Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου 2016


Fine

Recommended Posts

Γεια σου Chrisaki με το καλό κ το δικο σου το νινί! Τα δαμασκηνα, ακτινίδια βοηθούσαν στην αρχη, τώρα τίποτα. Γιαούρτι με all bran βοηθάει αλλά δεν μπορω κ κάθε βραδυ, ουτε δίαιτα να έκανα. Είσαι τυχερή σε αυτό το θέμα και έτσι να μείνεις:-D Το μπρούμυτα μακρινή ανάμνηση πλέον, χαχα δεν πειράζει θα την βρούμε την άκρη και με τον ύπνο! Κοριτσάκι περιμένεις? Β επιπέδου να φανταστώ κάνατε όλες κορίτσια ?


sak3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 368
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλωσορίζω κι εγώ τα νέα μέλη! Κορίτσια το tardyferon το έπαιρνα κι εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη με πολλά προβλήματα δυσκοιλιοτητας. Τώρα παίρνω το ferreluc. Είναι φακελάκι σκόνη Κ γίνεται πορτοκαλάδα. Κάθε πρωί κυρία στο ραντεβού μου με την τουαλέτα! Όσο για τον ύπνο.... Μαρτύριο. Ξεκινάω στο συζυγικο κρεβάτι, στριφογυρναω μέχρι να βολευτω και μόλις βολευτω πιανομαι Κ αλλάζω πλευρό. Μετά ξυπνάει ο μικρός πηγαίνω στο δωμάτιο ξαπλωνω μαζί του Κ έχω συνεχώς το νου μου μη με χτυπήσει άθελά του. Οι γοφοι πονάνε πολύ. Η κοιλιά δεν είναι μεγάλη αλλά η μπεμπα χορεύει Κ πλέον φαίνονται καθαρά οι κινήσεις της στην κοιλιά μου! Τι ωραία αίσθηση!


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αααχχχχ Χρυσα ποσο μου λειπει το μπρουμιτααα την αγαπουσα αυτη τη σταση υπνου...Υπομονη 3 μηνες εμειναν κοριτσια!!!

Οσον αφορα τη β επιπεδου νομιζω πως ολες την εχουμε κανει..Πλησιαζει κ η δικη σ ε;;


7sZTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου λείπει το ανασκελα αλλα κ το πλαι με το ενα ποδι ψιλομπρουμητα.αχ δεν βολεύομαι καθολου.υποφερω κ με πιανει εκνευρισμος.εχω κ αϋπνίες φουλ σκέφτομαι Χίλια δυο.


cUJUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο μενα! το φαγαμε το ψαρακι μας σημερα ολες; χεχε

Πω πω τι θεμα θιξατε τωρα;(του υπνου) εγω ειδικα κοριτσια... παντα κοιμομουν μπρουμυτα και ΧΩΡΙΣ μαξιλαρι...απο τοτε που εμαθα πως ειμαι εγκυος πηρα μαξιλαρι και αρχισα να κοιμαμαι στο πλαϊ για να αρχισω να συνηθιζω... Αφηστε που επειδη ειμαι ηδη σχεδον 3 μηνες ξαπλα κρεβατι - καναπε και αντιστροφα καποιες μερες δεν παλευονται απο το πιασιμο... ελπιζω οταν ξαναπαω στον γιατρο να εχουμε καλυτερα νεα και να μπορεσω να σηκωθω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

Οσο για την β επιπεδου πρεπει να ειμαι η ΜΟΝΗ που δεν την εχω κανει ακομα γιατι πρεπει να ειμαι και η πιο πισω σε εγκυμοσυνη...(21 εβδομαδα) Κανονικα εμενα η π.η.τ ειναι αρχες Αυγουστου αλλα λογω θεματος με πλακουντα και ιστορικου εγκυμοσυνης ισως, ο γιατρος μου απεκλεισε φυσιολογικο τοκετο και παω για καισαρικη ή μεσα Ιουλη ή αρχες... ευχομαι να ειναι στα μεσα τουλαχιστον να εχει καβατζωσει και την 37η εβδομαδα μεσα ο μπεμπης μου.. Κοντοζυγωνει ομως η β επιπεδου και εμενα αντε να μου φυγει και αυτο το αγχος και να αρχισω να ψωνιζω και τιποτα....

