Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, irene_alex είπε:

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

      Τις έχω πάρει εγώ κορίτσι, και αυτές και τις ovamax και τις fertilimax, και δε μπορώ να πω ότι είδα διαφορά. Στην τσέπη μου μόνο.. βέβαια ίσως παίζει ρόλο και η ηλικία, τι να σου πω.. 

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

μητερα μου αθηνα μενω κ εχει πολυ αστατο καιρο..μια εχει λιακαδα μια νεφωσεις..τι να πω!!!

μαρτη μου,φτανει ο καιρος να αντικρυσετε τα μωρουλινια σας..αχ τι ωραια!!!

κοριτσια,εγω σημερα τελειωσα με το σιδερωμα της μικρης,επλυνα τη συρταριερα της κ τα εβαλα ολα μεσα τακτοποιημενα!!κοιταζα τις καλτσουλες της κ γελουσα μονη μου..ανυπομονω να δαγκωσω ποδαρακια!!!

επισης,πηγα σουπερ κ εψαχνα πανες λοχειας,αλλα δν βρηκα.μονο κατι σερβιετες τεραστιες βρηκα λοχειας..αυτες πρεπει να παρω η πανα βρακακι??εσεις ποια πηρατε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσια να σας ρωτησω?γιατι κοψατε την οδηγηση?εγω ακομα οδηγω και δεν το βλεπω να σταματαω συντομα...εκτος και αν υπαρχει λογος που δεν τον ξερω...

ερη κι εγω το ιδιο προβλημα ειχα...τελικα πηγα στο s/m και πηρα σερβιετες τενα

night

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια να σας ρωτησω?γιατι κοψατε την οδηγηση?εγω ακομα οδηγω και δεν το βλεπω να σταματαω συντομα...εκτος και αν υπαρχει λογος που δεν τον ξερω...

ερη κι εγω το ιδιο προβλημα ειχα...τελικα πηγα στο s/m και πηρα σερβιετες τενα

night

ουτε εγώ την έχω κόψει την οδηγεί απλά την έχω περιόρισει παίρνω τη κόρη μου απ το σχολειο παω σουπερ μεγαλύτερες αποστάσεις δε κάνω.


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Χτες ειχα γιατρο και μου ειπε τα εξης. Το μονο σιγουρο ειναι πως τουλαχιστον για την επομενη εβδομαδα δεν γενναω. Για την ακριβεια δεν προβλεπει να γεννησω ουτε μεχρι την πητ. Μου ειπε οτι μπορει να με αφησει το πολυ μεχρι τις 7 Μαιου (μια βδομαδα μετα την πητ) οπου αν φτασουμε εως εκει θα παμε για προκληση. Η κολπικη εξεταση δεν ηταν τιποτα τελικα, ουτε που καταλαβα κατι. Ειχα διαβασει απο αλλες οτι ποναει πολυ, η εχουν αιμα μετα, εγω τιποτα απο αυτα, για την ακριβεια ισα που εβαλε 2 δαχτυλα για 10 δευτερολεπτα και αυτο ηταν. Υποθετο δεν εβαλε, θα το εβλεπα gurn.gif

Το μονο δυσαρεστο ηταν οτι βρηκε υδροκηλη στον εναν ορχη του μπεμπη, αν και μου ειπε οτι δεν ειναι κατι σοβαρο, πολλες φορες απορροφαται απο μονη της και αν δεν απορροφηθει, ισως χρειαστει μια μικροεπεμβαση σε 2-3 χρονια (ειχε και ο γιος του μου ειπε). Το δευτερο αρνητικο, ειναι οτι μου βρηκε στην εισοδο του κολπου εναν αδενα διογκωμενο που δεν εχει σχεση με την εγκυμοσυνη, αλλα ειπε οτι θα το αντιμετωπισουμε μετα τη γεννα. Και εκει με πονεσε που το ακουμπησε. Αυτα..

Απογοητευτηκα μπορω να πω, επειδη ειχα συσπασεις και πονακια αρκετες μερες, φανταστηκα οτι μπορει να ειχε μαλακωσει λιγο ο τραχηλος. Αλλα απο οτι μου ειπε το παιδι ειναι ψηλα και ο τραχηλος κλειστος.


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites

Πω πω βρε invisible! Δε σου προτεινε τίποτα για να προκαλέσεις τον τοκετό? Κάτι να κάνεις βρε παιδί μου για να μην ταλαιπωρηθεις με πρόκληση. Τώρα για τα υπόλοιπα που σου είπε αν δεν ανησυχεί ο ντοκ να μην ανησυχείς ούτε εσύ άπαξ και αντιμετωπίζονται.

Μάρτη μου βγήκαν τα αποτελεσματα για το λεύκωμα? Σάσα και Mother μια χαρά τα κιλάκια των μπεμπηδων!

