Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

      Καλησπέρα κοριτσι μου!!Εμάς μας βοήθησαν πολύ οι profertil, είχαμε κατακερματισμο και ολιγοασθενοτερατοσπερμια και τελικά συλλάβαμε φυσιολογικα!Βέβαια είναι πανάκριβες αλλα θεωρώ ότι μας βοηθήσανε πολυ!!!Πως είναι η μπουμπου σου??Με το καλό εύχομαι το δευτερο όσο το δυνατόν συντομότερα και ανώδυνα!!!!!!

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!! Τι κάνετε;;; Βλέπω λίγο πολύ όλες πήγατε τις διακοπούλες σας. Εμείς ήμασταν 10 μέρες στο εξοχικό και αλλάξανε λίγο τον αέρα μας. Βέβαια όταν γυρίσαμε κάναμε 2μέρες να προσαρμοστούμε στα νέα δεδομένα του διαμερίσματος και της Κλεισούρας λόγω ζέστης. Όμως δεν ευθύνεται μόνο αυτό αλλά και το ότι μας ενοχλούν πολύ τα ούλα μας λόγω δοντιών. Πολύ σάλιο,πολύ γκρίνια και τα χέρια και τα 2 μέσα στο στόμα. Όσπου σήμερα έσκασε μύτη και το πρώτο μας δοντάκι. Βιονικό αυτό το παιδί μου. Είναι πολύ νωρίς ακόμα αλλά τι να κάνουμε....!!! Τουλάχιστον να ηρεμήςει λίγο η καημένηι!!!κατα τΒ΄άλλα και εγώ δε βλέπω εβδομάδες και άλματα παρά μόνο παρατηρώ κάποιες έντονες αλλαγές στη συμπεριφορά της. Πράγμα πολύ λογικό.

Αυτά τα νέα μας μανούλες....εύχομαι καλή συνέχεια σε αυτές που κάνουν ακόμα διακοπές και σε αυτές που ετοιμάζονται!!!!

Με γεια το νέο σας δοντάκι! Γερό να είναι και καλή αρχή! Ποιο δοντάκι βγήκε πρώτο; Κι εγώ φοβάμαι ότι μερικές φορές την ενοχλούν τα ούλα της, αλλά δεν έχουν ασπρίσει ή πρηστεί ακόμα.

Τα υπόλοιπα κορίτσια είστε ακόμα διακοπές;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσια και απο μένα!!Τι κάνετε;;;!!Γυρίσαμε κι εμείς χθες απο διακοπές...Αχχ Αθήνα και καλοκαιρι δεν παλευεται!!

Vamvaki εβγαλε δοντάκι ε;;!!Απο ποτε ξεκινανε και βγάζουν κανονικά;;Δεν εχω ιδέα..

Pepply αχ αυτες οι πεθερες ωρες ωρες δεν αντεχονται..

Ioio γυρίσατε κι εσεις απο διακοπουλες;

Τα υπόλοιπα κοριτσια τι κανετε;;Ο θηλασμός πως παει;

Link to comment
Share on other sites

Είναι υπερβολικά νωρίς θα έλεγα αλλά συμβαίνουν και αυτά. Συνήθως από τον έκτο και μετά αλλά δε λείπουν και οι εξαιρέσεις!!!! Ευτυχώς γιατί δεν άντεχα να τη βλέπω τη καημένη με τι λύσσα έτρωγε τα χέρια της και χτυπιώταν!!! Βγήκε το μπροστά αριστερά κάτω .... Μια άσπρη μυτούλα ίσα ίσα!!!


eNortjKzUjIyMjUxMVOyBlwwFYUC1A,,84.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια !!! Βαμβάκι μου καλη αρχη , μπράβο για το δοντάκι σας!!! Όντως πολυ μικρή το έβγαλε σε λιγο θα ειναι έτοιμη να φάει ψωμι χα χα!!! Πέπλυ τι κακό ειναι συτο που σε βρήκε καταστράφηκαν η πρώτες σας διακοπές την επόμενη φορα ας είστε οι τρεις σας καλητερα! Εμείς κορίτσια ερχόμαστε 1 Σεπτέμβρη εχω πολυ άγχος 2 μωρά 10 ώρεςεσα σε εμα αεροπλάνο να δω πως θα τα καταφέρουμε αλλα οκ εχει ο θεός! Την θηλάζω ακομα αποκλειστικά αν και σκέφτομαι οταν γυρίσουμε να το κόψω ακομα ειμαι σε φίλημα θα δουμε πως θα παει!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια! Περνάει σιγά σιγά και ο μήνας των διακοπών! Τί κάνουν τα μωράκια σας;

Η δική μου είναι τόοοσο χαρούμενη αυτές τις μέρες! Θέλω να τη φιλάω συνέχεια! Προσπαθεί να γυρίσει από μπρούμυτα ανάσκελα, αλλά δεν το έχει καταφέρει ακόμα. Πια δείχνει ενδιαφέρον για τα παιχνίδια της! Είμαι μεγάλη χαζομαμά!

