Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts

Μαρια κου εγω εκατσα 3 βραδια, θα καθομουν κ 2 αλλα ηθελαν να κανουν εξεταση για ικτερο στο 3ο 24ωρο το μωρο...Με το καλο!!! Σε ιδιωτικη κλινικη γεννησα..

Εσυ παιδι μου εησαι σκληρο καρυδι...χαχα...Σε ευχαριστω για την ενθαρυνση κ τα ανακουφιστικα λογακισ σου. ..εθχαριστω κ τα υπολοιπα κοριτσια εντελ ελγκε Αννακι κτλ....

Περνανε οι ωρες ζιγωνω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Με τους αλλους ειμαι φοβιτσιαρα, με τον εαυτο μου οχι...Να πας με καλη ψυχολογια κα θα δεις τι ωραια που θα ερθει το πλασματακι σου στον κοσμο..Σ'αυτη την γεννα ενιωσα αλλος ανθρωπος κ αυτο μου λενε κ οι γυρω μου,τωρα εσυ γεννησες κ με καισαρικη με ρωτανε..? Σου ευχομαι μια τελεια γεννα κ υπεροχο κ υγειεστατο μωρακι...☺☺


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Άθενς με το καλό αύριο! Εύχομαι να έχεις μια καλή γέννα και να κρατήσεις το μωράκι σου υγιές στην αγκαλιά σου! :):)

Εμείς πήγαμε γιατρό σήμερα, 3300γρ η μπέμπα και την Πέμπτη θα κάνουμε πρόκληση γιατί ακόμα είναι ψηλά... Ο άντρας μου έχει αγχωθεί πάρα πολύ και ώρες ώρες με εκνευρίζει που δεν είναι ψύχραιμος (σε αντίθεση με μένα που είμαι τελείως χαλαρή)... με βλέπω να τον διώχνω από την αίθουσα τοκετού στο τέλος!! :roll:


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!!!

Αθενς μου με το καλό αύριο! Θα δεις ποσο διαφορετικη θα ειναι η ανάρρωση.

Ειναι πολύ πιο εύκολη, πολύ πιο γρήγορη και όλα ειναι πολύ καλύτερα.

Επίσης εφόσον ξέρεις τι σε πονάει (πχ η πιεση της κοιλιας) να πεις πως δε θες ή να είναι πιο ηπιοι στους χειρισμούς. Οφείλουν να το σεβαστούν.

Ελγκε μου με το καλό κι εσύ την Πέμπτη! Μπράβο σου που είσαι χαλαρή! Θα δεις πως θα κανει κι ο άντρας σου όταν αντικρύσει το μωρουλίνι. Χε..

Μανούλες πως τα πάτε;;

Κουκιδίτσα; Αννούλα; Ναταλακι;; Λινούκο; Ποια ξέχασα άραγε;;

Εμείς μια χαρούλα. Ο μπεμπάκος εχει κάνει τη μέρα νύχτα, αλλά δεν πειράζει. Αυριο θα έρθει η μαια να μας τον ζυγίσει κι οπου να ναι θα πεσει κι ο αφαλός μας. Εχουμε κουραση κι αϋπνια, ευτυχως είναι εδώ η γιαγιά μας. Εγώ όπως είπα ανάρρωσα κι αναρρώνω πολύ πιο γρήγορα.

Σας φιλώ όλες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεραααα..Μια χαρα ειμαιστε κ εμεις μαμ κ ξανα μαμ ..Σημερα ηρθε κ η γιατρος, πηραμε 50γρ (φτασαμε το βαρος της γεννησης 2550) κ γενικα μας βρηκε πολυ καλες!! Μανουλες που θηλασατε κ το πρωτο δωσατε καποιο συμπληρωμα σιδηρου?Μου ειπε η γιατρος να της κανω εξετασεις γτ μπορει να χρειαστει!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης, ήθελα να σας ρωτήσω αν αφήνατε τους επισκέπτες να παίρνουν αγκαλιά τα μωρά σας στο μαιευτήριο...:confused:

Με έχει πιάσει μια φοβία ότι θα θέλουν όλοι να παίρνουν αγκαλιά το μωρό και αναρωτιέμαι αν πρέπει να το επιτρέπω ή όχι. Μιλάω κυρίως για φίλους (όχι τον άντρα μου ή τους παππούδες)...


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.. Ολα καλα κι εμεις.

Μεγαλωνουμε. Φτασαμε τα 2780 με βαρος γεννησης 2330. Και ψηλωσαμε κι ολα τελεια..

Απο χθες δειχνει να εχει πονακια ομως και ειναι μονίμως πανω μου και θηλαζει.

Σημερα θα την αφησω πρωτη φορα με τη γιαγια για να βγω μα βρω ενα ρουχο που παντρευω ξαδερφη το σαββατο. Ευτυχως θα μαι διπλα στο σπιτι και με το πρώτο ουαα θα τρεξω κοντα της!

Παρολο που ηθελα να τξ βγαλω νωρίς βολτιτσα, θα ακουσω το γιατρο και δεν θα τη βγαλω ακομα γιατι ο καιρος ςδω ειναι αστατος. Ο αντρας μου δεν συμφωνει γιατι λεει θα συνηθισει το μωρο κ θα γκρινιαζει αργοτερα. Εσεις τι λετε ρε κοριτσια..? Την ειδε σημερα πχ που οταν βγηκαμε στο μπαλκονι εκλεισε τα ματακια τηςκ λεει ε ναι αφου συνηθισε το σκοταδι. Εχω θυμωσει πολυ μαζι του.

