος, αύριο μπαίνω στον τρίτο μήνα (αν τα μετράω σωστα) και ελπίζω αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά.ακούσαμε την καρδουλα του και ο γιατρός λέει ότι είναι σε σωστή θέση. Αυτη η εγκυμοσύνη μου μοιάζει πολύ με την 1η έχω αναγούλες ζαλάδες και ότι είχα στον Γιώργο, ενώ στην 2η δεν ενοιωθα τίποτα και έλεγα συνέχεια πως ''το έχασα το μωρό δεν νοιώθω τίποτα'' και δεν με πίστευε κανείς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...