Το μωρό στο καρότσι σας κοιτάει προς τα εσάς ή μπροστά; σκέφτομαι να το γυρίσω, αλλά δεν ξέρω αν είναι έτοιμη η μικρή ακόμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μανούλες!! Τι κάνετε?? Πως τα περάσατε στις διακοπές σας??

Βαμβάκι μου δόντι τόσο νωρίς?? Μπράβο, το περάσατε κι αυτό το στάδιο!!

Μάρτη μου πιστεύω όλα να πήγαν καλά με την κόρη και τις πανελλήνιες! Σήμερα δε βγαίνουν οι βάσεις?? Άσχετο αλλά τα παιδιά μας έχουν την ίδια μέρα γενέθλια!!

Ιοιο μου εμένα προσπαθεί να γυρίσει από ανάσκελα μπρούμυτα κι έχει πολύ γέλιο! Παίρνει φορά, ζορίζεται, το έχει καταφέρει 2 με 3 φορές αλλά δεν το κατέχει ακόμα καλά! Ειδικά όταν είναι φαγωμένη την τραβάει το βάρος της πίσω και εκνευρίζεται πολύ οταν δεν το κάνει χαχαχαχα! Κι εγώ σκεφτόμουν να τη γυρίσω γιατί κάθε φορά που βγαίνουμε κοιτάζει με πολλή περιέργεια γύρω της αλλά δεν ξέρω, μου φαίνεται νωρίς ακόμα! Δεν ξέρω και σε τι ποσοστό βρίσκεται η όρασή τους στην παρούσα φάση.

Κατά τα λοιπά η μπέμπα είναι μια χαρά, μες στα σάλια και χώνει όλα τα χέρια της στο στόμα, αρχίζει να κακαρίζει από τα γέλια και γενικά μας τρελαίνει! Πολλά φιλιά σε όλες σας!


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και απο μένα!Τι κάνετε;!

Εμείς κάναμε εμβόλιο σήμερα και κλάψαμε πολύ..βέβαια τώρα είναι καλά..να δούμε πως θα ναι και μέσα στις επόμενες μέρες..Η παιδίατρος τον βρήκε αδύνατο και είπαμε να του ξεκινήσουμε και συμπλήρωμα 2 φορές την μέρα!Οι μανούλες που δίνετε συμπλήρωνα ποιο τους δίνετε;Εγω θα δωσω almyron για αρχή και βλεπουμε!

Το καρότσι εγώ το έχω ακόμα να κοιτάει προς τα εμένα!

Link to comment
Share on other sites

Αορατούλα, να περάσετε όμορφα στο τριημεράκι σας! Να γυρίσεις να μας πεις πώς τα περάσατε!

Εμείς τις κάνουμε τις αποδρασούλες μας που και που. Ευτυχώς, η μικρή ανταποκρίνεται άψογα και δεν χαλάει το πρόγραμμα της :)

Μάρτη μου, κάνει κπ πρόβλεψη ο γιατρός για το πότε θα σταματήσουν οι κολικοί; Σε λίγο καιρό θα τρως πάλι τα πάντα, εκτός από μπύρες με αλκοόλ.

Πέπλακι μου, αναμενόμενες οι εντάσεις με το σύζυγο. Είναι και το άγχος που είναι πολύ τον πρώτο καιρό. Ψυχραιμία και υπομονή.

Annap, χάρηκα που μας είπες τα νέα σας! Το 6ωρο είναι συνεχόμενο;

Φιλάκια στα πατουσάκια!

καλησπέρα σε όλα τα κοριτσακια και σε όλα τα μωράκια!

Ιοιο από τοτε που εγραψα η μπεμπα κοιμαται στις 12 το βραδυ και ξυπναει στις 9 το πρωι ίως και 10..η ανυσηχία μου είναι ότι χανει γευματα και από κει που τρώγαμε 800 μλ τωρα τρωμε 700.

Από αναπτυξη πάμε καλα, δόξασει ο Θεός γιατι εμεις ήμασταν και μικρούλες όταν γεννηθήκαμε.

Καταλλα είμαστε ακομα διακοπες, στην μαμα μου..είμαστε υσηχες..δεν ενοχλούμε ακομα κανεναν οποτε μας κρατανε ακομα!!!!

εχω παρατηρησει ότι εχουν λιγοστεψει τα μαλλακια της..ειναι φυσιολογικο?