Αφηστε που εχω και διαφορα για το σπιτι που πρεπει να κανω....επειδη στην Πατρα που μενω εχει πολυυυυ ζεστη και πολλα κουνουπια θα πρεπει να βαλω σιτες σε ολα τα παραθυρα και πρεπει να παρω και air condition...

Αυτα τα εχουν τα καλοκαιρινα μωρακια χιχιχι!

Εσεις απο ψωνια ξεκινησατε τιποτα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα..πως είστε;

Εγώ έφαγα πολύ και δεν μπορώ να χωνεψω..τι το θελα..τεσπα..το ευχαριστηθηκαμε και οι δύο μας..κάτι τούμπες που έκανε η μπεμπα που έφαγα γλυκακι..είπαμε σήμερα να κάνω μία παρασπονδία.. Χεχεχε

Και εγώ δυσκολευομαι πολύ στον ύπνο..θέλω στο πλάι..αλλά η μπεμπα διαμαρτύρεται.. Δεν ξέρω γιατί δεν της αρέσει.. Και χθες είχα κάτι αϋπνίες ξεγυρισμενες.. Βλ.όλες στην ίδια φάση είμαστε

Σοφιλια και εγώ που έχω πητ 18/7 νωρίτερα με βλέπω.. Μακάρι να φτάσω τις 36.. Τι θέμα έχεις με τον πλακούντα; Εγώ χαμηλό.. Και έχω και θρομβοφιλια οπότε με βλ.και καισαρική

Τεσπα.. Γερα και όσο γίνεται πιο αργά να γεννηθουν

Link to comment
Share on other sites

Audrey μου να εισαι καλα αγορακι εχω!! Ισως την επομενη φορα τυχει κοριτσακι :))

Ψωνια θελω κι εγω να κανω γιατι τα μπεμπε μου ειναι χειμωνιατικα ://

Sofilia μου με το καλο ι β επιπεδου σου κοριτσι περιμενουμε ευχαριστα νεακια!!


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και χρόνια πολλα! Τον φαγαμε και μεις τον μπακαλιάρο μας και τώρα έχω τις απαίσιες καουρες! Με γιαουρτακι θα την βγάλω για βραδινό! Chrisaki αγορομανα δηλαδή :) sofilia και γω δεν εκανα ακόμα β επιπέδου, την τέταρτη έχω και λέω νωρίτερα να κάνω μια βολτιτσα να δω κάνα καροτσάκι και απο κοντά. Απο αγορες τίποτα ακόμη, ας παει καλά και η β επιπέδου και μετά θ' αρχίσω σιγά σιγα.

Εγω είχα κάτι ανεξήγητα καφέ υγρά στην 19η εβδομαδα (μάλλον απο ανοδο του πλακούντα) αλλά φοβήθηκα και έχω κάτσει στα αυγά μου γι' αυτό και περιμένω και με αγωνία την β επιπέδου! Κορίτσια μην στεναχωριεστε για την καισαρικη, το θέμα είναι να βγουν γερά τα παιδάκια μας αυτό έχει σημασία!


sak3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα..πως είστε;

Εγώ έφαγα πολύ και δεν μπορώ να χωνεψω..τι το θελα..τεσπα..το ευχαριστηθηκαμε και οι δύο μας..κάτι τούμπες που έκανε η μπεμπα που έφαγα γλυκακι..είπαμε σήμερα να κάνω μία παρασπονδία.. Χεχεχε

Και εγώ δυσκολευομαι πολύ στον ύπνο..θέλω στο πλάι..αλλά η μπεμπα διαμαρτύρεται.. Δεν ξέρω γιατί δεν της αρέσει.. Και χθες είχα κάτι αϋπνίες ξεγυρισμενες.. Βλ.όλες στην ίδια φάση είμαστε

Σοφιλια και εγώ που έχω πητ 18/7 νωρίτερα με βλέπω.. Μακάρι να φτάσω τις 36.. Τι θέμα έχεις με τον πλακούντα; Εγώ χαμηλό.. Και έχω και θρομβοφιλια οπότε με βλ.και καισαρική

Τεσπα.. Γερα και όσο γίνεται πιο αργά να γεννηθουν

καλα εκανες και εφαγες το γλυκακι σου...χιχι που και που δεν πειραζει.....

