Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

Ιοιο και Ορχιδέα να σας ζήσουν τα μωράκια σας!! Καλέ τι ξαφνικό ήταν αυτό, μας την έσκασες Ιοιο εκ της πλαγίου! Να είναι γερά και τυχερά στη ζωή τους και πάντα υγιή και ευτυχισμένα!

Κορίτσια κρατηθείτε λίγο γιατί η ομάδα λέγεται μανούλες Μαίου και όπως πάει θα μετονομαστούμε σε μανούλες Απριλίου νο2!

Βαμβάκι μου ξεκουράσου κι εσύ όσο μπορείς, να πάρεις και λίγο από τον 9ο, είναι καλύτερα για το μωρό να συμπληρώσεις έστω την 37η. Μπορείς να περιγράψεις λίγο πως νιώθεις την εμπέδωση? Δεν καταλαβαίνω αν έχει εμπεδωθεί ή όχι η μικρή! Απο κιλάκια καλά κρατάτε κι εσείς!

Έρη μου έχω 3 μήνες να κοιμηθώ σαν άνθρωπος οπότε δεν έχω καμία συμβουλη δυστυχώς. Περαστικά για το κρύωμα και να προσέχεις!

Φυσαλίδα μου όμορφα νέα και τα δικά σου! κι εσύ στην αναμονή ε? Κρατήσου όμως να πάρει κι εσένα από τον 9ο!

Νυμέρια και Μοther αν και είμαι 38+1 σήμερα δεν έχω φτιάξει ακόμα βαλίτσα, οπότε υπάρχουν και χειρότερα! Αλλά φτιάξτε την γιατί ποτέ δεν ξέρεις!!!

Μάρτη μου οταν έχεις νεότερα από γιατρο και εξετάσεις ενημέρωσε μας!

Σάσα χρόνια πολλά για τα γενέθλια σου, με το καλό να έρθει το μωράκι σου και να χαίρεσαι και το άλλο παιδάκι σου! Πεπλυ και Σασα μια χαρά τα μπεμπε σας, έτσι να συνεχίσετε!

Εμεις ήσυχα, βολτάρω συνέχεια τώρα που μπορώ και δεν έχω καμία βιασύνη για το μωρό, ας έρθει όποτε το αποφασίσει! Θέλω να κάνω Πάσχα με την ησυχία μου και να ψήσουμε το αρνί! Μετά ας έρθει όποτε το θελήσει η ίδια! Αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό και θα μάθω λεπτομέρειες!

Φιλάκια πολλά κορίτσια μου!


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Dobby μου δε ξέρω αν αυτά που νιώθω είναι λόγω της εμπέδωσης ή τα φυσιολογικά συμπτώματα. Ο γιατρός μου είπε ότι εμπεδώθηκε και μου λέει για βα καταλάβεις πόσο κάτω είναι για να δει το κεφάλι της στον υπέρηχο το κατέβασε τόσο κάτω.....τι να σου πω σχεδόν στο τριχωτό που λένε!! Εγώ αυτό που αισθάνομαι είναι ότι όρθια δε γίνεται με τίποτα....πολύ βάρος και κατευθείαν πέτρωμα χαμηλά. Γενικώς έντονη ενόχληση λες και έχω μονίμως κάτι ανάμεσα στα πόδια απο κάτω μου!!!! Τα χτυπήματα είναι τόσο κάτω...και μπροστά και πίσω....!!!

Αυτά...αλλά και πάλι δε ξέρω αν αυτά είναι η εμπέδωση. Πάντως είναι πολυυυυ έντονα!!!

Ο υπέρηχος την βγάζει 37w5d και μου είπε ότι δε θα την αφήσει βα πάρει πολύ βάρος ούτως η άλλως....


eNortjKzUjIyMjUxMVOyBlwwFYUC1A,,84.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας για τα γενέθλια μου! εχτές στη ντοκ όλα καλά ο μικρός μου 3000 κιλά κ το ραντεβού μας κλείστηκε για 10 Μαΐου χωρίς κανένα απρόοπτο ο μικρός είναι χαμηλά αλλά δεν έχει εμπεδώθει ακόμα θα με ξανά δει στις 4 Μαΐου, αναμένουμε λοιπόν.