Νυμερια εγώ δεν οδηγώ οπότε δεν έχω τέτοια διλήμματα!


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

nymeria εγώ λόγω του θέματος που είχα και αφού ήμουν σε ακινησία την έκοψα την οδήγηση γύρω στον 5ο μήνα..Τώρα που βγάινω να σου πω την αλήθεια φοβάμαι να οδηγώ οπότε θα επιστρέψω στο τιμόνι όταν γεννήσω με το καλό! :P

invisible δεν σου πρότεινε να κάνεις κάτι για να κατέβει το μωράκι;;Πολύ περπάτημα πχ;Αχ μωρέ σε καταλαβαίνω...Κι εγώ δεν θέλω να φτάσω μέχρι τέλος..έχω κουραστεί αρκετά..δηλαδή αν είναι όλα καλά ιδανικά θα θέλα να γεννήσω στις 38 εβδομάδες :D Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην χρειαστεί επέμβαση ο μπεμπάκος σου.

eri κι εγώ Αθήνα μένω και μιλάγαμε λες και έχει διαφορετικό καιρό στις πόλεις μας! :P Μην κουράζεσαι πολύ με τις δουλειές βρε...Με το μαλακό!

Άντε κορίτσια να δούμε ποια θα γεννήσει πρώτη!!!

Link to comment
Share on other sites

Moνο περπατημα μου ειπε, αλλα και παλι επειδη εχω πρησμενα ποδια να μην το παρατραβαω. Ειναι και ηδη 3200 ο μικρος, δηλαδη αν με αφησει 3 βδομαδες ακομα, ποσο θα φτασει?? Για σεξ δυστυχως δεν εχω καμια ορεξη, συν του οτι εχω συνεχεια σουβλιες και τσιμπηματα κατω και αμα πονας δεν ειναι και πολυ ευκολο ακομα και να θες..

Θα κανω φασινα στο σπιτι, μπας και καταφερω τιποτα, αλλα νιωθω συνεχεια κουρασμενη..

Επισης του ειπα για την επισκληριδιο, οτι δεν θελω να κανω εξ'αρχης παρα μονο αν βρω τα σκουρα και μου ειπε πως δεν το βρισκει λογικο να ταλαιπωρηθω αφου υπαρχει λυση. Σαν να μου το επεβαλε κατα καποιο τροπο. Βεβαια αν παω με προκληση, θα κανω, αλλα ελεγα αν ερθει μονος του ο τοκετος να το προσπαθησω χωρις.

Για την υδροκηλη παντως ηταν πολυ καθησυχαστικος πως ειναι ανευ σημασιας και πολλα αγορακια το παθαινουν.


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα nymeria, τελεια η συμβουλη σου!!τωρα περα απο τη πλακα invisible το εχω ακουσει κ εγω αυτο!! 3 φορες την ημερα???ουτε πριν την εγκυμοσυνη τοσες φορες!!!εμεις κοριτσια δν εχουμε κανει καθολου..λετε να μας πει κ μας σεξ στον 9???εσεις???

invisible μην αγχωνεσαι κοριτσακι μου,αφου ο γιατρος δν ανησυχει..ο τραχηλος μπορει να μαλακωσει κ να μικρυνει σε χρονο dt,απο τη μια μερα στην αλλη,ετσι μου ειχε πει ο γιατρος μου!!εσυ περπατα οσο μπορεις κ σχετικα με αυτο που ειπε η nymeria εχω ακουσει οτι κ το σπερμα κανει καλο..ρωτα ομως το γιατρο σου πρωτα..

τα υπολοιπα κοριτσια,ολα καλα??εμεις καλα,η μικρη κανει παρτυ μεσα ατη κοιλια μου,την οποια τη χαζευω ολη την ωρα!!33 εβδομαδων σημερα!!αλλη μια εβδομαδα υπερ της μικρης μου..τι θα κανετε σκ??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βρε κοιλίτσες...!!!! Γιατί πλέον στο καθρέφτη μόνο μια κοιλιά φαίνεται.....!!!! Φαντάζομαι και σε εσάς!!! Χαχαχαχα

Τι κάνετε;;; Έχουμε μπει σε κατάσταση αναμονής ε;;;;

Invisible είδες τελικά;;; Τζάμπα το άγχος!!! Όλα μια χαρά!!! Και για την υδροκήλη μην ανησυχείς....την είχε και ο ανιψιός μου,και στο πρώτο τρίμηνο εξαφανίστηκε!!!! Θέλω να πω πολύ συχνό φαινόμενο στα αγοράκια!!!! Βαθιά καθίσματα κάνε και όπως είπε και Numeria...sex!!!Εγώ πάντως περιμένω πως και πως να λήξει το απαγορευτικό!!!! Αν δε μας προλάβει η μπουμπού!!!!

