Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

Καλημέρα βρε κορίτσια!! Τι ευχάριστα νέα είναι αυτά μολις μπήκα από όλες μας! Εγώ δεν έχω νεάκια να σας πω μιας και δεν πήγα στο γιατρό γιατί είχε πολύ κόσμο χθες και ειπαμε να πάω σήμερα. Οπότε σήμερα θα σας ενημερώσω!

Invisible να σου ζήσει το αγοράκι σου! Γερός και τυχερός να είναι! Τι όμορφος τόκετος αυτός που περιέγραψες και σχετικά γρήγορος για πρωτότοκος! Μπράβο!

Ζέτα μου και Ιωάννα με το καλό! Κατανοητό το άγχος σας κι εγώ έτσι είμαι! Αλλά όλα θα πανε καλά και σε λίγο θα κρατάτε τα παιδάκια σας αγκαλιά και θα γίνετε οικογένεια!!

Ερη μου τέλεια τα κιλάκια της μπέμπας! Είδες που αγχωνόσουν?? Σίγουρα θα βγει παραπάνω από 3 κιλά! Περπάτημα και σεξ είναι η επιτομή τελικά. Το σεξ είναι όντως δύσκολο, ειδικά αν απέχετε και τόσους μήνες. Εμείς το κόψαμε εντελώς στον 8ο και τώρα στον 9ο το κάναμε δύο φορές και μπορώ να πω ότι πόνεσα αρκετά αλλά είχε αποτέλεσμα που ρώτησε και η Φυσαλίδα μας! Ήταν το μόνο που έφερε συσπάσεις τοκετού που τις θέλουμε που κράτησαν και σχεδόν όλη μέρα.

Βαμβάκι μου εσύ δεν υπάρχει λόγος να κάνεις τίποτα από όλα αυτά! Είσαι έτοιμη καλέ! Ούτε περπάτημα και σίγουρα ούτε σεξ. Πάντως μη νομίζεις για τον άντρα μου ήταν καταναγκαστικό, με κοίταζε σαν κουτάβι θλιμμένο πριν χαχαχαχα! Κάτι πρέπει να κάνει όμως κι αυτός! Περιμένουμε νέα σου από το γιατρό σήμερα!

Μάρτη μου τι τραβάς κι εσύ με τις συσπάσεις, πρέπει να είναι πολύ σπαστικό αυτό μιας και έχεις τα διδυμάκια και είσαι 2 φορές σε επιφυλακή! Γιατρό έχεις σήμερα ε?? Άντε να μας πεις κι εσύ νεάκια! Μάρτη μου άσχετο αλλά η κοιλίτσα σου πρέπει να είναι πολυ μεγάλη ε?? Συνολικά τα μωρά ζυγίζουν 4 κιλά και κάτι και μαζί με τα υπόλοιπα πρέπει να έχεις μεγάλο βάρος μπροστά! Πω πω ούτε να το φανταστώ δεν μπορώ!

Χαπυ είδες ότι ολα ήταν περαστικά?? Μπράβο, τέλεια νεα! Είχε αποτέλεσμα η αγωγή και όλα πήγαν κατ' ευχήν! Να απολαύσεις το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου τώρα χωρίς έγνοιες!!

BusyBee αυτό που περιγράφεις είναι αντένδειξη για φυσιολογικό τοκετό? Πως μπορεί να γυρίσει το μωράκι? Πιστέυω και εύχομαι να πάνε όλα όπως το έχεις φανταστεί!

Αλεξ κι εσύ γιατρό σημερα ε?? Περιμένουμε φρέσκα νέα κι από εσένα!

Φυσαλίδα μου υπομονή και το φάγαμε το γάιδαρο οι περισσότερες! Καλά κάνεις και περπατάς όσο μπορείς, κακό δεν κάνει σίγουρα αλλα μεταξύ μας δεν ξέρω και κατά πόσο βοηθάει κιόλας. Η κοπέλα που συνεργαζόμαστε στο γραφείο περπατούσε χιλιόμετρα κάθε μέρα και το μωρό παρέμεινε ψηλα μέχρι τέλους. Οπότε προσωπικά κρατώ μικρό καλάθι για το περπάτημα.

