Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιουλίου 2016


Fine

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια..πως είστε; Φουσκωνετε; Εμείς κάναμε την β επιπέδου και όλα είναι πολύ καλά... Εμένα από σουτιεν με έχουνε βολεψει του h&m.. Είναι θηλασμού και είναι καλής ποιότητας.. Καλό τριήμερο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 368
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια..πως είστε; Φουσκωνετε; Εμείς κάναμε την β επιπέδου και όλα είναι πολύ καλά... Εμένα από σουτιεν με έχουνε βολεψει του h&m.. Είναι θηλασμού και είναι καλής ποιότητας.. Καλό τριήμερο

ετσι μπραβο.συγχαρητηρια!


cUJUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ameliev!!Εμείς καλά είμαστε από φούσκωμα μην τα συζητας!!!Την Πέμπτη έχουμε ραντεβού με το γιατρό και ανυπομων να δω την Μπέμπα μου!!! Εσείς τι κάνετε;

Υ.Γ. Το πινακακι δεν το έχω ξεχάσει θα το ανανεωσω όταν μπω από τον υπολογιστή γτ στέλνω από κινητό αυτές τις μερες...


7sZTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Σαρακοστή να έχουμε!! Με καλές και τελειομηνες εγκυμοσυνες!! Εμείς ραντεβού στις 31/3 και στις 22/3 έμβρυο καρδιογράφημα.. Εμένα νου έκοψε ζάχαρη και αλάτι..προληπτικά για φόβο ζαχαρου γαιτι από κιλά είμαι +5.. Δηλ.53.. Φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καποιο ιστορικο κ φοβαται ο γιατρος σου; εμενα δεν μου πε κατι παρολο που εχω παρει κιλα..Το εμβρυοκαρδιογραφημα τι ειναι; εμενα δεν μου ειπε κατι κατευθειαν ραντεβου για τον επομενο μηνα μ κλεισε


7sZTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω ιστορικό πρόωρου τοκετού..δεν είχα ζάχαρο, ανέβηκε δύο μέρες πριν γεννησω..οπως και η πιςση..μάλλον προληπτικα

Το καρδιογράφημα του μωρου και αυτό χωρίς λόγο το κάνω..ή β επιπέδου ήτανε πολύ καλή..απλά το θέλει ο γιατρός μου..

Μην σας τρομζω..προφανώς προσέχουμε για να έχουμε..

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τις εξετάσεις τις έχει πετσοκοψει ο εοππυ..μας το λεγε και ο γιατρός μας..εμάς μας τις γράφει και τις κάνω σε ένα διαγνωστικό .. Χριστίνα καμπύλη τόσο νωρίς κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!

Σημερα πηγα για την εξεταση του μηνα..... χμμμ οχι κ πολυ καλα νεα

1ον +10 κιλα!!!!!!! Σοκ!!

Και 2ον ο πλακουντας μας ειναι χαμηλα κ πρεπει να ανεβει.. μ εδωσε κατι υποθετα για τις συσπασεις και καθολου σεξ..... :)) και παρακαλαμε να ανεβει!!


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!

Σημερα πηγα για την εξεταση του μηνα..... χμμμ οχι κ πολυ καλα νεα

1ον +10 κιλα!!!!!!! Σοκ!!

Και 2ον ο πλακουντας μας ειναι χαμηλα κ πρεπει να ανεβει.. μ εδωσε κατι υποθετα για τις συσπασεις και καθολου σεξ..... :)) και παρακαλαμε να ανεβει!!

Καλησπέρα κορίτσι..και εμένα ο πλακούντας είναι χαμηλά και ο γυναικολόγος και ο Ντοκ που μου έκανε β επιπέδου μου είπαν ότι θα ανέβει αργότερα..και ότι δεν ανησυχούν..εννοείται όχι βάρη, επαφές και γενικότερα προσοχή.. Μην αγχωνεσαι θα ανέβει αλλά μέχρι τότε απλά θα πεοσεχουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανεις ameliev θα χεις κ το κεφαλι σου ησυχο.Στο διαγνωστικο πληρωνεις λιγοτερα; Την καμπυλη 23η εβδομαδα την εκανα νωρις ειναι;δεν ξερω κιολας να σου πω εμενα τοτε μου πε δεν αναρωτηθηκα να σ πω την αληθεια!

