Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα....περα απο τα ευχαριστα της lameleni να σας ρωτησω κατι? Πως τα πατε με τον θηλασμο? Εγω ολη μερα εδω κ 2 μερες προσπαθω να τον ξυπνησω να θηλασει κ δεν ξυπναει...τον βαζω στο στηθοςκ θηλαζει για πολυ λιγο κ μετα κοιμαται....πιπιλαει την θηλη αλλα δεν καταπινει...βιωνετε κατι παρομοιο????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Να σου ζησει lameleni, να ειναι γερος κ καλοτυχος ο μικρουλης!!

Αθενς το εκανε κ η δικια μου κανα δυο φορες στην αρχη αλλα τωρα οκ..Κοριτσια μου ειπε η γιατρος να της δωσω βιταμινη d επειδη θηλαζω, εγω δε θελω ομως..Δινει καμια? τι αποψη εχετε?


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελενακι να σου ζησει ο γιοκας σου!!

Τα καταφερες θηριο ΜΠΡΑΒΟ με κεφαλαια!!

Να ειστε γεροι, δυνατοι, ευτυχισμενοι και παντα αγαπημενοι!

Αθενς μου τι κανει το μπεμπουλινι;;; Γενικως να ξερεις πως δεν εχουν καμια ρουτινα τα μωρα.. Το θυμαμαι απο τον μεγαλο. Εκει που λες εστρωσε κατι... Σε εκπλησσει ποσο ευκολα διαταρασσεται αυτο. Ο μικρος εχει απο χθες το απογευμα θηλαζει κσι κοιμαται πανω μου.. Ο,τι να ναι!

Και εμενα πιπιλιζει πολλες φορες, αλλα ειναι χορτατος οταν το κανει. Το κανουν ενστικτωδως για να δωσουν σημα αυξησης παραγωγης γαλακτος.

Αννουλα σου στελνω αγωνιστικους χαιρετισμους!

Ναταλακι τα φιλια μας στις τσουπρες σου!

Φιλια σε ολες, θα ανανεωσωλιστουλα μολις μπορεσω!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει lameleni, να ειναι γερος κ καλοτυχος ο μικρουλης!!

Αθενς το εκανε κ η δικια μου κανα δυο φορες στην αρχη αλλα τωρα οκ..Κοριτσια μου ειπε η γιατρος να της δωσω βιταμινη d επειδη θηλαζω, εγω δε θελω ομως..Δινει καμια? τι αποψη εχετε?

Edel μου καλα ειναι ολο κοιμαται.....νυσταζει δεν πειναει

Ναταλακι βιταμινη d???? Δεν το εχω ξανακουσει....θα μας τρελανουν....παραγγειλα ζυγαρια για να βλεπω τι παιζεται.....

Link to comment
Share on other sites

Αα ξεχασα για τη βιταμίνη D να σας πω, εδω δινουν απο την πρωτη εβδομαδα.

Ειμαστε ομως βορεια κΙ δεν ξερω τι ισχυει Ελλαδα. Παντως εχει γινει πολυ της μοδας...

Μολις κοιμηθηκαμε μετα απο κλαματα... Τι ηθελε δεν ξερω...


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά! Καιρό έχω να μπω..

Ελένη να σου ζησει το μπεμπακι.. γερό και καλοτυχο να είναι..!

Εγώ δεν ξεκινησα ακόμα τη βιταμίνη ντε. Αν και μου είπαν να δώσω..

Προς το παρόν έχει ήλιο και τη βγαζω, αλλά αργότερα μπορεί να δώσω περιστατικά.. έτσι και αλλιώς στην Ελλάδα προληπτικά στη δίνουν.....


yuvZp3.png

rKnup2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανούλες και μπεμπακια!

Ελένη να σου ζήσει το μωρό σου, πάντα γερό και δυνατό εύχομαι! !

Εμείς κλείσαμε δύο εβδομάδες σήμερα, από τη μία μου φαίνεται σα να γέννησα χθες και από την άλλη μου φαίνεται αιώνας. .. Η μικρή μου έχει αρχίσει και προσαρμοζεται και κοιμόμαστε λιιιιγο καλύτερα τα βράδια.

Βιταμίνη D μας ανέφερε η παιδίατρος αλλά όχι ακόμα. Θα κάνω εγώ μια εξέταση στις 40 μέρες και αν έχω ελλειψη θα πάρουμε συμπλήρωμα.

