Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

ΠΟΤΕ ΝΙΩΣΑΤΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ?


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ! ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΟΥΛΙ ΣΕ ΟΣΕΣ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ΠΡΟΣΦΑΤΑ, ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΕΚΕΙΝΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΜΑΣ ΠΟΥ ΚΥΟΦΟΡΟΥΜΕ ΗΔΗ ΤΑ ΚΟΥΚΛΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΓΩΝΙΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΣΦΙΞΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΑΣ...

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ, ΠΟΤΕ ΝΙΩΣΑΤΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΑΚΙ ΣΑΣ?

ΠΟΤΕ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΙΣΘΗΤΗ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ?

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ 14η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΠΛΗΣΙΑΖΩ Σ' ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΑΓΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ, ΟΜΩΣ ΕΓΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΝ!

ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΝΙΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΣΚΙΡΤΗΜΑ ΤΟΥ?ΚΑΤΩ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ Η ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ?

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΛΟΓΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΛΙΓΑΚΙ ΑΓΧΟΣ!! :oops:

as1cHl20g411130MDAwMjE2OTJifDAwMDEyMzVkfHlvdXIgdGV4dA.gif


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καταρχήν με το καλό το μωράκι σου! Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη ένιωσα στην 17η εβδομάδα κάτι φτερουγίσματα σαν πεταλουδίτσες ένα πράγμα στην κοιλιά τώρα πού ακριβώς δε θυμάμαι!Στη 2η εγκυμοσύνη στην 16η εβδομάδα και τώρα είμαι στην 12η προς 13η εβδομάδα κι ακόμη τίποτα. Πάντως για την 1η εγκυμοσύνη το πιο σύνηθες είναι γύρω στην 20η, οπότε υπομονή. Είναι υπέροχη αίσθηση, αλλά θα πρέπει να είσαι ήρεμη, ξαπλωμένη οπότε συνήθως το βραδάκι. Πότε με το καλό περιμένεις?Εγώ ως 7/2/2011.


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαρηστώ πολύ.. Και σε εσένα εύχομαι μ'ένα πόνο! Εγώ έχω την εντύπωση ότι δεν θα καταλάβω τίποτα και ότι θα νιώσω κατευθείαν τις κλοτσιές :( Υπάρχει τέτοια περίπτωση?? :? Έχω τόση αγωνία... Μέχρι στιγμής, επειδή είναι και η πρώτη εγγυμοσύνη, δεν έχω συνηδητοποιήσει ότι έχω ένα μωράκι μέσα μου!! Εμένα ο γυναικολόγος μου είχε δώσει στην αρχή ΠΗΤ 28/1 αλλά ο γιατρός που μου'κανε την αυχενική μετά μου'δωσε ΠΗΤ 22/1 ! Τώρα ούτε εγώ ξέρω!!!


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σου καλο μου!!!σου ευχομαι μια πολυ καλη εγκυμοσυνη με μια πολυ ευκολη γεννα!!

εγω γεννησα 16/1 και ενιωσα το μωρακι μου γυρω στην 17η εβδομαδα .πως γουργουριζει η κοιλιτσα οταν πειναμε αλλα χωρις πεινα.εκτος και αν πεινας ταυτοχρονα χαχα.κατι σαν φτερουγισμα.δεν μπορω να σου το μεταδωσω οπως το ενιωσα.την πρωτη κλωτσια παντως την δεχτηκα 3 σεπτεμβριου 18 εβδομαδων και 3 ημερων.σου ευχομαι να τα νιωσεις και να ευχαριστηθεις καθε μερα της εγκυμοσυνης σου.ειναι τελεια περιοδος.

και για τους τυπους......

οι μανουλες ιανουαριου ειναι κορυφαιες!!!


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω γεννησα 16/1 και ενιωσα το μωρακι μου γυρω στην 17η εβδομαδα .πως γουργουριζει η κοιλιτσα οταν πειναμε αλλα χωρις πεινα.

Αυτό το νιώθεις χαμηλά ή μπορεί και κοντά στο στομάχι? Μου φαίνεται τόσο ακαταλαβήστικο!!!!!Νομίζω ότι θα το περάσω για τπτ άλλο και θα το χάσω.. :(

Μου άρεσε αυτό για τις μανούλες Ιανουαρίου!!Μου έφτιαξες τη διάθεση!! :-D


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου καλο μου!!!σου ευχομαι μια πολυ καλη εγκυμοσυνη με μια πολυ ευκολη γεννα!!

