Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Υπομονή κάνω και εγώ και η ψυχολογία στα πατώματα,δεν έχω καθόλου καλό προαίσθημα για αύριο..εσύ πότε θα κάνεις τεστ?

      Μην σκέφτεσαι έτσι …. Δεν κάνει καλό σε σενα και το μωράκι !!!! Εγώ δεν ξέρω εάν θα κάνω πριν τη Παρασκευή…φλερτάρω με τη σκέψη να κάνω αύριο … αλλά φοβαμαι …

ΠΟΤΕ ΝΙΩΣΑΤΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ?


Recommended Posts

κι εγω αγορακι ηθελα αλλα....αλλα σχεδια ειχε για μας!σωπα επιασε η ερευνα μαλλον ε?για πες κανενα κολπο??????

ΠΩΣ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΕΤΕ ΑΓΟΡΙ

- Συχνότητα και προγραμματισμός των επαφών

Ο Shettles αναφέρει πως για να αυξήσει κανείς τις πιθανότητες για αγόρι, πρέπει να έχει επαφές όχι νωρίτερα από 24 ώρες πριν την ωορρηξία και για 12 ώρες μετά την ωορρηξία.

Επαφή όσο γίνεται πιο κοντά στην ωορρηξία ευνοεί τα ταχύτερα αλλά πιο ασθενικά αρσενικά σπερματοζωάρια τραχηλική βλέννα που υπάρχει κατά την ωορρηξία είναι λιγότερο οξειδωτική και περισσότερη γλιστερή, ώστε να επιτρέπει στα αρσενικά σπερματοζωάρια να φτάσουν ταχύτερα στο ωάριο.

- Σεξουαλική στάση:

Ο Shettles συμβουλεύει πως αν προσπαθεί κανείς για αγόρι, η βαθιά εισχώρηση στον κόλπο, κατά προτίμηση με την στάση στα τέσσερα, θα τοποθετήσει το σπέρμα πιο κοντά στον τράχηλο, δίνοντας την ευκαιρία στα πιο κινητικά αρσενικά σπερματοζωάρια να γονιμοποιήσουν πρώτα το ωάριο.

- Σεξ και οργασμός

Ο Shettles πιστεύει πως κατά την προσπάθεια σύλληψης αγοριού, βοηθάει ο οργασμός, γιατί οι ουσίες που εκκρίνονται μετά τον οργασμό κάνουν την περιοχή του κόλπου πιο αλκαλική, το οποίο ευνοεί τα αρσενικά σπερματοζωάρια.

Για τον σύντροφο: Να πιει ένα φλιτζάνι καφέ ακριβώς πριν την επαφή, αυτό βοηθάει τα αρσενικά σπερματοζωάρια να είναι ακόμα πιο κινητικά.

Η μέθοδος Shettles όταν εφαρμόζεται σωστά, θεωρείται να έχει ποσοστά επιτυχίας κατά 75%, ενώ κάποιοι άλλοι ερευνητές αναφέρουν και 90%.

Αυτό το άρθρο είχα βρει!!Άμα δούμε και τσουτσουνάκι θα ξέρω κατά πόσο βγαίνει ή όχι!χαχαχαχα:P

trwOp3.png


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχαχχαα σεξ κατα παραγγελια,σταση κατα παραγγελια ,οργασμος κατα παραγγελια αλλ ακια καφες κατ απαραγγελια...?αχαχαχα! στο ευχομαι να μην πηγαν τζαμπα τοσοι κοποι!!!με το καλο !


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

αχαχχαα σεξ κατα παραγγελια,σταση κατα παραγγελια ,οργασμος κατα παραγγελια αλλ ακια καφες κατ απαραγγελια...?αχαχαχα! στο ευχομαι να μην πηγαν τζαμπα τοσοι κοποι!!!με το καλο !

τι να κάνεις?αυτά τα άτιμα τα αγόρια έρχονται λίγο δύσκολα!!μακάρι! κι εγώ αυτό λέω!!μετά θα πάμε για το κορίτσι!χαχαχαχα


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως θα έρθω κι εγώ!Μόνο μη μου κάνει καμιά πλάκα το μωρό και μου αργήσει πάρα πολύ και μπω Φεβρουάριο και τσάμπα περηφανεύομαι!!Αν και δε νομίζω!Στην αυχενική μου έδωσε ημερομηνία 23/1

Κάτι άλλο βρε κορίτσια!Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό μου και αναρωτιέμαι αν θα μπορέσει να μου πει το φύλλο του μωρού!Λέτε να φαίνεται???

umhAp3.png

Γεια και πάλι!

Πιστεύω ότι θα φανεί αύριο το φύλο! Εμένα ο γιατρός στην Αθήνα(που τον εμπιστεύομαι πολύ μου είπε κατα 80% κορίτσι στην αυχενική. Πριν μια βδομάδα η γιατρός εδώ στο νησί μου είπε για αγόρι....Το τοπίο θα ξεκαθαρίσει στη Β' επιπέδου....Εγώ πάντως έχω προαίσθημα για αγόρι...


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια θέλω αγόρι εγώ!!!

Λέτε να δούμε το φύλλο του στις 25 Αυγούστου που έχω ραντεβού με τον γιατρό????

Θα είμαι τότε 17,5 εβδομάδων.

ΜΑΚΑΡΙ....


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια θέλω αγόρι εγώ!!!

Λέτε να δούμε το φύλλο του στις 25 Αυγούστου που έχω ραντεβού με τον γιατρό????

Θα είμαι τότε 17,5 εβδομάδων.

ΜΑΚΑΡΙ....

