Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. Το είδα το σποράκι μου!!!!!! :lol::lol: Καρδούλα θα ακούσω στις 22/10 και αφού κάνω όλες τις εξετάσεις μου (ένα σκασμό εξετάσεις θα κάνω). Μας έδωσε και την πρώτη μας φωτογραφία!!!! Αχ τι τέλεια που είναι. Αν δεν είχα και δουλειά 12 - 14 ώρες τη μέρα θα ήταν καλύτερα. Το καλό είναι ότι μου επέτρεψε να γυμνάζομαι χαλαρά (μόνο διάδρομο) γιατί κορίτσια μου ζήτησε να πάρω μόνο 10 kg στην εγκυμοσύνη για να μην υπάρξουν επιπλοκές. :roll::roll:


[sIGPIC][/sIGPIC]

hGUBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα. Το είδα το σποράκι μου!!!!!! :lol::lol: Καρδούλα θα ακούσω στις 22/10 και αφού κάνω όλες τις εξετάσεις μου (ένα σκασμό εξετάσεις θα κάνω). Μας έδωσε και την πρώτη μας φωτογραφία!!!! Αχ τι τέλεια που είναι. Αν δεν είχα και δουλειά 12 - 14 ώρες τη μέρα θα ήταν καλύτερα. Το καλό είναι ότι μου επέτρεψε να γυμνάζομαι χαλαρά (μόνο διάδρομο) γιατί κορίτσια μου ζήτησε να πάρω μόνο 10 kg στην εγκυμοσύνη για να μην υπάρξουν επιπλοκές. :roll::roll:

Συγχαρητήρια! Τέλεια τα νέα σου! Όσο για τις εξετάσεις σου, μην αγχώνεσαι θα είναι τέλειες! Με το καλό την επόμενη φορά θα ακούσετε και καρδιά! Αντέχεις να δουλεύεις τόοοσες ώρες; δουλεύω από το σπίτι και πάλι τόσες ώρες δεν αντέχω να δουλέψω.

Μαρία μου, θα πας στο γιατρό μία μέρα μετά από εμένα! Βέβαια, εμείς θα το δούμε και χαίρομαι πολύ! Βέβαια πιο πολύ ανυπομονώ για την αυχενική :). Εμείς για τον ευρύτερο κύκλο περιμένουμε την αυχενική. Προς το παρόν κρατάμε χαμηλό προφίλ. Και τα δικά μου συμπτώματα γίνονται πιο έντονα. Έχω παρατηρήσει ότι ακόμα κι αν έχω αναγούλες με βοηθάει να φάω λίγο.

Link to comment
Share on other sites

blue πολυ ωραια τα νεα σου!!!συγχαρητηρια!!!

απο συμτωματα εχω ζαλαδες τελευταια...και διαρροια:roll:οι αναγουλες αντιμετωπιζονται αποτελεσματικα με γεματο στομαχι και υδατανθρακες, εχω τρελλαθει στην πατατα:D

κοριτσια τι πινετε για πρωινο?εγω ενα τσαι επισης τι κρεμα προσωπου χρησιμοποιητε?εγω θα παω να παρω μια κορρε η απιβιτα, ξερετε καμια πιο αγνη?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Εγώ αρχίζω να έχω τα ίδια ακριβώς συμπτώματα που είχα και στην μικρούλα μου. Ύπνος από τις 22:30 περίπου. Ξυπνάω κατά τις 2-3 το πρωί και κοιμάμαι ξανά στις 5 έως τις 6:30. Τι υπνηλία κι αηδίες. Εγώ έχω τρελαθεί στην αυπνία. Τώρα μάλιστα μου ξεκίνησαν κι οι αναγούλες και από ότι το κόβω πάλι με εμετούς θα την περάσω μέχρι και τον 7ο μήνα:mad::mad::mad:. Λέτε να έχω πάλι κορίτσι????? Πω πω γλέντια που θα κάνει ο σύζυγος με τρεις γυναίκες μέσα στο σπίτι!!!!! :tongue::tongue::tongue:

Nymeria έχω ακούσει συμπτώματα αλλά όχι με διάρροια. Μήπως σε ενοχλεί κάποιο φαγητό? Μήπως τρως συνέχεια το ίδιο φαγητό? Πάντως τα υπόλοιπα συμπτώματα που έχεις είναι λογικό να τα έχεις. Όσον αφορά το πρωινό τρώω κουλούρι ή φρούτο. Για κρέμα πήρα από το φαρμακείο μία πολύ ελαφρια της Avene.

loio η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική (εννοώ σε κάθε γυναίκα). Με την αυχενική μη φοβάσαι καθόλου!!!!!. Θα δεις ότι όλα θα πάνε καλά.

