Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε;;;

Τα δικά μου νέα είναι ότι χθες ο γιατρός μου πε ότι έχει μειωθεί αρκετά το αμνιακό υγρό και είναι πάλι στα κατώτατα φυσιολογικά..θα με βλέπει συχνά απο δω και πέρα...Το Σάββατο και την Τρίτη θα με δει και θα κάνω και καρδιοτοκογράφημα..Τα ράμματα θα μου τα κόψει 9/05..Επίσης μαγνήσιο μου πε να συνεχίσω να παίρνω και θα μου πει αυτός πότε να το κόψω..

eri kai nymeria και για μένα θα ναι ο πρώτος τοκετός αλλά δεν το πολυσκέφτομαι πως θα ναι για να μην αγχώνομαι!!

bhappy θα γεννήσεις νωρίτερα λόγω του ότι έχει μειωθεί το αμνιακό υγρό;;Και μάλλον με καισαρική;;Καλά κατάλαβα; :/ Με άγχωσες τώρα...πιστεύω να μην μου πει καισαρική και μένα λόγω του αμνιακού..Εγώ είμαι 36εβδ+2 μέρες.

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε;;Που χαθήκατε;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε;;;

Τα δικά μου νέα είναι ότι χθες ο γιατρός μου πε ότι έχει μειωθεί αρκετά το αμνιακό υγρό και είναι πάλι στα κατώτατα φυσιολογικά..θα με βλέπει συχνά απο δω και πέρα...Το Σάββατο και την Τρίτη θα με δει και θα κάνω και καρδιοτοκογράφημα..Τα ράμματα θα μου τα κόψει 9/05..Επίσης μαγνήσιο μου πε να συνεχίσω να παίρνω και θα μου πει αυτός πότε να το κόψω..

eri kai nymeria και για μένα θα ναι ο πρώτος τοκετός αλλά δεν το πολυσκέφτομαι πως θα ναι για να μην αγχώνομαι!!

bhappy θα γεννήσεις νωρίτερα λόγω του ότι έχει μειωθεί το αμνιακό υγρό;;Και μάλλον με καισαρική;;Καλά κατάλαβα; :/ Με άγχωσες τώρα...πιστεύω να μην μου πει καισαρική και μένα λόγω του αμνιακού..Εγώ είμαι 36εβδ+2 μέρες.

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε;;Που χαθήκατε;;

Όχι βρε κοπελιά... καισαρική θα κάνω γιατί έχω κάνει κ το πρώτο με καισαρική κ επειδή δεν θέλει ο γιατρός μου να κόψω τις αντιπηκτικές... επίσης εγώ ήμουν 32η εβδομάδα όταν είδε αμνιακό στα κατώτατα φυσιολογικά. Εσύ 37η νομίζω είσαι οκ! κ εμένα μου είπε να κλείσουμε 36η κ δεν θα υπάρχει άγχος...

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα! Παλι ειχα γιατρο χτες. Μου ειπε οτι ο μπεμπης εχει κατεβει αρκετα και το κεφαλακι του ακουμπαει στον τραχηλο! Ομως ακομα κανενος ειδους διαστολη. Ο υπερηχος τον εβγαζε 3640 και αγχωνομαι μηπως βγει πιο μεγαλος.. Αυριο εχω να κανω καρδιοτοκογραφημα! Και μετα απο πιεση τον ρωτησα ποτε προβλεπει να γεννησω και μου ειπε με επιφυλαξη μεταξυ 2-4 Μαιου! Μακαρι μπας και γλιτωσω την προκληση!


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα! Παλι ειχα γιατρο χτες. Μου ειπε οτι ο μπεμπης εχει κατεβει αρκετα και το κεφαλακι του ακουμπαει στον τραχηλο! Ομως ακομα κανενος ειδους διαστολη. Ο υπερηχος τον εβγαζε 3640 και αγχωνομαι μηπως βγει πιο μεγαλος.. Αυριο εχω να κανω καρδιοτοκογραφημα! Και μετα απο πιεση τον ρωτησα ποτε προβλεπει να γεννησω και μου ειπε με επιφυλαξη μεταξυ 2-4 Μαιου! Μακαρι μπας και γλιτωσω την προκληση!

