Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

θα σου τη γραψει ο γυναικολόγος και θα περάσεις μετα απο επιτροπή στο ικα,μετα θα στειλεις τα χαρτια στον εργοδότη θα σου δωσει μια βεβαίωση και θα ξαναπας στο ικα με τη βεβαιωση του εργοδότη και και κατι αλλα χαρτια που θα σου πουν εκει , να ξερεις οτι στις μερες που θα γραψει ο γιατρος συμπεριλαμβανονται και τα σαββατοκυριακα και ΟΧΙ μονο οι εργάσιμες , ειναι λιγα τα λεφτα που δινει το ικα , πολυ λιγα, δεν θυμαμαι ακριβώς ποσα ,

Ευχαριστω πολυ! Θα δω τι θα μου πει κ ο γιατρος κ αναλογα πραττω! Το ξερω οτι ειναι λιγα τα λεφτα αλλα κ εγω δεν παιρνω πολλα οποτε πιστευω δε θα εχει μεγαλη διαφορα γτ κ εγω τον κατωτατο παιρνω...


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ! Θα δω τι θα μου πει κ ο γιατρος κ αναλογα πραττω! Το ξερω οτι ειναι λιγα τα λεφτα αλλα κ εγω δεν παιρνω πολλα οποτε πιστευω δε θα εχει μεγαλη διαφορα γτ κ εγω τον κατωτατο παιρνω...

Πανω απ ολα κοιτα αυτο που ειναι καλυτερο για σενα κοριτσακι.τα βαρη προσεχε μονο.να μην σηκωνεις τπτ.:D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ! Θα δω τι θα μου πει κ ο γιατρος κ αναλογα πραττω! Το ξερω οτι ειναι λιγα τα λεφτα αλλα κ εγω δεν παιρνω πολλα οποτε πιστευω δε θα εχει μεγαλη διαφορα γτ κ εγω τον κατωτατο παιρνω...

ειχα συνάδελφο που πηρε ολη την εγκυμοσύνη άδεια !!! ρωτα και δες αν μπορεις να το κανεις !

Link to comment
Share on other sites

5 κ5 είδαμε σακο κ καρδιά.σημερα 7κ5 όλα ηταν καλα, μεγάλωσε αρκετα αλλά δεν μας έβαλε να ακούσουμε την καρδιά...τα έβαλα με τον άντρα μου...δεν μιλαω γερμανικά, εκείνος έχει αναλαβει τη μετάφραση και δεν ζήτησε από το γιατρο να ακουσουμε τους χτύπους.εχουν αλλο συστημα εδώ.παιρνω φιλικό που περιέχει κ β12,θυροξινη λόγω χασιμοτο(η τιμή της Tsh την 4εβδομάδα είχε φτάσει 8 και αύριο περιμένω τις επαναληπτικες)και μια φορά την εβδομάδα βιταμίνη d.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημετα ρε κοριτσια εμενα ξεπρηστηκε το στηθος...μεχριβαυριο συον υπερηχο θα σκασω..καλα οι αβτρες δεν υπαρχουν...κι εγω με χασιμοτο..σημερα θα παρω την αιματολογο κ μαλλον θα επανςλαβω την tsh στην εξωσωματικη( δηλ πριν ξεκινησω) ηταν 0.75 πρωτοφαβες κ η d ηταν 60...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια!εγω εκλεισα ραντεβου για καρδουλα σε 2βδομαδες.λογικα θα ακουγα κ την αλλη βδομαδα αλλα επειδη θα παω στο νοσοκομειο ηθελα να ειμαι σιγουρη.μονο φολικο παιρνω.ρανια κ μεις μαζι κοιμομαστε κ συνεχιζουμε να θηλαζουμε..δ δουλευω κ ευτυχως αν θελω εχω βοηθεια.ισως τη χρειαστω τωρα.προαισθημα εχω οτι θα ναι αγορακι.φυσικα θα χαρω το ιδιο ο,τι κ αν ειναι.βρε ρανια γτ ειπες οτι δ θα θηλασεις τοσο το δευτερο;κουραστηκες;