εγω γεννησα 16/1 και ενιωσα το μωρακι μου γυρω στην 17η εβδομαδα .πως γουργουριζει η κοιλιτσα οταν πειναμε αλλα χωρις πεινα.εκτος και αν πεινας ταυτοχρονα χαχα.κατι σαν φτερουγισμα.δεν μπορω να σου το μεταδωσω οπως το ενιωσα.την πρωτη κλωτσια παντως την δεχτηκα 3 σεπτεμβριου 18 εβδομαδων και 3 ημερων.σου ευχομαι να τα νιωσεις και να ευχαριστηθεις καθε μερα της εγκυμοσυνης σου.ειναι τελεια περιοδος.

και για τους τυπους......

οι μανουλες ιανουαριου ειναι κορυφαιες!!!

Xαχα, τα παιδιά ιανουαρίου είναι κορυφαία θα έλεγα εγώ.... Τα παιδάκια μας έχουν γενέθλια με διαφορά μιας μέρας και 2 χρόνων βέβαια!Είναι τακτικός, πολύυυυυ συναισθηματικός, ψυχούλα με λίγα λόγια!!


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Είναι τακτικός, πολύυυυυ συναισθηματικός, ψυχούλα με λίγα λόγια!!
Εμένα αυτό το τακτικός ποοοοοοολύύύύύ μου άρεσε!!! χιχιχι :P

Μακάρι να είναι έτσι και ο δικός μου όταν με το καλό γεννηθεί!


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το νιώθεις χαμηλά ή μπορεί και κοντά στο στομάχι? Μου φαίνεται τόσο ακαταλαβήστικο!!!!!Νομίζω ότι θα το περάσω για τπτ άλλο και θα το χάσω.. :(

Μου άρεσε αυτό για τις μανούλες Ιανουαρίου!!Μου έφτιαξες τη διάθεση!! :-D

ΜΗ φοβάσαι, στην αρχή θα λες βρε αυτό είναι ή μου φαίνεται? Μετά θα σιγουρευτείς, δε μπερδεύεται με τίποτα, άκου και την παλιά:P:p


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

ενα θα σας πω ......ειμαι γεννημενη 17/1.χαχα εχω ολο το πακετο.βεβαια παιδι δεν ειμαι ηλικιακα.και εγω περσι τετοια εποχη ειχα ηδη κολλησει εδω μεσα με ολες τις αλλες κοπελιτσες που θα γεννουσαμε ιανουαριο.

παιδια τον λατρευω αυτον τον μηνα.ειλικρινα!!!!και γενικα τον χειμωνα.δεν ειναι τυχαιο που επεσε κοντα η ημερομηνια γενεθλιων μου με του μπεμπη μου.αν και εγω γεννησα στις 16 γιατι εκανα πιεση 16 και ο γιατρος δεν ηθελε να περιμενουμε καθολου.δεν πειραζει ομως πηρα το δωρο μου μια μερα νωριτερα και μου εκανε δωρο την καλυτερη ανατολη της ζωης μου μεσα στις πιοοοοοοο κρυες μερες του χειμωνα


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

αααααχχχχχ....πόσο σας χαίρομαι που έχεται τα μωράκια σας....να σας ζήσουν και να τα δείτε να γίνονται υπέροχοι άνθρωποι και καλότυχοι!!κι εμείς με τον άντρα μου λέμε ότι θα'ναι πρωτοχρωνιάτικο δώρο λιγάκι μόνο αργοπορημένο!! εγώ πάλι αν και είμαι μάιο γεννημένη ο Δεκέμβριος και ο Ιανουάριος είναι από τους αγαπημένους μου μήνες, γιατί τρελένομαι για τα Χριστούγγενα!!!


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμενα παιδια οταν με ακουγανε που ελεγα οτι θελω να κανω παιδακι ιανουαριο με κοροιδευανε και μου λεγανε καλα θα στο παραγγειλουμε......

οταν ειδα οτι περναγε ο μηνας απριλιος και δεν ... απογοητευτηκα.τελικα το τσακωσαμε στις 28/4.

εξ αρχης ελεγα για πλακαστον καλο μου να με προσεχει γιατι ειμαι εγκυος και οταν τελικα ειδα οτι ειχα 4 μερες καθυστερηση αρχισα να μετραω τις μερες να δω αν θα ιανουαριο και πιο συγκεκριμενα αιγοκερακι.χαχα

κατα παραγγελια.ευτυχως περα απο τις χαζες απαιτησεις μου και ενω ηθελα να ειναι κοριτσακι το μωρουλι,ο θεουλης μου εστειλε ενα υγιεστατο αγορακι.τωρα δεν μπορω να φανταστω την ζωη μου να ειχα κοριτσακι.ειναι τελειος ο μπεμπης και εχω παθει τρελη εξαρτηση.ειμαστε αυτοκολλητακια.ευχομαι να τα ζησετε και εσεις .που εννοειται οτι θα τα ζησετε.οποτε να περασει ο καιρος σαν το νερο και να τα παρετε αγκαλια.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πάλι, για να πω την αλήθεια, κατά παραγγελία το έκανα το μωράκι! 'Ηθελα κι εγώ να γεννήσω Ιανουάριο για δύο λόγους! (Μη γελάσετε) ;)

