Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2016


Fine

Recommended Posts

Trap μου γιατι πας για κορτιζονη??

Amaliev εμενα καλα μου φαινεται το βαρος!!

Εγω ειδα το επομενο ραντεβου μου κ αργει πολυ :/ 6 βδομαδες μετα την τελεφταια συνεδρια δεν ειναι πολυ??? Καποιο λαθος εκανε αυτη θα παρω τηλεφωνο να το διορθωσω.. με χαμηλο πλακουντα 6βδ μετα?? Δλδ αν ολα ηταν καλα ποτε θα με εβαζε? Νευριασα τωρα !!


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 368
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Audrey λες??Η αληθεια ειναι οτι εκανε ενα εξωγκομα η κοιλια σημερα κ μετα απο λιγο ξαναμαζευτηκε λες να ηταν πωπος;χιχι το γλυκοοοοο μου!!!!

Χρυσακι παρε τηλεφωνο κ μενα πολυ μ φαινεται...Εμενα με βλεπει καθε μηνα γυρω στις 15 κ εχω το κεφαλι μ ησυχο οτι δεν περνανε πανω απο 5 βδομαδες που θα με ξαναδει.Βαλε κ συ μια ημ/νια απο το επομενο ραντεβου να ξερεις στο περιπου τι γινεται!


7sZTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσαρες μου..πως είστε;

Ωραίες μερουλες μας κάνει ο καιρός

Ποια είναι τα νέα σας;

Εγώ σήμερα έκανα καμπύλη ζαχαρου

Χάλια είναι το στομάχι μου.. Με την αηδία που πίνουμε..απίστευτες καούρες

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα! Τι κάνετε? Εγώ τρώω τις κλωτσίτσες μου απο τον μπέμπη κ πολύ το χαίρομαι :D

Ameliev καλά αποτελέσματα να έχεις!!! Αλήθεια πότε βγαίνουν? Την ίδια μέρα ή αργούν? Εγώ απο βδομάδα θα πάω για καμπύλη, αντε να δουμε...

Κατα τ'αλλα άρχισα κ έρευνα αγοράς για καροτσάκι, κούνιες κτλ. Είδα ένα καροτσάκι που μου άρεσε στα mothercare αλλά θέλω να δω και αλλού :rolleyes:

Τα κορίτσια που είναι ήδη μανούλες έχουν να μας δώσουν καμιά συμβουλή ή να μας προτείνουν κάτι? (Τιμες λογικές παρακαλώ, όχι όσο ένας μισθός :tongue:)


sak3.png
Link to comment
Share on other sites

Χριστινα μου αυτο εκανα τελικα πηρα τηλ κ εβαλα ραντεβου κ εγω στις 15!!! :-D

Audrey μου εγω εχω το καροτσι peg perego book plus και χωρις το carrycot μου βγηκε 500ευρω περιπου οποτε παει ο μισθος κ τωρα βρηκα προσφορα το carrycot 150 eurw αλλα το σκεφτηκα κ δεν θα το αγορασω τσαμπα τα λεφτα για 3 μηνες το πολυ?? Και δεν παιρνω κατι αλλο για το μωρο?? Ετσι ξ αλλιως το καροτσι ειναι απο 0+ θα βαλω κ ενα μαξιλαρακι που ειναι για μικρα μωρακια κ τελος!!


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσαρες ..πως είστε;

Κάνετε έρευνα αγοράς;ξεκινησατε;

Ή καμπύλη νομίζω είναι καλή..

0' 69

60' 115

120' 104

Πως την βλέπετε;

Και εμένα ο Ντοκ μία φορά το μήνα θέλει να με βλέπει αλλά εγώ από το άγχος μου κάθε φορά του λέω να τα λέμε στις τρεις..έχω και κακό ιστορικό που δυστυχώς μου δημιουργεί μεγάλο άγχος

Για πείτε τα νέα σας

Καρότσι είπαν ότι θα μας δώσουν.. Αλλά ένα που είχα δει και μου άρεσε είναι της inglessina 3αε 1..δεν θυμάμαι πως το λένε..αλλά πανάκριβο..και από ότι κατάλαβα όλα είναι πανάκριβα..

Link to comment
Share on other sites

Amaliev νομιζω οτι ειναι πολυ πολυ καλα!! Τρως γλυκα η προσεχεις κ σ βγηκε τοσο καλη??

Το καροτσι που λες το εβλεπα κ εγω μαλλον trilogy λεγεται. Ακριβουτσικο αλλα ολα τα σετ εχουν πανω κατω ιδια τιμη ://


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Amaliev νομιζω οτι ειναι πολυ πολυ καλα!! Τρως γλυκα η προσεχεις κ σ βγηκε τοσο καλη??

Το καροτσι που λες το εβλεπα κ εγω μαλλον trilogy λεγεται. Ακριβουτσικο αλλα ολα τα σετ εχουν πανω κατω ιδια τιμη ://

Μου έχει απαγορεύσει τη ζάχαρη εδώ και ένα μήνα..δυστυχώς.. Προληπτικά..

Μπράβο το trilogy λέω..είναι ελαφρύ διάβασα και πολύ γερό..

Εσύ πώς πας;

Το ντοπλερ αργεί..έτσι δεν ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ameliev πολύ καλη η καμπύλη! Θα σου φύγε ενα βάρος!

Εγώ την ψιλοφοβαμαι, τα τρώω τα γλυκάκια μου :tongue:

Για καρότσι σκέφτομαι να μην πάρω σετ, αλλά ένα ελαφρύ καρότσι "ομπρέλα" που ξαπλώνει τελείως και για νεογέννητο, κάθισμα αυτοκινήτου μετατρεπόμενο (κοιτάζει μπροστά κ πίσω) που κάνει απο νεογέννητο μέχρι και παιδάκι.