Nymeria εμένα ο καλός μου έχει καιρό που γκρινιάζει για την οδήγηση....και πάντα επιδιώξει να μην είναι εύκαιρο το αυτοκίνητο. Αλλιώς εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα....!!!

Μάρτη για πες για τα αποτελέσματα μόλις τα πάρεις...!!!

Εγώ κορίτσια σήμερα στο οριζόντιο.....χθες κατέβηκα στη δουλειά για λίγο και τελικά έκατσα μόνο 10 ώρες....!!! Ψόφησα αλλά τους λυπάμαι γιατί τώρα για το Πάσχα έχουν πολύ δουλειά. Απλά ο πόνος χειροτέρεψε....όχι συσπάσεις ή περιόδου τόσο πολύ αλλά απο κάτω....με σπρώχνει πολύ η μικρή και υποφέρω...!!!οπότε σήμερα ξάπλα!!! Δε ξέρω αν πρέπει να ανησυχώ αλλά τα συνηθισμένα υγρά άλλαξαν χρώμα και γίνανε καφέ μπεζ (ποιο πολύ σκούρο μπεζ). Ελπίζω να προλάβω το ραντεβού της Δευτέρας!!! Ο άντρας μου χθες φοβήθηκε...όλο το βράδυ λέει βογκούσα και νόμιζε ότι θα γεννήσω. Εγώ δε το πολυκατάλαβα!!! Αυτά από εμένα!!! Ελπίζω σε ένα ήσυχο ΣΚ για όλες μας!!!!


eNortjKzUjIyMjUxMVOyBlwwFYUC1A,,84.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπερα, έχω μέρες να μπω. Με ταλαιπωρεί ένα κρύωμα κι είμαι λιώμα.... Δευτέρα πάω για doppler. Δε σας κρύβω ότι πλέον θέλω να περάσει ο καιρός όσο το δυνατόν γρηγορότερα, αισθάνομαι πολύ βαριά, το παιδί είναι μεγάλο κ οι πόνοι στην λεκάνη μου αφόρητοι.... Πραγματικά, αν φτάσω κι εγω την πητ μου θα τρελαθώ!!! 38 εβδομάδες θα είναι τέλεια....

Οι ετοιμασίες είναι οκ, όλα οκ. Δουλειές δεν κάνω διότι κουράζομαι αμέσως... Πάω για δουλειά το πρωί τουλάχιστον κ ξεχνιέμαι..... Αυτά κι από μένα....

Link to comment
Share on other sites

nymeria όντως το προτείνουν το σεξ,αλλά με την κοιλιά τουρλα δεν έχω καθόλου όρεξη..δεν ξέρω για σας!!!!

eri καθόλου;;Καθόλου απο τότε π το μαθες;;;:P :p Εμείς μέχρι τον 5ο που έκανα την περίδεση κάναμε...λίγο μην φανταστείς..Μετά κομμένο!

pepply ακριβώς το ίδιο κι εγώ..Στις 38 εβδομάδες θεωρώ ότι είναι τέλεια...κι εγώ δεν θα τα αντέξω να φτάσω μέχρι το τέλος!!

vamvaki μην κουράζεσαι τόσο!!!Ξεκουράσου και λίγο!

Link to comment
Share on other sites

συναγωνιστριες.... κουραγιο.... κρατατε γερα την αμυνα!!!! κοντευουμε!!!!

και εγω μια απο τα ιδια... πονακια απο κατω ακομα κι οταν παω τουαλεττα... η μεση σωβρακο απο τους πονους....... και απο εχτες βραδυ νομιζω οτι αυτος που εχει κεντραρει στην τρυπα θελει να βγει!!!! βρε τι του εχω ταξει.... δεν λεγεται!!!! οταν σηκωνομαι για τσισα.... η βαρυτητα δεν βοηθαει πια!!!!!!

μητερα μου αθηνα μενω κ εχει πολυ αστατο καιρο..μια εχει λιακαδα μια νεφωσεις..τι να πω!!!

μαρτη μου,φτανει ο καιρος να αντικρυσετε τα μωρουλινια σας..αχ τι ωραια!!!

κοριτσια,εγω σημερα τελειωσα με το σιδερωμα της μικρης,επλυνα τη συρταριερα της κ τα εβαλα ολα μεσα τακτοποιημενα!!κοιταζα τις καλτσουλες της κ γελουσα μονη μου..ανυπομονω να δαγκωσω ποδαρακια!!!

επισης,πηγα σουπερ κ εψαχνα πανες λοχειας,αλλα δν βρηκα.μονο κατι σερβιετες τεραστιες βρηκα λοχειας..αυτες πρεπει να παρω η πανα βρακακι??εσεις ποια πηρατε??

ερουλα μου κι εγω 33 βδομ.και 2 ημ!!! διανυουμε δλδ την 34η λεγεται!!!!