Αν έχει βολική στάση, εννοείται ότι θα το δεις...:wink:


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

θα το δει ςκαιι βεβεαι θα το δεις !ευχομαι να ειναι γερο και να κατουραειορθιο!!!!αχαχαχα ετσικαντε αγορια να εχιενα διαλεγει η δικια μου ,πολυ κοριτσομανι ρε σεις τιειναι αυτοτο πραγμα...θ αμουβγεικαι σκορπινα.....χαμος θα γινεται....στα μαχαιρια θα ειμαστε!!!!!


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

.θ αμουβγεικαι σκορπινα.....χαμος θα γινεται....στα μαχαιρια θα ειμαστε!!!!!

Αυτό μπορώ να στο πιστοποιήσω...

Έχω κόρη σκορπίνα και είναι πολύ ιδιαίτερος χαρακτήρας...όλο τσακωνόμαστε! Είναι σκορπιός και ο vasdeloσύζυγος....καταλαβαίνεις τι γίνεται στο σπίτι!!!

Μόνο ο γιος μου, το ταυράκι με σώζει...(καθότιν παρθενούσκιν εγώ!):-D8)


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ βασδέλι μου έκανες την καρδιά περιβόλι.... Εγώ δίδυμουσκίν και ο καλός μου καρκίνουσκιν...μπορώ να το καθυστερήσω; η να γεννήσω πιο γρήγορα να πάμε σε ζυγό;


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχ βασδέλι μου έκανες την καρδιά περιβόλι.... Εγώ δίδυμουσκίν και ο καλός μου καρκίνουσκιν...μπορώ να το καθυστερήσω; η να γεννήσω πιο γρήγορα να πάμε σε ζυγό;

Ένα θα σου πω!

Όταν πλησίαζαν οι μέρες να γεννήσω και καθώς εξέπνεε η ημερομηνία του ζυγού, ένας συνάδελφος του vasdeloσυζύγου με έπαιρνε τηλέφωνο και χαριτολογώντας μου έλεγε: 'Άντε ρε παιδάκι μου, γέννα το όσο σε παίρνει ακόμη, μην κάνεις το λάθος να το βγάλεις σκορπιο...Ξέρεις τι έχεις να τραβήξεις; Μην κάνεις αυτό το λάθος, ίδια με τον πατέρα της θα γίνει....Σε βλέπω χαμένη...:D:D:D


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

τι να κάνεις?αυτά τα άτιμα τα αγόρια έρχονται λίγο δύσκολα!!μακάρι! κι εγώ αυτό λέω!!μετά θα πάμε για το κορίτσι!χαχαχαχα

Κορίτσια, στη μάνα με τους 2 γιους μη λέτε ότι τα αγόρια γίνονται δύσκολα γιατί θα αυτοκτονήσω!!Χαχα.Πάντως αυτό με την ωορηξία ισχύει, γιατί εγώ και τους 2 γιους τους κατασκεύασα 10-12η μέρα κι η ωορηξία μου είναι την 11η μέρα, πολύ νωρίς ξέρω! Τώρα που δε θα μάθουμε το φύλο, η ''κατασκευή'' έγινε 8-10η μέρα οπότε... λέω θα αλλάξει το γούρι πού θα πάει, χαχα!:wink: Καλημέρα!


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, στη μάνα με τους 2 γιους μη λέτε ότι τα αγόρια γίνονται δύσκολα γιατί θα αυτοκτονήσω!!Χαχα.Πάντως αυτό με την ωορηξία ισχύει, γιατί εγώ και τους 2 γιους τους κατασκεύασα 10-12η μέρα κι η ωορηξία μου είναι την 11η μέρα, πολύ νωρίς ξέρω! Τώρα που δε θα μάθουμε το φύλο, η ''κατασκευή'' έγινε 8-10η μέρα οπότε... λέω θα αλλάξει το γούρι πού θα πάει, χαχα!:wink: Καλημέρα!

Εγώ πάλι που έχω κορίτσι και αγόρι δυσκολεύομαι με το κορίτσι!!!!:tongue:

Σε βλέπω για κόρη αυτή τη φορά.....:mrgreen:


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, στη μάνα με τους 2 γιους μη λέτε ότι τα αγόρια γίνονται δύσκολα γιατί θα αυτοκτονήσω!!Χαχα.Πάντως αυτό με την ωορηξία ισχύει, γιατί εγώ και τους 2 γιους τους κατασκεύασα 10-12η μέρα κι η ωορηξία μου είναι την 11η μέρα, πολύ νωρίς ξέρω! Τώρα που δε θα μάθουμε το φύλο, η ''κατασκευή'' έγινε 8-10η μέρα οπότε... λέω θα αλλάξει το γούρι πού θα πάει, χαχα!:wink: Καλημέρα!

Εγώ είχα υπολογίσει τις γόνιμες μου απο 14η- 18η μέρα!Και η "κατασκευή" όπως λες κι εσύ ;) έγινε 14η με 15η μέρα!Στην αυχενική μου είπαν μάλλον αγοράκι!Σήμερα που έχω ραντεβού με το γυναικολόγο μου ελπίζω να φανεί πιο καθαρά και να σιγουρευτούμε!Όποτε βάση θεωρίας πάω για το γιο κι εσύ για την κόρη!Άντε να δούμε!!!!!!Καλή μας τύχη!!!χιχι :)

ncxGp3.png


b353ca0f41.png26lWp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα στην ωορρηξια και πριν και μετα και ιδιως το φεβρουαριο το χεσαμε το θεμα κοριτσια σαν τακουνελια ....δεν πειραζει θα του αυξησω τον καφε και θα αλλαξω σταση!ααχαχα οτι μας βολευει,μονο μημου κοψετε το σεξ!αχαχα καλημεραααααααααααααααααααααααααααα


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...