Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια αυτό το κεφάλαιο θηλασμός είναι μεγάλο θεμα εν μέρη συμφωνώ με όσα είπατε. Εγώ του κάνω μικτη διατροφή κ δικό μου κ στήθος γτ ακόμα δεν έχει ρύθμιστη ο θθυρωειδης μου κ το γάλα μου είναι αρκετά διάφανο. Αυτό που με απασχολεί είναι ότι το μωρακι μου εχει αντισώματα θυρωειδη η παιδοενδοκρινολογος μου είπε ότι είναι πολύ πιθανό να είναι δικά μου ακόμα αφού οι tsh, t4 &t3 ήταν πολύ καλές το θέμα κορίτσια είναι να έχουμε υγιοι παιδιά αλλιώς να τα κλεισούμε κ σε γυαλες να μήν αναπνέουν ούτε τη μολυσμένη ατμόσφαιρα.


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ απο εμάς κοριτσια.... Τι κανετε; Εμείς καλά είμαστε, μεγαλώνουμε! Άλλες μέρες είναι εύκολες άλλες πιο δύσκολες, αλλά σε γενικές γραμμές πάμε καλά......

Μαρτη μου, μπράβο σας, πάτε μια χαρά με τα ζουζούνια σου που ζουζούνιζουν! Αυτό με το λοξυγκα το έχουμε κι εμείς..... Αρκετά συχνά....

Ζετα να σε ρωτήσω, ποιο γάλα δίνεις; Εγω δίνω frezylac της freZyderm κ πάμε καλά.... Ελάχιστους κολικούς κ το μωρό το πίνει με ευχαρίστηση!

Κ εγώ αυτό του δίνω συμπληρωμα μου άρεσε γτ είναι κ ελληνικό.


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites

Είχα αρκετό γάλα Νυμερια! Δηλαδή στις 3 ώρες έβγαζα 150 με 200 ml, συνολικά. Να φανταστείς έχω μια κατάψυξη γεμάτη γαλα γιατί η μπεμπα δεν πρόλαβε να το πιει λόγω της αλλεργιας και δεν ξέρω τι να το κάνω. Εμένα μου κόπηκε γιατί δεν είχα καθόλου βοήθεια με το μωρό, ο άντρας μου δουλεύει και έλειπε τη μισή μερα οπότε δεν είχα που να την αφησω όταν έκλαιγε πολύ για να το βγάλω, έκανα και 40 λεπτά και για τα 2 στήθη. Έτσι δεν μπορούσα να το βγάζω στις 3 ώρες πλέον γιατί είχα την μπεμπα κολλημένη πάνω μου και έβγαζα όταν ηρεμουσε λίγο. Δηλαδη οι 3 ώρες έγιναν 5 και 6 μπορεί και 7 εντελως ακαταστατα. Έτσι άρχισε να μειωνεται μέχρι που κόπηκε εντελώς. Εσύ αν κρατάς ένα σταθερό ωράριο αντλησης μες στη μερα συν μια νυχτερινή άντληση δεν έχεις να φοβάσαι. Ειδικά αν νοικιασεις και νοσοκομείακο θηλαστρο θα κάνεις και το μισό χρόνο.

dobby είναι κρίμα το γάλα που έχεις στη κατάψυξη να το πετάξεις πάρε στο ελενα το νοσοκομείο μήπως το δώσεις εκεί αν θέλεις νομίζω το παιρνουν κάπου το διάβαζα ότι το έστειλε η άλλη κοπέλα.


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια αυτό το κεφάλαιο θηλασμός είναι μεγάλο θεμα εν μέρη συμφωνώ με όσα είπατε. Εγώ του κάνω μικτη διατροφή κ δικό μου κ στήθος γτ ακόμα δεν έχει ρύθμιστη ο θθυρωειδης μου κ το γάλα μου είναι αρκετά διάφανο. Αυτό που με απασχολεί είναι ότι το μωρακι μου εχει αντισώματα θυρωειδη η παιδοενδοκρινολογος μου είπε ότι είναι πολύ πιθανό να είναι δικά μου ακόμα αφού οι tsh, t4 &t3 ήταν πολύ καλές το θέμα κορίτσια είναι να έχουμε υγιοι παιδιά αλλιώς να τα κλεισούμε κ σε γυαλες να μήν αναπνέουν ούτε τη μολυσμένη ατμόσφαιρα.

