Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2016


anastella

Recommended Posts

Αννα να σου ζησει ο μπεμπαρος κ καλους θηλασμους!!! Εμενα ειναι η δευτερη καισαρικη οποτε ειχα αλλη αναρωση ασπρη τομη καθολου πρησμενη με 2 ραμματα που θα βγαλω μεσα στην βδομαδα οποτε μπορεσω να παω...Την γαζα μου την εβγαλαν το ιδιο βραδυ που σηκωθηκα κ την αλλη μερα το πρωι εκανα μπανιο...Το μονο που με επιασε ηταν φαγουρα στην μυτη την ωρα της επεμβασης αλλα οκ, πολυ ξυσιμο βεβαια!!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kοριτσια καλημερα....ναι μαλλον εγω θα ειμαι η επομενη εκτος αν μας κανει καμια εκπληξη η lameleni.

Εγω πρωτα Ο Θεος μπαινω μαιευτηριο 6:30 ωρα το πρωι....8:30 θα γινει η καισαρικη.....κοριτσια......τωρα που γεννησατε σχεδον ολες κ μιας κ η Λαμελενη τα ξερει...θα σας τα πω......φοβαμαι πααααααρα πολυ......σκεφτομαι την ολη διαδικασια κ μουδιαζω.....θελω να δραπετευσω....μου ερχονται στο μυαλο παρολο που προσπαθω να το αποτρεψω., ΟΛΑ τα ασχημα απο την πρωτη καισαρικη...ο φοβος ο πονος κ μετα η επιλοχειος.....αχχχχχχ σορρυ ρε κοριτσια αν σας ψυχοπλακωνω αλλα σκεφτηκα να τα πω μπας κ ηρεμησω λιγο

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια καλημερα....ναι μαλλον εγω θα ειμαι η επομενη εκτος αν μας κανει καμια εκπληξη η lameleni.

Εγω πρωτα Ο Θεος μπαινω μαιευτηριο 6:30 ωρα το πρωι....8:30 θα γινει η καισαρικη.....κοριτσια......τωρα που γεννησατε σχεδον ολες κ μιας κ η Λαμελενη τα ξερει...θα σας τα πω......φοβαμαι πααααααρα πολυ......σκεφτομαι την ολη διαδικασια κ μουδιαζω.....θελω να δραπετευσω....μου ερχονται στο μυαλο παρολο που προσπαθω να το αποτρεψω., ΟΛΑ τα ασχημα απο την πρωτη καισαρικη...ο φοβος ο πονος κ μετα η επιλοχειος.....αχχχχχχ σορρυ ρε κοριτσια αν σας ψυχοπλακωνω αλλα σκεφτηκα να τα πω μπας κ ηρεμησω λιγο

Τεταρτη 14 ηγενναω ξεχασα να το γραψω

Link to comment
Share on other sites

Ειχες ασχημη καισαρικη κοπελα μου..?Παντως λενε οτι η δευτερη ειναι καλυτερη οποτε προσπαθησε να αποβαλεις το αγχος σου..Ολικη θα κανεις η επισκληριδιο...? Για την επιλοχιο δεν εχω αποψη αλλα εμαθα για μια γνωστη μου που επαθε (γεννησε 26 αυγουστου) κ επεσα απο τα συννεφα ...


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειχες ασχημη καισαρικη κοπελα μου..?Παντως λενε οτι η δευτερη ειναι καλυτερη οποτε προσπαθησε να αποβαλεις το αγχος σου..Ολικη θα κανεις η επισκληριδιο...? Για την επιλοχιο δεν εχω αποψη αλλα εμαθα για μια γνωστη μου που επαθε (γεννησε 26 αυγουστου) κ επεσα απο τα συννεφα ...

Ναι στην πρωτη δεν ηταν καθολου καλα τα πραγματα....εσυ γεννησες φυσιολογικα?

Θα κανω επισκληριδιο....2 καισαρικες απο οτι θυκηθηκα δεν εχεις κανει? Μπερδευτηκα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 καισαρικες εκανα ναι..Απλα η πρωτη ηταν καλη κ η δευτερη τελεια..Ειναι κ το σωμα μου ειπε ο γιατρος ποσο αντεχει...

Λεγε.μου τετοια......εγω στην πρωτη δεν εκατσα να μου κανουν παυσιπονες κ περασα ετσι τους πονους....σηκωθηκες γρηγορα? Ποτε εβγαλες τα συνεργα? Εσθ επισκληριδιο?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω δεν εκανα παυσιπονες ουτε στην πρωτη ουτε τωρα...Σηκωθηκα και στις 2 το ιδιο βραδυ και πιο πολυ δε με αφηναν μη τυχον ζαλιστω..Την γαζα με το καθετηρακι μου τα εβγαλαν το βραδυ μπανιο εκανα την επομοενη το πρωι που μου εβγαλαν κ τον ορο και γενικα αν εξαιρεσεις τα πονακια στην μητρα νιωθω οτι δεν γεννησα καν..Λιγο κοιλιτσα εμεινε μονο...Μην αγχωνεσαι η δευτερη ειναι καλυτερη


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τιποτα δεν εκανα και την επισκληριδιο μου την εβγαλαν μολις τελειωσαν (κανονικα την αφηνουν για να βαζουν παυσιπονες)...Την κοιλια μου την πατουσαν 2 μερες οχι μονο στην ανανηψη, οντως λιγο ενοχλητικο ειναι αυτο αλλα οχι δεν τρελαθηκα στον πονο...Ισως ειναι η κατασκευη μου ετσι...Σκεψου δευτερα μεσημερι γεννησα και ο γυναικολογος εδωσε το οκ δευτερα πρωι αν ηθελα να φυγω αλλα επρεπε να κατσει το μωρο αλλη μια μερα μεσα γιατι την επομενη το πρωι θα επαιρναν αιμα για ικτερο..Τελικα εφυγα πεμπτη..


