Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ναι αυτό θα πούμε κάθε 10 μέρες μέχρι την 12 εβδομάδα που θα κάνουμε το nipt test . Να σε ρωτήσω κάτι με βάση τον υπέρηχο είναι σήμερα 5 εβδομάδων και 6 ημερών. Με βάση όμως το πρόγραμμα που υπολογίζει την κύηση με την βλαστοκυστες λέει 6 και 3 λες να υπάρχει θέμα;; Ναι το παιδάκι μασ προσπάθησε από την πρώτη στιγμή άρχισε με χοριακη 27 η ψυχούλα μας

      Ότι λέει ο υπέρηχος...και γω σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι σήμερα 6 εβδομάδων και 3 ημερών αλλά είμαι σίγουρη ότι ο υπέρηχος θα μας πει κάτι άλλο. Εσείς επειδή ξεκινήσατε με χαμηλή χοριακη αυτό σημαίνει ότι η εμφυτευση έγινε πιο μετά (η χοριακη ξεκινάει και ανεβαίνει μετά την εμφυτευση) άρα σίγουρα θα είστε τέλος 5ης εβδομαδας. Αυτές οι 4 μέρες διαφορα δεν είναι κάτι κακό...ίσα ίσα είναι πιο λογικό και συμβατό με τη χοριακη που ξεκινήσατε. Άρα μη σας προβληματίζει καθόλου. 

      πρίν από 43 λεπτά , Nima21 είπε:

      Ναι την έκανα χθες.. όλα καλα! Αναμεικτα συναισθήματα,συγκίνηση, φόβος, περιέργεια.. και φυσικά αγχος υποσυνείδητα.. αλλα θα χαλαρωσω τωρα στο σπιτακι μου, θα ξεκουραστω και θα περιμένω τη χοριακή!! 🙏♥️

      Σε νιώθουμε όλες σε όλα αυτά που λες!!! Πότε έχεις χοριακη? Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏Σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη αν και οι 2ψηφιες χοριακες μια χαρά μωράκια έχουν δώσει!!!! 

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!!! χαχααχ εσεις μιλατε για τα μικρακια σας κ εγω ακομα περιμένω!!! θα μπω στην ομαδα του Οκτωμβριου μάλλον χαχαχαα!!!

πηγα στον γιατρο μου λεει θα σε δω την αλλη τεταρτη 40+1 θα ειμαι....του λεω εγω θα ερθω στις την Κυριακη τοτε θα γεννησω ...καλα μου λεει...λετε να αργησω τοσο??εχει μπει στην λεκανη ο μικρος.....

Προσθεστε στην λιστα κ την athenszak, γεννησε μια χαρα πηγαν ολα, απλα ζαλιζοταν λιγο θα μας γραψει καποια στιγμη!!

Αννα αφου τρως κασερι κ γιαουρτι μπορεις να πιεις κ γαλα!! αλλα να σου πω την αληθεια οι κολικοι δεν εχουν αποδειχτει απο τι προερχονται κ δεν ειναι απο την δική σου διατροφη, οι αλλεργιες αργότεα μπορει κ τις καταλαβαινεις απο τα κακακια τους!εμενα στο μαιευτηριο ο παιδιατρος που ειχαν μου ειπε να τρωω οτι θέλω....

οσο για τον θηλασμο όντως ένα στηθος την φορα πλεον για να περνει κ το πιο παχυ γαλα...αν κοιμαται τον σηκωνεις το ρευεις κ ξανα στο ιδιο...

η egle τι εκενε τελικα???

αυτα απο εμενα, καλους θηλασμους κ καλη ξεκουραση στις υπολοιπες....

σας φιλα ο τελευταιος των Μοϊκανων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εγω τρωω απο ολα Αννα κ εναν ελληνικο τον πινω καθε πρωι μολια θηλασω..Αν δω οτι την πειραζει κατι τοτε θα κοψω!!! Επισης πινω πολυ νερο κ πολλους χυμους μαλλον λογο θηλασμου, να παιρνεις χυμο με φυσικα ζακχαρα...Αθενς να σου ζησει ο μπεμπακος κοριτσακι μου.!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες!

Αθενς να σου ζησει το μικρακι σου, γερο και δυνατο να ειναι!

Ελγκε μας με το καλό!! Σε σκεφτομαστε!