μπραβο σασα μου τελεια τα κιλα..... στις δεκα μαιου ποσο ακριβως βδομαδων θα ειναι????? ε στις 4/5 θα εχεις πιο ξεκααρη εικονα!!!!!!

καλημερα κοριτσια!!!πως ειστε??

sass μου μπραβο για τα κιλακια,πολυ καλα!!αντε κοντευουμε!!!

μαρτη μου σε ευχαριστουμε για τις υφασματινες πανες..ποκυ χρησιμες κ θα σκεφτω πολυ σοβαρα να τις χρησιμοποιησω κ εγω..εσυ θα χρησιμοποιησεις??εσενα ο γιατρος σου δν σε αφηνει να βαψεις νυχια??εμενα με αφηνει αρκει να μη τα ψηνω,ημιμονιμα δηλαδη..μεθαυριο εχω ραντεβου για πεντικιουρ να νιωσω κ εγω λιγο πιο ωραια..

βαμαβακι μου, μην αγχωνεσαι..θα βγει οποτε θελει το νινακι σου κ οποτε οριζει ο Θεος!!!εισαι στο τελος της ουριτσας..τι καλα...

λοιπον,εγω ξυπνησα χαλια σημερα,μπουκωμενη,με ποναει λιγο ο λαιμος μου κ γενικα δν αισθανομαι κ πολυ καλα..ολο το βραδυ δν κοιμαμαι,γυριζω απο εδω γυριζω απο εκει,σηκωνομαι τουλαχιστον 3 φορες για τουαλετα..εχω να κοιμηθω καλα τουλαχιστον ενα μηνα..η μπεμπα μια χαρα,με το που ξαπλωνω κοιμαται κ εκεινη κ με το που σηκωνομαι μετα απο λιγο κλωτσαει.,το καλο μου..βολικο ειναι!!εσεις κοιμαστε κοριτσια??πειτε κανα κολπο μπας κ κοιμηθω λιγο παραπανω..δν κοιμαμαι τωρα,δν θα κοιμηθω κ μετα που θα γεννηθει η,μικρη,τη βαψαμε..

ερουλα μου.... λοιπον για το μπουκωμα εμενα με βοηθησε στην μυτη με συριγγα να πεταω χαμομηλι σε καθε ρουθουνι οποτε βουλωνε...... εκανα και με αλλο φλυτζανι γαργαρες για τον λαιμο και μου τον μαλακωνε.....

τωρα για τον υπνο.... προσπαθω με μαλακο λιγο φουσκωτο μαξιλαρι αναμεσα στα γονατα και ενα στην μεση... εννοειτε παντα στο πλαι κυριως απο δεξα!!!!!! οχι οτι ειμαι σουπερ... δυσανασχετω ωσπου να βολευτουν τα μωρα και εγω!!!!!! στο επομενο κατουρημα.... προσπαθω λιγο και απο την αλλη πλευρα μου!!!!! μετα πολυ λιγο ανασκελα......και ξανα απο την αρχη!!!!!! γυριζω σαν το αρνι στην σουβλα...αλλαμεπαιρνει ο υπνος κατα διαστηματα.... ειναι και οι ενεσεις προγεστερονης που με κοιμιζουν βαθεια ομως εμενακαι παλι βλεπεις!!!!!! απλα πριν μου δωσει τις ενεσεις... το πολυ να κοιμομουνα 2-3 ωρες με διακοπες και δυσφορια!!!! μετα καθομουν καθιστη στο κρεββατι και εβλεπα ταινιες ξενες χωρις φωνη για να μην ξυπνησω και τον αντρουλη μου!!!!!

