Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Εγώ θυμάμαι όταν πήγαινα εγώ νηπιαγωγείο που είχαμε εκείνους τους τεράστιους ολίγον βρώμικους χάρτες στον τοίχο, που το χαρακτηριστικό τους για να μάθουμε να ξεχωρίζουμε τις εποχές ήταν στάνταρ κάτι σταφύλια που έδειχνε για το Σεπτέμβρη, κάτι στάχια που θερίζανε τον Αύγουστο κλπ. Πώς αλλάζουν οι εποχές αλλά και πώς μένουν χαραγμένα όλα στο μυαλό μας!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

χαχαχα κι εγω Μαρινα το θυμαμαι all time classic!

ασχετο να σας ρωτησω διαβασε καμια σας το "πενηντα αποχρωσεις του γκρι" ;

χαμος εγινε φετος λεει το πιο γρηγορα best seller ξεπερασε και τον χαρι ποτερ σε πωλησεις!

κι ακομη ενα ασχετο θελω να ξεκινησω yoga εχω φαγωθει αλλα δεν βρισκω καπου να κανουν μονο yoga τα περισσοτερα κανουν και pilates μαζι.


33fdd32819.png459830qyqjkq81to.gif6dc7cf086f.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τι κάνετε?

Φιλιώ, εσύ θέλεις να κάνεις αποκλειστικά yoga? Συνήθως οι σχολές που κάνουν μόνο yoga είναι λίγο πιο εξειδικευμένες (όχι δηλαδή ένα γυμναστήριο με όργανα κλπ) και νομίζω ότι κοστίζουν και ακριβά. Δεν το συζητάς να κάνεις και pillates μαζί?

Εγώ σήμερα τα έχω πάρει λίγο, γιατί με ειδοποιήσανε από τη μουσική που κάνουν τα παιδιά, ότι ζητήσανε κάποιες μαμάδες που δε μπορούσαν να ξυπνήσουν το απόγευμα τα παιδιά τους-το τμήμα που είναι από 2,5-4 ετών- (μιλάμε ότι το μάθημα ήταν ήδη στις 6), να αλλάξει η ώρα και σκέτηκαν να μας ειδοποιήσουν να πηγαίνουμε 6.30-7.15. Τα έχω πάρει, γιατί ακόμα δεν έχει χειμωνιάσει, δεν έχω καμία διάθεση όμως αργότερα να ξεσηκωνόμαστε μέσα στη νύχτα και το κρύο να πηγαίνουμε και ενώ ήδη η μικρή θα είναι κουρασμένη. Θα πάμε σήμερα να τα πούμε από κοντά να δούμε τι θα γίνει.


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!!

Μαρινακι τα δυο μας σημερα;

καλα χωρις να συμφωνησετε ολοι πως αλλαξανε την ωρα;αυτο δεν γινεται πρεπει ολοι να συμφωνουν τον χειμωνα αν εισαστε και λιγο μακρυα θα σας πιανει η νυχτα.

Για την γιογκα λογο προβληματος με το γονατο δεν εχω και πολλα περιθωρια για γυμναστικες εχω κομμενο χιαστο κι ετσι μπορω μονο χαλαρες γυμναστικες πχ γιογκα καταλαβες γιατι δεν θελω πιλατες;

εχθες περασαμε πολυ ωραια πηγαμε το μεσημερι για φαγητο παραθαλασσια και τα μικρα να μην σας πω πως εγιναν με την αμμο τα γουρουνια στην λασπη ειναι πιο καθαρα :D:D:D

σημερα εχουμε ενημερωση γονεων και καπακι εχω μαθημα εως της 9,30!

εσεις καθε μερα εχετε δραστηριοτητες;


33fdd32819.png459830qyqjkq81to.gif6dc7cf086f.png
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα τι λες Φιλιώ για το γόνατο, αλλά νομίζω ότι και στο πιλάτες δε θα έχεις πρόβλημα αν προσέχεις λίγο. Γεμάτη η μέρα σας σήμερα, φαντάζομαι και τα παιδιά όμως πόσο ευχαριστήθηκαν τη χθεσινή σας βόλτα!