αντε να έρθει είσαι τόσο κοντά!!! Κ πολύ καλός στα κιλά του!!


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ¨Καλή Ανάσταση¨ να έχουμε και να περάσετε πολύ όμορφα όλες σας...εμείς ετοιμαζόμαστε για εκδρομούλα για τις επόμενες μέρες οπότε θα μάθω τα νέα σας μετά από μέρες.

Να περάσετε όμορφα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτρσια μου τι κάνετε?

Εμεις καλά ευτυχώς με τον ικτερο ολα καλά, επανηλθαμε στα φυσιολογικά!;)

Κορίτσια μου μια ματια στα γρήγορα έριξα στα μνμτα σας γτ καταλαβαίνετε ο χρόνος πολύτιμος!

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές, εύχομαι σε ολα τα κορίοτσια να πάρετε τα παιδάκια σας αγκαλιά στον καιρό τους πάντα!

Εμείς σήμερα πήγαμε στο γιατρό και μετρηθήκαμε! ΦΤάσαμε εποτέλους τα 3 κιλάκια μετά απο μαραθώνιους θηλασμόυς απο το ένα στήθος και λίγο συμπλήρωμα! Η μαστίτιδα ακόμη δεν μου έφυγε, αλλα νιώθω πολύ καλύτερα...βέβαια το μωρό δεν μπορει να πιάσει τη θηλή αλλα ελπίζω να επανέλθει κι αυτό για να προσπαθήσω για αποκλειστικο θηλασμο!πάντως η παιδίατρςο μας είπε οτι για τις συνθηκες μας είμαστε πολυ καλά!Πήραμε 500 γρ σε 12 μέρες!:P:p:p

αααα κάπου διάβασα μια κοπελα να ρωτάει για καισαρική ή φυιολογικό!

εγω καισαρική έκανα , για φυσιολογικο δεν εχω αποψη αλλα θα το προτιμούσα πραγματικά! δεν ηταν ευχάριστη εμπειρία για μένα η καισαρική και απο τώρα σκέφτομαι την δεύτερη εγκυμοσύνη!!! αντικειμένικη δεν μπορω να είμαι βεβαια, το ιδανικο θα ηταν να απαντησει καποια που εχει κανει και τα δυο!

Κορίτσια σας φιλώ και θα τα ξαναπουμε!:P:p:p

Υ.Γ Κοιμηθείτε τώρα οσο μπορείτε!!!:lol::lol::lol:


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μάρτη μου θα είμαι 38 &5 μέρες ενώ θα μπορούσα να γεννήσω τώρα που έχω μπει στο μήνα μου θέλει κ η ντοκ αφού αντέχει κ ο μικρός έχω μια χαρά αμνιακα κ ακόμα δεν έχει εμπεδώθει ο μικρός να κλείσω τις 38 κ μετά θα με έβαζε 9 Μαΐου αλλά κάτι της έχει τύχει κ μου είπε στις 10 Μαΐου ο άντρας μου της είπε για το σκ πριν αλλά όχι είναι νωρίς μας είπε κ εγώ δεν ήθελα.

σασουλινο μου λες να γεννησουμε μαζι????? παιζει!!!! υπομονη οσο αντεξουμε!!!!!

Ioio και Orxidea να σας ζήσουν τα μωράκια σας και να είναι πάντα ευτυχισμένα :D !!!!!! Πραγματικά τα νέα ήταν υπέροχα !!!!!!!!

Sasa χρόνια πολλά για τα γενέθλια σου. Οχι και ότι μεγάλωσες... η γυναίκα είναι πιο όμορφη από ποτέ στα 45-47 μέχρι τότε συνεχώς ομορφαίνουμε...