απο τοτε που μου εκοψε και το καθιστο....ασε δεν εχω αλλη επιλογη!!!!!! ποναω ξεποναω... βολευομαι ξεβολευομαι..... και με την βοηθεια ειπαμε των ενεσεων κουτσουριαζομαι οσο γινεται.... νιωθω σαν ελεφαντα που του κανανε ενεση και επεσε καταχαμα και δεν μπορει να σηκωθει ωρες ωρες!!!!!!!!

ερη μου δοκιμασε το χαμομηλι πριν κοιμηθεις η το γαλα αν το πινεις..... οχι κρυα... χλιαρα!!!!!!

τωρα για τα νυχια δεν τον ρωτησα!!!! ξερω οτι πρεπει κατι να βλεπουν την ωρα της γενας στα νυχια μας γι αυτο αλαιοτερα τα ηθελαν εβαφτα!!!!!

ειχαμε τοοσα σοβαροτερα θεματα να συζητησουμε!!!!!! εξαλλου δεν με πολυνοαζει και πολυ ειδικα στα χερια...... ε τωρα ενα πεντικιουρ ανοιχτο κοκκινο η γαλλικο ασπρο θα το ηθελα αν επιτρεπεται και προλαβω αλλα και να μην προλαβω δεν πειραζει!!!!! εχουμε ολο το καλοκαιρι μπροστα μας για τετοια!!!!

ειμαι πολυ ευχαριστημενη που κουρευτηκα και εβαψα τα μαλλια μου... εκανα χαλαουα στα ποδια μου.... και οτι αλλο προλαβω!!!!

Κοριτσια, σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!

Με το καλό και στα δικά σας!

Όταν βρω χρόνο θα σας γραψω αναλυτικά, προς το παρόν σας διαβάζω.

πωπω ιωαννα μου!!!!!! συνηθιζεις καθε μερα πιο πολυ!!!!! συνειδητοποιεις την τεραστια ευλογια της γνησιας ευτυχιας!!!!!!

Ιοιο και Ορχιδέα να σας ζήσουν τα μωράκια σας!! Καλέ τι ξαφνικό ήταν αυτό, μας την έσκασες Ιοιο εκ της πλαγίου! Να είναι γερά και τυχερά στη ζωή τους και πάντα υγιή και ευτυχισμένα!

Κορίτσια κρατηθείτε λίγο γιατί η ομάδα λέγεται μανούλες Μαίου και όπως πάει θα μετονομαστούμε σε μανούλες Απριλίου νο2

Εμεις ήσυχα, βολτάρω συνέχεια τώρα που μπορώ και δεν έχω καμία βιασύνη για το μωρό, ας έρθει όποτε το αποφασίσει! Θέλω να κάνω Πάσχα με την ησυχία μου και να ψήσουμε το αρνί! Μετά ας έρθει όποτε το θελήσει η ίδια! Αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό και θα μάθω λεπτομέρειες!

Φιλάκια πολλά κορίτσια μου!

ντομπυ μου και εγω θελω οοοοσο αντεξω πιο πολυ!!!!!! για να δουμε τι μας επιφυλασουν την πεμπτη γιατρο!!!!!!

Dobby μου δε ξέρω αν αυτά που νιώθω είναι λόγω της εμπέδωσης ή τα φυσιολογικά συμπτώματα. Ο γιατρός μου είπε ότι εμπεδώθηκε και μου λέει για βα καταλάβεις πόσο κάτω είναι για να δει το κεφάλι της στον υπέρηχο το κατέβασε τόσο κάτω.....τι να σου πω σχεδόν στο τριχωτό που λένε!! Εγώ αυτό που αισθάνομαι είναι ότι όρθια δε γίνεται με τίποτα....πολύ βάρος και κατευθείαν πέτρωμα χαμηλά. Γενικώς έντονη ενόχληση λες και έχω μονίμως κάτι ανάμεσα στα πόδια απο κάτω μου!!!! Τα χτυπήματα είναι τόσο κάτω...και μπροστά και πίσω....!!!

Αυτά...αλλά και πάλι δε ξέρω αν αυτά είναι η εμπέδωση. Πάντως είναι πολυυυυ έντονα!!!

