Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

ζετακι μου καλα γεννητουργια για σημερ!!!! με το καλο να συναντησεις την ευτυχια της ζωης σου!!!!! ολα καλα να πανε και για σενα και για το παιδι!!!!!!

ιωανναρτ... αυριο την δευτερα η μεγαλη μερα ε???? πως αισθανεσαι???????

αντε ακολουθει τη τριτη η σασα!!!!!

πες μου να τηλ στο μαιευτηριο να ρωτησω για το αιμα εαν θελουν για καισαρικη!!!!!!

αντε τελευταια στιγμη να βρεις δυο ατομα για δυο φιαλες αιμα!!!! ουφ!!!!! βρηκες ματια μου εσυ??? πρεπει να ειναι συμβατο με της μητερας η το ζητανε για να εχουν τραπεζα??????

σασουλινο μου που θα ξεγεννησεις????? ισως αυριο μου πει για τριτη και εμενα!!!!

κοριτσια ο γιατρος μου μετεδωσε το αγχος του για τα χολικα τελικα!!!!! ευτυχως τα ακουσα και τα δυο αγορια μου σημερα.... οταν εφαγα ενα καλλλοοοοο πρωινο!!!!!!

βαμβακι μου αυτοι οι πονοι του εντερου οταν ερχονται δεν παιζονται...... ευτυχως σημερα ειχα αλλη νυχτα!!!! πολυ πονο στα ποδια στους αστραγαλους!!!! στο πλαι και ψηλα σε μαξιλαρες κοιμηθηκα.... αναμεσα στα γονατα αλλο μαξιλαρι και ευτυχως ξυπνησα μονο δυο-τρεις φορες απο τις εντεκα εως τις 7 που ξυπνησα!!!! παλι εχω υπνηλια ομως... νυσταζω φρικτα.... κλεινουν τα ματια μου παλι!!!!! εννοειται ο πονος στα ποδια.... δεν συζητιεται!!!!!

αρα συμφωναμε τον γιατρουλη... περιμενεις την μπουμπουκα σου αλλη μια βδομαδα.....για φυσιολογικο!!!!!! φιλακια!!!!!

φυσαλιδα μου!!!! μην φοβασαι..... ολα καλα θα πανε!!!! καλε δεν μπορει να εχει παρει θεση στην λεκανη και να φοβασε για περιτυλιξη.... νομιζω αυτο δεν γινεται...... ναι αυτο σημαινει εμπεδωση.... τα 3/5 του κεφαλιου.... τελεια!!!!!!! αρα μπηκες στο οχημα για να σε φτασει στον προορισμο!!!!!

μητερα κοβεις τα ραματα την δευτερα ε??? και ξαπλιξα λογικα για το αμνιακο υγρο!!!!!

δοξα τον Θεο κι εσυ πηγαινεις μια χαρα!!!!

ντομπυ μου κοντος ψαλμος αλληλουια!!!!!! μην φοβασαι τπτ!!!! λες και εσυ να γεννησεις τριτη να ειμαστε τρεις απο το καφε μας!!!!! δεν σφιγγονται ταμωραολαμε την περιτυλιξη του λωρου!!!!! ολα καλα θα πανε θα δεις!!!!!

αλεξ μια χαρα ο μπεμπουλης σας!!!!! ΠΗΤ εχεις προς το τελος μαη η τον ιουνη?????


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάρτη μου, τί να σου πω κ εσένα με την αναστάτωση που τραβάς. Φαντάζομαι πόσο ανησυχήσατε στο μαιευτήριο... όμως αφού έχεις κάνει κ τις ενέσεις για τα πνευμονάκια τους δεν μπορεί να σε βάλει ανα πάσα στιγμή? κ το βάρος τους πολύ καλό είναι, άλλα μωράκια γεννιούνται τελειόμηνα 2200... λίγο υπομονή ακόμη. Σε σκεφτόμουνα στο νοσοκομείο, ήρθε μια κοπέλα που έχει κόρη 15 μηνών κ είναι έγκυος σε δίδυμα... εκεί να δεις, όλοι τρέχουν κ δε φτάνουν!!!

