Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

      Καλημέρα και συγχαρητήρια! Εγώ ένατη μέρα,χθες δλδ,είχα χοριακη 58 και όπως είπε ο γιατρός είναι λίγο χαμηλή.Αυριο έχω επαναληπτική και θέλουμε να διπλασιαστεί.. Ποιο τεστ έκανες εσύ?από πόσες μονάδες δείχνει?Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη τη Δευτέρα και μια ακόμα μεγαλύτερη την Τετάρτη ❤️

ΠΟΤΕ ΝΙΩΣΑΤΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ?


Recommended Posts

Γεια σου liana87!

Λοιπόν, στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ένιωσα την κόρη μου την 16-17 εβδομάδα! Στην τωρινή(4η εγκυμοσύνη) το ένιωσα από την 11 εβδομάδα(μετατοπίσεις).:)

οι μανουλες ιανουαριου ειναι κορυφαιες!!!

Μου άρεσε αυτό για τις μανούλες Ιανουαρίου!!Μου έφτιαξες τη διάθεση!! :-D

Ω, ναι! Έτσι είναι!

Και μιας και είσαι κι εσύ liana87 μανούλα Ιανουαρίου 2011 γιατί δεν έρχεσαι στο καφέ μας; Εκεί είμαστε 4-5 κορίτσια και θέλουμε παρέα!!!

http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=1205

Για δες εδώ!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το μωρακι μου το ενιωσα την 17η εβδ.5 σεπτεμβριου στις 17:15

και εγω ηθελα αγορακι....

ERIANTON εμεις τον τσακωσαμε 29-4....και γεννησα 5-2-2010....

τον βλεπω και λιωνω!!!!!!!!!!!!

vasdeli μπραβο σου που εχεις 4 παιδακια σε θαυμαζω....


79730l4d8pj2fyu.gifas1cHhJ0g410010MjAyNDN8MDAwMTIzNWR8dG8gYW50cmFraSBtb3UgZWluYWk.gifkonstantinos1061470vxafxzma3j.gif
Link to comment
Share on other sites

vasdeli μπραβο σου που εχεις 4 παιδακια σε θαυμαζω....

Να τον χαίρεσαι τον μικρό σου!!

Να διευκρινήσω κάτι: Μπορεί αυτή να είναι η 4 εγκυμοσύνη μου αλλά πρώτα ο Θεός αυτό θα είναι το τρίτο παιδάκι μας...Έχουμε ένα αγγελάκι εκεί πάνω, το τρίτο μας παιδάκι...


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αισθανθηκα την 17η εβδομάδα ακριβώς. Ηταν σαν φτερούγισμα!!!! Εξαιρετικό συναίσθημα. Βέβαια μετά έχεις συνεχως αγωνία και αν καποια μέρα δεν το αισθάνεσαι στενοχωριέσαι αλλα όσο περνάνε οι εβδομάδες γίνονται οι κινήσεις όλο και πιο αισθητές. Στην 22η εβδομάδα άκουσα για πρωτη φορά και τον λόξυγκα του μωρού!!!!


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites

Να τον χαίρεσαι τον μικρό σου!!

Να διευκρινήσω κάτι: Μπορεί αυτή να είναι η 4 εγκυμοσύνη μου αλλά πρώτα ο Θεός αυτό θα είναι το τρίτο παιδάκι μας...Έχουμε ένα αγγελάκι εκεί πάνω, το τρίτο μας παιδάκι...

τωρα ειδα το μην σου...σε ευχαριστω πολυ...

με το καλο το νινι σου...και συγνωμη δεν ηξερα.....

ευχομαι τα καλυτερα για σενα κ την οικογενεια σου...

και εμεις παμε για πανω απο δυο....θα δειξει βεβαια..

φιλια πολλα..


79730l4d8pj2fyu.gifas1cHhJ0g410010MjAyNDN8MDAwMTIzNWR8dG8gYW50cmFraSBtb3UgZWluYWk.gifkonstantinos1061470vxafxzma3j.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω το ενιωσα 16 εβδομαδων και 3 ημερων...μετα απο ενα κουτι μπισκοτα παπαδοπουλου γεμιστα!!!μιαμ!


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειδα το μην σου...σε ευχαριστω πολυ...

με το καλο το νινι σου...και συγνωμη δεν ηξερα.....

ευχομαι τα καλυτερα για σενα κ την οικογενεια σου...

και εμεις παμε για πανω απο δυο....θα δειξει βεβαια..

φιλια πολλα..

Σου το εύχομαι ολόψυχα! Να είσαι καλά!:D

εγω το ενιωσα 16 εβδομαδων και 3 ημερων...μετα απο ενα κουτι μπισκοτα παπαδοπουλου γεμιστα!!!μιαμ!