Ο υπέρηχος την βγάζει 37w5d και μου είπε ότι δε θα την αφήσει βα πάρει πολύ βάρος ούτως η άλλως....

οκ κουκλαμου μην φοβασαι!!!!!! μοιαζει να εισαι πολυ κοντα!!!!!

κοριτσια τα δικα μου νεακια ειναι οτι τα χειμωνιατικα τελειωσαν επιτελους τα εβαλαν στην πανω ντουλαπες και για τους τρεις μας.......

εχτες μου πηρε ο αντρας μου και συρματινες χοντουτσικες κρεμαστρες (πιανουν λιγοτερο χωρο με τα κρεμασμενα μπλουζακια και πολο και πουκαμισα)

και εκανα και χωρο και για τα μωρα μας στην ντουλαπα διπλα στην αλλαξιερα!!!!!!

επσης καθαρισανε σημερα τα χαλια με νιτρο και τοπικα σημαδακια και ολο το πελμα των χαλιων και τα σκουπισανε καλα με την ηλεκτρικη!!!!!

αυριο το μεσημεροαπογευμα ερχεται η γυναικα για να δεσουν και να φυλαξουν τα χαλια!!!! και ξεσκονισμα...σκουπισμα....σφουγγαρισμα ολο τα σπιτι αλλα κυριως το υπνοδωματιο μας!!!! και φρεσκαρισμα τα μπαλκονια!!!!

για να δουμε θα τα προλαβει!!!!!

επισης αυριο το πρωι παω για εξετασεις επαναληπτικες του ουρικου οξεως και αλλες!!!! και μεθαυριο γιατρουουουληηη!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μάρτη μου θα είμαι 38 &5 μέρες ενώ θα μπορούσα να γεννήσω τώρα που έχω μπει στο μήνα μου θέλει κ η ντοκ αφού αντέχει κ ο μικρός έχω μια χαρά αμνιακα κ ακόμα δεν έχει εμπεδώθει ο μικρός να κλείσω τις 38 κ μετά θα με έβαζε 9 Μαΐου αλλά κάτι της έχει τύχει κ μου είπε στις 10 Μαΐου ο άντρας μου της είπε για το σκ πριν αλλά όχι είναι νωρίς μας είπε κ εγώ δεν ήθελα.


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα!!!Σασα μου χρονια σου πολλα και απο εμενα!!!οτι επιθυμεις και με το καλο το μωρακι σου!!!

ερη εμενα μου το εκοψε το μαγνησιο με το που μπηκα στο μηνα μου, εκτοτε συσπασεις μηδεν, για να δειτε οτι ολα εχουν να κανουν με την ψυχολογια...παω κανω nst και δε δειχνει τιποτα, τι να πω...

βαλιτσα ναι το ξερω...πρεπει να φτιαξωωωω....

Μαρτη ευχαριστουμε για τις πανες

Βαμβακι οντως περιεγραψε μας λιγο πως νοιωθεις με το μωρο εμπεδωμενο...ντομπυ η μαια μας ειπε οτι χαμηλωνει η κοιλια, εχουμε πολλα υγρα, πολλη συχνοουρια και νοιωθουμε πιεση χαμηλα, σα να παει να μας φυγει κατι...επησης περπαταμε σαν παπιες....εμενα δεν εχει εμπεδωθει, ειμαι 36+2

ουτε κι εγω κοιμαμαι και πολυ καλα...μια η συχνοουρια και μια η μεση μου, γυρναω σαν το αρνι στη σουβλα...αλλα δεν σηκωνομαι...κοιμαμαι μεχρι αργα...το πρωι δεν μπορω να ξυπνησω με τπτ

εχω αρχισει και νοιωθω αυτην την ανυπομονησια που νοιωθετε ολες σας, θελω να γνωρισω το μωρο μου, να σιγουρευτω οτι ειναι υγιες (μακαρι Παναγια μου) και ξεκινησουμε την ζωη μας γαν γονεις!!!