Αννουλα, εκτος του οτι εινια νωρις για κολικους, μετα τις 3 εβδομαδες εμφανιζονται, αν δεν εχετε αιμα στα κακακια δεν υπαρχει λογος να κοψεις κατι. Αν κοψεις γαλακτοκομικα πρεπει να κοψεις κρυφα και φανερα, αλλα ειλικρινα δεν υπαρχει λογος ακομη. Πχ για πρωινο μολις εφαγα τοστ, φετα με μελι και ταχινι, αυγο και ακτινιδιο. Καφε ακομη δεν πινω, αλλα πινω ενα τσαι θηλασμου. Επισης το πορτοκαλι δεν το πολυτρωμε οταν εχουν συγκαει, γιατι επιδεινωνει λιγο την κατασταση. Καλυτερα να πινεις ενα ποτηρακι χυμο φυσικο, παρα τους ετοιμους μωρε.

Αργοτερα θα δω πως θα παμε με τον καφε, μαλλον θα χρειαστω εναν μου φαινεται το πρωι. Στο μεγαλο ετρωγα τα παντα, ακομη και οσπρια. Και σκεψου ειχε και ψειδοαλλεργιες, αλλα ολα καλα πια.

Σας φιλω, με χρειαζεται ο μικρος

μακια σε ολες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο που αντι για τις εγκυμοσυνες μας μιλαμε πλεον για τα μωρακια μας! Athens να σου ζησει....!! Γερο, τυχερο κι ευτυχισμενο να ειναι!

Εγώ τον αφαλο του μωρου μου δεν τον ειδα.. επεσε οσο ηταν ακομη στη μοναδα. Εχασα αυτο το αγχος της περιποιησης..

Οσο για το θηλασμο, οντως ενα στηθος ανα γευμα πρεπει να δινουμε. Οταν κοιμηθει κ ξυπνησει δινουμε το αλλο. Αν φαει απο δυο, μετα δινουμε το δευτερο. Ελπιζω να μην σας μπερδεψα.

Εγω το τηρω γενικα αυτο, τη νυχτα ομως δινω οποιο με βολευει ετσι οπως είμαι ξαπλωμενη. Και το πρωι δινω το πιο γεματο.....

Οσο για το φαγητο..... τις πρωτες μερες λογω του αγχους για το μωρο δεν ειχα ορεξη για τιποτα.. αποτελεσμα? Εχασα τα κιλα της εγκυμοσυνης τσακ μπαμ. Τωρα μου εμειναν κατι παραπανίσια που είχα απο πριν.

Ο παιδιατρος ειπε να μην τρωω οσπρια, καυτερα κ ειδη περιπτερου. Εγω ομως πλακωσα τις σοκολατες. Εχω παθει εμμονη! Αν δεν έτρωγα σοκολατες θα εχανα κι αλλα κιλα.....

Παντως νομιζω τζαμπα παιδευομαστε να αποφεύγουμε τροφες. Κατα τη γνωμη μου τρωμε τα παντα κ σταματάμε κατι μονο αν δουμε οτι δημιουργει προβλημα στο μωρο!

Ας κανουμε τη ζωη μας λιγο πιο απλη!

Σας φιλώ! Η μπεμπα μου πεινασε.....!!


yuvZp3.png

rKnup2.png

Link to comment
Share on other sites

Να ζησει λοιπον κ το μωρακι της αθενς!!! Γερο κ καλοτυχο να ειναι!!!

Παρα πολυ ωραια...οποτε ..τρωω κ πινω αφοβα!!!!

Οσο για το θηλασμο οκ...σταματω τα περα δωθε κ δινω απο ενα τη φορα...για κανα 20 λεπτο υποθετω...δοκιμαζω κ βλεπουμε....


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου γέννησα σήμερα και εγώ. ..

Είχαμε κανονίσει με το γιατρό να μπω χθες τα μεσανυχτα να μου βάλει κολπικό υπόθετο και το πρωί να μου έβαζε τον ορό με τους πόνους. ..

Κατά τις 3 με έπιασαν πόνοι και συσπάσεις χωρίς τον ορό. Πόναγα πολύ με μικρή διαστολή και ζήτησα επισκληριδιο... εκεί άρχισαν να πέφτουν οι παλμοί του μωρού σε σημείο που ήταν έτοιμοι να με πάνε για επείγουσα καισαρικη. Τελικά επανήλθε αλλά μετά από 2 ώρες έκανε συνέχεια η ταχυπαλμια η αρρυθμια.