1ον Δεν ήθελα να είμαι τους μεγάλους μήνες το καλοκαίρι έγγυος για να μην ζεσταίνομαι υπερβολικά και να μπορώ να κάνω και άνετα τις διακοπούλες μου και 2ον Σκέφτηκα πως από τον Ιανουάριο μέχρι να ξανάρθει πάλι καλοκαίρι, κάπως θα προλάβουμε να σουλουπωθούμε απ'τα κιλάκια που θα μας μίνουν!!!

Τώρα όσο για το φύλο του μωρού ( και πάλι μην γελάσετε) κάναμε τα πάντα με τον άντρα μου για να βγει αγοράκι!! (διαβάσαμε μια έρευνα στο ίντερνετ)!!

Στην αυχενική μας είπαν μάλλον αγοράκι!Τώρα θα δείξει!!

Πάντως όσο περνάει ο καιρός λέω ότι και να'ναι αρχίζω και το αγαπάω κι ας μην το έχω αγκαλιάσει ακόμη!!


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα παιδια οταν με ακουγανε που ελεγα οτι θελω να κανω παιδακι ιανουαριο με κοροιδευανε και μου λεγανε καλα θα στο παραγγειλουμε......

οταν ειδα οτι περναγε ο μηνας απριλιος και δεν ... απογοητευτηκα.τελικα το τσακωσαμε στις 28/4.

εξ αρχης ελεγα για πλακαστον καλο μου να με προσεχει γιατι ειμαι εγκυος και οταν τελικα ειδα οτι ειχα 4 μερες καθυστερηση αρχισα να μετραω τις μερες να δω αν θα ιανουαριο και πιο συγκεκριμενα αιγοκερακι.χαχα

κατα παραγγελια.ευτυχως περα απο τις χαζες απαιτησεις μου και ενω ηθελα να ειναι κοριτσακι το μωρουλι,ο θεουλης μου εστειλε ενα υγιεστατο αγορακι.τωρα δεν μπορω να φανταστω την ζωη μου να ειχα κοριτσακι.ειναι τελειος ο μπεμπης και εχω παθει τρελη εξαρτηση.ειμαστε αυτοκολλητακια.ευχομαι να τα ζησετε και εσεις .που εννοειται οτι θα τα ζησετε.οποτε να περασει ο καιρος σαν το νερο και να τα παρετε αγκαλια.

Να είσαι καλά! Κι εγώ στο φανούλη είχα μείνει έγκυος 26-28/4/2007 ενώ σ' αυτό στις 7-9/5/2010, κορίτσια, κάνει πλάκα να μην φτάσω φεβρουάριο και να έχω πάλι ιανουαρομωρό? Εγώ πάλι δε θέλω, γιατί 6/1 γιορτή Φάνη, 7/1 επέτειος γάμου, 15/1 γενέθλια Φάνη, 25/1 γιορτή Γρηγόρη, έλεος, ας γεννηθεί τουλάχιστον 1/2, χαχαχα!:P:p:p Κι εγώ κορίτσι ήθελα το πρώτο και μετά και το δεύτερο αλλά πού!Φυσικά δεν τους αλλάζω αλλά έτσι και μου ξαναβγεί τσουτσούρι στη γέννα θα με ακούσει όλο το Γενικό Νοσοκομείο Γιαννιτσών! :evil::evil::evil:


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά! Κι εγώ στο φανούλη είχα μείνει έγκυος 26-28/4/2007 ενώ σ' αυτό στις 7-9/5/2010, κορίτσια, κάνει πλάκα να μην φτάσω φεβρουάριο και να έχω πάλι ιανουαρομωρό? Εγώ πάλι δε θέλω, γιατί 6/1 γιορτή Φάνη, 7/1 επέτειος γάμου, 15/1 γενέθλια Φάνη, 25/1 γιορτή Γρηγόρη, έλεος, ας γεννηθεί τουλάχιστον 1/2, χαχαχα!:P:p:p Κι εγώ κορίτσι ήθελα το πρώτο και μετά και το δεύτερο αλλά πού!Φυσικά δεν τους αλλάζω αλλά έτσι και μου ξαναβγεί τσουτσούρι στη γέννα θα με ακούσει όλο το Γενικό Νοσοκομείο Γιαννιτσών! :evil::evil::evil:

σου ευχομαι να ειναι πρωτα απο ολα υγιεστατο

απο οτι καταλαβα δεν μαθαινες το φυλο του μωρων σου.ευχομαι αυτο να ειναι οτι επιθυμεις


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...