Ανυσυχω βεβαια πολυ παρα πολυ, και για τον τοκετο και για το αν θα τα καταφερω και πολλα αλλα

Link to comment
Share on other sites

Ioio και Orxidea να σας ζήσουν τα μωράκια σας και να είναι πάντα ευτυχισμένα :D !!!!!! Πραγματικά τα νέα ήταν υπέροχα !!!!!!!!

Sasa χρόνια πολλά για τα γενέθλια σου. Οχι και ότι μεγάλωσες... η γυναίκα είναι πιο όμορφη από ποτέ στα 45-47 μέχρι τότε συνεχώς ομορφαίνουμε...

Ετοιμάζομαι να γεννήσω στις 5/5 την Πέμπτη μετά το Πάσχα, με πρόκληση τοκετού, αν δεν έχω γεννήσει ήδη μέχρι τότε. Η γιατρός μου είπε ότι καλύτερα να γίνει έτσι για διαφορους λόγους. Φοβάμαι και βιάζομαι πολύ να έρθει αυτή η ώρα...

Φιλιά σε όλες

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!Σασα μου χρονια σου πολλα και απο εμενα!!!οτι επιθυμεις και με το καλο το μωρακι σου!!!

ερη εμενα μου το εκοψε το μαγνησιο με το που μπηκα στο μηνα μου, εκτοτε συσπασεις μηδεν, για να δειτε οτι ολα εχουν να κανουν με την ψυχολογια...παω κανω nst και δε δειχνει τιποτα, τι να πω...

βαλιτσα ναι το ξερω...πρεπει να φτιαξωωωω....

Μαρτη ευχαριστουμε για τις πανες

Βαμβακι οντως περιεγραψε μας λιγο πως νοιωθεις με το μωρο εμπεδωμενο...ντομπυ η μαια μας ειπε οτι χαμηλωνει η κοιλια, εχουμε πολλα υγρα, πολλη συχνοουρια και νοιωθουμε πιεση χαμηλα, σα να παει να μας φυγει κατι...επησης περπαταμε σαν παπιες....εμενα δεν εχει εμπεδωθει, ειμαι 36+2

ουτε κι εγω κοιμαμαι και πολυ καλα...μια η συχνοουρια και μια η μεση μου, γυρναω σαν το αρνι στη σουβλα...αλλα δεν σηκωνομαι...κοιμαμαι μεχρι αργα...το πρωι δεν μπορω να ξυπνησω με τπτ

εχω αρχισει και νοιωθω αυτην την ανυπομονησια που νοιωθετε ολες σας, θελω να γνωρισω το μωρο μου, να σιγουρευτω οτι ειναι υγιες (μακαρι Παναγια μου) και ξεκινησουμε την ζωη μας γαν γονεις!!!

Ανυσυχω βεβαια πολυ παρα πολυ, και για τον τοκετο και για το αν θα τα καταφερω και πολλα αλλα

Nymeria μου,όπως τα λες ακριβώς,συν αυτά που είπα ποιο πάνω....!!! Καλά γενικά οποιαδήποτε κίνηση είναι πόνος απο κάτω κυρίως. Τα υγρά άλλαξαν και χρώμα μπορώ να πω.... Καθώς μέρα με τη μέρα σκουραίνουν!!! Στη τουαλέτα πολύ συχνά απο λίγο. Λες και κάτι εμποδίζει!!! Οοοόλα αυτά που λες μάλλον είναι η εμπέδωση. Ο καρδιοτοκογράφος στο 20 λεπτό έδειξε 4 συσπάσεις και 3 ψεύτο ωδίνες αν θυμάμαι καλά!!!! Κουράγιο μωρέ....καλαρέστηκε το μπεμπάκι εκεί μέσα!!! Όποτε αποφασίζουν αυτά βγαίνουν!!!!

