Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts

Καλημερααα..Γυρησαμε κ εμεις χθες τι μεσημερι κ πλεον ειμαστε 4 στο σπιτι, η μεγαλη ευτυχως το εχει παρει καλα απλα την ζουλαει σαν κουκλα χεχε...!! Θηλαζουμε συνεχεια αλλα ειμαστε ησυχες..Φιλια στα μωρακια κ στις κοιλιτσες...!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

κοριτσια καλημερα!!! Πως πατε?? Να χαιρεστε τα μικρακια σας!! κ με το καλό οι επομενες!!! Εμεις περιμένουμε ακομα.... κ εγω Λητω θα γεννησω..εγω στις 13 μπαινω 39εβδομαδα κ περιμένουμε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!

Ναταλακι και Αντζυ να σας ζήσουν τα μωράκια σας!

Ελπιζω να μην ξεχασα καμια ή να μην είδα σας διαβασα πολυ στα πεταχτα.

Εμεις πηγαμε ξημερωματα κλινικη, γιατι ειχα πονους και τελικα ειχα διαστολη 2 περιπου. Δεν προχωρησε κι ετσι στις 13,00 κρατησα το γιο μου αγκαλιτσα, μια χαρα το παιδακι μου, 3380 γρ και 54 εκ. Δεν ηταν μινιον ο ψυχουλης μου μωρε!

Χθες γυρισαμε και ειμαι αυπνη, κουρασμενη και πολυ ευτυχισμενη!!!

Σας φιλω ολες θα σας διαβασω μολις βρω χρονο!

Με το καλο τα μωρακια σας κοριτσακια μου!!!!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες τι ωραία που μας λέτε τα νεάκια σας!

Είναι πολύ ήσυχα τα μωράκια του Σεπτεμβρίου απ ότι φαίνεται! :D

Άντε να μπει και η Άννα να μας πει τι έγινε με το μπεμπάκο της...

lameleni λες να γεννήσουμε παρέα; Αν και απ ότι θυμάμαι πας για vbac, ε; Αν κλείσεις τις 40 εβδομάδες πόσο θα σε αφήσει ο γιατρός σου; Εμένα με προβλημάτισε που δεν με αφήνει λίγες μέρες παραπάνω και μου είπε για πρόκληση 40+1....:confused:


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εντελ να σου ζησει το αντρακι γερο κ τυχερο.να ειναι....αντε μια μια....γενναμε.....θα το ξαναπω....πως περασε ετσι ο καιρος? Απιστευτο...Καλα αναθρεματα κ κουραγιο μανουλες.....να.ρωτησω κατο πηρα ψευδοθηλες γιατι ο γιος μου..θυμαμαι οτι μου ισοπεδωνε την ρωγα κ μετα δεν μπορουσε να θηλασει....το σμαλλ μικρος το μιντιουμ πισυευω κ.αυτο μικρο γιατι αφηνει κενο μπροστα....ξερετε πως πρεπει να ειναι κανονικα να μου πειτε?

Link to comment
Share on other sites

Μωράκια μας καλωσηλθατε!!!

Λινουκο ....... 29/07

koukida91 ..... 20/08

Maria 30 ..... 29/08/

Angie87 ..... 04/09

natalaki_91 ..... 05/09

edel84 ..... 05/09

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016

anna-ki ..... ΠΗΤ 05/09

dorra ...... ΠΗΤ 11/09

elge ..... ΠΗΤ 14/09

Iameleni ..... ΠΗΤ 20/09

athenszak ..... ΠΗΤ 21/09

Εvi angel ..... ΠΗΤ 22/09

Bouka ..... ΠΗΤ 25/09

trelomama91 ..... ΠΗΤ 02/10

exwduomuatika ..... ΠΗΤ 10/10

i got twins ..... ΠΗΤ 17/10

images?q=tbn:ANd9GcTKXpLhnFGmVmulQIjaN3NolzTyj4K5vgktg2bSC_a_yDZLoMurvmKV


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχούλες!

Να ειστε καλά κι εσείς και τα μωράκια σας!!! :)

Αθενς διαβασα ερχεται η σειρα σου, ετσι;; Αντε θα τα ξαναπουμε ως την Τεταρτη. Που ξερεις μπορεί όλο και κάποιο μπεμπακι να σκασει μυτη ως τοτε...