Ετοιμάζομαι να γεννήσω στις 5/5 την Πέμπτη μετά το Πάσχα, με πρόκληση τοκετού, αν δεν έχω γεννήσει ήδη μέχρι τότε. Η γιατρός μου είπε ότι καλύτερα να γίνει έτσι για διαφορους λόγους. Φοβάμαι και βιάζομαι πολύ να έρθει αυτή η ώρα...

Φιλιά σε όλες

ζετακι ε εναν πονο!!!! ισως εισαι μετα την αορατουλα μας!!!!!!

καλησπερα κορίτσια...

sasa πολύχρονη κοπέλα μου, ότι επιθυμείς, με ένα γερό μωρό!!!!

άντε βρε κορίτσια από βδομάδα, πασχαλιάτικα γεννητούρια...

μετά από 2 μέρες άπειρο τρέξιμο να σας πω κ εγώ τα νέα μου. Έκανα εχθές doppler κ είμαστε στα ίδια. Οι αρρυθμίες εξακολουθούν να υπάρχουν αλλά ευτυχώς δεν έχουν γίνει ταχυκαρδίες που θα μας ενοχλούσαν. Ο γιατρός δεν ενησυχεί, εγώ ανησυχώ αλλά δεν μπορώ να κάνω κ κάτι, βράζω στο ζουμί μου...

το αμνιακό είναι λίγο πεσμένο κ μου είπε να κάνουμε Πάσχα κ την Τρίτη να μπω στο νοσοκομείο για μια ενδοφλέβια θεραπεία που θα βοηθήσει το αμνιακό κ θα είμαστε σίγουροι... κ σήμερα κάναμε αγώνα δρόμου για να βρούμε το φάρμακο!

κατά τα άλλα η μπέμπα είναι 2160, πήρε πολύ βάρος κ αναπτύσεται πολύ καλά, οπότε είναι σχετικά ικανοποιημένος από τη συνολική εικόνα. Μόνο που θα το παρακολουθούμε κάθε εβδομάδα μέχρι τη γέννα που δεν θα εργήσει κ πολύ απ' ότι κατάλαβα. Θέλει να κλείσουμε τη 36η εβδομάδα κ αν έχει καλό βάρος θα το πάρει. Έτσι έκανε κ στο γιο μου που είχα χαμηλό αμνιακό 36w 4d γέννησα...

Δεν με πειράζει πια η ταλαιπωρία, κορίτσια, να είναι καλά το μωρό θέλω... αν δεν είχε τις αρρυθμίες θα ήμουν πιο ήρεμη...

Μάρτη μου 15/6 έχω ΠΗΤ κ 36η εβδομάδα που θεωρεί ορόσημο ο γιατρός κλείνω στις 18 Μαϊου...

κουραγιο κοριτσακι μου..... να κλεισεις την 36η βδ.... και μενα αυτο μου λεει!!!!! που θα αει α φασεις εως τις 18/5!!!!!!

happy κοπελα μου,δηλαδη σε λιγες εβδομαδες με το καλο γεννας???????ποσο εβδομαδων δηλαδη εισαι??αφου δν ανησυχει τιν γιατρο,χαλαρωσε..αν ηταν σοβαρο θα σου το ελεγε!!τωρα για το αμνιακο ειναι φυσιολογικο να ειναι μειωμενο οσο προχωραμε προς το τελος,αλλα για να,ειναι μαλλον κ ο γιατρος σιγουρος σου ειπε να κανεις την αγωγη..σκεψου οτι οοοοολα αυτα που κανεις,το τρεξιμο,το αγχος,την αγωγη,ειναι για καλο της μπεμπουλας που θα σε ανταμοιψει 4πλα οταν τη παρεις αγκαλια..με καισαρικη σου ειπε??δηλαδη απο ο,τι καταλαβα δν θα μπεις στον ιουνιο ετσι??πω πω σε ρωταω γιατι κ εγω 10/6 εχω πητ κ ειμαστε κοντα..