Zetaki άντε με το καλό!!! Μια βδομαδούλα έμεινε εκτός απροόπτου!!!! Καλέ δε θα προλαβαίνουμε απο βδομάδα!!!! Τουλάχιστον αυτό,να παραμείνουμε μανούλες Μαίου


eNortjKzUjIyMjUxMVOyBlwwFYUC1A,,84.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κορίτσια...

sasa πολύχρονη κοπέλα μου, ότι επιθυμείς, με ένα γερό μωρό!!!!

άντε βρε κορίτσια από βδομάδα, πασχαλιάτικα γεννητούρια...

μετά από 2 μέρες άπειρο τρέξιμο να σας πω κ εγώ τα νέα μου. Έκανα εχθές doppler κ είμαστε στα ίδια. Οι αρρυθμίες εξακολουθούν να υπάρχουν αλλά ευτυχώς δεν έχουν γίνει ταχυκαρδίες που θα μας ενοχλούσαν. Ο γιατρός δεν ενησυχεί, εγώ ανησυχώ αλλά δεν μπορώ να κάνω κ κάτι, βράζω στο ζουμί μου...

το αμνιακό είναι λίγο πεσμένο κ μου είπε να κάνουμε Πάσχα κ την Τρίτη να μπω στο νοσοκομείο για μια ενδοφλέβια θεραπεία που θα βοηθήσει το αμνιακό κ θα είμαστε σίγουροι... κ σήμερα κάναμε αγώνα δρόμου για να βρούμε το φάρμακο!

κατά τα άλλα η μπέμπα είναι 2160, πήρε πολύ βάρος κ αναπτύσεται πολύ καλά, οπότε είναι σχετικά ικανοποιημένος από τη συνολική εικόνα. Μόνο που θα το παρακολουθούμε κάθε εβδομάδα μέχρι τη γέννα που δεν θα εργήσει κ πολύ απ' ότι κατάλαβα. Θέλει να κλείσουμε τη 36η εβδομάδα κ αν έχει καλό βάρος θα το πάρει. Έτσι έκανε κ στο γιο μου που είχα χαμηλό αμνιακό 36w 4d γέννησα...

Δεν με πειράζει πια η ταλαιπωρία, κορίτσια, να είναι καλά το μωρό θέλω... αν δεν είχε τις αρρυθμίες θα ήμουν πιο ήρεμη...

Μάρτη μου 15/6 έχω ΠΗΤ κ 36η εβδομάδα που θεωρεί ορόσημο ο γιατρός κλείνω στις 18 Μαϊου...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κορίτσια...

sasa πολύχρονη κοπέλα μου, ότι επιθυμείς, με ένα γερό μωρό!!!!

άντε βρε κορίτσια από βδομάδα, πασχαλιάτικα γεννητούρια...

μετά από 2 μέρες άπειρο τρέξιμο να σας πω κ εγώ τα νέα μου. Έκανα εχθές doppler κ είμαστε στα ίδια. Οι αρρυθμίες εξακολουθούν να υπάρχουν αλλά ευτυχώς δεν έχουν γίνει ταχυκαρδίες που θα μας ενοχλούσαν. Ο γιατρός δεν ενησυχεί, εγώ ανησυχώ αλλά δεν μπορώ να κάνω κ κάτι, βράζω στο ζουμί μου...

το αμνιακό είναι λίγο πεσμένο κ μου είπε να κάνουμε Πάσχα κ την Τρίτη να μπω στο νοσοκομείο για μια ενδοφλέβια θεραπεία που θα βοηθήσει το αμνιακό κ θα είμαστε σίγουροι... κ σήμερα κάναμε αγώνα δρόμου για να βρούμε το φάρμακο!

κατά τα άλλα η μπέμπα είναι 2160, πήρε πολύ βάρος κ αναπτύσεται πολύ καλά, οπότε είναι σχετικά ικανοποιημένος από τη συνολική εικόνα. Μόνο που θα το παρακολουθούμε κάθε εβδομάδα μέχρι τη γέννα που δεν θα εργήσει κ πολύ απ' ότι κατάλαβα. Θέλει να κλείσουμε τη 36η εβδομάδα κ αν έχει καλό βάρος θα το πάρει. Έτσι έκανε κ στο γιο μου που είχα χαμηλό αμνιακό 36w 4d γέννησα...

