Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts

Ναταλακι δεν ειμαι σιγουρη αλλα το υποψιαζομαι...η αληθεια ειναι οτι κλεισαμε 34ωρες χωρις να κανει εμετο...κοιμηθηκε και δυο 2,5αωρα....ισως να βελτιωνεται η κατασταση....στην αρχη ηταν ολα καλα...ουτε γουλιες ουτε ρεψιματα ουτε φυσικα εμετος...αυτα ξεκινησαν την τριτη....ο γιατρος στο τηλεφωνο ειπε οτι μπορει να ειναι και καποια ιωση...αλλα για σιγουρα θα τον δει την τριτη που κλεινουμε κ τον 1ο μας μηνα κ θα μου πει....ισως να ειναι κ ηπιοι κολικοι;;;; τι να πω;;;;;πρωταρα βλεπεις κ δεν ξερω αγχωνομαι με ολα..... Παντως τωρα τον κραταω αρκετη ωρα για ρεψιμο γιατι φοβαμαι... Εσενα ποτε ηρεμησε η κορη σου;;;


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Δεν ειχε πολυ εντονη γοπ απλα κοιτουσα να την κραταω αρκετη ωρα ορθια μετα το γευμα, μονο αν δεν ρευοταν εβγαζε γαλα! Δεν θηλαζε ομως.. Κοριτσια τα ξυπνατε πλεον το βραδυ? Εμενα χθες θηλασε 10 και στις 3 δεν ειχε ξυπνησει οποτε την σηκωσα..Θα ρωτησω την γιατρο την τριτη που θα μας δει..Εσεις τι οδηγιες εχετε??


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναταλακι εμενα ο παιδιατρος μου ειπε να μην τον ξυπναω το βραδυ....μονο τα πρωινα στο 3ωρο.. Βεβαια τωρα τη νυχτα δεν κοιμαται αλλα.......θα ρθουν κ καλες μερες......Αααααααα........να τι ηθελα να ρωτησω.....οταν λεμε 3ωρο εννουμε απο την στιγμη που αρχισε να τρωει τελευταια φορα;;;;;κ αν για παραδειγμα φαει στις 5(μεχρι τις 6 παρα) κ δεν κοιμηθει κατευθειαν αλλα στις 7,θα τον ξυπνησω στις 8 για φαι;;;;; δηλαδη να τον αφησω να κοιμηθει μονο τοσο λιγο;;;;; μπορειτε να μου εξηγησετε αυτο με το 3ωρο;;;;;πλησιαζουμε το μηνα κ ακομα δεν το εχω καταλαβει....


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες!

Σας γραφω με το ενα χερι το αλλο στηριζει κεφαλακι μπεμπη.. ο οποιος μπεμπης ξεκαθαρα προτιμα για στρωμα εμενα, παρα του κρεββατιου ή πορτ μπεμπε. θελει να κοιμαται πανω στη μανουλα, τελος!

εχει φουσκωσει εν τω μεταξυ, ολο τρωει τρωει.

Εγω δεν τον ξυπναω αλλα δε μου εχει κοιμηθει ποτε 5 ωρες, ειναι φαγανας. Το καλυτερο μας ειναι 9,30 - 1,00.

Γενικως σερνομαι απο κουραση, αλλα ξερω θα περασει.

Φιλια σε ολες!

κοιμηθηκε θα κανω το ιδιο!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια..Ξεκινησα γενικη σημερα για να στρωσω την αλλη βδομαδα,ειμαι λιγο κομματια!! Εντελ κ η δικια μου αγκαλιτσας επισης, την ημερα μπορει να τρωει καθε μια ωρα αλλα το βραδυ κοιμαμαι ανετα..Και χθες κ προχθες εφαηε 10 κ την ξυπνησα 3..Θα εωρησω αυριο ρην γιατρο..Εν τω μεταξυ πολλα κακα ρε γαμωτο,πανω απο 10 φορες την μερα κ μου ψιλοσυγκαηκε!!😕


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω γενικη δεν εκανα, μια; Κι εχουμε στρωμενο ολο το χρονο!!, αλλα χθες καθαρισα, προχθες σιδερωσα και ημουν λιγο κομματια... Δε με αφησε να κοιμηθω και χθες καλα, ας τα να πανε. Εν τω μεταξυ ηθελα να κοιμηθω τοσο καιρο μπρουμυτα να ισιωσω λιγο και δε με αφηνει, οπως ειπαμε κανω το στρωμα...

Κι εμεις ΠΟΛΛΑ κακακια. Κι ενω εςτρωςε το χρωματακι, ειναι πολυ υγρα. Εσας πως ειναι; Σορυ που ρωταω, αλλα η μαια λεει πως ειμαι οκ. Εμενα δε μου αρεσει πολυ.

Εγω βιτ D παιρνω οσο θηλαζω, το ιδιο και το παιδι.

Εμεις εχουμε παιδιατρο την Τεταρτη.

Σημερα Ναταλακι 4 εβδομαδων!!

Παω για περιποιηση περιοχης πανας..

Ναταλακι σουντοκρεμ για το συγκαμα!

Φιλια!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο δουλειες κανω απ τη στιγμη που γυρισα σπιτι...μαγειρευω κ σιδερωνω κ πλενω πιατα κ συμμαζευω ξεσκονιζω....σκουπα κ σφουγγαρισμα κανει ο αντρας μου...η μαμα μου με βοηθαει καποιες φορες τη βδομαδα στο σιδερο κ στο μαγειρεμα....Edel κ εμας νερουλα ειναι τις τελευταιες μερες...αν κ δεν ειναι πολλες πανες (2-3 το 24ωρο...μπορει κ πιο λιγες καποιες μερες) ειναι πραγματικα πολλα σε ποσοτητα...τοσο που καποιες φορες ξεχειλιζουν....