Επίσης αυτό που μου άρεσε πολύ είναι το λίκνο next to me της chicco, για να έχω το νινί δίπλα μου στον ύπνο.

Αυτά είδα μέχρι τώρα απο ψώνια αλλά συνεχιζω την έρευνα αγοράς πριν πάρω τις τελικές αποφάσεις :cool:


sak3.png
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει απαγορεύσει τη ζάχαρη εδώ και ένα μήνα..δυστυχώς.. Προληπτικά..

Μπράβο το trilogy λέω..είναι ελαφρύ διάβασα και πολύ γερό..

Εσύ πώς πας;

Το ντοπλερ αργεί..έτσι δεν ειναι;

Πωπω υπομονη ameliev...εγω προσπαθω να περιορισω τα γλυκα μπας κ σωσω κανα κιλο (απο μονη μου προς το παρον οταν παω στο για τρο δεν ξερω τι θα μου πει)αλλα εχω 3 μερες τωρα που λιγουρευομαι να φαω ενα παγωτο κ δεν εννοω ξυλακια..θελω να φαω ολοκληρο κουτι μονη μ!!! :-P :-P :-P

Τα κροτσακια ειναι ακριβα ειδικα αν θες να παρεις καλο κ πολυκαροτσι ξεκινανε απο 500...εμεις πηραμε το chicco trio love..

Audrey εσυ εχεις πορτ μπεμπε ή αντι αυτου θες να παρεις το λικνο;

Ameliev πολυ καλη η καμπυλη!Εγω ξεκινησα με 98 νηστικη κ μετα πηρε τον κατηφορο (90-78-70)..βεβαια να πω την αμαρτια μου την προηγουμενη το βραδυ ειχα χτυπησει κ ενα γαλακτομπουρεκο..προσπαθουσα να του αντισταθω αλλα μου χε σπασει τη μυτη!!


7sZTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Xristinamr δεν έχω τίποτα, απλα θέλω να αποφύγω το πορτ μπεμπε ακόμα κ στο πολυκαροτσι γιατί θεωρώ οτι είναι για κάνα δίμηνο το πολύ. Προτιμώ το λίκνο γιατί το είδα και είναι μεγαλούτσικο, μου ειπαν οτι κ μέχρι πεντε μηνών κοιμάται άνετα.

Δεν ξέρω ακόμα θα μιλήσω και με φίλες μαμάδες να μου πουν την γνώμη τους :?


sak3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.. Πώς εισαστε; Κανετε βολτίτσες;

Από υπομονή.. τι να σας πω.. κάθε μερα ονειρεύομαι παγωτά και δεν ξερω για πόσο ακόμα θα αντεξω..χιχι

Για πειτε τα νεα σας.. κανετε εξετασεις; εχετε τελειωσει ολες με την β'επιπεδου;

καλο ΣΚ

Φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ameliev!

εγω χτυπαω κάθε μέρα γλυκο.μια σοκολατες, μια το ενα μια το άλλο. Δυστυχώς δεν έχω καθόλου εγκράτεια. Σήμερα πήγα γιατρό μου είπε ο τραχηλος είναι στα ίδια με αφήνει να κανω την απογευματινη βόλτα στις κουνιες με τον μικρό κ το πολύ μιση ώρα περπάτημα τη μέρα. Εσάς τι σας επιτρεπουν οι γιατροί σας;


cUJUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτα τα γλυκα ολο υπουλα ερχονται μπροστα μας..Εγω δυο βδομαδες ονειρευομαι παγωτακι σημερα θα το χτυπησω!!

Audrey δεν ξερω για το λικνο μεχρι ποτε ειναι δεν το χω ψαξει..Παντως για το πολυκαροτσι,απο δυο κοπελες που ξερω το πορτ μπεμπε το χρησιμοποιησαν μεχρι που πηαν 6 μηνων τα μωρακια τους κ λιγο λιγοτερο το καθισματακι. Απλα απο μια ερευνα που ειχαμρ κανει κ μεις πριν αγορασουμε το καροτσακι ειχα διαβασει οτι τα καθισματακια αυτοκινητου που ναι απο νεογεννητα εως χρονιαρικα δεν υποστηριζουν τοσο καλα το κεφαλακι των νεογεννητων οσο τα αντιστοιχα που ναι μεχρι 6 μηνων..Οτι και να παρεις παντως καλο θα ναι,το θεμα ειναι να το βολευεσαι εσυ..Καλες αγορες!!

Εμεις δευτερα εχουμε ραντεβου με το γιατρο κ ανυπομωνω!!!!!!


7sZTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Xristina μου εγω το αντιθετο απο αυτο που λες. Το πορτ μπεμπε που ειχαμε ( δανικο) ηταν μεχρι 7 κιλα κ εμενα ο γιος μ τα εφτασε πολυ νωρις!! 3μηνων το γυρησαμε πισω. Ομως το καθησματκι το χρησιμοποιω ακομη μπορω να σας πω στο δικο μου αμαξι.

Η καμπυλη σου ηταν φυσιολογικη παρα το γαλακτομπουρεκο ε?

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ εχουμε ραντεβου στο γιατρο μακαρι να ανεβηκε ο πλακουντας

Trap περιμενω αν κανεις πιο γρηγορα την καμπυλη να μ πεις πως ηταν γιατι ανηκω κ εγω στην κατηγορια που τσακιζει το γλυκακι της καθε μερα :))


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...