Καλημερα.να σας ζησουν τα μωρακια!συγνωμη για την παρεμβαση.ποιος σου ειπε οτι λογω θυροειδη ειναι διαφανο το γαλα;εγω εχω χασιμοτο κ δεν ειχα τετοιο θεμα.μηπως δεν προλαβαινει να πιει το πιο λιπαρο που κατεβαινει στο τελος;δινεις γευμα κ στηθος η αλλαζεις πιο συχνα;οσο για τα αντισωματα πιθανον ειναι απο σενα.κ μεναη κορη μου ειχε.λογικα μετα το εξαμηνο θα ειστε οκ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλο μεσημερι μανουλες!!να σας ζησουν τα μωρακια σας!!

Ερχομαι απο τις μανουλες Δεκεμβριου 2016.θα ηθελα να κανω μια ερώτηση.Ειχε κανει καποια μανουλα καρδιολογικο υπερηχο εμβρυου??

Μας το συνεστησε ο γιατρος τωρα που καναμε την Β επιπεδου...μας ανησυχησε ενω οπως μας ειπε ολα ειναι φυσιολογικα..προληπτικά να την κανουμε γιατι ειδε μια μικρη σχισμη(1χιλ) στη καρδουλα του μωρου η οποια δεν φαινοταν σε ολες τις φωτο..και δεν ηταν σίγουρος....

(σκεφτομαι οτι πολλα παιζονται κατω απο το τραπεζι...δε ξερω τι να κανω...και αυτος ο υπερηχος ειναι 40'εξεταση..νιωθω πως ειναι κριμα να ταλαιπωρησουμε ξανα το μωρο κανοντας ξανα υπερηχο...)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.να σας ζησουν τα μωρακια!συγνωμη για την παρεμβαση.ποιος σου ειπε οτι λογω θυροειδη ειναι διαφανο το γαλα;εγω εχω χασιμοτο κ δεν ειχα τετοιο θεμα.μηπως δεν προλαβαινει να πιει το πιο λιπαρο που κατεβαινει στο τελος;δινεις γευμα κ στηθος η αλλαζεις πιο συχνα;οσο για τα αντισωματα πιθανον ειναι απο σενα.κ μεναη κορη μου ειχε.λογικα μετα το εξαμηνο θα ειστε οκ

δίνω στήθος κ μετά γεύμα κ εγώ έχω χασιμοτο κ ακόμα δεν έχει ρύθμιστη η τιμή της tsh τελευταια εξέταση ήταν 0,01 τώρα μειωσαμε πάλι τη δόση . Εγώ το βλέπω ότι είναι διάφανο που πιεζω το στήθος μου για να τον βοηθήσω να πιει όπως μου είπε η συμβολο θηλασμόυ που ήρθε.


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites

δίνω στήθος κ μετά γεύμα κ εγώ έχω χασιμοτο κ ακόμα δεν έχει ρύθμιστη η τιμή της tsh τελευταια εξέταση ήταν 0,01 τώρα μειωσαμε πάλι τη δόση . Εγώ το βλέπω ότι είναι διάφανο που πιεζω το στήθος μου για να τον βοηθήσω να πιει όπως μου είπε η συμβολο θηλασμόυ που ήρθε.

Εμενα τα αντισωματα ειναι στο θεο!κατα τη διαρκεια του θηλασμου γινεται πιο πυκνο το γαλα.στην αρχη ειναι για να ξεδιψαει.απλα να τον αφηνεις οσο περισσοτερο γινεται στο ιδιο στηθος χωρις αλλαγες για να πινει κ το πιο παχυ.

Ποσο συμπληρωμα;μητρικο;

Link to comment
Share on other sites

Ζαμιάκι μου, εγώ είχα τραβήξει μια ταλαιπωρία με την β' επιπέδου. Την έκανα κ μου διέγνωσαν κοιλιομεγαλία στον εγκέφαλο του μωρού, αλλά δεν ήταν κ σίγουροι γιατί δεν φαινόταν σε όλες τις φωτο. Επανέλαβα την β' επιπέδου κ ήταν πεντακάθαρη. Εννοείται μέχρι να γεννήσω με έφαγε το άγχος. Οπωσδήποτε να την επαναλάβεις, να ησυχάσεις. Εκ πείρας μιλώντας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ζαμιακι μου.... δυστυχως δεν ειμαστε γιατροι..... για να ξερουμε την αληθεια!!!!!

σε εμας ειχαν συστησει μια γυναικα παιδοκαρδιολογο!!!!! εαν θες ονομα να το βρω!!!!!!

η τιμη σαν την β επιπεδου η την αυχενικη αν σε ενδιαφερει να βρω το χαρτι που τα ειχα γραψει!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ζαμιάκι μου, εγώ είχα τραβήξει μια ταλαιπωρία με την β' επιπέδου. Την έκανα κ μου διέγνωσαν κοιλιομεγαλία στον εγκέφαλο του μωρού, αλλά δεν ήταν κ σίγουροι γιατί δεν φαινόταν σε όλες τις φωτο. Επανέλαβα την β' επιπέδου κ ήταν πεντακάθαρη. Εννοείται μέχρι να γεννήσω με έφαγε το άγχος. Οπωσδήποτε να την επαναλάβεις, να ησυχάσεις. Εκ πείρας μιλώντας....