Ρε κοριτσια γραψτε καποια για το 3ωρο που ρωταω πιο πανω....


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Αννα ανακτησατε βαρος γεννησης +200 γρ;;;

Αν ναι κοιτα να χορτασεις υπνακο.

Αν εχεις καταψυκτη κοιτα να μαγειρευεις μεγαλυτερη ποσοτητα και να βαζεις μεσα μεριδες! Θα σωθεις! Επισης, τα πιατα στο πλυντηριο, βαζε και δυο τη μερα, δεν πειραζει. Εγω κουραστηκα κι εβγαλα ψυχοσωματικα.... :(

Σπορακια εχουν τα κοπρανα των μωρων που θηλαζουν.

Τα φιλια μας!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερεεεεςςςς......καλημερες ευτυχισμενες,ομορφες,γεματες αισιοδοξια!!!!!!!! Ξαναηρθαν τα 3ωρα υπνου!!!!!!!!και ο τελευταιος εμετος μας ηταν τα ξημερωματα του σαββατου!!!!!ναιιιιι!!!!! Τι ευτυχια ειναι αυτη.....!!!!!!(ενταξει...σταματαω...απλα χαρηκα!!!!)

Edel μου αγαπημενη...( δε σε ξερω προσωπικα αλλα νιωθω οτι σ αγαπω!!!!) στις 13 μερες που ζυγιστηκαμε ημασταν βαρος γεννησης+ 290!!!! (4.590 στο συνολο!!! ) Περιμενω βεβαια κ τη σημερινη μετρηση μετα την ταλαιπωρια που περασε το μπεμπακι μου...κ βλεπουμε παλι.....παντως αρχισε να τρωει καλα παλι...


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ουου καλημερα κ απο εμενα..Πριν λιγο σηκωθηκα, ουτε ξερω ποσες ωρες κοιμηθηκα, σπαστα βεβαια αλλα ηταν υπεροχα..Σηκωθηκα κ το σπιτι ηταν σχεδον ετοιμο η μεγαλη σχολειο πρωινο για να φαω κ τωρα μαγειρευει το αντρακι μου..Πηρε αδεια χθες κ σημερα για να με βοηθησει παλι καλα γτ ουτε σε ενα μηνα δεν τελειωνα την παλιο γενικη..Αννα μου πολυ χαιρομαι κοριτσακι μου κ ελπιζω να μη ξανα συμβει!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ.ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΤΡΙΤΗ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΧΕΤΕ.ΠΩΣ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ?ΣΤΟ ΠΛΑΙ Η ΑΝΑΣΚΕΛΑ?ΒΑΖΕΤΕ ΠΕΤΣΕΤΟΥΛΕΣ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΟΥΛΑ Η ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ?ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝΑΣΚΕΛΑ Κ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΣΤΟ ΠΛΑΙ.ΤΗΝ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΤΗΝ ΕΙΧΑ.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανούλες!

Εμείς καλά πάμε, οοοολη μέρα θηλάζει και τη νύχτα ανά 2ωρο περίπου. Κοιμόμαστε μαζί και θηλάζει ξαπλωτη οπότε κοιμάμαι και εγώ καλύτερα. Από βάρος φτάσαμε τα 3660 (480γρ πάνω από το βάρος γεννησης). Βγαίνουμε και βολτούλες πρωί απόγευμα γιατι δεν αντέχω και πολύ μέσα στο σπίτι. ... και εννοείται από κακά άλλο τίποτα! Τουλάχιστον 6-8 πάνες με κακά το 24ωρο.

Αντε μεγαλώνουν τα μπεμπακια μας σιγά σιγά!


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ.ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΤΡΙΤΗ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΧΕΤΕ.ΠΩΣ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ?ΣΤΟ ΠΛΑΙ Η ΑΝΑΣΚΕΛΑ?ΒΑΖΕΤΕ ΠΕΤΣΕΤΟΥΛΕΣ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΟΥΛΑ Η ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ?ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝΑΣΚΕΛΑ Κ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΣΤΟ ΠΛΑΙ.ΤΗΝ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΤΗΝ ΕΙΧΑ.

Να σου ζήσει!

Ο κάθε παιδίατρος λέει τα δικά του. Εγώ την βάζω κυριως ανάσκελα και πιο σπάνια στο πλάι. Μπορείς να βάλεις κάτω από την κούνια (η το στρωμα) δύο τρία βιβλία ώστε να ανασηκωθει λίγο, αν φοβάσαι να είναι ανάσκελα.


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω τον βαζω ποτε ανασκελα κ ποτε πλαγια...βασικα αν ειναι πλαγια κ δεν τον βολευει καποια στιγμη μεσα στον υπνο του γυρναει ανασκελα μονος του...τωρα που ειχαμε τα πονακια προτιμουσαμε την πλαγια θεση κ μαλιστα τραβουσε κ τα ποδαρακια του κοντα στη κοιλιτσα κ ετσι κοιμοταν...σφηνακια πετσετες στηριγματα κλπ δεν εβαλα καθολου... Γιατι να περιορισω τοσο το μωρο;;; και μπρουμυτα τον βαζω για λιγο μεσα στη μερα οταν ομως ειναι ξυπνητος...μου ειπε ο παιδιατρος οτι δεν υπαρχει προβλημα...σηκωνει το κεφαλακι του,κουναει τα ποδαρακια του κ οταν κουραζεται γυρναει το κεφαλακι του πλαγια κ ξαπλωνει...


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...