ερη μου ψυχραιμια αγαπουλα!!!!!

Κοριτσια γεια σας και παλι σε ολες ολες αρχιζουμε γερα με εξετασεις βλεπω εγω σημερα το πρωι ειχα γιατρο και μου ειπε οτι ειναι μακρυς ο τραχηλος μου και μου κανε πλακα πως θα γεννησω δεκαπενταυγουστο πητ εχω 18 μαη... Δε μου πε κατι για καισαρικη αλλα μαλλον για εκει το κοβω... Τωρα ξαναεχω ραντεβου την αλλη τεταρτη και ειδωμεν τι να πω οτι ειναι να γινει ας γινει αρκει που ξαι καλα το μωρο μου ολα καλα μεγαλωνει σωστα κλπ ουφ αγχωθηκα λιγο να σας ω γατι δεν εχω ξανακανει χειρουργειο στη ζωη μου

μην φοασαι οοο,τι ειναι καλυτερο για το παιδι και εσενα!!!!!

πράγματι δεν με βλέπω να μπαίνω στον Ιούνιο... αλλά δεν με πειράζει αρκεί να έχει καλό βάρος το μωρό ( ογιος μου που γεννήθηκε μόλις μπήκα στον 9ο, ήταν 3230). Μη σου πω ότι το προτιμώ κιόλας... ο 9ος είναι δύσκολος μήνας... Σήμερα είμαι κλεισμένη 33η εβδομάδα! Για τα υπόλοιπα τί να πω... προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, άλλωστε εδώ που φτάσαμε δεν έχω κατι άλλο να κάνω... ευτυχώς θα μαζευτούμε όλη οικογένεια το Πάσχα κ θα ξεφύγει λίγο το κεφάλι μου, να μη σκέφτομαι τα ίδια κ τα ίδια. Όσο για τη θεραπεία δεν με πειράζει καθόλου, έχω πολύ εμπιστοσύνη στο γιατρό...

με καισαρική κ ολική νάρκωση, αυτό το ξέρω, το πέρασα κ την πρώτη φορά... επειδή έχω το χαμηλό αμνιακό κ τις συσπάσεις δεν θέλει να κόψω καθόλου την αντιπηκτική αγωγή κ έτσι κάνω ολική νάρκωση...

Iwannart σε καταλαβαίνω. Έτσι κ εγώ δεν είχα νοσηλευτεί ποτέ, ούτε ράμματα δεν είχα κανει... όμως είσαι σίγουρη για καισαρική? ο τράχυλος αλλάζει κ μάλιστα γρήγορα μερικές φορές.... ότι κ να γίνει όμως μην αγχώνεσαι... όταν ΄ρθει η ώρα έχουμε πιο πολύ δύναμη από αυτή που περιμένουμε!!!!!

καισαρικη και ολικη και εγω την κορη μου..... τοτε!!!

κοριτσια τελικα εχω καταλαβει οτι οσο και να ψαξουμε, οσο και να διαβασουμε ο τοκετος μας θα παραμεινει κατι αγνωστο μεχρι να τον βιωσουμε...κι εγω φοβαμαι πολυ γιατι θα παω χωρις επισκληριδιο, κι αν χρειαστει προκληση?κι αν δεν κανω διαστολη?κι αν τελικα καταληξω σε καισαρικη?και φανταστειτε τελικα να γεννησω σε κανα 2ωρο!!!:D

σημασια εχει τωρα τις τελευταιες εβδομαδες να ναι τα μωρακια μας καλα, εμεις οκ βαρυναμε αλλα τον φαγαμε τον γαιδαρο!!!

τραχηλο δεν εχω ιδεα ποσο μακρυς ειναι, το βλεπουμε απο τον υπερηχο?απο συσπασεις παντως....χαλαρααααα εκεινος ο 7ος ηταν φωτια ο 9ος ηρεμος!!!τι να πω...