Γεια σου βρε Kishaki!! Άκου εκεί ένα κουτι!!!:tongue::D


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

βασδελακι μου...πακετο εννουσα!το εφαγα με τοση λαχταρα,απο μικρη ειχ αν αφαω τοτεπου το ανοιγα στη μεση ετρωγα τη σοκολατ ακαι πετουσα τα μπισκοτα στη διπλανη αυλη!!!!ρε συ ηταν παγωμενο στο ψυγειο και το ηπια με ζεστο σκετο νες καφε.....αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ ολο γλυκα σκεφτομαι κιολο τα αποφευγω τα ατιμα!


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

βασδελακι μου...πακετο εννουσα!το εφαγα με τοση λαχταρα,απο μικρη ειχ αν αφαω τοτεπου το ανοιγα στη μεση ετρωγα τη σοκολατ ακαι πετουσα τα μπισκοτα στη διπλανη αυλη!!!!ρε συ ηταν παγωμενο στο ψυγειο και το ηπια με ζεστο σκετο νες καφε.....αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ ολο γλυκα σκεφτομαι κιολο τα αποφευγω τα ατιμα!

Έτσι κάνουν και τα παιδιά μου! Τρώνε το από μέσα και πετάνε τα μπισκότα!:D:D:D


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου liana87!

Λοιπόν, στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ένιωσα την κόρη μου την 16-17 εβδομάδα! Στην τωρινή(4η εγκυμοσύνη) το ένιωσα από την 11 εβδομάδα(μετατοπίσεις).:)

Είχα μέρες να μπω και μόλις είδα το μνμ! Εγώ τώρα είμαι στην 15η εβδομάδα και 2 ημερών!Εύχομαι να το ακούσω κι εγώ σύντομα!!Αλλά θα το καταλάβω ότι θα'ναι το μωράκι?

Ω, ναι! Έτσι είναι!

Και μιας και είσαι κι εσύ liana87 μανούλα Ιανουαρίου 2011 γιατί δεν έρχεσαι στο καφέ μας; Εκεί είμαστε 4-5 κορίτσια και θέλουμε παρέα!!!

Εννοείται πως θα έρθω κι εγώ!Μόνο μη μου κάνει καμιά πλάκα το μωρό και μου αργήσει πάρα πολύ και μπω Φεβρουάριο και τσάμπα περηφανεύομαι!!Αν και δε νομίζω!Στην αυχενική μου έδωσε ημερομηνία 23/1

Κάτι άλλο βρε κορίτσια!Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό μου και αναρωτιέμαι αν θα μπορέσει να μου πει το φύλλο του μωρού!Λέτε να φαίνεται???

umhAp3.png


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θα φαινεται κοριτσι μου......εμενα το ειδε με εμφιβολια 16η εβδομαδα αλλ αεπεσε μεσα


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

θα φαινεται κοριτσι μου......εμενα το ειδε με εμφιβολια 16η εβδομαδα αλλ αεπεσε μεσα

Εμένα μου είχε πει ο γιατρός στην αυχενική το φύλο κατά 80% αλλά λέω μήπως πέσει έξω αν και απ'ότι είπε συνήθως το βρίσκει!!


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

αχαχα θες να αλλαξει κατι η οχι?ναι καποιοι το λεν ιδιως αν ειναι αγορακι φαιενται πιο καθαρα ...αλλα καλυτερα να στο πει οταν ειναι σιγουρος..γινονται και λαθη!


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

αχαχα θες να αλλαξει κατι η οχι?ναι καποιοι το λεν ιδιως αν ειναι αγορακι φαιενται πιο καθαρα ...αλλα καλυτερα να στο πει οταν ειναι σιγουρος..γινονται και λαθη!

Δεν θέλω να αλλάξει τίποτα απολύτως!!

Και ο άντρας μου κι εγώ θέλαμε το πρώτο μας παιδάκι αγοράκι και μπορώ να σου πω ότι ακόμα και έρευνες για το πως να το συλλάβουμε διαβάσαμε!! :-D

Του είχα πει λοιπόν του γιατρού πως αν δει κοριτσάκι να κάνει πως δε φαίνεται καλά!χαχαχα

Μας είπε σχεδόν αμέσως όμως πως μάλλον τα καταφέραμε γιατί για αγοράκι το βλέπει!!

umhAp3.png


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

κι εγω αγορακι ηθελα αλλα....αλλα σχεδια ειχε για μας!σωπα επιασε η ερευνα μαλλον ε?για πες κανενα κολπο??????


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...