Εγώ κορίτσια γύρισα εχθές στο σπιτάκι μου. Ο γιατρός θα με δει πάλι την Πέμπτη αλλά μου είπε ότι δεν ανησυχεί πλέον. Ξέρετε πόσο κιλά πήρα στο νοσοκομείο? 4 κιλά... του το είπα κ μου είπε ότι 1 κιλό είναι από την κορτιζόνη πιθανώς κ 2 από το αμνιακό που αυξήθηκε... αφού ενώ ήμουν πολύ καλά κινητικά κ από εχθές έχω ακόμη κ δυσπνοια κ μεγάλωσε πάρα πολύ η κοιλιά μου... δεν παραπονιέμαι όμως για τίποτα αφού το μωρό είναι καλά!!!!

Περιμένουμε νέα κ από εσένα μάρτη κ από τις άλλες κοπέλες που ετοιμάζονται!!!

μπραβο b. happy!!!!!!! καλυτερα σπιτακι σου!!!!! βεβαια χρεαζοταν και το νοσοκομειο στην συγκεγκριμενη φαση!!!!!

κοιλια!!!!!! ασε ειναι σαν θωρακισμενη μπαλα!!!! σημερα εψαχνα εντε λεπτα να βρω να πιασω λιγο κρεατακι να το ανασηκωσω για την ενεση την αντιθρομβωτικη!!!!!! βγαλε φωτο να γελαςμετα.... ασε που ειναι παρακαταθηκη για να βλεπουν τα παιδια σου.... οταν μεγαλωσουν!!!!!!

αυριο απο μενα τα νεοτερα!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μάρτη μου εύχομαι να αντέξεις μέχρι τη τρίτη. δλδ τη τρίτη γέννας κ εσύ? εμενα στο μητέρα μου ζήτησαν το αίμα όχι για συμβατό με το δικό μου δε μου είπαν τις φιάλες τις βρήκαμε ο άντρας μου κ ο γαμπρός μου θα δώσουν, από καμιά άλλη φίλη πάντως δε έχει ζητηθεί κάτι τέτοιο κ η ξαδέλφη μου που γέννησε στο μητέρα ρε ζήτησαν τι να πω δε εχω ιδέα.


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ Μάρτη μου, τι να πω!!!! Τελικά μέχρι τελευταία στιγμή μέσα στην αγωνία θα είμαστε. Αν είναι να γεννήσεις τη Τρίτη καλώς!!! Πάντως τα αγοράκια σου είναι πολύ καλά στα κιλά τους!!! Έχετε κάνει και τις ενέσεις σας....!!!οπότε ο,τι πει ο γιατρός σου. Αυτός ξέρει τι θα κάνει και πότε. Εσύ να έχεις ανεβασμένη διάθεση και ηθικό!!!! Και αφού σου δίνουν και το παρόν κάθε μέρα.....σου λένε ότι όλα πάνε ΚΑΤ ευχήν.

Sasa μου και εγώ δεν έχω ακούσει να ζητά ε αίμα. Ίσως επειδή πας προγραμματισμένα βρήκαν ευκαιρία;;; Τι να πω. Ευτυχώς βρήκατε. Άντε με το καλό....

Happy μου!!! Καλώς επέστρεψες σπίτι σου. Όπως και με έχει άλλη ψυχολογία όταν είσαι στο χώρο σου. Όσο για τα κιλά...εντάξει είναι για καλό. Δε πειράζει και θα τα συνηθίσεις....εγώ νιώθω σαν βαρέλι πλέον. Σε μπορώ να κουνηθώ!!! Καλά για το περπάτημα δε το συζητάω...πολύ γέλιο. Ποιο πάπια δεν υπάρχει.....

Φυσαλιδάκι....ναι νομίζω ότι πλέον έχει εμπεδωθεί ο μπέμπης σου. Και αφού περπατάς κιόλας...κάθε μέρα θα κατεβαίνει και περισσότερο. Κοντεύουμε!!!!