Φιλάκια κορίτσια μου μέχρι νεοτέρας!


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια , περιμένουμε τα νέα της ζετας σήμερα αντε να πάνε όλα καλά.

Να σας ρωτήσω εσάς σας ζήτησαν αίμα γτ εμένα τουλάχιστον με τη προγράμματισμενη καισαρική μου ζήτησαν 2 φιάλες.


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites

17Μάρτη, έχω ΠΗΤ 15/5, θα το βάλω στο πινακάκι... Οπότε είμαι 38+.

Γιʼ αυτό που ρωτάτε, η b.happy και η dobby, αν το γεγονός ότι το μωρό κοιτάει μπροστά θεωρείται αντένδειξη για φυσικό τοκετό ή vbac, όχι κάτι τέτοιο δεν ισχύει.

Απλά είναι μία κατάσταση όχι ιδανική. Σχετίζεται με καθυστερημένη έναρξη του τοκετού, με πιο επώδυνο και παρατεταμένο τοκετό και – το σημαντικότερο – με καισαρική τομή που είναι αυτό που προσπαθώ αν αποφύγω.

Παίρνω κουράγιο όμως από εσάς που γράφετε ότι γεννήσατε! Ανυπομονώ να έρθει η σειρά μου!

:P


OyuRp3.png
Link to comment
Share on other sites

DOBBY 9/5/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

17Μάρτη2015 10/5/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΑΓΟΡΑΚΙ

FUSALIDA 14/5/2015 ΑΓΟΡΑΚΙ

GVAMVAKI 15/5/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

BusyBee 15/5/ 2016 ΑΓΟΡΑΚΙ

IOANNART 18/5/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

SASA 19/5/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ

NYMERIA 19/5/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

ZETA20 20/5/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ

LIAKI 22/5/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ

MOTHER_2016 25/5/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ

BARBIE 26/5/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

MARIA GRE 30/5/2015 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

ANNAP 3/6/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

ERI87 10/6/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

SANDY 2 13/6/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

B.HAPPY 15/6/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

ALEX_MFP 16/6/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ

PEPLY 25/6/2015 ΑΓΟΡΑΚΙ

ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ

ORXIDEA 16/04 ΑΓΟΡΑΚΙ Κ.Τ

IOIO 23/04(?) ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Κ.Τ

INVISIBLE 30/04/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ Φ.Τ


OyuRp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

busybee πως και είχες ξεφύγει απο το πινακάκι μας;!!Πιστεύω όλες να μαστε μέσα τώρα!!Άντε να λιγοστέυουν τα απο πάνω πάνω και να αυξηθούν τα γεννητούρια!!

dobby m κοντεύεις κι εσύ πολύ!!Λογικό να σε κοιτάει σαν κουτάβι ο άντρας σου..νομίζω είναι το χειρότερο για όλους!χαχχα..Το μωρό έχει κατέβει αρκετά;Περιμένουμε τα νεάκια σου απο τον γιατρό!!

martaki κοντεύεις κι εσύ!!Όλα καλά πήγαν!Κι εμένα με πιάνουν κάτι πονάκια χαμηλά αλλά περνάνε μετά απο λίγη ώρα!

vamvaki λογικό να μην θέλει ούτε να ακούσει για σεξ..χεχε.κι εγώ τρέμω στην ιδέα μην μου πει απο δευτέρα που θα μου κόψει τα ράμματα να κάνω σεξ...γιατί ούτε εγώ πολυψήνομαι ούτε ο άντρας μου!!!Ειδικά ο άντρας μου καθόλου!!

pepply m χρόνια πολλά!Ότι καλύτερο και με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!

ioio π χάθηκες;;Τι κάνει η μικρούλα;;Είναι ήσυχη;;Πως πάει ο θυλασμός;Γράψε μας νεάκια όταν μπορέσεις!