επισης κα εμεις εχουμε πολλα σάλια και χερια στο στομα..

Σας φιλώ όλες


xuFMp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Μανουλες μου καλημερα!!!δν προλαβαινω να σας γραψω για τη καθε μια ξεχωριστά αλλα ξερω οτι με καταλαβαίνετε..

Εμείς ειμαστε τελεια!!η μπεμπα 3 μηνων ειναι 6.300 62εκ υψος κ η παιδιατρος τη βρηκε σουπερ!!τρομερη αναπτυξη λεει!!!ακομα θηλαζω αποκλειστικά κ λεω να θηλασω μεχρι τον 6ο μηνα που θα μπουν οι στερεες.μετα λεω να θηλαζω μονο πρωι βραδυ.μθα δουμε ομως..

Η μικρη μου εχει κανει απο μονη της ενα προγραμμα κ το ακολουθω..γενικα ακολουθω τις αναγκες της κ προσαρμόζομαι..κατα τη διάρκεια τγς ημερας θα κοιμηθει κανα δυο 30-40 λεπτα ..το βράδυ ομως κοριτσια δν κοιμαται καλα ..ξυπνάει 3-4 φορες για να θηλασει κ να ξανακοιμηθει..θηλαζουμε ξαπλωτοι το βραδυ για να ξεκουραζομαι κ εγω αλλα το θεμα ειναι το βραδυ οταν ξυπνάειτη βαζω στο κρεβατι μου για να θηλασει κ μας παιρνει απο τη κουραση ο υπνος κ καταληγουμε να κοιμομαστε οοολοι μαζι στο κρεβατι κ δν το πολυ θελω..το θελω αλλα δν πρεπει..φοβαμαι..καμια ιδεα κοριτσια??

Επισης δν θυμαμαι ποια κοπελα το ανεφερε για τον σύζυγό..ειμαστε στα μαχαιρια..ενταση ενταση ενταση..ειμαστε 10 χρονια μαζι κ τετοια ενταση κ τσακωμους δν εχουμε ξανακανει κ δν θελω γιατι το μεταφερουμε κ στο παιδι..που δν το επιτρεπω βεβαια αλλα αισθανεται μετα τη στεναχωρια μου..

Αυτα αγαπουλες!!!ελπιζω να ειστε οολες καλα!!να μου φιλησετε πατουσινια!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια κι από εμένα,

3 μηνών κι εμείς...... Αύριο θα πάμε παιδίατρο για να ζυγιστούμε και να μετρηθούμε!!!!

Έρη μου, εγώ το είπα για τους καβγάδες!!!! Εμένα ευτυχώς κοιμήθηκε το μωρό όλη νύχτα και πλέον σταμάτησαν οι εντάσεις.... Η κούραση τα έκανε όλα. Υπομονή και μόλις κοιμηθεί και σένα το μωρό σου, θα πάτε καλύτερα.... Μην ανησυχείς.....

Κι εμένα έφτιαξε πρόγραμμα ωραίο ο μπέμπης. Τον κρατάμε μια εγώ μια ο μπαμπάς του, γιατί δουλεύουμε και οι δύο. Βοήθεια δεν υπάρχει. Γυρίσαμε και μπρούμυτα, πατάμε τα πόδια μας, κρατάμε το κεφαλάκι μας! Για τα παιχνίδια του δεν δείχνει ενδιαφέρον ακόμη κι έχει αρχίσει να μην πολυθέλει και το ρηλάξ! Σχετικά ήσυχο μωράκι, τον βγάζω βόλτες το απόγευμα για να περνάει λίγο η ώρα..... Αυτά κι από εμάς! Σας φιλώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια και απο εμας μετα απο πολυ καιρο! Βλέπω όλες καλα με τα μπεμπακια σας...και εμεις μια χαρα γυρισαμε απο τις διακοπες μας που περασαμε πολυ πολυ ομορφα και προσαρμοζομαστε πλεον στους ρυθμους της Αθηνας. Μεγαλωνουμε και εμεις και βαφτιστηκαμε κιολας ενω δοξα τω Θεο τα αδερφακια μας μας αγαπανε και μας προσεχουνε πολυ και μας αρεσει γιατι μονιμως καποιος ασχολειται μαζι μας...βεβαια εκει στην εξοχη μαθαμε στις βολτες στην παραλια και εδω λιγο μας κακοφαινεται αλλα που θα παει θα συνηθισουμε σιγα σιγα... σας ευχομαστε καλο Φθινοπωρο και ελπιζω να τα λεμε παλι πιο συχνα που επιστρεψαμε...καλο βραδυ σε ολες με τα παιδακια σας!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!!πως τα περνάτε με τα μπεμπακια σας???αλεξ κάνατε κιόλας τα βαφτίσια!!!μπράβο σας να είναι καλά το μωράκι σας!!!