Ο μεγάλος μας πήγε βόλτα με το μπαμπά κι ο μικρός κοιμάται, οπότε εχω λιγο χρονο τωρα.

Ναταλάκι μια χαρα το πήρε ο μεγάλος, δεν χοροπηδάει κι από χαρά, αλλά τον κοιτάει και χαμογελάει, τον χαιδεύει, μας τον δειχνει. Με μενα είχε ενα θεμα, αλλά όταν κοιμάται ο μπέμπης προσπαθω πολύ να ασχολούμαι μαζί του και μου κάνει κάτι χαρές... Που να έβλεπες όταν γύρισα από νοσοκομείο πως έκανε.. Εε δεν έχει συνηθίσει χωρίς τη μαμά...

Γενικά όλα καλά.

Προχθές κοιμηθήκαμε χάλια, χθες ''χορτάσαμε ύπνο'' (3-4 φορές ξύπνησε - καλά ήταν).

Φιλιά σε όλες

Να ειστε καλά και με το καλό οι ετοιμόγεννες!!!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα το εχει παρει πολυ καλα για αρχη, την τραβηξα βιντεο οταν φτασαμε κ η αντιδραση της ειναι ολα τα λεφτα...!! Βεβαια ειχε ερθει στο μαιαυτηριο κ κατεβηκα κ καθισαμε αρκετη ωρα γτ επανω δεν επιτρεπουν παιδια...Η ζουζουνα ειναι καλη, μαμ κακα κ νανι απλα μερικες φορες μπορει να θηλαζουμε κ δυο ωρες με 10λεπτα διαλλειματα...😝


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσια...αντε κ στην επομενη...οντως τι εχει γινει με την anna-ki κανενα νεο??

edel λες να εχουμε καμια συναωτηση στο Λητώ??χαχαχα πλακα θα εχει! ναι οντως παω για Vbac εμενα θα με αφησει πάνω απο τις 40εβδομαδες +15 γιατι ουσιαστικα η κυηση κραταει 42εβδομαδες....με την προυποθεση βεβαια οτι ειναι ολα καλα κ αν εγω ειμαι οκ με αυτο γιατι δεν θελει να με αχγωσει...(γνώμη μου για σενα, αν ολα ειναι οκ με το μωρο σου, δωστου χρονο..πρωτοτοκες συνηθως 40+3 κ πανω πανε, δεν λεω 15μερες αν δεν θες απλα παραπανω!!!)

σας φιλω!!! καλους θηλασμους!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια που γινατε μανουλες...να σας ζησουν τα μωρακια σας!!!! Με το καλο κ στις υπολοιπες...

Οσο για μενα...

Την κυριακη 4.9 στις 7.00πηγα στο νοσοκομειο για προκληση...χαπι κολπικα..κορδελες..βολτες στο διαδρομο..κλπ κλπ...

Για να μην τα πολυλογω φτανουμε γυρω στις 16.30 και ο γιατρος λεει για καισαρικη....ο μπεμπης ειναι ψηλα ακομα κ εγω επιμενω για φυσιολογικο τοκετο...μου σπανε τα νερα κ περιμενουμε....φτανουμε στο 7 διαστολη κ το μωρο ακομα να κατεβει... μου λενε να κανω επισκληριδιο....ερχεται ο αναισθησιολογος κ μου λεει: αντι για 15 θα σου βαλω 5 για να μπορεις να συνεχισεις να σπρωχνεις...εξαιρετικος τυπος κ απολυτα σωστος σε ολα του... Συνεχιζω λοιπον κ γυρω στις 22.00παρα λεει ο γιατρος: τελειωσε...δεν το διακυνδινευω αλλο...παμε για καισαρικη...συμφωνω κ προχωραμε...με βαζουν στο χειρουργειο...παναγιτσα μου τι κρυο που εχει εκει μεσα....κ οσο λοιπον περιμενουμε να δρασει το υπολοιπο φαρμακο κανω εγω μια ωραιοτατη τελεια διαστολη......παθαινουν πλακα ολοι κ μου λενε: θα το γεννησεις τελικα ρε θηριο;;;; και πανω που ξαναπαιρνω τα πανω μου αρχιζω παλι εξωθησεις....παλευω παλευω...τιποτα.....ε "τελος λεει ο γιατρος...αν ηταν να κατεβει κ να βγει θα εβγαινε"...βαζουμε κ αλλο φαρμακο κ αρχιζουμε καισαρικη...22.48 γεννηθηκε ο ηρωας μου...το θηριακι μου...4.300!!!!!!!! Ο γιατρος επαθε σοκ!!!! Τι προσπαθουσες μου λεει ρε κοριτσι μου...αυτος δε χωρουσε να βγει με τιποτα....!!!!! Κ καπως ετσι περασαν ολα....την πεμπτη ηρθα στο σπιτι...ειμαι τρισευχυχισμενη...υπερλατρευω το μωρο κ νιωθω γαληνη...ενταξει...ειμαι κουρασμενη αλλα ειμαι πολυ καλα....