Από το ωδείο με ενημέρωσαν ότι το ζήτησαν πολύ γονείς και γι αυτό έγινε η αλλαγή, ενώ και η δασκάλα επέμενε ότι είναι πολύ αργά για τόσο μικρά παιδιά εκείνη την ώρα, ενώ ήδη είναι κουρασμένα. Θα δούμε τι θα γίνει σήμερα. Πάντως δεν έχουμε κάθε μέρα απογευματινές δραστηριότητες, Δευτέρα και Πέμπτη παίρνουμε το Γιώργο στις 4 από το σχολείο, ενώ έχει ήδη τελειώσει με το κολυμβητήριο, οπότε μόνο Τρίτη πηγαίνουμε απόγευμα μαζί κολύμβηση και κάθε Τετάρτη έχουμε τη μουσική. Μέχρι τέλος της εβδομάδας θα ξεκινήσει και η Μαριαλένα με το σχολείο κολύμβηση, οπότε ξεμπερδέψαμε με αυτά για φέτος!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια μου. Διονυσίου Αεροπαγίτη σήμερα, βοήθειά μας, και αργία για όλο το νομικό κόσμο.......;););););) Ήπιαμε το πρωί καφεδάκι με μια συνάδελφο από Ηγουμενίτσα και σε λίγο ετοιμαζόμαστε για το 2ο μάθημα χορού.

Φιλιώ μου όσο κρατάει ο καιρός καλά κάνετε και απολαμβάνετε βολτούλες και θάλασσα. Αλήθεια τα μπάνια τα συνεχίζετε εσείς;

Μαρινάκι δεν είναι και λίγες οι δραστηριότητες που έχετε βάλει. Στο τρέξιμο και εσείς. Πάντως δεν είναι σωστό να αλλάξουν ώρες στο μάθημα χωρίς να ρωτηθούν όλοι οι γονείς. Στο κάτω - κάτω το μάθημα το κανόνισες γνωρίζοντας ότι θα είναι στις 6.00. Σε αυτό νομίζω μπορείς να πατήσεις. Αν οι άλλοι δεν βολεύονταν ας το έλεγαν.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ σας ξεχασα σημερα αλλα δεν ειμαι καλα πριν λιγο διαβασα για την μικρη μας Ιωαννα οτι εφυγε κι εγινα κομματια

για οσες δεν την γνωριζετε η ιστορια της ειναι εδω

http://www.giatinioanna.com/2012/10/blog-post_2.html#comment-form

ΑΝΤΙΟ ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ ΑΝΤΙΟ ΨΥΧΟΥΛΑ ΜΟΥ!!!


33fdd32819.png459830qyqjkq81to.gif6dc7cf086f.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα και καλή εβδομάδα!

Πάντα έτσι Φιλιώ μου, να περνάτε υπέροχα!

Εγώ έτσι κι έτσι το Σκ, έμαθα κάτι για έναν άνθρωπο που αγαπώ πολύ που προς το παρόν αρνούμαι να το δεχτώ, ας ελπίσουμε ότι κάτι έχει γίνει λάθος :( :( :(.

Κατά τα άλλα το σχολείο του Γιώργου εξακολουθεί να με εκπλήσσει ευχάριστα,καθώς σήμερα θα πάνε στο ταχυδρομείο να μας στείλουν μία ζωγραφιά (όπως βιάστηκε να μου αποκαλύψει ο Γιώργος). Είναι η 4η δραστηριότητα που θα κάνουν μέσα στο μήνα και έχουν άλλες 3 μέχρι το τέλος Οκτώβρη! Επίσης, χτες το βράδυ μου είπε ότι τους έχουν αναθέσει κάποιους ρόλους που αλλάζουν κατά καιρούς, αυτός μου είπε ότι είναι ο "ειρηνοποιός" και όταν κάποιος τσακώνεται προσπαθεί να τον ηρεμήσει(!!!), ένα άλλο παιδάκι είναι αυτό το διάστημα υπεύθυνο για τις τσάντες τους να μην τις πειράξει κανένας (το συγκεκριμένο παιδάκι που έβαλαν είχε ένα θέμα και δεν ήθελε να αποχωριστεί την τσάντα του τις πρώτες μέρες), ένα άλλο παιδάκι είναι υπεύθυνο για να μαζεύουν τα παιχνίδια τους όλα τα παιδιά κλπ! Μου φάνηκε πολύ καλός αυτός ο καταμερισμός εργασιών!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!