Επισης εχω κι ενα θεμα με τις επισκέψεις. Πως γίνεται συνήθως..? Καλω εναν εναν συγγενεις κ φιλους? Απο τωρα η αργοτερα..? Έχω σκασει. Αυτος επειδη λοηω δουλειας τριγυρνα ακουει τον εναν κ τον αλλο. Επειδη δεν ηρθαν στο μαιευτηριο πρεπει να αγχωθω να τους μαζεψω τωρα? Εμενα με σκςφτηκε κανενας?

Αυτα απο μένα.

Αθενς νομιζω εχεις σειρα ετσι..? Επειδη διαβαζω παρα πολυ γρηγορα τα νεα σας συγγνωμη αν παραλειπω κατι.

Με το καλό!! Ολα θα πανε τελεια. :)


yuvZp3.png

rKnup2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου σας ευχαριστω για τις ευχες σας.....να ειστε καλα.....να με σκεφτεστε....οταν με πανε στο δωματιο θα σας στειλω......το βραδυ αυτο πως θα περασει???? Χιχιχι ο φοβος μου εχει κανει κατι που με νευριαζει εστιαζω στο αγχος της διαδικασιας κ δεν μπορω να κανω φοκους στο οτι θα δω το μωρο κ θα το αγγιξω......ελπιζω να ειναι υγιεστατος ο μπεμπακος

Link to comment
Share on other sites

Κουκιδιτσα εμας μας εδωσε σημερα το οκ η γιατρος να παμε βολιτσες τωρα που κραταει ακομα ο καιρος..Εγω επισκεψεις εχω στο σπιτι καθημερινα αλλα ειναι οι ιδιοι δλδ οι κουμπαροι μου η μαμα μου η αδερφη μου τα πεθερικα μου οι ξαδερφες μου η γιαγια μου κ οι θεια μου...15-20 ατομα περιπου που ειχαν ερθει κ στο μαιευτηριο,,Κανε οπως νιωθεις εσυ καλα!!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα μανουλες!!! Athens και elge με το καλο να δεχθειτε τα μωρακια σας.Δεν χρειαζεται αγχος,ολα θα πανε καλα.Θα περιμενουμε νεα σας.Εμεις τα παμε πολυ καλα,ο μπεμπης ειναι πολυ ηρεμος και στον θηλασμο αν και δυσκολευτηκα λιγο στην αρχη,πλεον ειμαστε ενταξει.Σχετικα με τις επισκεψεις δεν εχει ερθει ακομη κανεις αλλα λεω να εφαρμοσω το συστημα ενας ενας,οχι δεκα ατομα μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο εμας!!! Ο μπεμπης μου φαινεται αρκετα καλοβολος...κοιμαται σχεδον 2,5 ωρες συνεχομενες κ οταν ξυπναει θηλαζει κ ξανακοιμαται...καποιες φορες εχουμε κ διαστηματα παρατηρησης....περιεργαζεται το περιβαλλον γυρω γυρω...ευτυχως μου τα κανει το πρωι ή το απογευμα αυτα.....!!!!

Την παρασκευη θα ερθει ο παιδιατρος κ ανυπομονω να δω τι θα μας πει...

Το μονο που με ανησυχει αρκετα ειναι το πρηξιμο στην τομη....τωρα εχει πρηστει ολοκληρη....εχω φοβηθει πολυ....... Η αληθεια ειναι οτι δε μπορω να πω οτι ξεκουραζομαι...την περισσοτερη ωρα ειμαι ορθια...αλλα τι να κανω;;;;

οι υπολοιπες με καισαρικη ειστε οκ;

9η μερα για μενα σημερα κ δε μπορω να ξαπλωσω στη δεξια μου πλευρα γιατι ποναω...αριστερα ειναι σαν αν μην τρεχει τιποτα...αλλα δεξια......χαλιαααα.....


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αθενς τωρα λογικα θα εχει αγκαλια το μωρακι σου, περιμενουμε νεακια!!! Αννα εγω εχω δυο μερες που κοιμαμαι μπρουμυτα, ποσο μου ειχε λειψει..Ισιωσα ρε παιδι μου..Η μικρη κ εμενα ειναι καλοβολη θηλαζει καθε 2.5-3-3.5 ωρες κ κλασσικα παρατηρει τα παντα οταν ειναι ξυπνια χεχε..Μακαρι να γλυτωσουμε κ τους κολικους τι καλα θα ειναι..Μου ειπε η γιατρος την 15η μερα ξεκινανε περιπου, η μεγαλη δεν εκανε ποτε!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αθενς περιμένουμε νεα!!

Εμεις μαλλον ποναμε δυο μερουλες τωρα γιατί διπλωνομαστε κ ψιλογκρινιαζουμε.....

Κατα τ' αλλα ησυχουλα η δικιά μου!

Χθες την αφησα για πρωτη φορα για 3 ωρες. Μου λειψε..... αχ που να λειψω παραπάνω!

Αννακι κ ναταλια τα βραδια ποσο σας κοιμουνται συνεχόμενα?


yuvZp3.png

rKnup2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...