Δεν με πειράζει πια η ταλαιπωρία, κορίτσια, να είναι καλά το μωρό θέλω... αν δεν είχε τις αρρυθμίες θα ήμουν πιο ήρεμη...

Μάρτη μου 15/6 έχω ΠΗΤ κ 36η εβδομάδα που θεωρεί ορόσημο ο γιατρός κλείνω στις 18 Μαϊου...

happy κοπελα μου,δηλαδη σε λιγες εβδομαδες με το καλο γεννας???????ποσο εβδομαδων δηλαδη εισαι??αφου δν ανησυχει τιν γιατρο,χαλαρωσε..αν ηταν σοβαρο θα σου το ελεγε!!τωρα για το αμνιακο ειναι φυσιολογικο να ειναι μειωμενο οσο προχωραμε προς το τελος,αλλα για να,ειναι μαλλον κ ο γιατρος σιγουρος σου ειπε να κανεις την αγωγη..σκεψου οτι οοοοολα αυτα που κανεις,το τρεξιμο,το αγχος,την αγωγη,ειναι για καλο της μπεμπουλας που θα σε ανταμοιψει 4πλα οταν τη παρεις αγκαλια..με καισαρικη σου ειπε??δηλαδη απο ο,τι καταλαβα δν θα μπεις στον ιουνιο ετσι??πω πω σε ρωταω γιατι κ εγω 10/6 εχω πητ κ ειμαστε κοντα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια γεια σας και παλι σε ολες ολες αρχιζουμε γερα με εξετασεις βλεπω εγω σημερα το πρωι ειχα γιατρο και μου ειπε οτι ειναι μακρυς ο τραχηλος μου και μου κανε πλακα πως θα γεννησω δεκαπενταυγουστο πητ εχω 18 μαη... Δε μου πε κατι για καισαρικη αλλα μαλλον για εκει το κοβω... Τωρα ξαναεχω ραντεβου την αλλη τεταρτη και ειδωμεν τι να πω οτι ειναι να γινει ας γινει αρκει που ξαι καλα το μωρο μου ολα καλα μεγαλωνει σωστα κλπ ουφ αγχωθηκα λιγο να σας ω γατι δεν εχω ξανακανει χειρουργειο στη ζωη μου

Link to comment
Share on other sites

Που είστε μανούλες;;;; Τρέχετε για ψώνια και δουλίτσες;;; Εγώ εδώ σπίτι και ξαπλωμένη να μη κάνει Κούκου ακόμα η μικρή.

Πω πω έχω και τα βαφτιστήρια και φέτος μείνανε στο έλεος τα καημένα!!!! Στέλνω άλλους για να τους πάρουν τα δώρα και τις λαμπάδες τους...!!! Δε μου αρέσει αλλά τη να κάνουμε!!!! Ευτυχώς είναι πολύ κοντινοί φίλοι και καταλαβαίνουν!!!

Εσείς τι κάνετε;;; Ιωάννα μου μια χαρά είσαι!!! Γιατί όμως καισαρική σίγουρα;;; Συγνώμη αλλά δε θυμάμαι τι θέμα υπάρχει....φυσικά και σημασία έχει βα είστε και οι 2 καλά!!! Και εγώ δεν έχω κάνει ποτέ χειρουργείο και σε καταλαβαίνω!!!!!


