Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

Γεια σας κοπελάρες!!!!

Καταρχήν να ευχηθώ στην εορτάζουσα να είναι πολύχρονη και πάντα γερή και ευτυχισμένη!!!! Με το καλό να έρθει και το μωράκι σου sasa μου!!!!

Φυσαλίδα λες να είσαι η επόμενη;;;;

Eri μου εμένα λογικά σήμερα που θα πάω θα μου κόψει το μαγνήσιο απο ότι είπε. Βέβαια να σου πω την αλήθεια ήδη με 2 και δυνατά την ημέρα έχω τοοόσες συσπάσεις, που νομίζω ότι με το που θα το κόψω θα γεννήσω κιόλας!!!! Θα δούμε τι θα πει και ο καρδιοτοκογράφος!!!!

Πάντως συνήθως με το που μπαίνεις στο μήνα σου, στο κόβουν.

Εγώ θα σας πω τα νέα μας όταν γυρίσω απο το γιατρό!!!! Πάντως οι πόνοι όσο πάνε και πυκνώνουν από εχθές....!!!

Φιλιά σε όλες σας!!! Και καλή εβδομάδα να έχουμε!!!!


eNortjKzUjIyMjUxMVOyBlwwFYUC1A,,84.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

sasa χρόνια πολλά!!!Ότι ότι καλύτερο εύχομαι και με το καλό το μωράκι σου!!!

eri και vamvaki και εμένα ακόμα δεν μου έχει κόψει το μαγνήσιο..την Τετάρτη που έχω ραντεβού θα δω τι θα μου πει!!

martii βλέπω ξεκίνησαν οι ετοιμασίες..αποτριχώσεις κλπ!!χεχε..Κι εγώ όποτε βρω χρόνο θα παω να φτιάξω τα νύχια μουυ!!

fysalida να δούμε αν θα είσαι η επόμενηηηηηη!!!Απο ότι είδα στο πινακάκι μας και η invisible πλησιάζει πολύ!!!

nymeria ούτε εγώ εχω φτιάξει ακόμα βαλίτσα..ντροπή μας..χαχα.λέω να φτιάξω το συντομότερο δυνατό ομως!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια που γεννησατε θελετε να μας πειτε εμπειρια απο τη γεννα αν γεννησατε κανονικα η καισαρικη γενικα πως σας φανηκε;; Ετσι να ετοιμαζομαστε κα μεις σιγα σιγα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!! Σήμερα έχω τα γενέθλια μου γίνομαι 37 πφφφ νιώθω λίγο μεγαλούτσικη χιχιχι, έχω κ γιατρό το απόγευμα κ περιμένω πως κ πως να δω που βρίσκομάστε! !

χρονια πολλα sasa μου!!με υγεια κ ενα πανεμορφο μωρο στην αγκαλιτσα σου!!μια χαρα,νεοτατη εισαι καλε!!!!πες μας πως πηγε ο γιατρος!!να περασεις φανταστικα σημερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια....τι κάνετε;;; Εγώ γύρισα από το γιατρό....!!! Όλα μια χαρά, η Μπέμπα είναι 3100γρ και τόσο εμπεδωμένη που τη βγάζω δε τη βγάζω την εβδομάδα....!!! Και επειδή θέλω να τη βγάλω συνεχίζω το μαγνήσιο και την ταβανοθεραπεία!!! Κι αν πιάσει έπιασε!!!! :) :)

Κολπική εξέταση δε μου έκανε γιατί είναι σίγουρος ότι έχω διαστολή και Α-Β με πειράξει θα γεννήσω άμεσα!!! Χαχαχα

Η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα λίγο....τώρα συνειδητοποίησα ότι φτάσαμε στο τέλος....!!!

Ο καρδιοτοκογράφος έδειξε πολλές συσπάσεις και λίγες ψεύτο οδείνες!!!!

Αυτά που λέτε λοιπόν....είμαστε ένα αναμονή και βλέπουμε!!!!

Sasa μου,περιμένουμε και τα δικά σου νέα!!!!


eNortjKzUjIyMjUxMVOyBlwwFYUC1A,,84.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια....τι κάνετε;;; Εγώ γύρισα από το γιατρό....!!! Όλα μια χαρά, η Μπέμπα είναι 3100γρ και τόσο εμπεδωμένη που τη βγάζω δε τη βγάζω την εβδομάδα....!!! Και επειδή θέλω να τη βγάλω συνεχίζω το μαγνήσιο και την ταβανοθεραπεία!!! Κι αν πιάσει έπιασε!!!! :) :)

Κολπική εξέταση δε μου έκανε γιατί είναι σίγουρος ότι έχω διαστολή και Α-Β με πειράξει θα γεννήσω άμεσα!!! Χαχαχα

Η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα λίγο....τώρα συνειδητοποίησα ότι φτάσαμε στο τέλος....!!!

Ο καρδιοτοκογράφος έδειξε πολλές συσπάσεις και λίγες ψεύτο οδείνες!!!!