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε;;Η ζέτα να γέννησε άραγε;;

Εγώ σήμερα πήγα στον γιατρό...την Δευτέρα θα μου κόψει τα ράμματα και αναλόγως πως θα ναι το αμνιακό βλέπουμε...Πάντως το μωρό είναι ψηλά ακόμα μου πε..και δεν μπορώ και να περπατάω γιατί θα χάνω αμνιακό που δεν έχω και πάρα πολύ..Θα δείξει τι θα κάνουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις πρόκληση την Δευτέρα; Στο πρώτο παιδί κάναμε πρόκληση την ημέρα που έφτασα στην ΠΗΤ. Τελικά ήταν λάθος γιατί το μωρό δεν ήταν έτοιμο να βγει τότε και μετά από 12 ώρες που δεν προχωρούσε ο τοκετός καταλήξαμε σε καισαρική.

Σαν εμπειρία, αυτό που λένε ότι οι τεχνητοί πόνοι είναι πολύ επώδυνοι, εμένα δεν μου φάνηκαν καθόλου δύσκολοι, είναι απόλυτα υποφερτοί. Δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα!

Καλή επιτυχία και με το καλό!!

Καλα εμενα με βαζει και μιαμιση βδομαδα νωριτερα... Εσενα με πητ και παλι δεν ηταν ετοιμο;; Αχ παναγια μου ας τελεωσουν ολα ηρεμα να χουμε σημ αγκαλια μας τα μπουμπουκακια μας αχ βαχ ειμαι πολυ φοβιτσιαρα αλλα οτι γινει

Link to comment
Share on other sites

Mother μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα έτσι όπως τα περιγράφεις! Τη Δευτέρα θα ξέρεις τι θα κάνετε??

Μόλις γύρισα από γιατρό, καλά είναι η μικρή και επειδή δεν υπάρχει λόγος να μην περιμένουμε μέχρι την ΠΗΤ δε με πείραξε σήμερα αλλά με άφησε μέχρι και την Τρίτη. Το μωρό κατέβηκε κι άλλο και ο τράχηλος άρχισε να κονταίνει οπότε δε θεώρησε ότι πρέπει να επέμβει ακόμα γιατί δρομολογείται μόνος του ο τοκετός. Το μόνο που με ξενέρωσε είναι ότι το μωρό έχει περιτύλιξη με το λώρο στο λαιμό του. Ο ντοκ μου είπε ότι αφενός δεν πειράζει κάπου αφετέρου θα δούμε εκείνη την ώρα πως θα κινηθούμε. Εγώ πάντως ξενέρωσα λίγο! Αυτά τα νέα μας!


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Mother μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα έτσι όπως τα περιγράφεις! Τη Δευτέρα θα ξέρεις τι θα κάνετε??

Μόλις γύρισα από γιατρό, καλά είναι η μικρή και επειδή δεν υπάρχει λόγος να μην περιμένουμε μέχρι την ΠΗΤ δε με πείραξε σήμερα αλλά με άφησε μέχρι και την Τρίτη. Το μωρό κατέβηκε κι άλλο και ο τράχηλος άρχισε να κονταίνει οπότε δε θεώρησε ότι πρέπει να επέμβει ακόμα γιατί δρομολογείται μόνος του ο τοκετός. Το μόνο που με ξενέρωσε είναι ότι το μωρό έχει περιτύλιξη με το λώρο στο λαιμό του. Ο ντοκ μου είπε ότι αφενός δεν πειράζει κάπου αφετέρου θα δούμε εκείνη την ώρα πως θα κινηθούμε. Εγώ πάντως ξενέρωσα λίγο! Αυτά τα νέα μας!

χαχα..όπως τα λες :P Την Δευτέρα που θα κόψουμε τα ράμματα ελπίζω να κατέβει σιγά σιγά το μωρό!!Αλλιώς με πρόκληση με βλέπω...θα δείξει...Η περιτύληξη έγινε έτσι ξαφνικά;;Δεν είχε εντοπίσει κάτι τις προηγουμενες φορές ε;;;Όλα καλά θα πάνε..Άντε άντε κοντεύεις φουλ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια και απο εμάς...μόλις γυρίσαμε απο τον γιατρό και όλα μια χαρα...ο μπεμπούλης έφτασε σχεδόν τα 2500κιλα και εχει γυρίσει κάτω...βέβαια αυτό σχετικό γιατί σριφογυρνάει ακόμα αλλά όλα καλά με μας!!