ναι νυμεριακι μου.... ενα αγχος ..... μια αγωνια.... υπαρχει.... ειναι το φυσιολογικο!!!! αλλα απολαυσε και φαντασου το παιδακι σου!!!!..... και τοτε ολα μαινουν στην κανονικη διασταση!!!!!

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε;;;

Τα δικά μου νέα είναι ότι χθες ο γιατρός μου πε ότι έχει μειωθεί αρκετά το αμνιακό υγρό και είναι πάλι στα κατώτατα φυσιολογικά..θα με βλέπει συχνά απο δω και πέρα...Το Σάββατο και την Τρίτη θα με δει και θα κάνω και καρδιοτοκογράφημα..Τα ράμματα θα μου τα κόψει 9/05..Επίσης μαγνήσιο μου πε να συνεχίσω να παίρνω και θα μου πει αυτός πότε να το κόψω..

eri kai nymeria και για μένα θα ναι ο πρώτος τοκετός αλλά δεν το πολυσκέφτομαι πως θα ναι για να μην αγχώνομαι!!

bhappy θα γεννήσεις νωρίτερα λόγω του ότι έχει μειωθεί το αμνιακό υγρό;;Και μάλλον με καισαρική;;Καλά κατάλαβα; :/ Με άγχωσες τώρα...πιστεύω να μην μου πει καισαρική και μένα λόγω του αμνιακού..Εγώ είμαι 36εβδ+2 μέρες.

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε;;Που χαθήκατε;;

ελα κοντα κοντα μητερα!!!!!! μπηκαμε τελικη ευθεια!!!!

Kαλημερα! Παλι ειχα γιατρο χτες. Μου ειπε οτι ο μπεμπης εχει κατεβει αρκετα και το κεφαλακι του ακουμπαει στον τραχηλο! Ομως ακομα κανενος ειδους διαστολη. Ο υπερηχος τον εβγαζε 3640 και αγχωνομαι μηπως βγει πιο μεγαλος.. Αυριο εχω να κανω καρδιοτοκογραφημα! Και μετα απο πιεση τον ρωτησα ποτε προβλεπει να γεννησω και μου ειπε με επιφυλαξη μεταξυ 2-4 Μαιου! Μακαρι μπας και γλιτωσω την προκληση!

πω...πω...πω.... μεγαλος ο μπεμπης σου.....πιασιαρικος!!!!! μου φαινεται οτι θασαι η επομενη!!!!! με ενα πονο γλυκεια μου!!!!!

Κορίτσια ¨Καλή Ανάσταση¨ να έχουμε και να περάσετε πολύ όμορφα όλες σας...εμείς ετοιμαζόμαστε για εκδρομούλα για τις επόμενες μέρες οπότε θα μάθω τα νέα σας μετά από μέρες.

Να περάσετε όμορφα....

καλα να περασεις αλεξια μου!!!! καλη ανασταση!!!!!

Κορίτρσια μου τι κάνετε?

Εμεις καλά ευτυχώς με τον ικτερο ολα καλά, επανηλθαμε στα φυσιολογικά!;)

Κορίτσια μου μια ματια στα γρήγορα έριξα στα μνμτα σας γτ καταλαβαίνετε ο χρόνος πολύτιμος!

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές, εύχομαι σε ολα τα κορίοτσια να πάρετε τα παιδάκια σας αγκαλιά στον καιρό τους πάντα!

Εμείς σήμερα πήγαμε στο γιατρό και μετρηθήκαμε! ΦΤάσαμε εποτέλους τα 3 κιλάκια μετά απο μαραθώνιους θηλασμόυς απο το ένα στήθος και λίγο συμπλήρωμα! Η μαστίτιδα ακόμη δεν μου έφυγε, αλλα νιώθω πολύ καλύτερα...βέβαια το μωρό δεν μπορει να πιάσει τη θηλή αλλα ελπίζω να επανέλθει κι αυτό για να προσπαθήσω για αποκλειστικο θηλασμο!πάντως η παιδίατρςο μας είπε οτι για τις συνθηκες μας είμαστε πολυ καλά!Πήραμε 500 γρ σε 12 μέρες!:P:p:p

αααα κάπου διάβασα μια κοπελα να ρωτάει για καισαρική ή φυιολογικό!