Αυτά που λέτε λοιπόν....είμαστε ένα αναμονή και βλέπουμε!!!!

Sasa μου,περιμένουμε και τα δικά σου νέα!!!!

πω πω πω μπραβο κοπελα μου!!τελεια τα κιλακια,εμπεδωμενη,μια χαρα..γιατι ιμως ταβανοθεραπεια??για να γεννησεις την αλλη εβδομαδα??ναι κοριτσακι μου,εφτασες στο τελος!!με το καλο να τη κρατησεις στην αγκαλια σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου μόλις γύρισα από τον γιατρό.... Όλα καλά, ο μπέμπης 2 κιλάκια είναι, όλα πάνε καλά. Τράχηλος ερμητικά κλειστός, αμνιακό υγρό τέλειο, όλα πάνε καλά....,

Φτάνουμε, κάντε υπομονή.... Τι να πω κι εγω που είμαι η τελευταία της λίστας!!!!

Link to comment
Share on other sites

πω πω πω μπραβο κοπελα μου!!τελεια τα κιλακια,εμπεδωμενη,μια χαρα..γιατι ιμως ταβανοθεραπεια??για να γεννησεις την αλλη εβδομαδα??ναι κοριτσακι μου,εφτασες στο τελος!!με το καλο να τη κρατησεις στην αγκαλια σου!!!

Γιατί έλεγα μήπως κάνουνε και Πάσχα και μετά...και επίσης να κλείσω μωρέ και την 37η για καλύτερα. Βασικά είναι μεγαλύτερη στις μετρήσεις όπως πάντα αλλά είπαμε μπας και περάσει και αυτή η εβδομάδα. Αλλά δε θα τραβήξει πολύ γιατί ανεβάζει και βάρος το θηριάκι και θα ξεφύγει μετά. ...:


eNortjKzUjIyMjUxMVOyBlwwFYUC1A,,84.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου μόλις γύρισα από τον γιατρό.... Όλα καλά, ο μπέμπης 2 κιλάκια είναι, όλα πάνε καλά. Τράχηλος ερμητικά κλειστός, αμνιακό υγρό τέλειο, όλα πάνε καλά....,

Φτάνουμε, κάντε υπομονή.... Τι να πω κι εγω που είμαι η τελευταία της λίστας!!!!

Peply μου μια χαρά ο μπέμπης....και απο κιλά σούπερ!!!! Μην ανησυχείς....θα περάσει ο καιρός!!!! Άσε που έτσι όπως πάνε εμείς σε αυτό το καφέ έχουμε βιαστικά μωράκια....και θα σπάσουμε ρεκόρ!!!!


eNortjKzUjIyMjUxMVOyBlwwFYUC1A,,84.png
Link to comment
Share on other sites

μητερα.......κοριτσι μου φτιαξε βαλιτσα!!!!!! προσεχε τα νυχια των χεριων οχι χρωμα... ρωτησες τον γιατρο για το βαψιμο στα νυχια των ποδιων??? επιτρεπεται τελικα????

συναγωνιζονται μητερα.... ποια θα ειναι η επομενη που θα γεννησει ????

οι:φυσαλιδα ... αορατουλα..... η βαμβακι........

με το καλο κοριτσια μου με ενα πονο!!!!!!! φιλακια πολλα!!!!

βαμβακι μου μπραβο σας 36 βδομαδων και ειναι 3100γρ!!!!!!!!!

ξαπλα μαγνησιο και οτι εχει γραφτει-οποια μερα θα γεννηθει ετσι θα ερθει στην ωρα του!!!!

σουευχομαι απαρες αλλη μια βδομαδα!!!!!!!

οντως το καφε μας ειναι με τα βιαστικα μωρα!!!!!!!φιλακια πολλα!!!!!

πεπλακι μου μην αγχωνεσαι!! θα ερθει και η σειρα σου!!!!! υπομονη μην βιαζεσαι!!!!! μωρε μπραβο 31 βδομαδα και ειναι ηδη 2 κιλακια!!!!! φιλακια πολλα!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια..... αν σας ενδιαφερει για υφασματινες πανες (πιο φτηνα.... με ιδια και καλυτερα υλικα μεσω ebay) εγω παραγγειλα αυτα τα κομματια συνδιαστικα γιατι ειναι απο 2-5 κιλακια επειδη θα γεννηθουν τα διδυμακια ελλειποβαρη και πρωορα.....κατω απο 3κιλα....... και δεν υπηρχαν ετσι και αλλιως στην ελληνικη αγορα κατι που να με πεισει οτι δεν θα εχω διαρροες!!!!

