Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα σε ολες και αντε κοντευουμε επιτελους!!! Εχω καιρο να γραψω και να μπω αλλα τρχω και γω με ετοιμασιες κλπ κλπ. Αχχ εμενα με ταλαιπωρει αυτη η ρημαδα η φαγουρα φανταστειτε τωρα ειναι εξι το πρωι εχω σηκωθει απο τις 4 και ξυνομαι κ γενικα εχω πολυ ανησυχο υπνο αυτες τις μερες, πηρα αταραξ δεν αντεξα οςο δε τα θελω αλλα τι να κανω με τη κωλοφαγουρα ο γιατρος μου χε πει να πινω ενα πρωι ενα μεςημερι ενα βραδυ εγω δεν τα πινω φυςικα και θα πιω ενα στην εςχατη περιπτωςη. Ιςως να φταιει που μου μειωνει τη κορτιζονη τωρα και καθε μερα ξυνομαι.εχω μπει στο μηνα μου ειμαι 36w3d και εχω ενα αγχος οτι θα παω τουλετα και θα σπασουν τα νερα δε ξερω...σε γενικες γραμμες δεν εχω μεγαλη κοιλια ολες με βλεπουνε λενε οτι δεν φαινομαι γα εγκυος η μικρη δε τρια κιλακια ειναι το μαναρι μου. Τωρα πητ εχω18 μαη αλλα δε ξερω ποτε και τι θα γινει ο γιατρος μου πε ειμαι τυχερη που πεσαν οι τιμες απο τρανσαμινασες αλλιως θα μπαινα νωριτερα... Ειχα ενα θεματακι και φοβομασταν για χολοσταση ευτυχως ολα καλα τωρα οι τιμες ειναι φυσιολογικες οποτε προχωραμε. Βρε κοριτσια εγω τι παθαινω καθε πρωι ξυπναω καλα χαραματα πλεον δε μπορω να κοιμηθω πολυ και πονανε απο κατω μου τα κοκαλα πως ειναι αν κανεις ποδηλατο μετα απο χρονια και σε χτυπαει η σελα στα κοκαλα εκει ποναω ο γιατρος μου λεει ειναι φυσιολογικο γιατι ερχεται το μωρο αλλα μιλαμε ακουω και κρακ κρακ οταν ξυπναω και παω να σηκωθω τωρα βαζω και μαξιλαρι αναμεσα στα ποδια με ξεκουραζει αλλα δε ξερω τι να πω...ουφφ αντε οντως να δουμε πια θα γεννησει πρωτη :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, καλημέρα! Γέννησα με καισαρική και είμαι πολύ χαρούμενη! Είμαστε καλά και οι δύο :) άλλες στιγμές μου φαίνεται απίστευτο και άλλες σαν να ήταν πάντα στη ζωή μου! Την ιστορία γέννας θα σας τη γράψω αργότερα! Φιλιά σε όλες! Με το καλό να κρατήσετε όλες τα μωράκια σας γερα στην αγκαλιά.

CONGRATULATIONS!!!!!!!! ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!!!!! ζησε την καθε στιγμη μητροτητας και ευτυχιας φιλεναδα!!!!!!

ποτε ακριβως γεννησες???? σαββατο η κυριακη πιανεται?????

αχ εχω αγωνια για τα διδυμα!!!!!!

πως εφτασε η ωρα της καισαρικης.....τι εγινε... τι συμπτωματα ειχες..... με επισκληριδιο η ολικη??? ο αντρουλης ηταν μεσα μαζι σου????? ποσα κιλακια γεννηθηκε.... εκανες ενεσεις κορτιζονης??? και σε ποια βδομαδα???? τελικα γεννηθηκε οσο λεει το τικερακι?????δλδ 37βδ και 2η 3ημ??????

με το καλο να γυριστε στο σπιτακι σας!!!!!!! ζησε την καθε στιγμη και το μεγαλειο της μητροτητας φιλεναδα!!!!! εσπασες ολες τις ΠΗΤ!!!!!!!:-P:razz::-P^_~ χαχαχα εισαι η πρωτη ιωαννα μου στο καφε μας που γεννησες!!!!!!!