Στις πόσες μέρες βγάλατε έξω τα μωρά σας?


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια..... ευχαριστουμε πολυ! Ναι κατάφερα το vbac μου...λίγο διαφορετικά από ότι το περίμενα βασικά...ήταν πολύ γρήγορο δεν πρόλαβα ούτε επισκληριδιο να κάνω.....5.50 σπάσαν τα νερα, μέχρι της 10.30 3διαστολη, πάω για εισαγωγη ξεκινηνανε 2λεπτες συσπάσεις υπογράφω χαρτιά κτλ ...ποναω λέω τώρα τελιωνουμε κ κάνουμε επισκληριδιο..... ποναω...ναι τώρα λένε ....ποναω....12.25 ειχα γεννήσει μέσα σε 45 λεπτά από 4 στο 10...... 28/9 3780 53εκ....βγαίνουμε το σαββατο!

Σας φιλώ....

Link to comment
Share on other sites

Τι εξεταση σου ειπε θα κανετε??Εγω την μικρη την εβγαλα στις 8 μερες απο την γεννηση της!!!

Υπάρχει εξέταση αίματος για να δεις τι απόθεμα βιταμίνης D έχεις. Ρώτα στο μικροβιολογικο, γράφεται κιόλας αλλά είναι οικονομική νομίζω.


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια μου.Lameleni να σου ζησει το ζουζουνι σου!Αχχ κοριτσια τι ευτυχεια ειναι αυτη!!!Αν και κουραζομαστε αυτα τα ματακια τους ειναι ολα τα λεφτα!!!Τα μικρακια μου εχουν αρχισει να επεξεργαζονται τα παντα.Η τηλεοραση δε με εσωσε απο τα κλαματα οταν την ακουνε χαλαρωνουν.Πρωι-απογευμα βγαινουμε βολτουλες και το ευχαριστιομαστε πολυ ολοι!!Αυριο εχει γενεθλεια ο αντρας μου και περιμενουμε κοσμο.Δεν ξερω πως θα τα καταφερω με μαγειρεμα,συμαζεμα και μωρα συνεχεια κολλημενα πανω μου αλλα θα προσπαθησω...


rza3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ καλο μηνα..Πως τα πατε κοριτσια??Εμεις ολη μερα θηλαζουμε αλλα τουλαχιστον το βραδυ κοιμαται καλα τολμω να πω..Μου ειχε πληγωσει κ την μια θηλη αλλα ευτυχως εστρωσε γιατξ υπεφερα..Elge κ εγω θα την κανω αυτη την εξεταση 😉


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια....κ εμεις θηλαζουμε πολυ κ τρωμε και συμπληρωμα εχω αγχωθει λιγο με το βαρος του κ τις οδηγιες της παιδιατρου....μου εχει δημιουργηθει ανασφαλεια οτι δεν μπορω με το γαλα μου να το χορτασω...τρωει καποιες φορες στηθος κ κοιμαται κ εγω σκεφτομαι οτι κουραστηκε κ κοιμηθηκε κ οχι οτι χορτασε....με ριχνει ολο αυτο

Link to comment
Share on other sites

Ελενακι να σου ζησει το παιδακι σου...πολλα πολλα μπραβο για την υπομονη σου....ανταμοιφτηκες και με το παραπανω ομως...!!!

Εμεις εδω υποφερουμε με στυλ!!!!!!..ο μπεμπης κανει εμετους κ εχει χαλασει ο υπνος του...δεν καλοτρωει κ ξυπναει πολυ συντομα..οσο για τα πονακια κ τα κλαματα...συνεχιζουνε.....την τριτη εχουμε παιδιατρο...περιμενω να δω τι θα μου πει....η ψυχολογια μου δεν ειναι και στα καλυτερα της....αυτα εν συντομια...

Σας φιλω γλυκα αλλα πονεμενα κ κουρασμενα!!!!


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αννα μου εχει ΓΟΠ ο μικρουλης ε? Ειχε κ εμενα η μεγαλη..Δεν ειναι κατι απλα θα τον εχεις περισσοτερη ωρα ορθιο να ρευτει κ βαλε το στρωμα σε ανακλιση..Ψαξε μηπως εχει κ καμια αλλεργια σε αυτα που τρως..


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...