Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts

Κουκιδιτσα εμενα κοιμαται 3 ωρες κ αν δεν ξυπνησει την ξυπναω εγω..Βεβαια εχει τυχει να ξυπνησει κ στην μια ωρα κ να ψαχνει στηθος αλλα προς το παρον κοιμαται να μη την ματιασω!!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εμεις ειμαστε πια 10 ημερων!!! Απιστευτο μου φαινεται...!!!ο μπεμπης κοιμαται γενικα κ πρωι κ βραδυ γυρω στις 2.30 ωρες...αλλες φορες 3 ωρες αλλες 2...αλλα γενικα νομιζω παμε καλα...


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αθενς τωρα λογικα θα εχει αγκαλια το μωρακι σου, περιμενουμε νεακια!!! Αννα εγω εχω δυο μερες που κοιμαμαι μπρουμυτα, ποσο μου ειχε λειψει..Ισιωσα ρε παιδι μου..Η μικρη κ εμενα ειναι καλοβολη θηλαζει καθε 2.5-3-3.5 ωρες κ κλασσικα παρατηρει τα παντα οταν ειναι ξυπνια χεχε..Μακαρι να γλυτωσουμε κ τους κολικους τι καλα θα ειναι..Μου ειπε η γιατρος την 15η μερα ξεκινανε περιπου, η μεγαλη δεν εκανε ποτε!!

Ναταλακι πως κ πως το περιμενω αυτο το μπρουμυτα...αλλα οπως εγραψα κ παραπανω....δυσκολη η κατασταση....επισης...το πρηξιμο που εχω συνειδητοποιησα οτι δεν ειναι πανω στην τομη....αλλα απο πανω...σαν ενα μικρο σωσιβιακι ειναι...αλλα φαινεται γιατι κοιλια δεν εχω σχεδον καθολου...παντως δεν ειναι φουσκωμενη η ιδια η τομη...μηπως ειναι ενθαρρυντικο αυτο;;; τι να πω;;; θα παρω κ το γιατρο ενα τηλ...π


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αθενς να σου ζησει!! Ευχομαι ολα να πηγαν καλα!!

Περιμενουμε νεακια!!

Αννουλα ακριβως το ιδιο πρηξιμο εχω.

Ειναι κατακραυηση υγρου.

Πολυ πιθανο να μη νιωθεις εκει και πολλα.. Εμενα ειναι και μουδιασμενη η περιοχη.. Στο μεγαλο ξεπρηστηκε αρκετα με τον καιρο, αλλα το μουδιασμα εμεινε..

Η κοιλιτσα κι εμενα εχει μερες που επανηλθε.

Κουκιδιτσα μια χαρα ειναι η μπεμπουλα σου.

Εσυ κοιμασαι καθολου;

Ναταλακι σας βρισκω σουπερ!! Μπρουμυτα ακομη δεν το επιχειρησα, απο αριστερα εχω το μικρο στο κρεββατσκι του, δεξια τον μεγαλο... Τι να πρωτοκανω κι εγω, χεχε...

Κατα τα αλλα πολλη ζεστη εδω ..

Φιλια σε ολες και στα νινακια σας!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα η κοιλια κοριτσια εφυγε..Ειχα χασει στην εγκυμοσυνη 2 κιλα κ με την γεννα εχασα αλλα 7 οποτε ειμαι 9 κιλα πιο αδυνατη..Αν μου το ελεγε κανεις δεν θα το πιστευα αντε να κοψω αυριο κ τα ραμματα να ειμαι ησυχη γτ με ανατριχιαζουν οταν τα πιανω!! Το μονο "στραβο" που ειχα στην καισαρικη ειναι οτι με επιασρ τρελη φαγουρα στην μυτη κατα την διαρκεια του χειρουργιου αλλα ευτυχως μου εβγακε την μασκα ο αναισθησιολογος κ με αφησε να ξινομαι 😂 ..Ααα σημερα επεσε κ ο αφαλος μας, μεγαλωνουμε καλε!!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μολις εφυγε η μαια..

Το τερατακι μου πηρε 240 γρ σε πεντε μερες! 3540!! Κι εγω που νομιζα τρωει λιγο.. Ολο κοιμαται και τρωει πολυ πιο γρηγορα απο τον μεγαλο.

Ο αφαλος μας ηταν και ειναι χοντρος και δεν εχει πεσει ακομη. Να τον κανω λιγο με πιστολακι να στεγνωσει μου ειπε. Εδω οποιον κι αν ρωτησα δεν βαζουν οινοπνευμα κοριτσια. Περιεργο, αλλα ετσι ειναι το συστημα.

Απο κιλα εγω ειμαι στα +4. Θα φυγουν τς κιλακια μας μωρε με το θηλασμο, στον μεγαλο ειχα παρει 8 κι εχασα 11 καποια στιγμη. Θα δειτε, θα τρωτε ΠΟΛΥ και τα κιλα θα φευγουν...