Μετά τους 18 μήνες άρχισε να με κουράζει πάρα πολύ. Ο δικός μου είναι πολύ ενεργητικό παιδάκι, θηλάζουμε σε πολύ περίεργες στάσεις και ξυπνάμε πολλές φορές το βράδυ για θηλασμό. Οταν έχεις να σηκωθείς για την δουλειά το πρωί με ένα παιδάκι που από τότε που γεννήθηκε κοιμήθηκε πρώτη φορά όλόκληρο μισάωρο 3,5 μηνών (γιατί περάσαμε αλλεργία στο γάλα, παλινδρόμηση 3ου βαθμού και κολικούς) με μοναδική δυνατότητα ύπνου στο στήθος και μόνο έχω κουραστεί πάρα πολύ. Δεν ήταν από τα μωρά που θήλαζαν, κοιμόντουσαν 3 ώρες και ξαναθήλαζαν. Ηταν από τα παιδάκια που θήλαζε 50 λεπτά, σταματούσε 10 λεπτά και μετά πάλι βυζί! Ισως στο επόμενο να μην το τραβήξω πάνω από χρόνο.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλα Νοεμβρίου κ εγω με πητ 12/11..εχω ενα κοριτσακι ακόμα 2,5 χρονων...

προσπαθω να γραψω κ με εχει πεταξει πανω απο δεκα φορες...

ευχομαι ηρεμες κ τελειομηνες εγκυμοσυνες για ολες μας...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!!!!!!!!!σε δυο ωριτσες εχω ραντεβου με γιατρο.κοριτσια χθες δεινοπαθησα.ολη μερα με 38 πυρετο μια να ιδρωνω μια να ξειδρωνω.ο λαιμος χαλια μαυρα.το βραδυ δεν κοιμηθηκα σχεδον καθολου.πω πω.καπου κολλησα ιωση .δεν υπαρχει αυτο που περασα.να με ποναει ολο το κορμι.χαλια.αλλα σημερα ειμαι λιιιγο καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια μου! Αρχικα να καλωσορισω την porto_kalli! Ευχομαι μια καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη κ να σου ζησει κ το κοριτσακι σου! Εχεις παει γιατρο? εχεις ακουσει καρδουλα?Mymmy μου περαστικουλια να προσεχεις πολυ κ υπομονη! κ εμενα ο αντρουλης μου ειναι αρρωστος κ εδω κ τρια βραδια παει απο μονος του κ κοιμαται στον καναπε!

Λοιπον εγω κοριτσια χτες πηγα παλι στο γιατρο για να μου γραψει το παραπεμπτικο για τη χοριακη κ μου ειπε αν θελω να κανουμε κ εναν υπερηχο κ εννοειται δεν εχασα ευκαιρια... επαθα πλακα ποσο γρηγορα αναπτυσεται το σπορακι μας! Μεσα σε δυο μερες απο εναν σακο που βλεπαμε, τσουπ εμφανιστηκε κ το "σκουλικακι" μας κ ο λεκιθικος ασκος κ ειδαμε καρδιακη λειτουργια κ με πολυ ψαξιμο κ επιμονη του γιατρου ακουσαμε πολυ αχνα την καρδουλα... πηγα μονη μου στο γιατρο οποτε το σπορακι μας περιμενε κ τον μπαμπα του για να ακουσουμε καλα την καρδουλα! Μια χαρα που ειχα χτες δεν περιγραφεται! Επισης μου εγραψε επαπειλουμενη αδεια κ ενω ειχα ενδιασμους τωρα ειμαι σιγουρη οτι πρεπει να παρω γτ χτες ολη μερα που ελειπα μια στο ικα να ενημερωθω, μια στο γιατρο κ μια να πιω κ ενα καφεδακι (σοκολατα) γυρισα στο σπιτι με καφε αιμα που σημαινει οτι θελει ξαπλα! ακομη κ καθιστη κουραζομαι ποσο μαλλον 7 ωρες ορθοστασια κ δουλεια! Σημερα οποτε εχει μονο μαγειρεμα κ μπολικη ξεκουραση!