Το συζήτησα με το γιατρό και μου είπε ότι για κάποιο λόγο ο τοκετός δεν προχωράει και το μωρό δυσκολευται πια. Μπήκα για καισαρική και σε 10 λεπτά την είχαν βγάλει. .. Τελικά είχε γεράσει ο πλακούντας και δεν θα μπορούσε να υποστηρίξει τον τοκετό.

Βγήκε 3180 κιλά και 51 πόντους. Έρωτας σκέτος! !!!


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελγκε μου να σου ζησει η μικρουλα σου, να ειναι γερη, δυνατη και πολυ ευτυχισμενη!

Αννουλα μου οσο θελει εκεινος θα τρωει. Αν σου ξαναξυπνησει σε 10 λεπτα τον ξαναβαζεις στο ιδιο στηθος οση ωρα θελει, μεχρι να κοιμηθει ή να το αφησει μονος του - σπανιο σε αυτη την ηλικια να ειναι ξυπνητα και να μην τρωνε.

Κουκιδιτσα σπανια θα παρεις κιλα οσο θηλαζεις. Το ειδα και σε μενα, ετρωγα τεράστιες ποσοτητες, πολυ μεγαλες μερίδες, πολλα γλυκα και εχανα συνεχεια κιλα. Στη βαφτιση 10 μηνες μετα ημουν στα πιο αδυνατα που εχω υπαρξει.

Ναταλακι τα φιλια μας!

Τελικα οι περισσοτερες το φαγαμε το μαχαιρακι μας, εε;;

αντε θα λεμε και για τις τομες μας τωρα,χε...


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Μωράκια μας καλωσηλθατε!!!

Λινουκο ....... 29/07

koukida91 ..... 20/08

Maria 30 ..... 29/08/

Angie87 ..... 04/09

anna-ki ..... 04/09

natalaki_91 ..... 05/09

edel84 ..... 05/09

athenszak ..... 14/09

elge ..... ΠΗΤ 14/09

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016

Iameleni ..... ΠΗΤ 20/09

Εvi angel ..... ΠΗΤ 22/09

Bouka ..... ΠΗΤ 25/09

trelomama91 ..... ΠΗΤ 02/10

exwduomuatika ..... ΠΗΤ 10/10

i got twins ..... ΠΗΤ 17/10

images?q=tbn:ANd9GcTKXpLhnFGmVmulQIjaN3NolzTyj4K5vgktg2bSC_a_yDZLoMurvmKV


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Athens και elge να σας ζησουν τα μωρακια,γερα και καλοτυχα να ειναι!!!Εγω απο τα 12 κιλα που πηρα εχω χασει τα 10.Σχετικα με την διατροφη τρωω τα παντα.Αν δω οτι ενοχλει κατι τον μπεμπη θα το σταματησω.Παντως ο παιδιατρος μου ειπε οτι μια κουπα καφε γαλλικο η ελληνικο μπορω να πινω.Στον θηλασμο και εγω δινω απο το ενα στηθος καθε φορα περιπου 20 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κ σε εμας ο παιδιατρος....4.300 γεννηθηκαμε και 13 μερες μετα ειμαστε ηδη 4590!!! Μαλλον καλα τα παμε!!!!! Καλοτρωει ο μπεμπης τελικα!!! Μου ειπε να θηλαζω κ απο τα 2 στηθη καθε φορα για 10-15 λεπτα..στην πραγματικοτητα τοσο θηλαζω πάνω κατω γιατι σ αυτη την ωρα τραβιεται το μωρο απο μονο του....οποτε ..θα συνεχισω ετσι.. Κ βλεπουμε...

Πως τα πατε οι υπολοιπες;;;;ολα οκ;Αθενς; elge;


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλημερα ευχαριστω για τις ευχες σας...Ναι γεννησα 14/9 εναν μπεμπη 3340 ολα καλα απλα δεν εχω αρκετο γαλα ακόμα κ επειδη εχασε το 10% του βαρους τουψνογ ειπαν να δωσω κ λιγο αυμπληρωμα...εχθες το βραδυ τπν θηλαζα επι μιαμιση ωρα...εδειχνε ναην χορταινει ηταν ανησυχος κ εψαχνε θηλη την οποια βεβαια τελικα δεν ηθελε.....ουφ στο τελος του εδωσα λιγο σμπληρωμα το ο οποιο ηπιε κ ησυχασε κ αμεσως μετα εκανε εμετο.....τα επαιξα....αγχωθηκα για το τι δεν παει καλα.. ολη νυχτα δεν κοιμηθηκα ημουν σε υπερενταση.Νιωθω οτι με πιαμουν τα ψυχολογικα μου κ φοβαμαι να το περασω αυτο παλι....ηδη μου κοπηκε η ορεξη ετσι ξεκινησα κ σρον πρωτο μου γιο τοτε....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Αθενς μου να σου ζήσει και πάλι! Να ειναι γερό και ευτυχσμένο το παιδάκι σου!