Γενικότερα τα παιδιά που πρόκειται να γεννηθούν Μάιο είναι πολύ δυνατά!!! Το ξέρω κι από την κόρη μου. Πάλι τέτοια περίοδο έμεινα έγκυος!!! Προσπαθώ μόνο να μου κάτσει ίδια μέρα καισαρική που δεν το βλέπω αλλά τέλος πάντων!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

hGUBp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου, κι εγώ σήμερα έχω πολλές αναγούλες και είμαι πολύ κουρασμένη, όλη την ημέρα.

Το πρωί συνήθως πίνω γάλα και τρώω ή ψωμί με ταχίνι και μέλι ή κέικ.

Προς το παρόν δεν χρησιμοποιώ κάποια κρέμα. Το δέρμα μου με την εγκυμοσύνη λάμπει,μάλλον είμαι από τις τυχερές. Η μαία του γιατρού μου, μου είπε και μένα κορρέ ή απιβίτα, που είναι φυτικές. Καλύτερα ζήτησε πρώτα δειγματάκια. Παλιότερα είχα δοκιμάσει κπ κρέμες του κορρέ και δεν με είχαν βολέψει καθόλου.

Blue, μακάρι να είναι όπως τα λες για τα μωράκια του Μαϊου.

Εσύ με 2/2 είσαι επισήμως η Miss Μανούλα Μαϊου :D:D

Αλήθεια γιατί σε έχει περιορίσει ο γιατρός σου στα κιλά; εμένα ακόμα δεν με έχει ζυγίσει. Γενικά ξέρω ότι πρέπει να πάρουμε 12-16 κιλά.

Από κιλά πώς πάτε, εγώ έχω πάρει 0,7 προς το παρόν και ελπίζω μέχρι να τελειώσει το πρώτο τρίμηνο να καταφέρω να μην ξεπεράσω τα 2 κιλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Το πρωί εγώ τρώω συνήθως ένα φρούτο και σήμερα έκανα παρασπονδία κι έφαγα τοστ (ψωμί ολικής μόνο με γαλοπούλα). Προσπαθώ να τρώω υγιεινά. Φρούτα, λαχανικά, γαλακτοκομικά με χαμηλά λιπαρά και κρέας/ψάρι. Εχθές το βράδυ όμως χτύπησα μια σοκολάτα αμυγδάλου γίγας!!!!! Καλύτερα να έτρωγα φαγητό παρά τη σοκολάτα. Τώρα έχω τύψεις. Έχω ξεκινήσει έτσι κι αλλιώς με περισσότερα κιλά γιατί το καλοκαίρι το τσάκισα και τώρα ρε γαμώτο τρέχω και δεν φτάνω με αυτό το θέμα. Και ο γιατρός μου ζήτησε να φτάσω μέχρι 10kg. Θα ξεκινήσω και στο γυμναστήριο τον διάδρομο γιατί το πρωί που ντυνόμουν για τη δουλειά είδα κυταρρίτιδα και χλώμιασα.

Από κιλά έχω πάρει 1,5 και θέλω να σταματήσω εκεί. Να μην πω ότι πρέπει να το χάσω κιόλας.

Ρε κορίτσια έχω κάτι ενοχλήσεις στην κοιλιά σαν να περιμένω περίοδο. Εσείς το έχετε αυτό?


[sIGPIC][/sIGPIC]

hGUBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάτι τέτοιες ενοχλήσεις στην αρχή της εγκυμοσύνης, γενικά όταν μεγαλώνει η μήτρα θα έχουμε τέτοια θεματάκια.

Προσωπικά με την κυτταρίτιδα δεν αγχώνομαι, έτσι κι αλλιώς έχω, λίγη πάνω λίγη κάτω, δεν χαλιέμαι. Όταν φύγουν τα κιλά της εγκυμοσύνης θα επανέλθει στα φυσιολογικά της επίπεδα.

Link to comment
Share on other sites

blue μην αγχωνεσαι τοσο πολυ!παρτο λιγο πιο χαλαρα!οσο για τις ενοχλησεις ειναι απολυτα φυσιολογικο...εμενα μου εδωσε μαγνησιο γιατι κανα 2 φορες ειχα και κραμπες αλλα μαλλον αυτο μου φερνει τη διαρροια και θα το κοψω...