εγω καισαρική έκανα , για φυσιολογικο δεν εχω αποψη αλλα θα το προτιμούσα πραγματικά! δεν ηταν ευχάριστη εμπειρία για μένα η καισαρική και απο τώρα σκέφτομαι την δεύτερη εγκυμοσύνη!!! αντικειμένικη δεν μπορω να είμαι βεβαια, το ιδανικο θα ηταν να απαντησει καποια που εχει κανει και τα δυο!

Κορίτσια σας φιλώ και θα τα ξαναπουμε!:P:p:p

Υ.Γ Κοιμηθείτε τώρα οσο μπορείτε!!!:lol::lol::lol:

μπραβο σας αγαπη μου!!!!!!!! και με μαστιτιδα!!!!!! συνεχισε!!!!!! τηλ σε συμβουλο θηλασμου θα σε βοηθησει...... εαν δεν το εχεις κανει ηδη!!!!!!

τα δικα μου νεα τωρα ειναι οτι γυρισα απο τον γιατρο και τα αγορακια μου ειναι 2000 και 2200.... μου ειπε οτι το βλεπει να γενναω πιθανη ημερομηνια 10....11....η 13... θα δουμε !!!!!

τεταρτη 4/5 η πεμπτη 5/5 παω για καρδιοτοκογραφημα!!!!!

και στις 7/5 το μεσημερι αργα θελει να με δει για να οριστικοποιησουμε το ραντεβου γεννας!!!! σημερα ειμαι με βαση τον υπερηχο.... 34βδ και ημ!!!! καθε σαββατο αλλαζω.... δηλ το Μ. ΣΑΒΒΑΤΟ θα ειμαι 35βδ και το σαββατο πριν του θωμα θα ειμαι 36 βδομαδων μετα θα τα παρει!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιααααα τι κανετε ; Ορχιδέα να σου ζήσει το μωρακι σου καλοτυχο και γερό να ειναι!! Μπράβο για το βάρος σας!!! Αληθεια ποσο συμπλήρωμα δίνεις; Σασα χρονια σου πολλα και καλα με το καλο το μωρακι σου! Μαρτη τα μωράκια σου ειναι παρά πολυ καλα σε βάρος φτου φτου μπράβο σου!!! Invisible έφτασε η ώρα να συναντήσεις το μωρακι σου!!! Πιστευω πως εχεις πολυ καλο γιατρο γιατι σε άφησε μεχρι το τέλος της εγκυμοσύνης δεν σου ειπε τιποτα για καισαρική μπράβο του γιατι κανονικά και μεχρι να κλείσεις και την 41 εβδομάδα κύησης ειναι νορμαλ μην σε ανησυχεί το βάρος εχει παρει όλες τις μερες γι αυτο θα βγει μεγάλος -μεγάλος ελπίζω να πηρες λίγα φορμάκια για 0-3 γιατι θα αλλάξετε γρηγορα νούμερο!!! Με το καλο λοιπόν θα περιμένουμε νεα σου! Τα δικά μου νεα ειναι πως η μπουμπου μου ειναι πολυ ζόρικη δεν σταματάει καθολου να κουνιέται ( καλο αυτο για να μην ανησυχώ) εκανα προχθές το Doppler ολα καλα, εχει παρει θέση κι απο βάρος 2.600 τοτε ημουν 34,6 εβδομάδων πιστευω οτι τα 3 με 3,5 κιλάκια να τα φτάσουμε! Φιλάκια σε όλες σας καλο Πάσχα να έχουμε και οτι καλύτερο για τα παιδάκια μας !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!

Τι κάνετε; Βλέπω καλά πάμε όλες!

