Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

Κορίτσια ότι θέλετε αν και κάθε εγκυμοσύνη είναι σαν να είναι ή πρώτη φορά. Ιδια συναισθήματα,ίδιοι φόβοι, ίδιες αγωνίες!!!! Ειδικά το αποτέλεσμα είναι μοναδικό!!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

hGUBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Μολις σήμερα έμαθα για την εγκυμοσυνη μου! Την Πέμπτη θα παω στη γιατρό μου! Εχω ενα αγορακι 13 μηνων! Ευχομαι σε ολες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μολις σήμερα έμαθα για την εγκυμοσυνη μου! Την Πέμπτη θα παω στη γιατρό μου! Εχω ενα αγορακι 13 μηνων! Ευχομαι σε ολες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Καλώς μας ήρθες! Σου εύχομαι να έχεις μία τελειόμηνη και ήρεμη εγκυμοσύνη! Να χαίρεσαι το αγόρι σου! Κι εγώ θα ήθελα τα παιδιά μου να έχουν μικρή διαφορά ηλικίας και να μεγαλώσουν μαζί.

Χαίρομαι που μαζευόμαστε σιγά σιγά!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλωςηλθατε τα καινουρια κοριτσια!!!!Εγω μπηκα στην 7η εβδομαδα σημερα και δεν εχω ναυτια ουτε και ενοχλησεις στην κοιλια:confused::confused::confused: τι να πω...περιμενω την πεμπτη να παω στον γιατρο με μεγαλη ανυπομονησια

Link to comment
Share on other sites

Ioio δοκίμασα την συνταγή και είναι καλή και πολύ εύκολη! Ευχαριστούμε!! Μια μανούλα Απριλίου :) Στα υπόλοιπα κορίτσια καλή συνέχεια σε όλες και με το καλό!!

Επεξεργάστηκαν by favol
more to say
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Favol, είμαι μεγάλη φαν του Άκη. Όσες συνταγές έχω δοκιμάσει έχουν πετύχει όλες!

Bluehorizon, έκανες τη δεύτερη χοριακή; πώς πήγε;

Κορίτσια, έχει κάποια από εσάς καούρες; τί κάνετε για να ηρεμήσετε; πρώτη μέρα μου εμφανίστηκαν σήμερα το απόγευμα. Έφαγα μισό κουλούρι θεσσαλονικης και ηρέμησα για λίγη ώρα, αλλά τώρα ξανά έρχονται και αναρωτιέμαι τί να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μόλις ανακάλυψα και γω την δεύτερη εγκυμοσύνη μου !!! Λογικά γεννάω τέλος Μαΐου εχω ήδη ενα αγοράκι 3 μηνών και περιμενω με χαρά το δεύτερο μωράκι μου !!! Ραντεβού με τον γιατρό μου εχω στις 16/10 ελπίζω να περάσει γρήγορα ο καιρός φιλια σε όλες σας και καλη δύναμη!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μόλις ανακάλυψα και γω την δεύτερη εγκυμοσύνη μου !!! Λογικά γεννάω τέλος Μαΐου εχω ήδη ενα αγοράκι 3 μηνών και περιμενω με χαρά το δεύτερο μωράκι μου !!! Ραντεβού με τον γιατρό μου εχω στις 16/10 ελπίζω να περάσει γρήγορα ο καιρός φιλια σε όλες σας και καλη δύναμη!!!

Καλώς μας ήρθες, Μαρία! Είσαι κι εσύ από τις έμπειρες εγκυούλες! Έχεις ραντεβού μια μέρα μετά από εμένα, κι εγώ ανυπομονώ να περάσουν οι επόμενες μέρες να ξαναδώ το μωράκι μου :), Πώς ήταν η πρώτη σου εγκυμοσύνη;

Link to comment
Share on other sites

Ιοιο ποτε εχεις αυχενική;