Σε καταλαβαινω με τα ψυχολογικά σου. Περασα κι εγω πολύ ασχημα 1 μηνα το καλοκαίρι, μόλις πιάσαμε 32η εβδομάδα μου βγήκαν όλα οσα καταπίεσα και ήμουν ασχημα. Τελοσπάντων, θελω να σου πω να προσπαθήσεις να μην επιτρέψεις να σε πιάσει ξανά, τώρα ξέρεις πως είναι, αναγνωρίζεις τα συμπτώματα και προσπάθησε να τα προλάβεις. Μην το περάσεις όλο αυτό μόνη σου, γιατί ξέρω ποσο μόνη νιώθεις, είναι κρίμα πραγματικά.

Οσον αφορά στο θηλασμό, πραγματικά δεν πειράζει και να μην τα καταφέρεις. Στο λεω μιας και ειχα ενημερωθεί και το πρώτο πράγμα που έλεγαν όλοι είναι ''αναπνεύστε! Ακόμη κι αν δεν τα καταφέρετε ΔΕΝ πειράζει''. Είναι λογικό το στήθος σου δε συνήθισε ακόμη, θελει λίγη προσπάθεια τώρα. Κάλεσε μια σύμβουλο θηλασμού ή μια γραμμή και γενικότερα κατατοπίσου κάπως. Δεν μπορείς μόνη σου να βγάζεις συμπεράσματα.

Αννα μια χαρά ο μπεμπάκος σου.

Η τομή σου είναι καλύτερα; Εμένα μου φυγε η κοιλιά και έμεινε ενα φουσκωματάκι απο πανω απο την καισαρική, αυτή η περιοχή που σου έλεγα ειναι μουδιασμένη και δεν τη νιώθω;; Είναι λίγο περίεργο και αστείο.

Εμείς μια χαρα, η αϋπνία πάει σύννεφο, νιώθω μεγάλη κούραση και δε θέλω να έρθει η νύχτα γιατι μου φάινεται τεράστια. Ο μπεμπάκος μια χαρά, παίρνει καλό βάρος, επεσε κι ο αφαλός του χθες.

Φιλιά σε όλες και στα μπεμπακια σας!!!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Αθενς κανε οτι σου ειπε η edel...μη φοβασαι καθολου...θα τα πας μια χαρα...ζητα βοηθεια με το θηλασμο αλλα κυριως ζητα βοηθεια για να εισαι εσυ καλα.Γαλα θα ερθει...κ αν οχι...δωσε κ συμπληρωμα αν χρειαζεται...δε θα ερθει κ η συντελεια του κοσμου...σημασια εχει οτι κρατας ενα γερο μωρακι...το αγορακι σου...σας φιλω κ σας στελνω τις πιο αισιοδοξες σκεψεις μου...

Καλη μου edel...ειμαι πολυ καλυτερα! Η κοιλια δεν εχει γυγει τελειως...ειμαι στα +5 σημερα...παντως η τομη ειναι σαν γραντζουνιτσα κ ειναι σκληρη σε ολο το μηκος της. Το πρηξιμο-σωσιβιακι εχει αρχισει να υποχωρει αισθητα,οπως κ το μουδιασμα. Πονο δεν εχω οια...μονο κατι ψιλοτραβηγματακια οταν ξαπλωνω στο δεξι πλευρο. Αλλα ειμαι καλα! Δεν ανυσηχω τοσο κ σκεφτομαι θετικα.

Ωχ...Δεν κοιμαται καλα το βραδυ ο μπεμπης; εμενα μου κανει 2,5- 3 ωρες συνεχομενο υπνο κ μου φαινεται πολυ καλο...εσενα κοιμαται πιο λιγο; ανυπομονω βεβαια κ για τα 4ωρα...αυτο που με δυσκολευει λιγο ειναι να τον κραταω ξυπνητο οταν θηλαζει...ετσι καθυστερουμε λιγο στα γευματα....αλλα οκ...μην τα θελουμε κ ολα δικα μας!!!που θα παει...θα βρουν προγραμμα τα μωρακια μας...


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...