Σασα, έστω και καθυστερημένα, χρόνια σου πολλά και ευτυχισμένα!!!

Ορχιδέα μου, μπράβο, τέλεια τα νέα με το μωράκι σου!!!

Μαρτη μου, μία χαρά τα κιλακια των αγοριών!!! Αντε κοντεύεις, λίγη ακόμα υπομονή και όλα θα πάνε τέλεια!

Ιοιο μου, γραψε μας τα νεακια σου οπότε μπορέσεις!

Νυμερια, μην αγχωνεσαι όσο μπορείς... Εκείνη την ώρα όλα θα γίνουν μόνα τους. Κι εγώ χωρίς επισκληριδιο πάω και βλέπουμε....

Βαμβακακι μου, κοντευειςςςςςς!! Όλα θα πάνε τέλεια!!!!

Ντομπυ μου, που είσαι;;; Μήπως έχουμε κανενα ευχάριστο;;

Εγώ εξακολουθω να είμαι σπίτι, να ξεκουραζομαι όσο μπορω και να περπατά καθημερινά. Σήμερα μπήκα στην 38η βδομάδα... Δεν σας κρύβω ότι πλέον νιώθω τρομερά τρομερά βαριά..... Και τον Μπέμπη τον νιώθω πολύ χαμηλά...

Σας φιλώ πολύ πολύ! Καλό πασχα, καλή ανάσταση και να περάσετε όμορφα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσία!

Μάρτη μου εγώ έχω κλείσει χειρουργείο λόγο καισαρικής 10 Μαΐου 8:30 το πρωί, αν γίνει τπτ νωρίτερα μέχρι τότε θα είμαι 38 κ 5 τη τέταρτη μετά το Πάσχα θα ξαναπάω στη ντοκ έτσι για ένα τελευταίο τσεκ ανυπομονώ πάντως χτες βρήκαμε κ το καρότσι της κόρης μου να πληθει κ αυτό κ περιμένουμε.

θα πάω τη κόρη μου στον επιτάφιο σήμερα κ μετά με κάτι φίλους για φαγητό γενικά θα είμαστε εδώ Αθήνα το Πάσχα για παν ενδεχόμενο.

νιώθω κ κάτι πόνους περίοδου που κ που. νιώθω ότι δεν έχω υπομονή βρε κοριτσια εσείς?


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσία!

Μάρτη μου εγώ έχω κλείσει χειρουργείο λόγο καισαρικής 10 Μαΐου 8:30 το πρωί, αν γίνει τπτ νωρίτερα μέχρι τότε θα είμαι 38 κ 5 τη τέταρτη μετά το Πάσχα θα ξαναπάω στη ντοκ έτσι για ένα τελευταίο τσεκ ανυπομονώ πάντως χτες βρήκαμε κ το καρότσι της κόρης μου να πληθει κ αυτό κ περιμένουμε.

θα πάω τη κόρη μου στον επιτάφιο σήμερα κ μετά με κάτι φίλους για φαγητό γενικά θα είμαστε εδώ Αθήνα το Πάσχα για παν ενδεχόμενο.

νιώθω κ κάτι πόνους περίοδου που κ που. νιώθω ότι δεν έχω υπομονή βρε κοριτσια εσείς?


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πρωτομανούλες, δευτερομανούλες, τεταρτομανούλες και εγκυούλες! Τι κάνετε??

Νυμέρια και Βαμβάκι ευχαριστώ για τις πληροφορίες για την εμπέδωση! Κάποια απο αυτά που περιγράφετε τα νιώθω, κάποια οχι! Ίδωμεν πως θα πάει...

Μάρτη μου πολύ καλά τα νέα από τα αγοράκια σου! Σούπερ τα κιλάκια τους! Να φτάσετε μέχρι όποτε αποφασίσει ο γιατρός για να πάρουν κι άλλο βάρος αλλά και τώρα νομίζω ότι είστε πολύ σούπερ!