τι κανετε;πως πανε τα κεφια σημερα;

κρυωσε αποτομα ο καιρος βρε κοριτσια μπρρρρρ σε λιγο θα βαλουμε μπουφαν!

Μαρινα τελειο ακουγεται το προγραμμα του σχολειου σας κι εμας ομως δεν εχω παραπονο κανουν παρα πολλες δραστηριοτητες εχθες μου ειπε κατι οτι θα πανε στην βιβλιοθηκη αλλα δεν καταλαβα καλα

θα ρωτησω σημερα την δασκαλα του να μου πει

γιατι του ελεγα τι ωρα θα πατε και μου ελεγε ωρα 50 :D:D:D:D:D

που εισαστε οι υπολοιπες;για ελατε κι απο εδω!!!


33fdd32819.png459830qyqjkq81to.gif6dc7cf086f.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γιατι του ελεγα τι ωρα θα πατε και μου ελεγε ωρα 50 :D:D:D:D:D

Ώρα 50 :P:p:p:p:p Γιατί όχι; Εσύ δεν έχεις νιώσει ποτέ ότι θα ήθελες το 24ωρο να έχει περισσότερες ώρες; ;););)

Μαρίνα μου ωραία τακτική έχει το σχολείο σας. Μου αρέσει και θα στο πω και από εδώ. Είναι πολύ σημαντικό να νιώθεις ότι οι επιλογές σου σε δικαιώνουν. Μπράβο και πάλι για την επιλογή σας.

Εμείς είμαστε καλά.......δόξα τω Θεώ....και η Αλεξανδρούλα μου δείχνει να στρώνει στο σχολείο. Και με το χορό τα πάει καλά και της αρέσει. Κατά τα άλλα δεν μου μένει χρόνος καθόλου.... πρέπει να κάνω και τις χειμωνιάτικες δουλειές στο σπίτι και δεν έχω καθόλου όρεξη.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ποσο μλ γάλα πίνουν το πρωί και πόσα το βραδυ τα παιδακια σας;;

Από κιλά και απο υψος πώς πάτε;; :confused::confused:

χαχαχαχα !!!

Ποσο ομορφες και ξενοιαστες ερωτησουλες καναμε τότε!!!

Και τωρα εχουμε τη Μαρινα να μας μιλαει για τις παρατηρησεις που κανει η δασκαλα στον ερωτιλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:P:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Τα δικά σας κοιμούνται σερί το βράδυ? Εμένα όχι, σηκώνεται και πηγαίνει στη φιλενάδα από πάνω :tongue::tongue::tongue:! Χαχαχα!

Πόπο ρε κορίτσια πώς πέρασε ο καιρός! Από τις αγωνίες για την καλή έκβαση της εγκυμοσύνης, το άγχος της γέννας, την κούραση και την αναπάντεχη χαρά που συνοδεύουν το νεογέννητο, τόσα άλλα και να που τώρα όλα τα παιδιά μας είναι ήδη στο προνήπιο! Πολύ χαίρομαι που είμαστε εδώ μαζεμένες και τα συζητάμε!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ποσο μλ γάλα πίνουν το πρωί και πόσα το βραδυ τα παιδακια σας;;

Από κιλά και απο υψος πώς πάτε;; :confused::confused:

χαχαχαχα !!!

Ποσο ομορφες και ξενοιαστες ερωτησουλες καναμε τότε!!!

Ξένοιαστες ερωτήσεις! Εγώ ακόμα το ίδιο άγχος έχω :tongue::tongue::tongue:


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Ξένοιαστες ερωτήσεις! Εγώ ακόμα το ίδιο άγχος έχω :tongue::tongue::tongue:

κι εγώ Ιωάννα!!!!!

(αλλά για τους αντίθετους πλέον λόγους...)

"φτάνει Σοφία!!!! δεν θα φας άλλο!!!"

(μάρτυρές μου η Μαρίνα και το γειτονάκι μου!)


mrdIp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...