Χρυσακι μακαρι να σας ανεβει συντομα αλλα μην αγχωνεσαι!!μεχρι τωρα σας αφηνε να εχετε επαφες;

Οσο για τα κιλα δεν λεω τιποτα γιατι κ μενα αυριο ερχεται η ωρα μου!


7sZTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ βρε κοριτσια απο βαρος δεν την γλυτωνω ο μπεμπακος μ ειναι 15κιλα ισως κ απο αυτο να εμεινε κατω :/ τοσο καιρο δεν μ ειχαν πει κατι για τις επαφες κ τωρα μ ειπαν για ενα μηνα μεχρι να δουμε τι εγινε ο πλακουντας... την καμπυλη εμενα μ την εβαλαν 28η βδομαδα μαζι με τα αντισωματα του 0- .. τι να πω τουλαχιστον πληρωνω 6 ευρω την επισκεψη κ 1 ευρω τα φαρμακα μου.... την β επιπεδου που ειχα κανει εξω την προηγουμενη φορα 200 ευρω την πληρωσα ενω τωρα ολα τα προγεννετικα λεει ειναι τσαμπα στο νοσοκομειο...

λιγο με τσαντιζει η γυναικολογος που δεν θελει να παω για τολακ αλλα θα την στρωσω κ αυτη :ΡΡΡ


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω οτι την προηγουμενη φορα ειχα παρει συνολο 20!! Κ τωρα εχω παρει ηδη τα 10 τι θα γινει μεχρι το τελος ποσα θα εχω???? Η αληθεια ομως τρωω κ εγω.... τινα κανω... το καλο μου ειναι οτι τα εχασα κ τα 20 τωρα ομως???


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Στο νοσοκομειο στα καλυπτει ο εοππυ εξω τα εχει ακυρωσει σχεδον ολα.. Τα αντισωματα του 0- τι ειναι? Σε δημοσιο νοσοκομειο πας χρυσα;κ τα φαρμακα απο που τα παιρνεις;

αν τα κιλα τα χασες στην 1η εγκυμοσυνη θα ταξαναχασεις μην αγχωνεσαι!! Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη σ ποτε ησουνα +10?


7sZTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες..στο διαγνωστικο πληρων ω την συμμετοχή που μου αναλογει..συνήθως δεν είναι πολλά.. Όσο για τον πλακούντα μου είπαν ότι έτυχε να είναι χαμηλός..στην προηγούμενη ήτανε φυσιολογικός.. Ας ελπίζουμε ότι θα ανέβει για να ηρεμησουμε και οι δύο μας χριστινακι..

Link to comment
Share on other sites

Χριστινα μου ειναι η εξεταση ελεγχου αντισωματων επιδη εχω ρεζους αρνιτικο αιμα οποτε αν βρουν οτι το μωρο θα ειναι ρεζους θετικο (οπως κ την προηγουμενη φορα δλδ) θα μ κανουν μια ενεση κ αυτο γινεται για να μην μολυνθει το αιμα μου απο του εμβρυου κ να μην υπαρχει προβλημα στην επομενη πιθανη εγκυμωσυνη... ελπιζω να τα ειπα καλα :))

Για τα κιλα τωρα θυμαμαι οτι 7μηνων ημουν +13 νομιζω τωρα ειμαι 5μηνων κ ειμαι +10!!! Βασικα το προβλημα μου ειναι οτι απο ενα σημειο κ μετα εβαζα ανεξελενκτα κ εχω αρχισει να περνω φορα.. αφου πηρα 3+ σε ενα μηνα.... ασε ασε με πονεσε!!!

Για τις εξετασεις κ τα χαπια τα περνω ολα απο το δημοσιο νοσοκομειο Λευκωσιας (Μακαριο)εκτος απο τα Λακταλινς που ειναι πολυβιταμινες.


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...