Εμείς πάνω που στρωσαμε ωραίο προγράμματα κι ύπνου κ κοιμόταν σερί βγαλαμε δόντια!!!2 παρακαλώ και σταμάτησαν εντελώς να τρώμε...εγώ είμαι πολύ κουρασμένη απο τον διακεκομμενο ύπνο και κυρίως από το άγχος να φάει...γιατί δεν τρώει...μόνο όταν είναι μισοοιμισμενη....κατά τα άλλα τι κάνετε?πως τα περνάτε?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημερα κοριτσια!Τι κανετε;Χαθηκαμε εντελως!

Τι κανουν τα μωράκια σας;Εμας εχει αρχίσει κ κλαιει αρκετα,μαλλον τον ενοχλουν τα ούλα του!Alex τ βαφτισατε απο τωρα ε;Μπραβο!!Εμεις λεμε για τελος Ιουνιου για να εχει ανοίξει και ο καιρος να το κανουμε εξω..Εσεις κοριτσια ποτε λετε για βαφτιση;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τσουπρες!!!!!

τα αγορια καλα!!!!! πως να μην ειναι ειμαι συνεχεια μαζι τους!!!!

αρχιζουν και φενονται οι χαρακτηρες τους!!!! ο ενας ησυχα απαιτητικος ο αλλος καλος και δεν βολευεται ευκολα!!!

στις διακοπες περασαμε σουπερ!!!! τωρα την βγαζουμε ακομα στο μπαλκονι οταν δεν παμε βολτα!!!!

εχτες αφου ετοιμασαμε καθ'ολα το δωματιο τους ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΑΝ ο καθενας στην δικη του κουνια.... και εφυγαν απ'το δωματιο της μαμας κ του μπαμπα... ειδηση δεν πηρα ακομα... την νυχτα κοιμουνται απο τις 9 το βραδυ εως τις 7 το πρωι και ξυπνανε μια δυο φορες ακομα ο καθενας.... ευτυχως σπανια την ιδια ωρα!!!!!!

βαζουμε ολοκληρο το χερι στο στομα και βρεχουμε την σαλιαρα ε μια δυο ωρες.....κοκ

ειδικα ο ενας εχει και γκρινια..... και βογγιτα.... ποναει το χρυσουλι μου... μακαρι να βγουν δυο δυο οπως και της κορης μου... και της μπεμας της νυμεριας...

εμεις τα φωναζουμε με τα ονοματα τους αλλα δεν ανταποκρινονται ακομα!!!!!

παιζουν πολυ με μουσικα πανινα παιχνιδια..... ακουνε μοτσαρτ....καθονται στο ποπο τους αγκαλια στηριζοντας τελεια το κεφαλι..... τους τραβαμε απαλα σιγα απο τα χερακια απο καθιστους ορθιους και στηριζονται για λιγο.....κοιμουνται μπρουμυτα.....

εξερευνουν τελευταια τα ποδια τους προσπαθωντας να τα βαλουν στο στομα....κοιμουνται μικρους υπνους την διαρκεια της ημερας.... και διωρο τριωρο το μεσημερι που τρωμε... χιχι. και το καλυτερο...... γελανε... γελανε πολυ..... και.... ξεκαρδιζονται στο αλλαγμα και στο μπανιο οταν τα γαργαλαμε..... μαμα...μπαμας και κορη... τα εχουμε ερωτευτει.......!!!!!!!!

εγω φιλεναδες καλα... απο δουλειες λιγες.... και με διακοπες.... εχω την αμεστη συμπαρασταση ολων.... η μαμα συνεχιζει να ψωνιζει και να μαγειρευει.... ευτυχως!!!!!!!! νιωθω κουραση η αληθεια να λεγεται αλλα και παρα πολυ χαρα!!!!!!

καλη συνεχεια σε ολες σας..... να μου φιλησετε τα μωρα σας!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια!

Πόσο πολύ χαίρομαι κάθε φορά που διαβάζω νέα σας!

Mother τα μικρά μας είναι στην ίδια φάση όσον αφορά τα δοντάκια. Και ο παιδίατρος μας είπε ότι αυτό που περιγράφουμε είναι πόνος από τα ούλα. Δυστυχώς, δεν φαίνονται ακόμα. Επίσης έχει κάνει το στήθος μασητικό- ευτυχώς μόνο το βράδυ, τη μέρα ικανοποιείται και με τα απλά μασητικά.

Nymeria, με γεια τα δοντάκια σας! Πέρασε η φάση αφαγίας; μου έχουν πει ότι είναι συνηθισμένο μετά που βγαίνουν τα δοντάκια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...