Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Ιουλίου 2016


Fine

Recommended Posts

Καλημέρα κούκλες..πως είμαστε; Χωνεψαμε λιγάκι; Καλή επιτυχία στα κορίτσια μας που θα κάνουνε β επιπεδου.. Όλα καλά θα πάνε ..

Σοφιλια γιατί να γίνει επιπωματικος; Εμένα μου ειοανε ότι θα ανέβει.. Και είναι 1,2 εκ.

Συνήθως ανεβαίνει αυτό κατάλαβα..

Όσο για την καισαρική..και εγώ πιστεύω οτι είναι το λιγότερο.. Σημασία να είναι είναι τελειόμηνα και γερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 368
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κ απο μενα κοριτσακια!!Το φαγαμε κ μεις το ψαρακι μας αν κ δεν το κανω πολυ κεφι...Sofilia κ Audrey με το καλο οι β επιπεδου ολα να πανε καλα! Sofilia μ εχεις ρωτησει για τον κλιματισμο;Στον ανιψιο μ το απαγορευσαν οσο ητανε μικρουλης...Αχχ αρχισατε ψωνια ζηλευωωω θα παω κ γω αυτη τη βδομαδα!!!

Εχω ρωτησει για τον κλιματισμο ναι... καταρχην ημουν αναμεσα σε κλιματισμο και ανεμιστηρες οροφης γιατι και εμενα αν με ρωτας δεν τα θελω καθολου τα air condition ουτε για μενα τα σιχαινομαι προτιμω ανεμιστηρα και μπανακια.... απλα δεν κανει να τα φυσαει κατευθειαν ο αερας και το φοβηθηκα και ετσι σκεφτηκα για κλιματισμο. κοιταξε αν η υγεια του μωρου ειναι καλη δεν υπαρχει αντενδειξη και αν το χρησιμοποιεις οπως πρεπει και εφοσον οι προδιαγραφες του κλιματιστικου ειναι καλες ...επειτα επειδη το σπιτι μου ειναι μικρο εχω μια κρεβατοκαμαρα θα το βαλω στο σαλονι το κλιματιστικο αλλα θα δροσιζεται οσο πρεπει και το υπολοιπο σπιτι...

Παντως απο το να ειναι στον καυσωνα χωρις τιποτα ειναι χειροτερο ετσι μου ειπαν..και στα μαιευτηρια κλιματιστικα εχουν... τωρα τι να πω... βλεποντας και κανοντας....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες..πως είμαστε; Χωνεψαμε λιγάκι; Καλή επιτυχία στα κορίτσια μας που θα κάνουνε β επιπεδου.. Όλα καλά θα πάνε ..

Σοφιλια γιατί να γίνει επιπωματικος; Εμένα μου ειοανε ότι θα ανέβει.. Και είναι 1,2 εκ.

Συνήθως ανεβαίνει αυτό κατάλαβα..

Όσο για την καισαρική..και εγώ πιστεύω οτι είναι το λιγότερο.. Σημασία να είναι είναι τελειόμηνα και γερα

Κοιταξε εμενα ο γιατρος μου για να ειναι καλλυμενος κιολας υποθετω οταν ανακαλυψαμε οτι ειναι χαμηλα ο πλακουντας και σε εκεινη την θεση κοντα στον τραχηλο χαρακτηριστικα μου ειπε...

- ή θα ανεβει οσο μεγαλωνει η μητρα και το παιδι ή θα κατεβει.... ειναι νωρις μου ειπε να το ξερουμε αλλα ολα παιζουν... απλα αναλογως τι θεση θα θελει την αναλογη προσοχη...

ναι συνηθως ανεβαινει ετσι ξερω και εγω αλλα δεν μπορεις να το ξερεις σιγουρα... εχω ακουσει περιπτωση που ανεβηκε τελευταια στιγμη...

Link to comment
Share on other sites

Τι παθανε οι πλακουντες μας ρε παιδια??

Πολλες με το ιδιο θεμα..

αληθεια τι ειναι ο επιπωματικος πλακουντας??

Οσο για το κλιματιστικο νομιζω οτι εμεις επιβαλεται να βαλουμε εδω κατω κανει καυσωνες!!

Απλα επειδη νοικαζουμε δεν ξερω αν αξιζει ://

Εγω παντως που εκανα καισαρικη ελπιζω να με αφησουν αν ολα πανε καλα να γεννησω με φ.τ αυτη τη φορα :))


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Η χθεσινή μέρα πέρασε με πονοκέφαλο, ύπνο και βραδινές καούρες!