Ιοιο μου τι ωραια!!! Να σου ζήσει !!! Γερή και τυχερή να ειναι η κούκλα σου!!! Φιλια πολλα!

αντε και στα δικα σου γεννητουργια μαρια μου!!!!!!

Κοριτσια καλημερα σε ολες και αντε κοντευουμε επιτελους!!! Εχω καιρο να γραψω και να μπω αλλα τρχω και γω με ετοιμασιες κλπ κλπ. Αχχ εμενα με ταλαιπωρει αυτη η ρημαδα η φαγουρα φανταστειτε τωρα ειναι εξι το πρωι εχω σηκωθει απο τις 4 και ξυνομαι κ γενικα εχω πολυ ανησυχο υπνο αυτες τις μερες, πηρα αταραξ δεν αντεξα οςο δε τα θελω αλλα τι να κανω με τη κωλοφαγουρα ο γιατρος μου χε πει να πινω ενα πρωι ενα μεςημερι ενα βραδυ εγω δεν τα πινω φυςικα και θα πιω ενα στην εςχατη περιπτωςη. Ιςως να φταιει που μου μειωνει τη κορτιζονη τωρα και καθε μερα ξυνομαι.εχω μπει στο μηνα μου ειμαι 36w3d και εχω ενα αγχος οτι θα παω τουλετα και θα σπασουν τα νερα δε ξερω...σε γενικες γραμμες δεν εχω μεγαλη κοιλια ολες με βλεπουνε λενε οτι δεν φαινομαι γα εγκυος η μικρη δε τρια κιλακια ειναι το μαναρι μου. Τωρα πητ εχω18 μαη αλλα δε ξερω ποτε και τι θα γινει ο γιατρος μου πε ειμαι τυχερη που πεσαν οι τιμες απο τρανσαμινασες αλλιως θα μπαινα νωριτερα... Ειχα ενα θεματακι και φοβομασταν για χολοσταση ευτυχως ολα καλα τωρα οι τιμες ειναι φυσιολογικες οποτε προχωραμε. Βρε κοριτσια εγω τι παθαινω καθε πρωι ξυπναω καλα χαραματα πλεον δε μπορω να κοιμηθω πολυ και πονανε απο κατω μου τα κοκαλα πως ειναι αν κανεις ποδηλατο μετα απο χρονια και σε χτυπαει η σελα στα κοκαλα εκει ποναω ο γιατρος μου λεει ειναι φυσιολογικο γιατι ερχεται το μωρο αλλα μιλαμε ακουω και κρακ κρακ οταν ξυπναω και παω να σηκωθω τωρα βαζω και μαξιλαρι αναμεσα στα ποδια με ξεκουραζει αλλα δε ξερω τι να πω...ουφφ αντε οντως να δουμε πια θα γεννησει πρωτη :)

ιωαννα αρτ και εγω τους ιδιους πονους που περιγραφεις εχω!!!!!! ο ενας μου ο γιος εχει παρει θεση και πιεζει.... λες και θα γεννηθει φυσιολογικα...... αχ που να' ξερε..... εκεινος παει οπου τον παει η φυση!!!!!!! και ο δευτερος παλι διπλα του με το κεφαλι προς τα κατω!!!!!

κι αυτη η βαρυτητα.....νομιζω οτι θα μου πεσουν ωρες ωρες!!!!!!!!

αντε κοντευουμε μια μια!!!!! αφου αρχισε το ιωαννακι μας θα εχουμε συνεχεαοοοολο τον μηνα!!!!!

και στς δικες σου χαρες κοριτσακι!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

:-D

Κορίτσια, καλημέρα! Γέννησα με καισαρική και είμαι πολύ χαρούμενη! Είμαστε καλά και οι δύο :) άλλες στιγμές μου φαίνεται απίστευτο και άλλες σαν να ήταν πάντα στη ζωή μου! Την ιστορία γέννας θα σας τη γράψω αργότερα! Φιλιά σε όλες! Με το καλό να κρατήσετε όλες τα μωράκια σας γερα στην αγκαλιά.