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αντζυ ευχαριστουμε για τις ευχες!!

Αννουλα αν δεις πυον, ΔΕΝ ειναι καλο σημαδι. Τα ραμματα ειναι απορροφισιμα κι εςωτερικα του δερματος, αλλα στη μια ακρη ειχα ενα που επρεπε να κοπει. Την προηγούμενη φορα ειχα και στις δυο ακρες.

Αθενς βρε τι τρομοκρστεισαι ετσι;;; Παυσιπονες ουτε εγω εκανα, μαλιστα η τελευταια παρακεταμολη (ντεπον) που πηρα ηταν τεταρτη πρωι -γεννησα δευτ μεσημερι. Και την κοιλια που πιεζαν καθε μερα να δουν που εχει φτασει η μητρα. Καλο ειναι να περπατησεις οσο πιο αμεσα γινεται. Εγω εκανα ραχιαια και δεν καταλαβα τιποτα. Απο τη στιγμη που μου δωσαν και το μωρο, δεν με ενοιαζε καθολου. Την πρωτη φορα ειχα δραματικη εμπειρια, θα σας πω αλλη φορα, αλλα και παλι ξανακανα μερικη αναισθησια. Τον επιδεσμο τον ειχα μεχρι το επομενο πρωι που εβγαλαν καθετηρα, ορο και σηκωθηκα για ντους.

Μην σγχωνεσαι ετσι, ολα καλα θα πανε ;)


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια...αντε κ στην επομενη...οντως τι εχει γινει με την anna-ki κανενα νεο??

edel λες να εχουμε καμια συναωτηση στο Λητώ??χαχαχα πλακα θα εχει! ναι οντως παω για Vbac εμενα θα με αφησει πάνω απο τις 40εβδομαδες +15 γιατι ουσιαστικα η κυηση κραταει 42εβδομαδες....με την προυποθεση βεβαια οτι ειναι ολα καλα κ αν εγω ειμαι οκ με αυτο γιατι δεν θελει να με αχγωσει...(γνώμη μου για σενα, αν ολα ειναι οκ με το μωρο σου, δωστου χρονο..πρωτοτοκες συνηθως 40+3 κ πανω πανε, δεν λεω 15μερες αν δεν θες απλα παραπανω!!!)

σας φιλω!!! καλους θηλασμους!!!

Καλημέρα μανούλες και μωράκια!!!

Ελένη όντως θα μπορούσε να με αφήσει και άλλες μέρες, αλλά τον ρώτησα και θεωρεί ότι μια καλή στιγμή για να προκύψει φυσιολογικός τοκετός με πρόκληση είναι κοντά στις 40 εβδομάδες που το μωρό δεν έχει μεγαλώσει πολύ, ο πλακούντας είναι οκ κτλ... τον γιατρό τον εμπιστεύομαι, οπότε λέω να τον ακούσω και ελπίζω να μου βγει σε καλό! Μπορεί και να βρεθούμε στο Λητώ...πάντως έκανα μια βόλτα στο μαιευτήριο (αίθουσα τοκετού και δωμάτια) και καταενθουσιάστηκα!! Αλλιώς το περίμενα, πιο ψυχρό, πιο απόμακρο ίσως, αλλά οι μαίες ήταν εξαιρετικές και κατατοπιστικές και οι χώροι πολύ άνετοι (ειδικά η αίθουσα τοκετού!!).

Άννα μου, να σου ζήσει ο παίδαρος!! Ολόκληρο θηρίο ο μπέμπης σου, που να βγει φυσιολογικά?! Εύχομαι να είναι πάντα γερός και δυνατός! Μπράβο για το πείσμα σου για φυσιολογικό τοκετό, τουλάχιστον ξέρεις ότι προσπάθησες. :)

Ναταλάκι, Εντέλ και Άντζυ τι ωραία που είναι ήσυχα τα μωράκια σας! Πολύ σημαντικό να είναι καλόβολα για να είμαστε ήρεμες και εμείς... :)

Άθενς, αν και δεν έχω ξαναγεννήσει, είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά... θεωρώ πως είναι σημαντικό να έχεις καλή ψυχολογία όταν μπαίνεις (ακόμα και αν το έχεις ξαναπεράσει) γιατί κάθε φορά είναι διαφορετική! Απ'όσο διαβάζω όσες έκαναν δεύτερη καισαρική είναι καλύτερα από την πρώτη, οπότε μην σκέφτεσαι ότι θα ξαναπεράσεις τα ίδια!

Εγώ δεν έχω νέα, έχω τρελαθεί στο περπάτημα και στις δουλειές (χθες καθάρισα όλο το σπίτι με ελάχιστη βοήθεια) αλλά δεν έχω ούτε το παραμικρό πονάκι! Αύριο έχουμε και ραντεβού στο γιατρό...


hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΗΘΩ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΓΕΡΑ Κ ΥΓΙΕΣΤΑΤΑ Κ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ.ΕΙΜΑΙ ΜΑΝΟΥΛΑ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ Κ ΝΥΧΤΕΣ ΕΚΑΤΣΑΝ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ Κ ΑΝ ΗΤΑΝ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ?ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΚΑΤΣΑ 4 ΒΡΑΔΙΑ Κ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΕΜΒΡΥΑΚΙ ΝΑ ΚΑΤΣΩ 3.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...