Dobby μου, ο τράχηλος είναι μαλακός αλλά όχι τελείως....διαστολή 1,5 με 2 μου είπε. Αχ δε ξέρω....καλό βολεύτηκε η κυρία και δε λέει να έρθει....είναι τόσο άβολο εκεί που βρίσκεται πλέον!!!! Τη παρακαλάω να ξεμυτίσει αλλά δεν.....Άντε να δούμε!!!!Μακάρι να μου κάνει τέτοιο δωράκι μέχρι τη Κυριακή!!!:tongue:;)


eNortjKzUjIyMjUxMVOyBlwwFYUC1A,,84.png
Link to comment
Share on other sites

Μάρτη μου εύχομαι να αντέξεις μέχρι τη τρίτη. δλδ τη τρίτη γέννας κ εσύ? εμενα στο μητέρα μου ζήτησαν το αίμα όχι για συμβατό με το δικό μου δε μου είπαν τις φιάλες τις βρήκαμε ο άντρας μου κ ο γαμπρός μου θα δώσουν, από καμιά άλλη φίλη πάντως δε έχει ζητηθεί κάτι τέτοιο κ η ξαδέλφη μου που γέννησε στο μητέρα ρε ζήτησαν τι να πω δε εχω ιδέα.

σε πηραν τηλ????? σου το'πε ο γιατρος σου???? πως εγινε?????

εγω θα γεννησω τελικα στο ιασω!!!!!!

Αχ Μάρτη μου, τι να πω!!!! Τελικά μέχρι τελευταία στιγμή μέσα στην αγωνία θα είμαστε. Αν είναι να γεννήσεις τη Τρίτη καλώς!!! Πάντως τα αγοράκια σου είναι πολύ καλά στα κιλά τους!!! Έχετε κάνει και τις ενέσεις σας....!!!οπότε ο,τι πει ο γιατρός σου. Αυτός ξέρει τι θα κάνει και πότε. Εσύ να έχεις ανεβασμένη διάθεση και ηθικό!!!! Και αφού σου δίνουν και το παρόν κάθε μέρα.....σου λένε ότι όλα πάνε ΚΑΤ ευχήν.

Sasa μου και εγώ δεν έχω ακούσει να ζητά ε αίμα. Ίσως επειδή πας προγραμματισμένα βρήκαν ευκαιρία;;; Τι να πω. Ευτυχώς βρήκατε. Άντε με το καλό....

Happy μου!!! Καλώς επέστρεψες σπίτι σου. Όπως και με έχει άλλη ψυχολογία όταν είσαι στο χώρο σου. Όσο για τα κιλά...εντάξει είναι για καλό. Δε πειράζει και θα τα συνηθίσεις....εγώ νιώθω σαν βαρέλι πλέον. Σε μπορώ να κουνηθώ!!! Καλά για το περπάτημα δε το συζητάω...πολύ γέλιο. Ποιο πάπια δεν υπάρχει.....

Φυσαλιδάκι....ναι νομίζω ότι πλέον έχει εμπεδωθεί ο μπέμπης σου. Και αφού περπατάς κιόλας...κάθε μέρα θα κατεβαίνει και περισσότερο. Κοντεύουμε!!!!

Dobby μου, ο τράχηλος είναι μαλακός αλλά όχι τελείως....διαστολή 1,5 με 2 μου είπε. Αχ δε ξέρω....καλό βολεύτηκε η κυρία και δε λέει να έρθει....είναι τόσο άβολο εκεί που βρίσκεται πλέον!!!! Τη παρακαλάω να ξεμυτίσει αλλά δεν.....Άντε να δούμε!!!!Μακάρι να μου κάνει τέτοιο δωράκι μέχρι τη Κυριακή!!!:tongue:;)

ετσι οπως το λες.......μεχρι τελευταια στιγμη θα εχουμε μια αγωνια!!!!!!

θα ηρεμησουμε οταν μας πουν να σας ζησουν!!! ειναι υγιεστατα και τα βαλουν πανω μας!!!!!!!! οταν ο κτυπς της καρδουλα τους και ο χτυπος της καρδιας μας θα'ναι διπλα διπλα!!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια για τις ευχες!!! Ευχομαι σε ολες μια ομορφη και ευκολη γεννα! Θηλαζουμε αποκλειστικα απο το μαιευτηριο, καθως ειχα rooming in και ηδη εχουμε σχεδον ανακτησει το βαρος γεννησης! Ηρθε η παιδιατρος σημερα και τον βρηκε σουπερ!

Παντως, ηταν ερωτας με την πρωτη ματια. Με το που τον ειδα, αναρωτηθηκα πως γινεται να εβγαλα εγω ενα τετοιο πλασμα. Τι να πρωτοθαυμασω? Τα ζουμερα, κοκκινα και σαρκωδη χειλη? Τα μαυρα πλουσια μαλλια του? Τα μεγαλα ματια του? Δεν ξερω, αλλα μου φαινεται τοσο τελειος σε ολα του!