κουραγιο!!!!! μπραβο που τα ετοιμασες ολα γλυκια μου!!!!!

αλλες παιρνουν σερβιεττες xl μακριες με φτερα για νυχτα (εγω τετοιες πηρα)... αλλες παιρνουν πανες βρακακι.... αλλες τενα για νυχτα!!!!! μην αγχωνεσαι!!!! εξαλλου στο ιδιωτικο μαιευτηριο δινουν κατι παλουκια που απορροφουν αν μη τι αλλο ωσπου να σου φερει ο αντρουλης σου η η μαμα σου!!!!

εμενα κοριτσια απο την δευτερη χοριακη και μετα μου απαγορεψαν το @@χ λογω διδυμων!!!!!

αορστουλα μου.... μην μου στεναχωριεσαι!!!!! το @@χ οταν οαντρας τελειωνει μεσα προκαλει συσπασεις!!!! σκεψου τα υπερ και τα κατα και αποφασισε!!!! οσο για την υδροκηλη ειναι τοοσο συχνο φαινομενο που 7 στα δεκα αγορακια εχουν.... μετα η φευγει η κανουν μια πολυ μικρη επεμβαση!!! μην τρομοκρατησε!!!!!

ειδες που η κολπικη εξεταση δεν ηταν τιποτα!!!!!

ο διογκωμενος αδενας μπορει να επανελθει μετα την γεννα.... μην αγχωνεσαι... βλεπουμε!!!!!

ενταξει η πρωτη εγκυμοσυνη ξεπερναει συχνα την ΠΗΤ και τα αγορα συνηθως παιρνυν κι αλλες μερες!!!!! τους αρεσει η ζεστασια της κοιλιτσας της μανουλας!!!!!

για τα πρισμενα ποδια να ξαπλωνεις και να τα βαζεις σε μαξιλαρια οσο ψηλα μπορεις!!!! επισης ξεπριζονται αν τρως μονο ασπραδι η απο αυγο σφικτο σαν το πασχαλινο η ποσε (σαν τηγανητο αλαμε νερο αντι με λαδι) και να τρωει ο αντρουλης τον κροκο!!!

οι δουλειες του σπιτιου κυριως το τεντωμα και το σκιψιμο... οχι βαρος καλυτερα!!!! ισως φερουν αποτελεσμα!!!!!

ντομπυ τα αποτελεσματα εχουν ως εξης:τα χολικα δεν τον απασχολουν ειπε ανεβηκαν μονο μια μοναδα!!!!!! ανεβηκε ανω απο το οριο κατα μιακαι κατι το ουρικο οξυ... τηλ στην νεφρολογο και ειπε επαναλητικα το ουρικο... ουρια κρεατινινη και crp που δειχνει αν υπαχουν φλεγμονες την τεταρτη!!!! την δευτερα τα γραφω!!!! νομιζω ειναι απο τα πολλα κρεατα!!!!!

αρχιζω για δυο βδομαδες μακαρονια μαυρα σκετα με ελαχιστο ελαιολαδο... φασολακια λεπτα για να μην ενοχλησουμε την χολη!!!!! ψωμι χωρις μαγια!!!!! και λιγο κοτοπουλο!!!!!! η ψαρακι βακαλαο!!!!!!

θα τα καταφερω που θα παει!!!

το λευκωμα καλυτερο απο αλλες φορες!!!! δοξα στον Θεο!!!!!!

βαμβακι μου.... ετσι ειναι οπως το λες!!!! ειμαστε μονο μια κοιλια!!!!! τα οργανα ολα εχουν υπερζουλιχτει!!!!!

αναμονη αλα με υπομονη!!!!!! βαστατε τσουπρες!!!!!!

τελικα δεν θελει καθιστη αλλα ξαπλα!!!ας απολαυσουμε βασιλικες τιμες!!!!!

γιατι μετα ποιος ξερει τι ας περιμενει απο κουραση και ξαγρυπνια!!!!!!

ελπιζω σε ενα ησυχο σκ για ολες!!!! και να προλαβεις το ραντεβου της Μ. Δευτερας!!!!!

πεπλακι μου καλο ντοπλερ την δευτερα!!!!!

μητερα μια απο τα ιδια.... οταν καθομαι στην λεκανη ακουμπαει η κοιλιακαι ζουλιεται λιγο ωσπου να κανω τα ψιλα μου!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλημέρα! Γέννησα με καισαρική και είμαι πολύ χαρούμενη! Είμαστε καλά και οι δύο :) άλλες στιγμές μου φαίνεται απίστευτο και άλλες σαν να ήταν πάντα στη ζωή μου! Την ιστορία γέννας θα σας τη γράψω αργότερα! Φιλιά σε όλες! Με το καλό να κρατήσετε όλες τα μωράκια σας γερα στην αγκαλιά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...