Ντόμπυ μην ξενερώνεις με την περιτύλιξη και μπράβο στον γιατρό σου που δεν σε άγχωσε γιατί πολλοί το παρουσιάζουν σαν αιτία καισαρικής αλλά δεν είναι έτσιεμένα και τα τρία είχαν περιτύλιξη και μπορεί να γίνει οποιαδήποτε στιγμή αυτό και όντως εκείνη τη στιγμή βλέποντας και κάνοντας και μπράβο του που δεν ζορίζει την διαδικασία και την αφήνει να κυλήσει μόνη της...η φύση ξέρει καλύτερα και συνήθως έτσι κύλουν πιο ήπια και αρμονικά τα πράγματα...όλα καλά θα πάνε αυτό να σκέφτεσαι μόνο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!!! Τι κάνετε;;

Εγώ πήγα στο γιατρό χθες!!! Όλα πολύ καλά με τη μπεμπούλα!!! Έχει φτάσει 3400 και είναι πολύ ψηλή. Έχει πάρει κανονική θέση τοκετού και στην εξέταση απο κάτω έπιασε καλά καλά το κεφάλι της. Μου είπε αναμένουμε να εξελιχθούν μόνα τους τα πράγματα γιατί οι συνθήκες είναι ιδανικές και δεν υπάρχει λόγος να επέμβουμε. Τουλάχιστον μέχρι την άλλη εβδομάδα γιατί το μόνο που μας επηρεάζει είναι τα πολλά κιλά.

Κατα το άλλα μαύρο βράδυ πέρασα.....!!! Απο τις 12 μέχρι τις 6 είχα αφόρητους πόνους σε κοιλιά μέση και γενικά όλο το πακέτο. Δεν ήταν όμως ανα συγκεκριμένη ώρα για να μπορέσω να καταλάβω αν γεννάω ή όχι. Σαν το αγρίμι τριγυρνούσα μέσα στο σπίτι. Μετά κατάφερα να κοιμηθώ μέχρι τις 8 με διαλείμματα. Πω πω δε θα αντέξω άλλο ένα τέτοιο βράδυ.....

Dobby μου και εσένα σούπερ τα νέα σου. Στην αναμονή μαζί. Για την περιτύλιξη μην ανησυχείς. Ξέρω ότι είναι πάρα πολύ συχνό φαινόμενο. Άλλωστε ξέρει και ο γιατρός σου.....!!!

Οι υπόλοιπες κορίτσια μου;;; Τα νεάκια σας μια χαρά;;;;


eNortjKzUjIyMjUxMVOyBlwwFYUC1A,,84.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα girls! τι κάνετε?

Mother μου την προηγούμενη φορά τον είχε περασμένο σαν κασκόλ στο λαιμό της αλλά δεν είχε κάνει περιτύλιξη, μετά φαίνεται κάπως γύρισε το σκασμένο και κατάφερε και τον τύλιξε!

Αλεξ μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καθησυχαστικά σου λόγια! Και τα 3 με περιτύλιξη ε και τα γέννησες φυσιολογικά? Αχ είχα ανάγκη να το ακούσω αυτό γιατί απο χθες αυτό σκέφτομαι! Ότι τελικά κάτι θα πάει στραβά και θα γεννήσω με καισαρική για αυτό το λόγο. Ο γιατρός βέβαια μου ξεκαθάρισε ότι μόνο αν δυσφορεί το μωρό θα προχωρήσει σε καισαρική και ότι εμείς πάμε κανονικά για φυσιολογικό και ότι 1 στα 3 μωρά έχει περιτύλιξη. Τεσπα θα δούμε, ο,τι είναι καλύτερο για το μωρό! Μια χαρά τα κιλάκια του μπεμπούλη σου! Αλήθεια τα άλλα παιδάκια σου πως αντιδρούν στην άφιξη του νέου μέλους??