Με το καλο να αντικρυσετε και εσεις τους ερωτες της ζωης σας!


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites

Μάρτη μου εύχομαι να αντέξεις μέχρι τη τρίτη. δλδ τη τρίτη γέννας κ εσύ? εμενα στο μητέρα μου ζήτησαν το αίμα όχι για συμβατό με το δικό μου δε μου είπαν τις φιάλες τις βρήκαμε ο άντρας μου κ ο γαμπρός μου θα δώσουν, από καμιά άλλη φίλη πάντως δε έχει ζητηθεί κάτι τέτοιο κ η ξαδέλφη μου που γέννησε στο μητέρα ρε ζήτησαν τι να πω δε εχω ιδέα.

Μην ανησυχείς καθόλου!!! κ εμένα στο μητέρα μου το ζήτησαν στο γιο μου 4 χρόνια πριν, δεν χρειάζεται να είναι συμβατό, είναι όπως στα προγραμματισμένα χειρουργεία που ζητούν αίμα καθαρά προληπτικά. Κ μάλιστα είναι ελαστικοί δυσκολευτείς! κ εμείς εχθές το συζητούσαμε στην οικογένεια για το ποιοι θα πάνε αυτή τη φορά!

Link to comment
Share on other sites

Μάρτη όχι δε με πήραν τηλ από το Μητέρα η γιατρός μας, μας το είπε.

b.happy ναι έτσι μας είπε καθαρά προληπτικά κ για να μείνε γτ γενικά υπάρχει ελληψη εμείς πριν από 8 σχεδόν χρονια στη κόρη μου δε μας ζήτησαν.


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια γεια σας ξανα κ πλεον επισημα στο δωματιο του μητερα εχω φρικαρει ηρθα σημερα αρον αρον γιατι εκανα εξετασρις σημερα για τρανσαμινασες κ βγηκαν στον θεο κ αντι για δευτερα μπηκα τωρα κ το πρωι γενναω κατα πασα πιθανοτητα καισαρικη κ μαλλον ολικη γιατι εκανα αντιπηκτικη ενεση κ δε ξερω τωρα το στο καλο. Ο γιατρος μου λεει θα περιμενουμε τις αιματολογικες το πρωι κ βλεπουμε εκεινη την ωρα πως θα γεννησω κ με τι αναισθησια.. Περιττο να πω οτι τα χω κανει πανω μου ουτε χειρουργειο ξανακανα ουτε τιποτα και δε μπορω ειμαι να σκασω παναγια μου ας περασουν ολα να ηρεμησω να τρλειωσουν οι επεμβασεις μα χω τη μπουμπου να χαζευω και απλα να περασει ολο αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου καλημερα κορίτσι μου! Με το καλό να κρατήσεις την Μπέμπα αγκαλιά... Σε καταλαβαίνω πως νιώθεις κι εγω έτσι θα ένιωθα στην θέση σου. Προσπάθησε όμως να είσαι ήρεμη κ χαρούμενη γιατί θα αντικρούσεις την επίθεση 9 μήνες συγκάτοικο σου. Αυτή που αγάπησες χωρίς κάν να την δεις, που σε έχει ήδη γεμίσει χαρά κ συγκίνηση κ θα είσαι γι αυτήν το πιο σημαντικό πρόσωπο!

Καλή δύναμη κ με το καλό να έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου!!! Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά. Είσαι στα χέρια ειδικών και μη φοβάσαι!!!! Το αποτέλεσμα θα σε ανταμείψει χίλιες φορές!!! Με το καλό να κρατήσεις στα χέρια σου το μπουμπουκάκι σου!!!! Η σκέψη μας μαζί σου!!!!


eNortjKzUjIyMjUxMVOyBlwwFYUC1A,,84.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεννησαμε σημερα 8:25 το πρωι με καισσαρικη γιατι δυστυχως ειχα χολοσταση... Ολα καλα ευτυχως δοξα το θεο τη θηλαξα κα δυο φορες θα μου την φερουν μετα ολο το βραδυ μολις φυγουν οι επισκεψεις να τη θηλαξω μεχρι το πρω :·)

Σας ευχαριστω ολες γα τα καλα σας λογια..η στιγμη που στη δινουν στα χερια δε περιγραφεται ομως... Αχ τρελα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...