Sofilia μια απο τα ίδια με τα κλιματιστικά, δεν τα μπορω και γι' αυτό κ δεν έχουμε αλλά και γω σκέφτομαι οτι θα είναι χειρότερα σε καύσωνα! Σε άλλο δωμάτιο, με σωστη συντήρηση και αεριζοντας τον χώρο πολλές φορές μέσα στην ημέρα νομιζω οτι δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Να δούμε τι θα μας πούνε και οι παιδίατροι!


sak3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Καλέ που χαθηκατε όλες? Πως είστε? Τι κανουν οι κοιλίτσες σας?

Χθες εκανα την β επιπέδου και όλα ηταν πολύ καλά, ευτυχώς! Μονο που ο μπέμπης μας γύρισε πλάτη στο τέλος και δεν μπορεσαμε να δουμε φατσούλα :tongue:

Τώρα πριν το Πάσχα ξανα για την καθιερωμένη επίσκεψη στον γιατρό και στο ενδιάμεσο καμπύλη ζαχάρου.

Λοιπον όσον αφορά την μέτρηση τραχήλου: όταν ξεκινήσαμε την εξέταση ο μπέμπης ηταν γυρισμενος προς τα κάτω και δεν μπορούσε να δει τον τράχηλο, μου λέει αν δεν αλλάξει θέση θα τον δουμε μετα διακολπικα που είναι πιο ακριβής η μετρηση. Μετα βέβαια άλλαξε τελείως θέση και τον μέτρησε με τον υπερηχο. Μου είπε οτι είναι καλά αλλά αν θέλω να τον δουμε και μετα, της είπα πως τον ειχαμε δει κ με τον γιατρό μου πριν 3βδομαδες και ποσο ηταν και επειδή η μέτρηση ηταν ακριβώς η ίδια 3.6εκ μου λέει είναι καλά δεν το βρίσκει κ τόσο απαραίτητο να γίνει διακολπική μέτρηση, οποτε το άφησα και εγώ. Μετα που πήγα στον γιατρό και του είπα ποσο ηταν ο τράχηλος μου λέει οτι διακολπικα θα έβγαινε και λίγο παραπανω η μέτρηση, οποτε ηρεμησα και με αυτό.

Σας ζάλισα λίγο με τα μου είπε του είπα ε?


sak3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μεναα! Εγω κοριτσια το χω ριξει στον υπνο...πολυς υπνος ομως!!!! :cool: Αudrey μπραβο για τα ευχαριστα ολα καλα λοιπον!Εγω μια χαρα τα καταλαβα τα μου ειπε κ του ειπα! :-D

Αα για το aircodition απο το μαιευτηριο το χαν πει για τον ανιψιο μ δεν ξερω τι ειπε η παιδιατρος μετα!Απλα για καλο κ για κακο σας ειπα να ρωτησετε!


7sZTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο τέλεια τα νέα σου audrey. Αυτο που ζω εγω σε αυτη την εγκυμοσύνη δεν υπάρχει. Με ξανά έβαλε ο γιατρός τεζα. Η ψυχολογία μου στα τάρταρα απο την μονοτονία και οι μέρες δεν περνάνε με τιποτα.

Τη Δευτέρα εχω καμπύλη και σε 2 βδομάδες ενέσεις κορτιζόνης...

Οι υπόλοιπες κοπέλες που είναι;


cUJUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσαρες μου..πως είστε;

Έγραψα και μην.το μεσημέρι αλλά δεν το φόρτωσε..δεν πειράζει

Audrey πολύ ευχάριστα τα νέα σου..και ο τράχηλος πολύ καλός..σίγουρα κολπικά μπορεί να φτάνει και τα 4 εκ

Τραπ μου γιατί πάλι ξάπλα;λόγω τραχήλου;

Δεν πειράζει κορίτσι και εγώ λόγω ιστορικού προσέχω πολύ..εδώ μαζί παρεουλα θα τα λέμε

Εγώ χτες πήγα γιατρό..όλα καλά..μεγάλωσε η μπεμπα..απλά μας έβγαλε τρεις μέρες πίσω

615γρ..σας φαίνεται λίγο; Μου είπε ότι είναι οκ.. Καλά και εγώ είμαι μικροκαμωμένη.. Υποθέτω δεν θα γεννησω παιδί..τεράστιο

Και εγώ από εβδομάδα καμπύλη..τι φριχτη εξέταση..

Τεσπα. Ας είναι μόνο αυτές οι ταλαιπωρίες

Τραπ. Καλά που μου θυμίζει τις ενέσεις κορτιζόνης.. Όταν ξαναπαω σε τρεις εβδομάδες..να του το πω

Τα υπόλοιπα κορίτσια όλα καλά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπράβο τέλεια τα νέα σου audrey. Αυτο που ζω εγω σε αυτη την εγκυμοσύνη δεν υπάρχει. Με ξανά έβαλε ο γιατρός τεζα. Η ψυχολογία μου στα τάρταρα απο την μονοτονία και οι μέρες δεν περνάνε με τιποτα.