εγω ετωγα ενα φρουτο αλλα δεν με χορταινει. Θα το ριξω στα δημητριακα η το τοστ και τα μπισκοτα με βρωμη και ταχινι ειναι πολυ ωραια αλλα μου φαινεται τα εκανα πολυ γλυκα αυτη τη φορα, ειναι καλη λυση για να μη μενει τ στομαχι αδειο. Απο κιλα ακομα δεν ξερω γιατι ο γιατρος με ζυγιζει απογευμα και ντυμενη οποτε εξαρταται απο το τι εχω φαει πριν κλπ. Σημερα που ζυγιστηκα με την καινουρια ζυγαρια παντως εχω παρει κανα 2 κιλα αλλα αυτα δεν ειναι λογω εγκυμοσυνης, ειναι λογω διακοπων χαχα

Link to comment
Share on other sites

Στο μικροβιολογικό που πήγα να κάνω εξετάσεις μου είπαν ότι καλό είναι να κάνω και εξέταση για ουρόπλασμα το οποίο οφείλεται για τις αποβολές. Το έχετε ακούσει αυτό ποτέ? Εμένα φυσικά μου το είπαν καθότι είχα και ιστορικό αποβολής πέρυσι αλλά δεν τους είχα πει φυσικά ότι είχε κάνει βλακεία ο γιατρός μου.

loio μου αρέσει που είσαι τόσο άνετη και μπράβο σου. να πάνε όλα καλά κοριτσάκι μου. Από ότι καταλαβαίνω το πρώτο σου είναι. Κάθε πότε σε βλέπει ο γιατρός σου?


[sIGPIC][/sIGPIC]

hGUBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Nymeria καλησπέρα. Εμένα ο γιατρός μάλλον έχει φοβηθεί να με ζυγίσει :lol::lol::lol:. Δεν τρελαίνομαι για τα κιλά έτσι κι αλλιώς μετά τη γέννα κορίτσια (αποδεδειγμένα) χάνεις όχι μόνο τα κιλά της εγκυμοσύνης αλλά πολύ περισσότερα. Εγώ είχα πάρει 25 κιλά κι έχασα 35 κιλά σε κάτι μήνες!!! Βοηθάει πάρα πολύ ο θηλασμός καθώς και το τρέξιμο που θα κάνετε μετά. Πιστέψτε με!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

hGUBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πω πω εγω ξεκινάω με +10 κιλα δεν πρόλαβα να τα χάσω ολα απο την πρώτη εγκυμοσυνη αν και ειχα παρει 30 Τωρα θα ηθελα να παρω μονο 10 μακάρι να τα καταφέρω !!! Εμένα αφου έπαθα και έμαθα όσα κιλα πάρουμε λιγότερα τοσο το καλύτερο!!! Μπράβο blue που έχασες και παραπάνω κιλα απο τα αρχικά σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Blue, όλες το πρώτο που μας νοιάζει είναι, να είναι καλά τα μωράκια μας. Τα κιλά με απασχολούν και γιατί νομίζω ότι με τη μεγάλη αύξηση βάρους, αυξάνονται και οι πιθανότητες για επιπλοκές αργότερα. Βέβαια, ισχύει και το ανάποδο, αν πρέπει να είσαι όλη μέρα στο κρεβάτι, θα αυξηθεί και το βάρος απότομα. Για το ουρεόπλασμα μου έκανε εξετάσεις ο γιατρός, χωρίς να έχω κπ ιστορικό. Δεν σου έκανε εξετάσεις κολπικού "υγρού"; Εμένα όλες μου τις έκανε, αίματος, ούρων. Έχω ραντεβού κάθε 3 βδομάδες, τώρα που ακούσαμε καρδιά. Πριν είχα ανά δέκα μέρες.

Nymeria, κι εγώ κανά δυο κιλάκια τα πήρα στις διακοπές, σκέφτομαι ότι μετά θα βάλω στο πρόγραμμα να χάσω και αυτά. Γενικά προσπαθώ να μην αγχώνομαι με κιλά, κυτταρίτιδα κλπ., γιατί όσο αγχώνομαι, τόσο σκέφτομαι το φαγητό και τρώω.

Μαρία, έχεις τη δυνατότητα να επισκεφτείς κπ διαιτολόγο; εγώ το σκέφτομαι, γιατί νομίζω ότι θα μου δώσει μία σιγουριά, ιδίως από τον τέταρτο μήνα που πρέπει να βάλουμε βάρος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!κ εγω πριν απο μια εβδομαδα εμαθα πως ειμαι εγκυος!! 5εβδομαδων κ 1ημερας!καναμε κ υπερηχο κ ειδαμε τον σακο,επομενο ραντεβου τη πεμπτη..τι λετε θα ακουσουμε καρδουλα??επισης απο συμπτωματα δν εχω κατι ιδιαιτερο,κουραση,υπνηλια κ λιγους πονους χαμηλα..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μου... ειμαι απο διπλανα καφε και ηρθα και εγω με δυο σακκους στην κοιλιτσα μου που ειδαμε την παρασκευη!!!! θελω να πανε ολα καλα και να ειναι τελειομηνα τα εμβρυακια μου!!!!

θα'θελα να ευχηθω σ'ολες τις κοπελες καλες τεειομηνες εγκυμοσυνες με γερα μωρακια αγκαλια τον μαιο του 2016...... πρωτα ο Θεος θα'ναι μαγιατικα τα μωρακια μας!!!!!!!

καλως σε βρηκα ιωαννα μου και απο εδω!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...