Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts

Γεια σας και απο εμας κοριτσια..Αθενς μη σε παιρνει απο κατω να σκεφτεσαι θετικα!! Και εγω την μεγαλη μου δεν την θηλασα και ας ετρεχε γαλα το στηθος μου απο 7 μηνων εγκυος..Τι σημαινει οτι δεν ειμαι καλη μαμα??Ειτε θηλασεις ειτε οχι κοιτα να εισαι καλα εσυ κοριτσι μου!!!

Εμεις σημερα πηγαμε οικογενειακως θαλασσα κ το απολαυσαμε...Η μεγαλη με τον μπαμπα εκαναν το μπανακι τους κ η μπεμπα με την μαμα ηπιαν το καφεδακι και το γαλατακι αντιστοιχα...Χαλαρωσαμε ολοι νομιζω!!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσακια ευχαριστω για τις απαντησεις σας ειστε τοσο καλες!!! Να χαιρεστε τα μωρα σας.....φοβαμαι παρα πολυ την επιλοχειο....στο τελος θα την παθω βεβαια τοσο που το σκεφτομαι.....εν το μεταξυ ο μικρος το νεογεννητο δηλαδη απο την στιγμη που ηρθαμε σπιτι ολο κλαιει ενω στο μαιευτηριο μου ελεγαν τι ηρεμο που ειναι

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια ευχαριστω για τις απαντησεις σας ειστε τοσο καλες!!! Να χαιρεστε τα μωρα σας.....φοβαμαι παρα πολυ την επιλοχειο....στο τελος θα την παθω βεβαια τοσο που το σκεφτομαι.....εν το μεταξυ ο μικρος το νεογεννητο δηλαδη απο την στιγμη που ηρθαμε σπιτι ολο κλαιει ενω στο μαιευτηριο μου ελεγαν τι ηρεμο που ειναι

Ισως κλαιει γιατι σε αισθανεται αναστατωμενη...δεν ξερω γενικα τα πιστευω σου, αλλα εμενα μια προσευχη με βοηθαει πολυ τις στιγμες που ερχονται οι φοβιες και τα δυσκολα....μη φοβασαι καθολου...θα τα πας μια χαρα...οταν εισαι δυσκολα γραφε μας...


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!

Πως ειστε;; Εμεις λιγοτερο ξενυχτηδες, οποτε μια χαρα!

Ναταλακι μπραβο σας για τη βολτιτσα. Εμεις ειχαμε πολυ καλο καιρο και πηγαιναμε βολτα με τον μεγαλο, ο μικρος ροχαλιζε στο μαρσιπο, αλλα τωρα χαλασε λιγο. Εχουμε 16-18 βαθμους και λεω να τον παω μια βολτα, καλος καιρος θεωρειται, το Δεκεμβρη θα εχουμε αρνητικες θερμοκρασιες, ποτε θα τον παω;

Αθενς μου κι εγω νομιζω πως το παιδακι σου αντιλαμβανεται το αγχος σου και γι αυτο κλαιει. Οταν γεννησα τον πρωτο γιο ημουν απειρη και το παιδι το καταλαβαινε και το εκμεταλλευοταν, δηλαδη εκλαιγε τοσο πολυ που του κοβοταν η αναπνοη και κοκκινιζε. Οταν μου ειπε ο γιατρος πως να το χειριστω, επαψα να αγχωνομαι, επαψε να με εκμεταλλευεται. Πολυ απλο! Απλα τον φυσουσα ψυχραιμη στο προσωπο και ολα ηταν μια χαρα! Ουτε κοκκινισμα, ουτε προβλημα στην αναπνοη! Στο λεω για να δεις ποσο πολυ μας αντιλαμβανονται.

Επισης, αν λες θα παθω καταθλιψη, θα παθω καταθλιψη ... Θα την παθεις!

Σκεψου λιγο θετικα, εχεις το παιδακι σου αγκαλιτσα, φροντισε το με οποιο τροπο μπορεις και βολευει και τους δυο σας κι ολα θα ειναι καλυτερα.

Σας φιλω, ο μικρος κοιμηθηκε παω να παιξω με το μεγαλο!!

Μακια!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσακια!

Πως ειστε;

Αθενς λιγο καλυτερα;;

Αννουλα δε σου εγραψα αλλα τρεχωωω...

Ναταλακι συνεχιζετε βολτιτσες;

Οι υπολοιπες καλα;

Εμεις καλα. Καναμε τη μερα νυχτα και τη νυχτα μερα. Καθε βραδυ στις 4 ο μικρος γαριδα!! Αποκοιμιεται αλλα Κοιμαται 10 λεπτα και μετα ανακατευεται! Κι ολη μερα κοιμαται! Ευτυχως μου χει κοψει τις βραδινες λερωμενες πανες απο προχθες! Οποτε δεν εχουμε καθε λιγο αλλαγμα. Φτασαμε 3900, πηρε μισο κιλακι το νινι! Εχω δυστυχως πολυ γαλα κι ο μπεμπης αρχισε τις πρασινες κενωσεις..πρεπει λιγο να το ρυθμισουμε κι αυτο...