Τη Δευτέρα εχω καμπύλη και σε 2 βδομάδες ενέσεις κορτιζόνης...

Οι υπόλοιπες κοπέλες που είναι;

Trap μου τι έγινε? Είχες θέμα με τον τράχηλο αν θυμάμαι καλά? Κορτιζόνη γιατί θα κανείς? Είναι αυτό το μέσα ξάπλα ζορικο, αλλά να σκέφτεσαι οτι το κανεις για το μωρακι σου και να παίρνεις κουράγιο! Κάπου διάβασα οτι το παλιότερο γιατρικό για τα προβληματακια στην εγκυμοσύνη ηταν η ξεκούραση, οποτε ξεκούραση! Έχεις βοήθεια στο σπιτι?


sak3.png
Link to comment
Share on other sites

Ameliev μαζί γραψαμε :tongue:

Ποσο εβδομάδων είσαι? Στον υπέρηχο που μου δίνει ο γιατρός έχει ενα πίνακα με τις μετρήσεις τις δικές μου και δίπλα τον μέσο όρο, οποτε για να σου πει οκ υποθέτω οτι είσαι στα όρια που δινουν. Επίσης κάτι που παρατήρησε ο άντρας μου στα διαγράμματα που είχε στα αποτελεσματα της β επιπεδου, το ενα έδινε εκτιμηση βάρους εμβρύου (δείχνει οτι στην 40η βδομάδα θα είναι 3500g ). Εσάς είχε κάτι αντίστοιχο η β επιπέδου?


sak3.png
Link to comment
Share on other sites

Ameliev μαζί γραψαμε :tongue:

Ποσο εβδομάδων είσαι? Στον υπέρηχο που μου δίνει ο γιατρός έχει ενα πίνακα με τις μετρήσεις τις δικές μου και δίπλα τον μέσο όρο, οποτε για να σου πει οκ υποθέτω οτι είσαι στα όρια που δινουν. Επίσης κάτι που παρατήρησε ο άντρας μου στα διαγράμματα που είχε στα αποτελεσματα της β επιπεδου, το ενα έδινε εκτιμηση βάρους εμβρύου (δείχνει οτι στην 40η βδομάδα θα είναι 3500g ). Εσάς είχε κάτι αντίστοιχο η β επιπέδου?

Ναι μαζί γραφαμε..σύμφωνα με τις εβδ.στους μέσους όρους είναι μέσα στα όρια..+- 1-2 ημέρες

Στην β επιπέδου δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο.. Τεσπα..για να λέει οκ.. έτσι θα ναι..

24+1.. Ειμαι

Link to comment
Share on other sites

Ameliev συμφωνω με την audrey αν ηταν κατι θα στο λεγε ο γιατρος!Εμενα σε ολους τους υπερηχους μου βγαινει 1 βδομαδα μεγαλυτερη μεχρι σημερα ειναι σταθερη τουλαχιστον :P

Κ μενα η β επιπεδου δεν ειχε κτ για το βαρος στο τελος της εγκυμοσυνης

Βρε κοριτσια εσας βαρανε ακαθεκτα τα μωρακια; εμενα εχει αρχισρι κ ειναι λιγο πιο ησυχη...Καλα σκομα ριχνει δεν εχω παραπονο αλλα δεν ειναι τοσες οσες με ειχε συνηθισει :-(


7sZTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ameliev συμφωνω με την audrey αν ηταν κατι θα στο λεγε ο γιατρος!Εμενα σε ολους τους υπερηχους μου βγαινει 1 βδομαδα μεγαλυτερη μεχρι σημερα ειναι σταθερη τουλαχιστον :P

Κ μενα η β επιπεδου δεν ειχε κτ για το βαρος στο τελος της εγκυμοσυνης

Βρε κοριτσια εσας βαρανε ακαθεκτα τα μωρακια; εμενα εχει αρχισρι κ ειναι λιγο πιο ησυχη...Καλα σκομα ριχνει δεν εχω παραπονο αλλα δεν ειναι τοσες οσες με ειχε συνηθισει :-(

Το διάγραμμα που σας είπα παιζει ν είναι και ο γενικός μέσος όρος και όχι συγκεκριμένα για μένα. Δεν το είχα δει νωρίτερα αλλιως θα ρωτούσα τον γιατρό :? Όταν το διευκρινισω θα σας πω. Xristinamr μπορεί να γυρίζει προς τα μέσα (πλάτη προς την κοιλιά σου) γι'αυτο ν μην το καταλαβαινεις συνέχεια. Εγώ αλλες μέρες το νιώθω πολύ και αλλες λιγοτερο.


sak3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...