Βαμβάκι μου εσύ είσαι έτοιμη εντελώς! Ο τράχηλος σε τι κατάσταση ειναι? Εχεις διαστολή? Κι εμένα τα κιλά τον προβληματίζουν και για αυτό δεν ήθελε να μείνω μέχρι την ΠΗΤ αλλά η μπέμπα δεν πήρε αυτη την εβδομάδα βάρος πολύ οπότε ηρέμησε κι αυτός. Στα 3500 είναι κι εμάς. Πάντως σε βλέπω μέχρι τη γιορτή της μητέρας να έχεις γίνει μανούλα!! Να μας ενημερώνεις!

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε?? Ζέτα μου περιμένουμε νέα σου!


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;;

Invisible, να σας ζήσει ο κούκλος!!! Να ναι πάντα γερός και τυχερός!!!!!!!

Ντομπυ μου, κι εμένα ή περιτυλιξη είναι μεγάλος φόβος μου, αλλα όπως εχω πει εδω δεν κάνουν υπερήχους, άρα δεν μπορώ να το ξέρω..... Πάντως, αφού σου είπε έτσι ο γιατρός σου μην ανησυχεις. Να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε καλά!!! Πάντως κατά ταλλα όλα σούπερ και κοντευεις!!!

Βαμβακι μου, κι εσύ κοντευεις!!! Τι ωραία! Αντε λίγη υπομονή ακόμα...

Μαρτη, περιμένουμε νέα από τον γιατρό!!

Ζετα, εύχομαι όλα να πήγαν καλά! Όταν βρεις λίγο χρόνο πες μας τα νέα σου!

Εγώ χτες είχα μαία, με ψηλάφησε και είπε ότι τα 3/5 του κεφαλιού έχουν μπει στην λεκάνη. Φαντάζομαι ότι αυτό σημαίνει ότι το μωρό έχει εμπεδωθει;;;; Δεν ξέρω....

Στο μεταξύ κι εγώ έχω συχνά πόνους, αλλά όχι σταθερά... Σήμερα μπήκα στην 39η βδομάδα και ανυπομονω τόσο....

Αυτά...

Σας φιλώ πολύ πολύ. Καλό σαββατοκύριακο με καλά νεακια!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλεναδες μου!!!!!

συγνωμη....που δεν σας ενημερωσα εχτες αλλα ημουν τοοοσο αγχωμενη...... προβληματισμενη...... επρεπε να ενημερωσω μαμαδες και κολλητες.... νυσταζα..... ποναγα.... ειχα τα πανω μου και τα κατω μου!!!!!

η αληθεια ειναι οτι προσπαθησα να σας γραψω... αλλαεπεφτε το ταμπλετ απο τα χερια μου... ευτυχως απο την μερια του κρεββατιου... που κοιμαται ο αντρουλης!!!! ετσι κατα τις εντεκα κοιμομουν ηδη!!!!!!

λοιπον τα νεα μου ειναι τα εξης: ενω εγω δεν πολυακουω τον δευτερο..... εκει στο nst τα κοριτσια δεν βρησκαν την καρδια του και περασαμε αγχος μισης ωρας.... η μια τον ακουγε στο μηχανημα απο το υπερπεραν!!!!! αυτο με αγχωσε πολυ... δεν σας κρυβω.... μιλαμε για τον υπερκινητικο πουπια δεν εχει χωρο να δωσει ουτε μια κλωτσια!!!! στο τελοςμε εβγαλαν απο το μηχανημα.... με πηρε ο γιατρουλης μου.... με εξετασεμε υπερηχο γιαναβρει την θεση του 2!!! μονο που δεν ζωγραφησε την κοιλια χαχα μου!!! πηγαξανα στο μηχανημα για το nst και τι ειχε κανει ο κυριος και δεν τον ακουγαμε..... μας ειχε γυρισει πλατη και κ@λο!!!!! μαλιστα...... απο τωρα τρωμε πορτα!!!!!!!!! τελικα αρχισε το μηχανημα να μετραει..... να καταγραφει..... και εγω παλι δεν πολυκαταλαβαινα κινησες για να παταω το κουμπι..... τελος παντων μπαινοβγαινε ο γιατρος μου και εβλεπε!!!!!

μετα απο μια ωρα στο μηχανημα.... με πηρε για εξεταση......