Κατα τα αλλα ειμαι πολυ χαρουμενη με τα κουτσινακια μου.....


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμας μανουλες...!!! Εντελ κανουμε βολτιτσες οσο μας το επιτρεπει ο καιρος..Ευτυχως η μπουμπου το βραδυ ξυπναει αλλα 3-4 ωρες οποτε κοιμαμαι οσο μπορω..Βεβαια μεσα στην μερα θελει πολυ στηθος, το εχει δει πιπιλα κ οταν ειναι ξυπνια κλαιει για στηθος, χεχε!!! Κοριτσια σας ειπε ο παιδιατρος για συμπληρωμα βιταμινης d3? Εμενα μου ειπε επειδη θηλαζω αλλα σκεφτομαι πολυ σοβαρα να την παρακουσω..Εντελ σουπερ ο μπεμπακος, μπουλουκευει που λεμε κ εδω...


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!!!!!!!!!! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!!! Να ειναι γερά ευτυχισμένα και καλότυχα!!!!!!!! Σας ευχομαι απο καρδιας να είστε για πάντα ευτυχισμένες!!!!!! Ποσο ωραια νεα διαβαζω!!!!!! Υπομονη και δυναμη σε όλες σας κοριτσια !!!!! Φιλια πολλα!!!!


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναταλακι κι εμεις το λεμε το μπουλουκευει...

Εχει γινει θηριακι κανονικο... Και διεκδικει με την αγριοφωναρα του.

Ο μεγαλος ειναι πολυ τρυφερουλης.. Ολο φιλακια και χαδακια του δινει...

Μολις ειχα αποκοιμηθει για μεσημερι κι αρχισε την κλαψα... Σνιφ κλαψ λυγμ!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.....εχθες γιναμε 7 ημερων.....ο μικρουλης ειναι πολυ ησυχος σε σημειο ανησυχιας....ο καμια σχεση με τον μεγαλο....εχω μπερδευτει λιγο με τον θηλασμο κ θελω την γμωμη σας...στο μαιευτηριο επειδη εχασε το 10% του βαρους του μου ειπαν να δωσω συμπληρωμα....σας το ξαναειπα ε? Ηρθε η παοδιατρος την τριτη τον ζυγισε κ ειχε χασει κ αλλο δηλ γεννηθηκε 3340 και ηταν 3 κιλα.μου ειπε οτι δεν φτανει μαλλον το γαλα μου κ να δωσω κ συμπληρωμα....απογοητευτηκα αρκετα αλλα τι να κανω....τον βαζω στο στηθος αρκετη ωρα το θεμα ειναι οτι τον παιρνει ο υπνος προσπαθω να τον ξυπνησω τον γδυνω φανταστειτε τον βρεχω κ δωστου παλι..Το βραδυ το τελευταιο γευμα με στηθος κ συμπληρωμα ηταν 12 η ωρα κ κοιμοταν σερι προσπαθησα να τον κυπνησω 3:25 με στηθος αλλαγμα κτλ εφαγε 5 λεπτα με κ δεν ξυπνουσε μετα πηγα να.δωσω κ συμπληρωμα οπως ηταν κοιμισμενος εφαγε 5 με 10 μλ κ σταματησε...

Μην σας τα πολυλεω μετα απο προσπαθεια ανεπιτυχη για στηθος του εδωσα εκει που κοιμοταν σπληρωμα 50 μλ....το ηπιε κ συνεχισε να κοιμαται..σας φαινεται φυσιολογικο να κοιμαται τοσο το βραδυ? Λετε να εχει κατι?

Link to comment
Share on other sites

Αθενς ακου τι επαθα προχθες...Θηλασαμε 10 το βραδυ κ βαζω ξυπνητηρι στις 2 για παν ενδεχομενο..Τελικα με πηρε κ εμενα ο υπνος κ ξυπνησα στις 4:30! μολις ειδα το ρολοι εβαλα τα κλαματα..Πως το επαθα εγω αυτο? Θα κοιμοταν κ αλλο αν δεν ξυπνουσα..Οποτε τυχαινει κ να μη ξυπνησουν..Επισης εχει τυχει να την κανω μπανιο για να ξυπνησει να φαει..


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αθενς ακου τι επαθα προχθες...Θηλασαμε 10 το βραδυ κ βαζω ξυπνητηρι στις 2 για παν ενδεχομενο..Τελικα με πηρε κ εμενα ο υπνος κ ξυπνησα στις 4:30! μολις ειδα το ρολοι εβαλα τα κλαματα..Πως το επαθα εγω αυτο? Θα κοιμοταν κ αλλο αν δεν ξυπνουσα..Οποτε τυχαινει κ να μη ξυπνησουν..Επισης εχει τυχει να την κανω μπανιο για να ξυπνησει να φαει..

Ντουζακι τον εκανα κ εγω.....μα τι στην ευχη???? Ποσο ειναι τωρα η μπεμπα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...