Χαμηλο πλακουντα και εγω κοριτσι.... και κοντα στον τραχηλο... ελπιζουμε να ανεβει εστω και λιγο να μην εξελιχθει σε επιπωματικος...εννοειται γερα να ειναι και οσο πιο αργα μπορεσουν να κατσουν μεσα καλο θα ειναι... αυτα προσευχομαι συνεχεια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Audrey μου να εισαι καλα αγορακι εχω!! Ισως την επομενη φορα τυχει κοριτσακι :))

Ψωνια θελω κι εγω να κανω γιατι τα μπεμπε μου ειναι χειμωνιατικα ://

Sofilia μου με το καλο ι β επιπεδου σου κοριτσι περιμενουμε ευχαριστα νεακια!!

Ευχαριστω και αμην και σε σενα και σε ολες γενικα τα καλυτερααααα!!! θα σας ενημερωσω εννοειται...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και χρόνια πολλα! Τον φαγαμε και μεις τον μπακαλιάρο μας και τώρα έχω τις απαίσιες καουρες! Με γιαουρτακι θα την βγάλω για βραδινό! Chrisaki αγορομανα δηλαδή :) sofilia και γω δεν εκανα ακόμα β επιπέδου, την τέταρτη έχω και λέω νωρίτερα να κάνω μια βολτιτσα να δω κάνα καροτσάκι και απο κοντά. Απο αγορες τίποτα ακόμη, ας παει καλά και η β επιπέδου και μετά θ' αρχίσω σιγά σιγα.

Εγω είχα κάτι ανεξήγητα καφέ υγρά στην 19η εβδομαδα (μάλλον απο ανοδο του πλακούντα) αλλά φοβήθηκα και έχω κάτσει στα αυγά μου γι' αυτό και περιμένω και με αγωνία την β επιπέδου! Κορίτσια μην στεναχωριεστε για την καισαρικη, το θέμα είναι να βγουν γερά τα παιδάκια μας αυτό έχει σημασία!

Οποτε καλα αποτελεσματα να εχεις κοριτσι!!! θετικη σκεψη!! και μετα καλα ψωνια χιχι... για τα καφε τι σου ειπε ο γιατρος σου; και εννοειται δεν εχει σημασια η καισαρικη ... εμενα προσωπικα αν και πρωτη φορα εγκυος απο την αρχη δεν με απασχολουσε καθολου αυτο....ειτε φυσιολογικος ειτε καισαρικη να βγει το παιδακι μου καλα, να ειναι καλα, να ειμαι και εγω καλα και ο θεος να μην μας αφησει εκεινη την ευλογημενη στιγμη....

Link to comment
Share on other sites

Ηταν παλιό αιματακι ειτε απο ανοδο του πλακούντα, ειτε απο κάποιο αγγειακι του τραχήλου! Το μωρο ηταν μια χαρα, ο πλακούντας σε πολύ καλη θεση, ο τράχηλος κλειστός και 3.6 εκ. ( με είδε και διακολπικα ). Να ξεκουραστω μου είπε για δυο τρεις μερες, εγώ το εκανα δυο βδομάδες απο την τρομάρα μου :?

Εσύ sofilia φύλλο ξέρεις?


sak3.png
Link to comment
Share on other sites

Ηταν παλιό αιματακι ειτε απο ανοδο του πλακούντα, ειτε απο κάποιο αγγειακι του τραχήλου! Το μωρο ηταν μια χαρα, ο πλακούντας σε πολύ καλη θεση, ο τράχηλος κλειστός και 3.6 εκ. ( με είδε και διακολπικα ). Να ξεκουραστω μου είπε για δυο τρεις μερες, εγώ το εκανα δυο βδομάδε

ς απο την τρομάρα μου :?

Εσύ sofilia φύλλο ξέρεις?

Α μια χαρα τοτε... δεν πειραζει καλα εκανες και ξεκουραστηκες....

ναι ξερω αγορακι ειναι....χεχε... απο οτι βλεπω απο το tickeraki σου και εσυ αγορακι ε;

Με το καλο ολα κοριτσι!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα κοριτσακια!!Το φαγαμε κ μεις το ψαρακι μας αν κ δεν το κανω πολυ κεφι...Sofilia κ Audrey με το καλο οι β επιπεδου ολα να πανε καλα! Sofilia μ εχεις ρωτησει για τον κλιματισμο;Στον ανιψιο μ το απαγορευσαν οσο ητανε μικρουλης...Αχχ αρχισατε ψωνια ζηλευωωω θα παω κ γω αυτη τη βδομαδα!!!


7sZTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...