eNortjKzUjIyMjUxMVOyBlwwFYUC1A,,84.png
Link to comment
Share on other sites

happy κοπελα μου,δηλαδη σε λιγες εβδομαδες με το καλο γεννας???????ποσο εβδομαδων δηλαδη εισαι??αφου δν ανησυχει τιν γιατρο,χαλαρωσε..αν ηταν σοβαρο θα σου το ελεγε!!τωρα για το αμνιακο ειναι φυσιολογικο να ειναι μειωμενο οσο προχωραμε προς το τελος,αλλα για να,ειναι μαλλον κ ο γιατρος σιγουρος σου ειπε να κανεις την αγωγη..σκεψου οτι οοοοολα αυτα που κανεις,το τρεξιμο,το αγχος,την αγωγη,ειναι για καλο της μπεμπουλας που θα σε ανταμοιψει 4πλα οταν τη παρεις αγκαλια..με καισαρικη σου ειπε??δηλαδη απο ο,τι καταλαβα δν θα μπεις στον ιουνιο ετσι??πω πω σε ρωταω γιατι κ εγω 10/6 εχω πητ κ ειμαστε κοντα..

πράγματι δεν με βλέπω να μπαίνω στον Ιούνιο... αλλά δεν με πειράζει αρκεί να έχει καλό βάρος το μωρό ( ογιος μου που γεννήθηκε μόλις μπήκα στον 9ο, ήταν 3230). Μη σου πω ότι το προτιμώ κιόλας... ο 9ος είναι δύσκολος μήνας... Σήμερα είμαι κλεισμένη 33η εβδομάδα! Για τα υπόλοιπα τί να πω... προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, άλλωστε εδώ που φτάσαμε δεν έχω κατι άλλο να κάνω... ευτυχώς θα μαζευτούμε όλη οικογένεια το Πάσχα κ θα ξεφύγει λίγο το κεφάλι μου, να μη σκέφτομαι τα ίδια κ τα ίδια. Όσο για τη θεραπεία δεν με πειράζει καθόλου, έχω πολύ εμπιστοσύνη στο γιατρό...

με καισαρική κ ολική νάρκωση, αυτό το ξέρω, το πέρασα κ την πρώτη φορά... επειδή έχω το χαμηλό αμνιακό κ τις συσπάσεις δεν θέλει να κόψω καθόλου την αντιπηκτική αγωγή κ έτσι κάνω ολική νάρκωση...

Iwannart σε καταλαβαίνω. Έτσι κ εγώ δεν είχα νοσηλευτεί ποτέ, ούτε ράμματα δεν είχα κανει... όμως είσαι σίγουρη για καισαρική? ο τράχυλος αλλάζει κ μάλιστα γρήγορα μερικές φορές.... ότι κ να γίνει όμως μην αγχώνεσαι... όταν ΄ρθει η ώρα έχουμε πιο πολύ δύναμη από αυτή που περιμένουμε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τελικα εχω καταλαβει οτι οσο και να ψαξουμε, οσο και να διαβασουμε ο τοκετος μας θα παραμεινει κατι αγνωστο μεχρι να τον βιωσουμε...κι εγω φοβαμαι πολυ γιατι θα παω χωρις επισκληριδιο, κι αν χρειαστει προκληση?κι αν δεν κανω διαστολη?κι αν τελικα καταληξω σε καισαρικη?και φανταστειτε τελικα να γεννησω σε κανα 2ωρο!!!:D

σημασια εχει τωρα τις τελευταιες εβδομαδες να ναι τα μωρακια μας καλα, εμεις οκ βαρυναμε αλλα τον φαγαμε τον γαιδαρο!!!

τραχηλο δεν εχω ιδεα ποσο μακρυς ειναι, το βλεπουμε απο τον υπερηχο?απο συσπασεις παντως....χαλαρααααα εκεινος ο 7ος ηταν φωτια ο 9ος ηρεμος!!!τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

nymeria μου εχεις δικιο.κ εγω οσο προσπαθω να φανταστω τον τοκετο μου,τοσο ξερω πως θα ειναι εντελως διαφορετικος απο ο,τι φανταζομαι!!!κ φοβαμαι κ,το αγνωστο ρε γμτ..αλλα μετα συνερχομαι κ σκεφτομαι που θα αντικρυσω το,παιδι μου κ λιωνωωω..

happy μου μια χαρα κοπελα μου!!ετσι αισιοδοξα να σκεφτομαστε!!Πασχα,οικογενεια,αρνι,πατατουλες μιαμ μιαμ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...