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Ωωω βλεπω τρελη προοδο σε ολες...πολυ μ αρεσει... Εγω ξεκινησα την εγκυμοσυνη στα 58-59 κιλα κ σημερα που ζυγιστηκα ειμαι 65...εεεεε.....εχουμε καιρο μεχρι το καλοκαιρι....!!!!


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Edel αυτο που λες για το πρηξιμο με καθυσηχαζει απιστευτα....δε μπορεις να φανταστεις ποσο....αρα ειμαι φυσιολογικα ε;;; να φανταστω οτι κ ο πονος ουαν ξαπλωνω δεξια δε θα ειναι κακο σημαδι ε;;;; πηρα κ το γιατρο αλλα δεν απαντησε ακομα...


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επισης...κατι αλλο....θηλαζετε κ απο τα δυο στηθη καθε φορα ε;;εγω ετσι κανω...στο 10λεπτο περιπου αφηνει απο μονος του το ενα κ τον γυριζω απ την αλλη...σε λιγα λεπτα το πιανει κ τρωει για κανα 10λεπτο ακομα... συνηθως τραβιεται απο μονος του κ απο το δευτερο κ αποκοιμιεται πανω στο στηθος...ε μετα τον βαζω στο πορτ μπεμπε..κ περιμενω να ξαναξυπνησει...καλα κανω;;;


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω θηλαζω απο το ενα, ετσι μου ειπαν οι μαιες γιατι το καλο γαλα που εχει το λιπος για να παρει βαρος βγαινει μετα απο 15λεπτα περιπου...Την βαζω να ρευτει κ μετα στο πορτ μπεμπε!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αννουλα στη δευτερη καισαρικη θα πετας!!!

χεχεχε!

Οπως μου ειπε κι η μαια σημερα, μην ξεχνας εκανες χειρουργειο, σε ανοιξαν...

Ο μικρος θηλαζει προς το παρον κανενα 10λεπτο.. Και κοιμαται μετα. Τη μερα κοιμαται λιγο καλυτερα απο το βραδυ μου φαινεται. Γενικα προς το παρον κοιμαται συνεχεια.

Κι εγω ενα μαστο τη φορα δινω. Αλλαζω οταν εχει κοιμηθει βαθια και για ωρα, ωστε να παρει και το λιπαρο γαλα. Το συστημα της Αννας το εκανα ωσπου να ανακτησουμε βαρος γεννησης. Εφοσον το Σαββατο μας ελειπαν 80 γρ το αρχισα απο Κυριακη.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εμας αυριο παρασκευη θα ερθει ο παιδιατρος κ αναλογα τι θα μας πει για το βαρος θα πορευτουμε...θα ρωτησω κ για το θηλασμο...αν ειναι να δινω ενα στηθος κ εγω...απλα νομιζω οτι θα τον παιρνει ο υπνος!!!χαχαχα...

Οσο για το πρηξιμο ο γιατρος ειπε οτι μαλλον ειναι "αντιδραστικο υγρο" κ να περιμενω 2-3 μερες κ αν δεν υποχωρησει τοτε να παω μια βολτα να με δει..αλλα το πιο πιθανο ειναι να απορροφηθει....κ ο πονος οταν ξαπλωνω δεξια ειναι γιατι τραβανε πιο πολυ τα ραμματα γιατι απο εκει ηταν το μωρο....

Edel μ αρεσει πολυ ετσι που τα λες!!!!!δε φοβαμαι τιποτα!!! Ολα καλα θα πανε!!!!

Δε σας ανεφερα οτι εγω ξαναεμενα εγκυος στη στιγμη!!! Χωρις δισταγμο...!!! Αλλα για τα επομενα 2 χρονια ο γιατρος το απαγορευει κατηγορηματικα...θα δουμε λεει την κατασταση κ μπορει να περιμενουμε κ 3ο χρονο...εκανα μεγαλη ζημια ειπε στη μητρα στην προσπαθεια για φυσιολογικο τοκετο...παραλιγο ειπε να τη χαναμε...οποτε...λιγο θα αργησω για το δευτερο μωρουλακι αλλα δεν πειραζει.. Ειμαι πολυ χαρουμενη οπως κ να εχει!!!!!!

Αντε να ανοιξω κ ενα αλλο θεμα τωρα... Τι τρωτε ρε κοριτσια ολη μερα; εχω βαρεθει να τρωω ψωμι με μελι ψωμι με κασερι κ γιαουρτια...φρουτα οκ τρωω...κ αυγο βραστο(επιτελους μπορω να φαω κ μελατο που μ αρεσει)...το γαλα ειπα να το περιορισω μιας κ λενε οτι ισως να επιδεινώνει τους κολικους...ειπα να προσεξω πριν ξεκινησουν...υπαρχει κατι που πρεπει οπωσδηποτε να τρωω κ κατι που απαγορευεται;;;;; στο νοσοκομειο ειπαν να μην πιω χυμο πορτοκαλι...γιατι; τωρα πινω τους παλιο συσκευασμενους χυμους με τα συντηρητικα που καθολου δε μ αρεσουν! Κ ροδακινο μαλιστα που ειναι κ πολυ γλυκος... Δωστε ιδεες για πρωινο κ απογευματινο...


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...