Πεπλυ μου σε ευχαριστω για την απαντηση!

Μολις γυρισα απο τον γιατρο μου!!!δεν ειναι τιποτα αυτο!!

Σιγουρα κλεινει..αν δε κλεισει ισως να ειναι ενα μικρο φυσημα..αυτο ομως θα το δει η παιδιατρος οταν γεννηθεί.

Εμεις εννοειται οτι ηρεμησαμε πολυ..αλλα για να ηρεμησου εντελως κλεισαμε στο παιδων να την κανουμε..

Πολυ αγχος η εγκυμοσυνη..αυτο βλεπω....

Μαρτακο μου και εμας μια γυναικα μας συστησαν αλλα δεν θα παμε εκει..καλυτερα σε δημοσιο γιατι βλεπουμε λιγη εκμετάλλευση.....σε ευχαριστω πολυ και εσενα καλο μου!!

Link to comment
Share on other sites

Χιχι μαρτη εψαχνα κι εγώ λξνκ και λινκ δεν έβρισκαν!!!βρε κορίτσια ακόμα δε γυρνάει στους ήχους. Και μπαίνουμε στην 12 εβδομάδα...να ανησυχησω???να πάρω το γιατρό ή γίνομαι πάλι υπερβολική???

Να σας ρωτησω κάτι by the way...το ποσό μηνών είναι το μωρό μας το πάμε με εβδομάδες ή ημερολογιακά? Πχ όταν κλείσει την 12η εβδομάδα θα είναι 3ων μηνών ή όταν έρθει η 15η αυγουστου?

Εγώ το γάλα θα το στο Ελενα. Θέλουν κάποιες εξετάσεις να κάνεις πρώτα και αναλαμβάνουν αυτοί τη μεταφορά εφόσον ή ποσότητα είναι επαρκής. Εγώ θα στείλω 7-8 λίτρα

Link to comment
Share on other sites

Χιχι μαρτη εψαχνα κι εγώ λξνκ και λινκ δεν έβρισκαν!!!βρε κορίτσια ακόμα δε γυρνάει στους ήχους. Και μπαίνουμε στην 12 εβδομάδα...να ανησυχησω???να πάρω το γιατρό ή γίνομαι πάλι υπερβολική???

Να σας ρωτησω κάτι by the way...το ποσό μηνών είναι το μωρό μας το πάμε με εβδομάδες ή ημερολογιακά? Πχ όταν κλείσει την 12η εβδομάδα θα είναι 3ων μηνών ή όταν έρθει η 15η αυγουστου?

Εγώ το γάλα θα το στο Ελενα. Θέλουν κάποιες εξετάσεις να κάνεις πρώτα και αναλαμβάνουν αυτοί τη μεταφορά εφόσον ή ποσότητα είναι επαρκής. Εγώ θα στείλω 7-8 λίτρα

Nymeria μου μόνο και μόνο για να μην ανησυχείς εσύ πάρε τηλ τον γιατρό. Ετσι για να ηρεμήσεις και να χαρείς το παιδάκι σου :) . Εγώ πιστεύω ότι όλα είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Χιχι μαρτη εψαχνα κι εγώ λξνκ και λινκ δεν έβρισκαν!!!βρε κορίτσια ακόμα δε γυρνάει στους ήχους. Και μπαίνουμε στην 12 εβδομάδα...να ανησυχησω???να πάρω το γιατρό ή γίνομαι πάλι υπερβολική???

Να σας ρωτησω κάτι by the way...το ποσό μηνών είναι το μωρό μας το πάμε με εβδομάδες ή ημερολογιακά? Πχ όταν κλείσει την 12η εβδομάδα θα είναι 3ων μηνών ή όταν έρθει η 15η αυγουστου?

Εγώ το γάλα θα το στο Ελενα. Θέλουν κάποιες εξετάσεις να κάνεις πρώτα και αναλαμβάνουν αυτοί τη μεταφορά εφόσον ή ποσότητα είναι επαρκής. Εγώ θα στείλω 7-8 λίτρα

Συγχαρητήρια πρώτα από όλα για το γάλα που θα στείλεις! Μην αγχώνεσαι τόσο για την ανάπτυξη, γιατί είναι ατομική υπόθεση. Αυτά που διαβάζουμε είναι μέσος όρος. Στη θέση σου θα περίμενα μέχρι το επόμενο ραντεβού.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...