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!!!!!!!!!σε δυο ωριτσες εχω ραντεβου με γιατρο.κοριτσια χθες δεινοπαθησα.ολη μερα με 38 πυρετο μια να ιδρωνω μια να ξειδρωνω.ο λαιμος χαλια μαυρα.το βραδυ δεν κοιμηθηκα σχεδον καθολου.πω πω.καπου κολλησα ιωση .δεν υπαρχει αυτο που περασα.να με ποναει ολο το κορμι.χαλια.αλλα σημερα ειμαι λιιιγο καλυτερα.

Μίλησες με τον γιατρό? Πήρες depon ή panadol για τον πυρετό? Απαγορεύετε ο ψηλός πυρετός στην εγκυμοσύνη.

Εγώ είμαι με αντιβίωση λόγω ιγμορίτιδας. Δυστυχώς!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου! Αρχικα να καλωσορισω την porto_kalli! Ευχομαι μια καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη κ να σου ζησει κ το κοριτσακι σου! Εχεις παει γιατρο? εχεις ακουσει καρδουλα?Mymmy μου περαστικουλια να προσεχεις πολυ κ υπομονη! κ εμενα ο αντρουλης μου ειναι αρρωστος κ εδω κ τρια βραδια παει απο μονος του κ κοιμαται στον καναπε!

Λοιπον εγω κοριτσια χτες πηγα παλι στο γιατρο για να μου γραψει το παραπεμπτικο για τη χοριακη κ μου ειπε αν θελω να κανουμε κ εναν υπερηχο κ εννοειται δεν εχασα ευκαιρια... επαθα πλακα ποσο γρηγορα αναπτυσεται το σπορακι μας! Μεσα σε δυο μερες απο εναν σακο που βλεπαμε, τσουπ εμφανιστηκε κ το "σκουλικακι" μας κ ο λεκιθικος ασκος κ ειδαμε καρδιακη λειτουργια κ με πολυ ψαξιμο κ επιμονη του γιατρου ακουσαμε πολυ αχνα την καρδουλα... πηγα μονη μου στο γιατρο οποτε το σπορακι μας περιμενε κ τον μπαμπα του για να ακουσουμε καλα την καρδουλα! Μια χαρα που ειχα χτες δεν περιγραφεται! Επισης μου εγραψε επαπειλουμενη αδεια κ ενω ειχα ενδιασμους τωρα ειμαι σιγουρη οτι πρεπει να παρω γτ χτες ολη μερα που ελειπα μια στο ικα να ενημερωθω, μια στο γιατρο κ μια να πιω κ ενα καφεδακι (σοκολατα) γυρισα στο σπιτι με καφε αιμα που σημαινει οτι θελει ξαπλα! ακομη κ καθιστη κουραζομαι ποσο μαλλον 7 ωρες ορθοστασια κ δουλεια! Σημερα οποτε εχει μονο μαγειρεμα κ μπολικη ξεκουραση!

Πολύ ευχάριστα νέα κορίτσι. Μπράβο για τον υπέρηχο. Ολα θα πάνε πολύ καλά. Καλή ξεκούραση!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλα Νοεμβρίου κ εγω με πητ 12/11..εχω ενα κοριτσακι ακόμα 2,5 χρονων...

προσπαθω να γραψω κ με εχει πεταξει πανω απο δεκα φορες...

ευχομαι ηρεμες κ τελειομηνες εγκυμοσυνες για ολες μας...

Καλωσόρισες στην παρέα μας μανούλα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα!!!!!!!!!!!η καρδουλιτσα χτυπουσε.doani μπραβο κοριτσακι!!!!!!!ξεκουρασου!!!!!!!rania μονο depon απλο μ αφηνει να παρω.εν τω μεταξυ τωρα γυρισα κ μου εκανε κολπικο κ ποναω αρκετα.αλλα τουλαχιστον ειμαι χαρουμενη.μου εγραψε ενα κατεβατο εξετασεις!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...