κοριτσακι μου,μπραβο,συγχαρητηρια!!!να σου ζησει το νινακι σου!!αχ τι ωραιες στιγμες,να κρατας το παιδι σου στα χερια σου,ε???ξεκουρασου κ μπες να μας πεις τα νεα σας!!!συγχαρητηρια κ παλι!!!!!!:D:D:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου!!ξεκινησε πολυ ομορφα η μερα μας με τα γεννητουρια της ιοιο!!αντε κοριτσια κ οι υπολοιπες που εχουν μπει στον μηνα τους με το καλο!!!ο καλυτερος μηνας για μας θα ξεκινησει σε λιγο!!!!

ιωαννα κ μαρτη μου,τα εχω κ εγω αυτα τα πονακια,ποτε δεξια,ποτε αριστερα,αλλα δν πιανει κοιλια,ειναι στα κοκκαλα του ποδιου,στη κλειδωση αν καταλαβαινετε..δν τι εχω πει στο γιατρο μου γιατι υπεθεσα οτι ειναι φυσιολογικο με τοσο βαρος να πονανρ τα κοκκαλα..κ ανοιγει κ η λεκανη για τον τοκετο κ ειναι κ η μικρη με το κεφαλι κατω κ σπρωχνει..

καλη κυριακη σε ολες κ χρονια πολλα αν καποιος απο τους δικους σας γιορταζει σημερα,σας φιλωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Ioio μου,να σου ζήσει η μπεμπούλα!!! Να είστε πάντα γερές και οι 2!!!! Γυρίσατε σπίτι;;; Αν όχι με το καλό σας εύχομαι!!!! Όποτε μπορέσεις μπες να μας πεις λεπτομέρειες για τα ξαφνικά σου νέα!!!!

Οι υπόλοιπες κορίτσια μου με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας ένα ένα!!!! Εγώ της μιλάω και τη λέω να αντέξει καμιά εβδομάδα ακόμα. Τη βλέπω πολύ βιαστική και είμαι μονίμως νες στο άγχος όπως λέει η Ιωάννα. Τουλάχιστον να προλάβουμε το γιατρό αύριο!!!! Χαχαχα

Καλή Κυριακή σε όλες σας!!!!


eNortjKzUjIyMjUxMVOyBlwwFYUC1A,,84.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, καλημέρα! Γέννησα με καισαρική και είμαι πολύ χαρούμενη! Είμαστε καλά και οι δύο :) άλλες στιγμές μου φαίνεται απίστευτο και άλλες σαν να ήταν πάντα στη ζωή μου! Την ιστορία γέννας θα σας τη γράψω αργότερα! Φιλιά σε όλες! Με το καλό να κρατήσετε όλες τα μωράκια σας γερα στην αγκαλιά.

Ioio μπράβο κοριτσάκι μου να σας ζήσει καλή ανατροφή, έκανες την αρχή στις μανούλες Μαΐου αντε μια μια με το καλό! οπότε μπορείς πες μας πως έγινε!?!?!


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα, τι μου κάνετε??

Διάβασα στα γρήγορα οτι γέννησε και η ιοιο !!Να σου ζήσει κοριτσάκι μου , γερή και καλότυχη.Γεννησε καμια άλλη κοπέλα?

Εγω κορίτσια μου γέννησα το Σαββατο στις 16/4 με καισαρική τομη. 2860 ο μπέμπης μου και δόξα το θεό υγειής!

Τώρα ταλαιπωρόυμαστε με το ίκτερο και παλεύουμε με το θηλασμό μιας και εχω πάθει μαστίτιδα απο το ένα στήθος! Πολύς πόνος κορίτσια να προσέχετε πολύ κι εσεις!!

Κορίτσια μου εύχομαι κι εσεις με το καλό να πάρετε τα παιδάκια σας αγκαλιά!

Κι μια λέξη θα σας πω......ΕΥΤΥΧΙΑ κορίτσια μου , μόνο αυτό!!!!;);):D:D:D


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και χρόνια πολλα!!!

Ιωάννα μου, πρώτη άνοιξες το θεματάκι πρώτη και θα γεννήσεις!

Κακότυχη να είναι η Μπέμπα σου και πάντα υγιής!!!

Μου φαίνεται απίστευτο ότι πλησιάζουμε....

Με το καλό και οι υπόλοιπες να πάρουμε αγκαλιά τα μωρά μας!