Πιστευω οτι αν δεν ειχα προσπαθησει να γεννησω φυσιολογικα θα ημουν χαλια...αλλα τωρα...ξερω οτι εκανα τα παντα κ οτι απλα δε γινοταν λογω της κατασκευης μου κ του μεγεθους του μωρου... Κ αυτο με κανει να νιωθω πολυ καλα με τον εαυτο μου...

Ο μπεμπης ειναι τελειος...θηλαζουμε αποκλειστικα...τρωει καλα...κ κοιμαται πολυ...2,5 ωρες συνηθως...

Να ρωτησω κατι τωρα...οσες κανατε καισαρικη...η τομη σας πρηστηκε;; βγαλατε τη γαζα;;; κανατε μπανιο;;;; σας φαγουριζει καθολου;;;; απαντηστε σας παρακαλω για να μην ανησυχω.......


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αννουλα να σου ζησει το μωρακι σου! Να ειναι γερο και δυνατο και καλοτυχο! Παντα χαρουμενο κι ευτυχισμενο!

Δυςκολα περαςες καλη μου, αλλα ολα καλα πια. Οςον αφορα την τομη, πρηστηκε και μουδιασε. Σχεδον δε νιωθω εκει γυρω. Δε φαγουριζει, αλλα εχω την αισθηση πως επουλωνεται. Γαζα μου εβγαλαν την επομενη μερα μετα το μπανιο. Καθε μερα κανω μπανακι. Ραμματα σου εβγαλαν; Εμενα ενα ειχε στην ακρη και το εκοψα σημερα.

Κουκιδιτσα ευχαριστω για τις ευχες! Φιλια στη μπουμπου σου!!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειπαν τα ραμματα ειναι διασπωμενα...αλλα δεν τα βλεπω...υπαρχει περιπτωση να μου εκανε ο γιατρος κ πλαστικη;;;;;;;;;σχεδον δε φαινεται η τομη....εγω περιμενα να δω ραμματα αιμα πυον κ τετοια....να μπορουσα να στειλω φωτο για να μου πειτε....

μου καναν αλλαγη γαζας στο νοσοκομειο την τεταρτη κ ξανα την πεμπτη πριν βγω..οτσν την ειδα δεν ηταν πρησμενη αλλα χθες εβγαλα τη γαζα κ λιγπ πρηστηκε στις δυο ακρες...εβαλα αλλη γαζα κ σημερα θα τη βγαλω κ θα καω μπανιο...κ δε θα ξαναβαλω...ετσι μπυ ειπαν....ρωτησα για κρεμα αλλα μου ειπε ο γοατροε να μη βαλω τιποτα....

αλλα ανησυχησα που πρηστηκε κ στεναχωρηθηκα λιγο...πως φαινεται η δικη σου; κοκκινη; λευκη; φαγουρα εχω κυριως γυρω απο τον αφαλο..να βαλω καμια κρεμα στη κοιλια;α ραγαδες δεν εχω αλλα τη συσφυξη τη θελω...


3jsxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εντελ και Αννα να σας ζησουν τα μωρακια.Γερα και καλοτυχα να ειναι σε ολη τους την ζωη.

Αννα απο οτι διαβαζω ταλαιπωρηθηκες πολυ αλλα σημασια εχει οτι το παλεψες οσο μπορουσες.4300 ομως ε?καλα ελεγες εχω στην κοιλια μου ενα θηριακι.

Περιμενουμε νεα και απο εσας τις υπολοιπες κοριτσια.

Φιλια πολλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...