μου ειπε οτι δεν ειχα συσπασεις!!!!! οι πονοι αυτοι σαν πολυ δυνατοι περιοδου.... προερχονται απο συσπασεις του εντερου και στριγμωματα στην κυστη μου.... και οτι τα οργανα μου τωρα... υποφερουν ολα!!!!! μου ειπεοτι η κινητικοτητα των παιδιων ηταν ικανοποιητικη!!!!!

αρχισε τις μετρησεις... κεφαλιων.... κοιλιας..... κλπ.... τα γρ. τους τελεια!!!!! ο 1ος 2273 και ο 2ος 2468.....

ο τραχηλος με εσωτερικη εξεταση... ειναι δοξα τον θεο ο ιδιος 2,8

ομως τα χολικα οξεα... ανεβηκαν.... πολυ ανησυχικα!!!!

απο 19 πηγαν 50!!!!!!!!!!

ο γιατρουλης ηταν πολυ προβληματισμενος για μεχρι την τριτη!!!!

επισης τα ποδαρακια μου κοριτσια......μεσα σε μια μερα και κατι..... πριστηκαν στους αστραγαλους τρομαρα..... πονοι δυνατοι οταν περπαταω για τουαλεττα και νομιζω οτι θα μου γυρισει κανενα....και θα πεσω.... μεχρι το βραδυ που κοιμηθηκα δεν ηξερα που να τα κρεμασω.... πανω σε δυο μαξιλαρες...... κι ολα αυτα ενω δεν εχει ανεβει το ουρικο οξυ στην εξεταση του σαββατου!!!!!!!

αυριο εχω επισκεψη στο ιατρειο.... να δουμε παλι τα μωρα!!!!

τον ειδα φοβισμενο γιατι ενω βλεπεις καλη την κινητικοτητα των μωρων.... δεν ξερεις τι συμβαινει σε λιγο..... γιατι ειναι υπουλη η χολοσταση!!!!!!

μονο στην χαρη Του εμπιστευομαι μεχρι την τριτη!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

invisible να σας ζήσει το μωράκι σας κοπέλα μου, καλότυχο κ ευτυχισμένο με υγεία!!!!

κ σε όλες που περιμένετε τώρα κοντά υπομονή κ έφτασε ο καιρός!!!

ντόμπυ μπράβο στο γιατρό σου, τουλάχιστον ξέρεις ότι θα το παλέψει όσο μπορεί!!!

φυσαλίδα 39η εβδομάδα... πωπω κορίτσια ζηλεύω....

Μάρτη μου, τί να σου πω κ εσένα με την αναστάτωση που τραβάς. Φαντάζομαι πόσο ανησυχήσατε στο μαιευτήριο... όμως αφού έχεις κάνει κ τις ενέσεις για τα πνευμονάκια τους δεν μπορεί να σε βάλει ανα πάσα στιγμή? κ το βάρος τους πολύ καλό είναι, άλλα μωράκια γεννιούνται τελειόμηνα 2200... λίγο υπομονή ακόμη. Σε σκεφτόμουνα στο νοσοκομείο, ήρθε μια κοπέλα που έχει κόρη 15 μηνών κ είναι έγκυος σε δίδυμα... εκεί να δεις, όλοι τρέχουν κ δε φτάνουν!!!

Εγώ κορίτσια γύρισα εχθές στο σπιτάκι μου. Ο γιατρός θα με δει πάλι την Πέμπτη αλλά μου είπε ότι δεν ανησυχεί πλέον. Ξέρετε πόσο κιλά πήρα στο νοσοκομείο? 4 κιλά... του το είπα κ μου είπε ότι 1 κιλό είναι από την κορτιζόνη πιθανώς κ 2 από το αμνιακό που αυξήθηκε... αφού ενώ ήμουν πολύ καλά κινητικά κ από εχθές έχω ακόμη κ δυσπνοια κ μεγάλωσε πάρα πολύ η κοιλιά μου... δεν παραπονιέμαι όμως για τίποτα αφού το μωρό είναι καλά!!!!

Περιμένουμε νέα κ από εσένα μάρτη κ από τις άλλες κοπέλες που ετοιμάζονται!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...