για οποια ενδιαφερεται

παραγγειλα αυτα

http://www.ebay.com/itm/181605713654

σε αυτο δεν φαινονται καλα ολες οι πανες..... επιλεγεις σχημα και διαστασεις αναλογα τα κιλα και διπλωνεις (εχω δει πολα βιντεακια)

http://www.ebay.com/itm/111854941688

αυτο το βαζεις προαιρετικα πανω απο το πανι (ακουμπαει στο δερμα του μωρου)στην πανα για τα κακα για να πετας τα πολλα κατευθειαν

http://www.ebay.com/itm/182094622701

και αυτα τα ειδικα κλιπς συγκρατουν και εφαρμοζουν την πανινη παναγαναμην κουνιεται οσο εχει αναγκη το σωμα του μωρου καθως μεγαλωνει!!!!!!

http://www.ebay.com/itm/301863742620

αυτο ειναι το αδαβροχο βρακακι που δεν αφηνει διαρροες!!!!!!σε μικρουλι νουμερο xs που δεν εβρισκα στην ελλαδα!!!!

απο 3κιλα εως να βγαλουν την πανα.... (στο ebay εχει εγχρωμες με σχεδιακια!!!! αλλα σορυ δεν αποθηκευσα το σαιτ) στην ελλαδα κυκλοφορει πολυ αυτη η ετοιμη πανα με ραμενο το αδιαβρχο all-in-one!!!! δειτε το βιντεακι πηγαινοντας στο σαιτ κατω ωσπου να το βρειτε!!!!!!!

http://gabi.gr/%CE%A5%CF%86%CE%B1%CF...%AC-all-in-one

ελπιζω να βοηθησα και να μην σας μπερδεψα!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας για τα γενέθλια μου! εχτές στη ντοκ όλα καλά ο μικρός μου 3000 κιλά κ το ραντεβού μας κλείστηκε για 10 Μαΐου χωρίς κανένα απρόοπτο ο μικρός είναι χαμηλά αλλά δεν έχει εμπεδώθει ακόμα θα με ξανά δει στις 4 Μαΐου, αναμένουμε λοιπόν.


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!πως ειστε??

sass μου μπραβο για τα κιλακια,πολυ καλα!!αντε κοντευουμε!!!

μαρτη μου σε ευχαριστουμε για τις υφασματινες πανες..ποκυ χρησιμες κ θα σκεφτω πολυ σοβαρα να τις χρησιμοποιησω κ εγω..εσυ θα χρησιμοποιησεις??εσενα ο γιατρος σου δν σε αφηνει να βαψεις νυχια??εμενα με αφηνει αρκει να μη τα ψηνω,ημιμονιμα δηλαδη..μεθαυριο εχω ραντεβου για πεντικιουρ να νιωσω κ εγω λιγο πιο ωραια..

βαμαβακι μου, μην αγχωνεσαι..θα βγει οποτε θελει το νινακι σου κ οποτε οριζει ο Θεος!!!εισαι στο τελος της ουριτσας..τι καλα...

λοιπον,εγω ξυπνησα χαλια σημερα,μπουκωμενη,με ποναει λιγο ο λαιμος μου κ γενικα δν αισθανομαι κ πολυ καλα..ολο το βραδυ δν κοιμαμαι,γυριζω απο εδω γυριζω απο εκει,σηκωνομαι τουλαχιστον 3 φορες για τουαλετα..εχω να κοιμηθω καλα τουλαχιστον ενα μηνα..η μπεμπα μια χαρα,με το που ξαπλωνω κοιμαται κ εκεινη κ με το που σηκωνομαι μετα απο λιγο κλωτσαει.,το καλο μου..βολικο ειναι!!εσεις κοιμαστε κοριτσια??πειτε κανα κολπο μπας κ κοιμηθω λιγο παραπανω..δν κοιμαμαι τωρα,δν θα κοιμηθω κ μετα που θα γεννηθει η,μικρη,τη βαψαμε..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Όλα καλά και σήμερα....τα πονάκια καλά κρατούν αλλά δεν έχει αλλάξει κάτι!!! Είναι και λίγο ψυχοφθόρο όλο αυτό έ;;; Να είσαι συνέχεια σε αγωνία για το κάθε σημάδι.....

Sasa μου μια χαρά το μωράκι σου!!! Μπράβο!!! Άντε λίγο έμεινε!!!

Έρη μου, ο ύπνος ξεχασμένος εδώ και πολύ καιρό. Δυστυχώς δεν έχω κάποιο tip βα σου πω!!! Κάθε μια ώρα τουαλέτα και μέχρι να με ξαναπάρει.....ξανασηκώνοναι!!! Χαχαχαχα ούτε πλευρό δε γυρνάω πλέον χωρίς να βογκάω!!! Κουράγιο.....

Μάρτη μου, κατατοπιστικότατη με τις πάνες....και η πλάκα είναι ότι δεν έχω δει ποτέ απο κοντά....!!!

Ioio όποτε μπεις σε ρυθμούς περιμένουμε τα νέα σου!!!! Όπως βλέπεις ακολουθεί κόσμος....!!!


eNortjKzUjIyMjUxMVOyBlwwFYUC1A,,84.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...