Καλή ανάρρωση ιο μου! Σαν ψέμα....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου!!ξεκινησε πολυ ομορφα η μερα μας με τα γεννητουρια της ιοιο!!αντε κοριτσια κ οι υπολοιπες που εχουν μπει στον μηνα τους με το καλο!!!ο καλυτερος μηνας για μας θα ξεκινησει σε λιγο!!!!

ιωαννα κ μαρτη μου,τα εχω κ εγω αυτα τα πονακια,ποτε δεξια,ποτε αριστερα,αλλα δν πιανει κοιλια,ειναι στα κοκκαλα του ποδιου,στη κλειδωση αν καταλαβαινετε..δν τι εχω πει στο γιατρο μου γιατι υπεθεσα οτι ειναι φυσιολογικο με τοσο βαρος να πονανρ τα κοκκαλα..κ ανοιγει κ η λεκανη για τον τοκετο κ ειναι κ η μικρη με το κεφαλι κατω κ σπρωχνει..

καλη κυριακη σε ολες κ χρονια πολλα αν καποιος απο τους δικους σας γιορταζει σημερα,σας φιλωωωωω

αυτο που σπρωχνουν με το κεφαλι να βγουν δεν το καταλαβαινω!!!!!! βιαζονται!!!!!

ερη μου υπομονη!!!!! και στις δικες σου χαρες!!!!!

Ioio μου,να σου ζήσει η μπεμπούλα!!! Να είστε πάντα γερές και οι 2!!!! Γυρίσατε σπίτι;;; Αν όχι με το καλό σας εύχομαι!!!! Όποτε μπορέσεις μπες να μας πεις λεπτομέρειες για τα ξαφνικά σου νέα!!!!

Οι υπόλοιπες κορίτσια μου με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας ένα ένα!!!! Εγώ της μιλάω και τη λέω να αντέξει καμιά εβδομάδα ακόμα. Τη βλέπω πολύ βιαστική και είμαι μονίμως νες στο άγχος όπως λέει η Ιωάννα. Τουλάχιστον να προλάβουμε το γιατρό αύριο!!!! Χαχαχα

Καλή Κυριακή σε όλες σας!!!!

βαμβακι μου και στα δικα σου!!!!! θα προλαβετε... καλε την δευτερα μην ανησυχεις!!!!!!! τσουπ να την η δευτερα αυριο κιολας!!!!!!

Ioio μπράβο κοριτσάκι μου να σας ζήσει καλή ανατροφή, έκανες την αρχή στις μανούλες Μαΐου αντε μια μια με το καλό! οπότε μπορείς πες μας πως έγινε!?!?!

σασουλινο..... και στα δικα σου γεννητουργια με το καλο!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ορχιδεα μου κ εσυ γεννησες???συγχαρητηρια κοριτσακι μου!!να σας ζησει!!!περαστικα για τη μαστιτιδα,θελει υπομονη..οποτε μπορειτε να μπαινετε να μας λετε τα νεακια σας!!!!

με το καλο κ οι υπολοιπες κοριτσια!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια μου τι νεα ειναι αυτα!!!θα τρελλαθω!!!

Ιωαννα μου και ορχιδεα μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!να σας ζησουν τα μωρακια σας να ειναι καλοτυχα και να εχετε παντα μια ευτυχισμενη και δεμενη οικογενεια!!!!!!!!!

Θελουμε-οταν μπορεσετε-ολες τις λεπτομερειες!!!!

Ορχιδεα μου για να ανακουφιστεις εχω ακουσει κομπρεσες με ζεστο νερακι, δεν ξερω τι αλλο να σου πω...υπομονη, αλλωστε πρεπει να αισθανεσαι πανευτυχης!!!!

Αντε κοριτσια ξεκιναμεεε!!!

Πονακια στα κοκαλα ειχα κι εγω κανα 2 φορες αλλα οχι και πολλα πραγματα

Πωπω χαρηκα με τα γεννητουρια!Ξυπνησα και πολυ χαλια σημερα με ασχημα ονειρα, ειδα ομως και το μωρακι μου!!!

Υ.Γ. ντροπη μου, ακομα δεν εχω φτιαξει βαλιτσα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...