Δεν έχω κλείσει ακόμα ραντεβού. Ο γιατρός μου είπε την 12η βδομάδα, οπότε υποθέτω 29-30/10 (μένω στη Θεσσαλονίκη και θέλω να αποφύγω να πάω το τριήμερο του Αγίου Δημητρίου - 28ης Οκτωβρίου). Θα πάω βέβαια ενδιάμεσα στο γιατρό μου. Εσύ; ανήμερα του Αγίου Δημητρίου πας, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι ανήμερα... Εμεις δεν εχουμε πολιουχο οποτε δε χανουμε κανενα τριημερο... αλλά ουτε και κανεναν να γιορταζει....οποτε με βολευει μια χαρα!!! ας βαλει ο Αγιος Δημητριος το χερακι του να παν ολα καλα!!!:P

27 και σήμερα!!! Αχ αργει τωρα που το σκεφτομαι. και δε θα ξαναπαω στο γιατρο γιατι μου ειπε δεν υπαρχει λογος να ταλαιπωριεμαι αφου ολα πανε καλα.... τωρα υπομονη.....το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι θα κλεινω τον τριτο τοτε...θα εχω περασει το 1/3 της εγκυμοσύνης!!!!


kATBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι ανήμερα... Εμεις δεν εχουμε πολιουχο οποτε δε χανουμε κανενα τριημερο... αλλά ουτε και κανεναν να γιορταζει....οποτε με βολευει μια χαρα!!! ας βαλει ο Αγιος Δημητριος το χερακι του να παν ολα καλα!!!:P

27 και σήμερα!!! Αχ αργει τωρα που το σκεφτομαι. και δε θα ξαναπαω στο γιατρο γιατι μου ειπε δεν υπαρχει λογος να ταλαιπωριεμαι αφου ολα πανε καλα.... τωρα υπομονη.....το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι θα κλεινω τον τριτο τοτε...θα εχω περασει το 1/3 της εγκυμοσύνης!!!!

Δεν έχετε πολιούχο; Κρίμα, χάνεται μια αργία.

Ώρες ώρες αναρωτιέμαι, όταν γεννηθούν τα μωράκια, τί θα κάνουμε; τώρα και όποτε τελειώνει το ένα ραντεβού και μετά ξεκινάμε την αντίστροφη μέτρηση για το επόμενο. Το επόμενο ραντεβού μου είναι σε 16 μέρες και ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ :)

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη εγκυμοσύνη μου ηταν απίστευτη !!!! Δεν είχα τίποτα ούτε ζαλάδες ούτε εμετούς τίποτα ηταν υπέροχη !!! Μακάρι να ειναι έτσι και η δεύτερη !!! Μένω στο εξωτερικό και εδω δυστυχώς κανεις υπέρηχο μόνο τους 3 μεγάλους αλλιώς ακούς μόνο καρδούλα λένε ότι ειναι καλύτερα έτσι .....τι να κάνω συμβιβάζομαι με τους νόμους τους οποτε για να το δω θα περιμενω την αυχενική διαφανεια....ενα εχω να σας ω απολαύστε την κάθε στιγμή γιατι ο καιρός περνάει γρήγορα !!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια?τι κανετε?εγω κουραστηκα λιγο με τον εαυτο μου και το τοοοοσο αγχος μου...πρεπει να ηρεμισω...Χθες βγηκαν οι αιματολογικες μου. Εκανα και μια χοριακη off the record που λενε και βγηκε αλλα αντ αλλα. Η πρωτη ειχε βγει 24.000 και η δευτερη μερα απο μια εβδομαδα βγηκε 39.000. Θελω να πιστευω οτι μπορει να ευθυνεται το οτι την εκανα σε διαφορετικο εργαστηριο...τεσπα βλεπουμε...

κριτσινια για τις αναγουλες σημειωστε!βοηθανε πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Nymeria τις εξετασεις καλο ειναι να τις κανεις στο ιδιο μικροβιολογικο.γιατι εκανες παλι χοριακη; ηρεμησε και κοιτα να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου!

Εγω εχω αυριο ραντεβου στη γιατρο, λογικα μονο σακο θα δουμε! Συμπτώματα δεν εχω ευτυχως εκτος απο λιγη υπνηλια και την οσφρηση!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...