Φυσαλίδα μου δεν έχουμε κανένα ευχάριστο ακόμα, στην αναμονή είμαστε όπως όλες μας εδώ! Όλες νιώθουμε τα ίδια νομίζω, αυτός ο 9ος κάνει για όλους τους μήνες της εγκυμοσύνης μαζί, τόσο νιώθω ότι με κουράζει..

Mother μου μπήκες κι εσύ σε τελική ευθεία, άντεξε ο τράχηλος, θα κόψεις και τα ράμματα της περίδεσης και μετά υποδέχεσαι τον μπεμπάκο, όλα καλά θα πάνεεε!

Ζέτα μου έφτασε η μεγάλη ώρα και για σένα! Πόσων εβδομάδων είσαι και θα πας με πρόκληση? Όσο μπορείς μείνε ψύχραιμη, όλα θα πάνε καλά!

Ιnvisible τι καλά που κατέβηκε ο μπέμπης! Άντε λίγο έμεινε, κάνε λίγη υπομονή ακόμα! Σωστός άντρας θα γεννηθεί!

Μαρια μου όλα καλά με την μπέμπα, τέλεια!

Σάσα μου εσύ την ξέρεις την καισαρική, την έχεις ξαναπεράσει, άρα δεν έχεις τίποτα να φοβασαι!

Εμείς είχαμε γιατρό την Τετάρτη, 3,5 κιλά το θρεφταράκι μας. Μου έκανε την κολπική εξέταση, μου είπε ότι πιάνει το κεφαλάκι της μπέμπας, είναι ήδη χαμηλά άλλα όχι εντελώς εμπεδωμένη, ότι έχω καλή λεκάνη και θεωρεί ότι θα έχω έναν σχετικά εύκολο τοκετό. Συνέστησε περπάτημα μπόλικο γιατί θέλει να έχω γεννήσει μέχρι την Τετάρτη που μας έρχεται γιατί αν μείνω μέχρι την ΠΗΤ η μπέμπα θα φτάσει 4 κιλά και θα με δυσκολέψει. Αν δεν έχω γεννήσει μόνη μου μέχρι τότε θα πάω από το ιατρείο και θα το ευαισθητοποιήσει αυτός πάλι με δακτυλική εξέταση υποψιάζομαι. Δεν είναι πολύ υπερ της πρόκλησης. Εν τω μεταξύ ενώ δε με πόνεσε η δακτυλική εξέταση που μου έκανε προχθές όταν γύρισα σπίτι είχα αρκετό αίμα και καφέ και κόκκινο. Μου είπε ότι αν συνεχίσει το κόκκινο μπορεί και να είναι τοκετός και να τον πάρω τηλ. Ευτυχως σταμάτησε το κόκκινο και τώρα έχω καφέ ακόμα και λίγες συσπάσεις. Σαν ωρολογιακή βόμβα έτοιμη να σκάσει αισθάνομαι! Αυτά τα νέα μας!

Κορίτσια μου καλή ανάσταση να έχουμε και καλό Πάσχα! Να πάνε όλα καλά για όλες μας! Πολλά φιλιά σε όλες σας!


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου, παμε συντομα για γεννα! Πηγα σημερα το πρωι για καρδιοτοκογραφημα και μετα με εξετασε ο γιατρος και μου βρηκε διαστολη 3! Μου ειπε οτι ισως σημερα, ισως αυριο να ερθει ο μπεμπης! Παντως εχω πονακια και συσπασεις, υποφερτα ομως.. Περιμενω λοιπον ειτε να με πιασει καποιος δυνατος πονος η να σπασουν τα νερα. Εχω και λιγο καφε-ροζ αλλα ισως ειναι και απο την εξεταση γιατι με ζουλιξε αρκετα. Αυτα τα νεα μου!!

Ευχομαι καλη Ανασταση σε ολες και να περασετε ομορφα! Εγω μαλλον θα κανω Πασχα με τον μπεμπη μου :D


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...